Wyniki wyszukiwania dla:

artyści

Liczba wyników: 111

"Czy Jacek Kurski będzie tam śpiewał? No jeśli potrafi to fantastycznie!"

Gwiazdy
Z dnia na dzień atmosfera wokół festiwalu w Opolu robiła się coraz bardziej nieciekawa. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny Festiwal w Opolu pociągnie na dno Jacka Kurskiego. Artyści masowo wycofują się z udziału w festiwalu po ujawnieniu "czarnej listy" prezesa Telewizji Polskiej. Jest już pewne, że na scenie nie wystąpi Kayah, Kasia Nowsowska, Grzegorz Hyży, Katarzyna Cerekwicka, Kasia Popowska, Andrzej Piaseczny, Michał Szpak, Audiofeels, Kasia Popowska oraz Andrzej Piaseczny. W Opolu nie zaśpiewa nawet Maryla Rodowicz, która miała świętować 50-lecie pracy na scenie.
Kabaret Jurki:

Kabaret Jurki: "Nie ma wyjątkowych żniw w wakacje. Nie jeździmy jak opętani!"

Gwiazdy
Już dziś na antenie Telewizji WP zostanie wyemitowany kolejny odcinek z cyklu Mistrzowie kabaretu. Do udziału w programie zostali zaproszeni najlepsi polscy kabareciarze. W najbliższym odcinku wystąpi kabaret Jurki. Artyści w rozmowie z Pudelkiem przyznali, że w wakacje, podobnie jak koledzy z innych branż, mają urlop. Podlegamy takim samym planom jak inni artyści, w wakacje robimy sobie urlop, nie ma czegoś takiego jak wyjątkowe żniwa i jeździmy jak opętani. Pracujemy równo i planujemy sobie urlopy. Mistrzowie kabaretu - Kabaret Jurki już w najbliższy piątek o godzinie 20:00 w Telewizji WP! Oglądaj Telewizję WP!
Festiwal w Opolu bez największych gwiazd. Kto zrezygnował?

Festiwal w Opolu bez największych gwiazd. Kto zrezygnował?

Gwiazdy
Polscy artyści masowo wycofują się ze swojego udziału w 54. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, chcąc okazać solidarność z tymi, którzy zostali z niego wykluczeni. Pierwsza na ten temat wypowiedziała się Kayah. Piosenkarka została skreślona z listy ze względu na poglądy polityczne. Do tej pory z występu zrezygnowali: Maryla Rodowicz, Katarzyna Nosowska, zespół AudioFeels, Michał Szpak, Grzegorz Hyży, Kasia Cerekwicka, Kasia Popowska, Andrzej Piaseczny i zespół Kombi. Z udziału został także wykluczony Arkadiusz Jakubik, którego teledysk nie spodobał się organizatorom koncertu. Sam Dr Misio, bo pod takim pseudonimem artystycznym miał wystąpić Jakubik, zapewnił jednak, że niezależnie od tej decyzji zrezygnowałby ze swojego udziału. O co chodzi w całej sprawie i kogo w ogóle zobaczymy w tym roku w Opolu? Podsumował Karol Szczęśniak z Open.FM.
Co dalej z Festiwalem w Opolu?

Co dalej z Festiwalem w Opolu?

Polska
Kolejni artyści rezygnują z udziału w Festiwalu w Opolu. Do listy osób, które bojkotują wydarzenie dołączyli Kombi, Urszula i Kasia Kowalska. Ponadto z uczestnictwa zrezygnowali prowadzący galę i reżyser. 
Margaret znika z social mediów.

Margaret znika z social mediów. "Chcę się wypisać z internetu. To nas ogłupia!"

Gwiazdy
Margaret już jako wokalistka, nie śpiewająca szafiarka, jakiś czas temu apelowała o to, by artyści zarabiali na muzyce. Sama musi dorabiać występując w reklamie sieci komórkowej, butów oraz lakierów do paznokci. Wzorem innych gwiazd jest też stale obecna w sieci, co przekłada się na jej zapytania koncertowe i gaże za reklamy. W rozmowie z Pudelkiem przyznała, że bycie online non stop… ogłupia. Internet dość mocno nami steruje, co mi się nie do końca podoba. To oznaka czasów, powoli się z tych czasów wypisuję. Trochę chciałabym się z internetu wypisać, z bycia online non stop. To nas trochę ogłupia, czasami lepiej wyłączyć telefon i coś poczytać. Jak myślicie, zniknie z social mediów?
Margaret:

Margaret: "Artyści powinni zarabiać z muzyki. Poświęcamy temu całe życie"

Gwiazdy
Jamroży w rozmowie z Pudelkiem przyznała, że Polacy są bardzo zdolnym i muzykalnym narodem. Dodała, że artyści powinni zarabiać na tworzeniu muzyki. Najwidoczniej talent artystki nie został dostatecznie doceniony przez fanów. W ostatnim czasie piosenkarka musiała dorobić sobie, występując w reklamie sieci komórkowej, butów oraz lakierów do paznokci.
Renata Przemyk:

Renata Przemyk: "Nie muszę szukać dodatkowego źródła zarobku"

Gwiazdy
Renata Przemyk na polskiej scenie muzycznej gości od 29 lat. Na swoim koncie ma ponad 500 tysięcy sprzedanych egzemplarzy płyt. Artystka w rozmowie z Pudelkiem przyznała, że ma szczęście i może utrzymywać się jedynie z grania. Przyznaje, że nieco mniej szczęścia mają młodzi artyści. Większość z nich musi szukać innych źródeł dochodu. Przemyk dodała, że są za bardzo się zapatrzeni na Zachód.
#dziejesiewkulturze: Dolph Lundgren dostał przełomową rolę

#dziejesiewkulturze: Dolph Lundgren dostał przełomową rolę

Inne
W jakim wysokobudżetowym filmie pojawi się wkrótce Dolph Lundgren? Kiedy obejrzymy film o wokaliście Queen i jacy artyści zapowiedzieli swój udział w gdyńskim festiwalu Open'er? Sprawdź, co #dziejesiewkulturze.
Zawód: artysta. Mecenat szansą i wsparciem dla młodych

Zawód: artysta. Mecenat szansą i wsparciem dla młodych

Finanse
- Nasza fundacja zajmuje się przede wszystkim organizowaniem konkursów dla studentów uczelni artystycznych. Dajemy im szanse na podróż - główną nagrodą w konkursie jest wyjazd - rezydencja artystyczna w Nowym Jorku lub hiszpańskiej Walencji - tłumaczy Magdalena Kąkolewska, prezes Fundacji Artystyczna Podróż Hestii. Na jakie wsparcie mogą liczyć młodzi artyści? O tym gość programu #dzieńdobryWP.
Jaką rolę dziś mają satyrycy? Pakosińska i Motyka o komentowaniu rzeczywistości

Jaką rolę dziś mają satyrycy? Pakosińska i Motyka o komentowaniu rzeczywistości

Gwiazdy
Artyści kabaretowi niemal od zawsze wbijali szpilę i wyśmiewali polityków. Nie dziwi więc sukces satyrycznego serialu "Ucho prezesa". Co o tym sądzą Katarzyna Pakosińska i Robert Motyka?
Orły 2017: Wojciech Smarzowski o siedmiu nagrodach dla filmu ''Wołyń''

Orły 2017: Wojciech Smarzowski o siedmiu nagrodach dla filmu ''Wołyń''

Wywiady/relacje
20 marca w warszawskim Teatrze Polskim odbyła się uroczysta gala Orłów – nagród Polskiej Akademii Filmowej, nad którą patronat miała WP. Najlepsi rodzimi artyści zostali docenieni już po raz 19. Wielkim triumfatorem nagród jest twórca ''Wołynia'' Wojciech Smarzowski, który zdobył dwie najważniejsze nagrody - za film i reżyserię. Za role pierwszoplanowe doceniono ekranowy duet z ''Ostatniej rodziny'', czyli Aleksandrę Konieczną i Andrzeja Seweryna. Twórcę filmu o Beksińskich - Jana P. Matuszyńskiego doceniono w kategorii odkrycie roku. 
Smolik i Kev Fox zagrali wyjątkową sesję

Smolik i Kev Fox zagrali wyjątkową sesję

Styl życia
Jako pierwsi wykonawcy z Polski zagrali live sesję w wyjątkowej przestrzeni, jaką jest YouTube Space w Berlinie. Smolik i Kev Fox opowiadają o nowym projekcie i wrażeniach z koncertu, który został zarejestrowany w technologii 360. Artyści premierowo wykonali swoją nową piosenkę “Queen Of Hearts” zapowiadającą ich drugi album oraz dwa utwory z pierwszej płyty, która właśnie pokryła się platyną. Berlińskie studio to jedno z 9 miejsc na całym świecie stworzonych przez YouTube. O kulisach niezwykłego przedsięwzięcia opowie również Grzegorz Betlej dziennikarz Telewizji WP i Open FM, który był z artystami podczas nagrania.
Ibisz do Cieleckiej:

Ibisz do Cieleckiej: "Dla wielu byliście z Chyrą idealną parą. Byłaś warszawską królową nocy!"

Gwiazdy
Magdalena Cielecka i Andrzej Chyra znają się od 15 lat, odkąd grali razem w warszawskim Teatrze Rozmaitości. Porzucili dla siebie ówczesne związki i przez 10 lat uchodzili za jedną z najpiękniejszych par polskiego show biznesu. W ich związku nie brakowało jednak dramatycznych zwrotów akcji. Ciągle rozstawali się i wracali do siebie. W końcu zrozumieli, że nie ma przed nimi wspólnej przyszłości i postanowili się ostatecznie rozstać. Obecnie Cielecka spotyka się z Dawidem Wajntraubem. W rozmowie z Krzysztofem Ibiszem wróciła jednak na chwilę do związku z Chyrą. Dziennikarz pytał: Dla wielu byliście z Chyrą idealną parą. Był taki moment kiedy byłaś taką trochę warszawską królową nocy. Widywano cię w różnych miejscach, radosną ,roześmianą, bawiłaś się. Teraz odbieram cię zupełnie inaczej. To ewolucja, każdy się rozwija. Na pewno artyści i aktorzy mają na sobie ustawioną kamerkę, są obserwowani w trakcie dramatów, radości. Jako aktorzy czerpiemy też z tych doświadczeń – opowiedziała.
Doda:

Doda: "My artyści jesteśmy wszechstronni. Mamy w sobie duszę aktora od zawsze!"

Gwiazdy
Doda od jakiegoś czasu, podobnie jak Natalia Siwiec, spełnia się aktorsko - w teatrze i w serialach. Postanowiła się jednak nie ograniczać i zagrać w pełnometrażowym filmie. Zaczęła spotykać się z producentem kolejnej części Pitbulla, który zaczął zmieniać dla niej scenariusz. Pod dyktando Rabczewskiej dopisał dla niej rolę "kobiety mafii". Piosenkarka zaczęła chwalić się w wywiadach, że Vega jest zachwycony jej aktorskim talentem. Okazało się, że chyba nie do końca tak jest. Doda wciąż jednak przekonuje, że jest utalentowana aktorsko. Przypomina, że jako 14-latka grała w musicalach, więc ma odpowiednie doświadczenie, by móc zagrać również w filmie. Każdy artysta jest wszechstronny. Miałam do czynienia z aktorstwem od dzieciństwa. Mamy w sobie duszę aktora od zawsze. Teraz mogę się sprawdzić. Występując na scenie wchodzimy w postać, gramy w teledyskach. Ja występowałam jako 14-latka już w musicalach, miałam do czynienia z tańcem, akrobatyką. Nie wierze w siebie za bardzo, jak ktoś mnie chwali w teatrze albo w serialu, to dziękuję i jest mi miło, ale to inni powinni oceniać nie ja. Czekacie na jej rolę w Pitbullu?
Janusz Panasewicz o nagrywaniu politycznych protest songów

Janusz Panasewicz o nagrywaniu politycznych protest songów

Gwiazdy
Janusz Panasewicz w rozmowie z WP zdradza, że artyści od zawsze reagowali na wydarzenia polityczne i podobnie jest teraz. Sam jednak nie zamierza nagrywać protest songu. Dlaczego?
De Niro znowu krytykuje Trumpa:

De Niro znowu krytykuje Trumpa: "On mówi, że nasz kraj jest wysypiskiem śmieci. Serio?"

Wiadomości
W dzień przed zaprzysiężeniem Donalda Trumpa na prezydenta USA, w Nowym Jorku odbył się protest przeciwników prezydenta-elekta. W wiecu wzięli udział znani aktorzy m. in. Robert De Niro, Alec Baldwin, Julianne Moore. Artyści apelowali, żeby nie kończyć protestów po zaprzysiężeniu Trumpa na prezydenta.
Polskie gwiazdy o najbardziej wyczekiwanych filmach 2017 roku

Polskie gwiazdy o najbardziej wyczekiwanych filmach 2017 roku

Film
W programie @dzieńdobryPolsko gośćmi studia Telewizji WP byli aktora Katarzyna Herman oraz reżyser Jacek Borcuch. W rozmowie z prowadzącymi artyści wytypowali, ich zdaniem, najbardziej wyczekiwane filmy 2017 roku.
Grzegorz Skawiński o Ryszardzie Rynkowskim.

Grzegorz Skawiński o Ryszardzie Rynkowskim. "Jest to człowiek kruchy psychicznie"

Gwiazdy
Grzegorza Skawińskiego spotkaliśmy z kamerą podczas finału siódmej edycji "The Voice of Poland", hitu telewizyjnej Dwójki. Współzałożyciel takich grup jak Kombi, Skylwalker czy O.N.A. wystąpił w duecie z jedną z finalistek programu, Katarzyną Góras. W kuluarach opowiedział nam, co myśli o niedawnych wydarzeniach z Ryszardem Rynkowskiej w roli głównej. - Znam trochę Ryśka Rynkowskiego. Jest to człowiek wyjątkowej wręcz wrażliwości i może nawet trochę kruchy psychicznie. Co się mogło przydarzyć, tego nie wiem, bo nie wnikałem w to. Myślę, że to może spotkać każdego z artystów, ponieważ show-biznes to branża, w której jest się ciągle ocenianym, nie ma momentu wytchnienia. (…) Nie czytam zbyt wielu komentarzy na swój temat. Pewnie nie wytrzymałbym tego psychicznie. To, co spotkało Ryśka, mogło spotkać każdego. Bardzo mu współczuję, mam nadzieję, że podniesie się z tego - przyznał Skawiński w rozmowie z reporterką WP.
Nieznane oblicze street artu. Kim są artyści, którzy tworzą miejskie dzieła sztuki?

Nieznane oblicze street artu. Kim są artyści, którzy tworzą miejskie dzieła sztuki?

Ciekawostki
"Choć pracują w kasku i na rusztowaniu, nie są rzemieślnikami. To wspaniali artyści. Musimy o tym pamiętać” - mówi o swoim filmie „Hand-Paint” Anna Bajorek.
Liroy:

Liroy: "Dziwie się, że ludzie kultury protestują dopiero teraz. Powinni wyjść na ulicę wiele lat temu!"

Gwiazdy
Dwa tygodnie temu na placu Defilad w Warszawie odbył się protest pod hasłem "Nie oddamy wam kultury". W manifestacji zorganizowanej podczas Kongresu Kultury artyści zwrócili się z apelem do władz. Zdaniem uczestników protestów politycy dążą do ocenzurowania świata kultury. Aktorzy zapowiedzieli, że nie pozwolą na polityczne konkursy w kulturze oraz cenzurę.   O protest zapytaliśmy rapera, obecnie posła, Piotra Liroya Marca. Przypomnijmy, że parlamentarzysta należy do Komisji Kultury i Środków Przekazu. Liroy wyraził swoje zdziwienie, że do protestu doszło tak późno.   Dziwie się, że ludzie kultury protestują dopiero teraz. Już powinni wyjść na ulicę wiele, wiele lat temu. Kultura polska jest zniszczona przez ostatnie lata. Chcemy wypracować model, w którym kultura wróci do swojej godności. Bez kultury Polska przestaje istnieć.
#gwiazdy: Aneta Zając i Stefano Terrazzino: co robili razem na Sycylii?

#gwiazdy: Aneta Zając i Stefano Terrazzino: co robili razem na Sycylii?

Gwiazdy
Aneta Zając część tegorocznego urlopu spędziła ze Stefano Terrazzino - przyjacielem, którego poznała w programie ?Taniec z gwiazdami?. Razem z większą grupą znajomych, wśród których nie brakowało znanych postaci polskiego show-biznesu, wybrali się w rodzinne strony temperamentnego Włocha. Nie był to jednak wyłącznie urlop. Artyści pracowali bowiem nad tajemniczym projektem.