Wyniki wyszukiwania dla:

artyści

Liczba wyników: 111

Kreatywność a choroby psychiczne

Kreatywność a choroby psychiczne

Zdrowie
Czy istnieje związek między kreatywnością a zdrowiem psychicznym? Okazuje się, że tak. Wyniki badań pokazują, że twórcy pokroju van Gogha czy Beethovena częściej niż reszta populacji cierpią na choroby psychiczne, takie jak schizofrenia lub depresja. Naukowcy przeanalizowali całą współczesną populację Szwecji pod kątem profesji i zdrowia psychicznego. Okazało się, że osoby które uczyły się przedmiotu artystycznego były 90 proc. bardziej narażone na hospitalizację z powodu schizofrenii, niż reszta "mniej kreatywnych" ludzi. Artyści byli też o 62 proc. bardziej narażeni na zaburzenia afektywne dwubiegunowe oraz 39 proc. częściej chorowali na depresję.
Kupisz poruszony śmiercią Aviciiego:

Kupisz poruszony śmiercią Aviciiego: "Ci, którzy tworzą są przewrażliwieni"

Gwiazdy
20 kwietnia nieoczekiwanie media obiegła smutna wiadomość: Dj Avicii nie żyje. Informacje o śmierci muzyka potwierdziła jego menadżerka, nie podając jednak z początku przyczyny zgonu. Kilka dni później rodzina muzyka w specjalnym oświadczeniu poinformowała, że DJ targnął się na swoje życie. Gwiazdy na całym świecie składały najbliższej rodzinie kondolencje. Smutna wiadomość poruszyła również Roberta Kupisza. W wywiadzie dla portalu PrzeAmbitni przyznał, że artyści wyjątkowo źle znoszą brutalność show biznesu.
Czy trzeba być liberałem, żeby grać w

Czy trzeba być liberałem, żeby grać w "Uchu Prezesa"?

Gwiazdy
Czy aby grać w "Uchu Prezesa" artyści muszą mieć liberalne lub lewackie poglądy? - Przede wszystkim muszą być dobrymi aktorami - mówi Górski, zapewniając, że w serialu grają zwolennicy różnych opcji. Kto? Obejrzyjcie wideo.
Siarczysty mróz doskwiera także artystom.

Siarczysty mróz doskwiera także artystom. "Zamarza nam gitara"

Muzyka
Od kilku ponad tygodnia Polska i Europa zmagają się z temperaturami spadającymi poniżej 10 stopni. Problem mają także artyści, którzy przyznają, że mróz sprawia, że ich instrumenty po prostu zamarzają.
Grafficiarze dostaną gigantyczne odszkodowanie od dewelopera

Grafficiarze dostaną gigantyczne odszkodowanie od dewelopera

Świat
Amerykański sąd wydał wyrok w precedensowej sprawie dawnej fabryki zwanej 5Pointz w Nowym Jorku. Miejsce to od lat 90. było znane jako nieformalne muzeum sztuki ulicznej - graffiti. To tutaj przez lata swoje prace malowali najwybitniejsi przedstawiciele gatunku. W 2013 roku opuszczony budynek został przejęty przez dewelopera, a dzieła zamalowano. Niedługo później gmach wyburzono, a na jego miejscu stanęły dwa apartamentowce. W nowych budynkach zrekonstruowano część prac, jednak to nie zadowoliło grafficiarzy. Uliczni artyści postanowili walczyć z deweloperem, który zniszczył ich obrazy. Ostatecznie wymiar sprawiedliwości, po kilkuletnim procesie, przyznał im rację  Kilkadziesiąt prac uznano za dzieła sztuki, których nie powinno się usuwać. Zasądzono, że 21 autorów najwybitniejszych graffiti otrzyma od dewelopera odszkodowanie. Łączna kwota, jaką musi zapłacić nowy właściciel działki to aż 6,7 mln dolarów (ok. 23 mln złotych).
Natalia Przybysz: Dziewczyny w chórkach drażnią. Powinnam być w tych chórkach

Natalia Przybysz: Dziewczyny w chórkach drażnią. Powinnam być w tych chórkach

Gwiazdy
Jedni kochają ich muzykę, inni na stałe wymazali nazwisko Przybysz z muzycznych list po tym, jak Natalia przyznała się do aborcji. Ostatnio temat sióstr pojawił się w kontekście ich współpracy z Krzysztofem Zalewskim przy interpretacji utworów Czesława Niemena. Właśnie na ten temat artyści rozmawiali podczas spotkania w studiu Open FM. - Jest coś takiego w dziewczynie z chórku, że drażni. Zawsze sobie myślę, że to ja powinnam być w tych chórkach - mówiła Natalia. Czy Was chórek sióstr Przybysz obok Zalewskiego drażni?
Ponte City odzyskuje dawną renomę

Ponte City odzyskuje dawną renomę

Ciekawostki
Ponte City. Kiedyś symbol zepsucia, teraz odrodzenia miasta. Wieżowiec powstał w 1975 roku w Johannesburgu w dzielnicy Hillbrow. Ma 52 piętra, mierzy 173 metry wysokości. Konstrukcja przypomina pączka. Ponte krótko po powstaniu zasiedlili biali mieszkańcy. Wtedy był to atrakcyjny adres z panoramą na miasto. Gdy upadł apartheid biali przenieśli się na przedmieścia. Dzielnica zaczęła biednieć. Ponte zaczęli zasiedlać jej ubodzy mieszkańcy. Wkrótce pojawili się też przestępcy. Narkotyki, seks, broń - wszystko było na sprzedaż. O "pączku" zaczęły krążyć przygnębiające legendy. Mieszkańcy mieli wyrzucać śmieci przez okna do wnętrza Ponte. Podobno odpady sięgały 5. piętra, a żyjące tu szczury były ogromne. Inna legenda mówi, że w śmieciach budowlańcy znaleźli ludzkie ciała. Miały one należeć do tych, którzy we wnętrzu Ponte chcieli zakończyć swoje życie. Nie ma potwierdzenia, że którakolwiek z tych historii jest prawdziwa. Wiadomo jednak, że w 2001 roku rozpoczęto prace w budynku. Teraz sprowadzają się tu rodziny, artyści, inteligenci. Dzielnica Hillbrow wciąż jest niebezpieczna, ale widać, że teren wokół niej się zmienia.
Obcokrajowcy o Sylwestrze w Zakopanem. Jak ich przyjęto?

Obcokrajowcy o Sylwestrze w Zakopanem. Jak ich przyjęto?

Gwiazdy
O ciepłym przyjęciu w Zakopanem podczas Sylwestra mówili nam do kamery obcokrajowcy, których - choć przecież na scenie pojawili się głównie nadwiślańscy artyści, śpiewający po polsku - było sporo. Małżeństwo Turków zachwycało się energią i żywotnością Polaków, młody Grek do Zakopanego przyjechał za miłością, z którą Sylwestra na Równi Krupowej spędził już po raz drugi, para Rumunów przyjechała na południe Polski z dwójką dzieci i wspólnie podrygiwali w rytm kolejnych utworów, a 50-letni Węgier, choć nie rozumiał słowa po polsku, próbował intonować śpiewane przez artystów kawałki. Wszyscy zwracali naszą uwagę na to, że czują się ciepło przyjęci przez Polaków i mają poczucie absolutnego bezpieczeństwa.
Stanowczy głos ws. Leona.

Stanowczy głos ws. Leona. "Siatkówka nie może pozwolić sobie na to, by grał tylko w klubie"

Polska
- Siatkówka nie może sobie pozwolić na to, żeby tacy gracze jak Osmany Juantorena czy Wilfredo Leon byli nieobecni w międzynarodowej rywalizacji. Jeśli nie mogą grać dla Kuby, niech występują w reprezentacji Włoch czy Polski. To zbyt wielcy artyści tego sportu, żeby można było ich oglądać tylko w rozgrywkach klubowych - uważa dziennikarz WP SportoweFakty Grzegorz Wojnarowski.
Oburzony Rogucki:

Oburzony Rogucki: "Sytuacja polityczna w kraju zagraża swobodzie wyrazu artystycznego"

Gwiazdy
Ostatnio artyści, którzy nie otrzymują już tylu intratnych propozycji zawodowych co u szczytu kariery, ochoczo wypowiadają się na gorące tematy polityczne, które gwarantują im nazwisko w nagłówkach, a nawet, jak w przypadku Macieja Stuhra, okładkę magazynu. W ślad aktora postanowiło pójść więcej artystów. Swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji w kraju wyraził lider zespołu Coma, Piotr Rogucki. W wywiadzie dla portalu PrzeAmbitni stwierdził, że panująca sytuacja polityczna zagraża swobodzie artystyczne wyrazu.
Wywiad z

Wywiad z "Kabaretem Skeczów Męczących"

Gwiazdy
1 października o godz. 17:00 na antenie Telewizji WP rusza II seria "Mistrzów Kabaretu". Jako pierwszy publiczność będzie rozśmieszał "Kabaret Skeczów Męczących". Nasza reporterka, Karolina Kieliba, rozmawiała z członkami grupy. Artyści nie powstrzymali się przed skomentowaniem jednego z pytań.
PGNiG Superliga: Artyści, nie piłkarze. Wybrzeże Gdańsk dało show (WIDEO)

PGNiG Superliga: Artyści, nie piłkarze. Wybrzeże Gdańsk dało show (WIDEO)

Sport
Wybrzeże Gdańsk w czwartej kolejce PGNiG Superligi przegrało z Azotami Puławy 25:26, ale zawodnicy z Pomorza zasłużyli na punkt za wrażenie artystyczne. Kibice mieli na czym zawiesić oko, a po efektownych "wrzutkach" skrzydłowych i bombach Mateusza Wróbla ręce same składały się do oklasków.
#dziejesiewkulturze: Juliette Binoche przyjedzie do Polski kręcić film science fiction

#dziejesiewkulturze: Juliette Binoche przyjedzie do Polski kręcić film science fiction

Inne
"High Life" - ten tytuł powinni zapamiętać wszyscy polscy fani science fiction z motywem podróży kosmicznej. Nowy projekt francuskiej reżyserki zapowiada się na prawdziwą gratkę nie tylko ze względu na gwiazdorską obsadę i ciekawy scenariusz, ale także miejsce kręcenia zdjęć. Co wiemy o najnowszym filmie z udziałem Juliette Binoche, Roberta Pattinsona i Patricii Arquette? Dlaczego fani "Dziecka Rosemary" powinni odkurzyć adaptery i którzy popowi artyści stanęli do wyścigu po Oscara dla najlepszej piosenki 2017 r.? Sprawdź, co #dziejesiewkulturze.
Lider Bayer Full bulwersuje się muzycznymi talent show:

Lider Bayer Full bulwersuje się muzycznymi talent show: "Dzieciaki zrzekają się wszystkiego!"

Gwiazdy
Sławomir Świerzyński uznawany jest za jednego z najbogatszych muzyków disco polo. Może więc sobie pozwolić na działalność społeczną i polityczną, próbował swoich sił kandydując do Sejmu, skończyło się jednak tylko na kandydowaniu. Świerzyński nie zraża się jednak niepowodzeniami i chętnie zabiera głos w sprawach nie tylko muzycznych. Lider Bayer Full, jak jakiś czas temu donosił fakt, postanowił kupić córce lodołamacz. Jego cena może wahać się od kilkuset tysięcy do nawet 2 milionów złotych. Uznał bowiem, że tylko taki prezent jest adekwatny do jego zarobków. Artysta, który wie, jak zarobić na swojej działalności, w Pudelek Show bulwersował się warunkami udziału w talent show. Przestrzega młodych muzyków, przed podpisywaniem telewizyjnych lojalek, które odbierają im prawo zarówno do twórczości jak i nazwiska. Jak młodzi artyści mnie przysłali taką umowę, przeczytałem warunki - nigdy w życiu, niewolnictwo wymyślą dopiero za sto lat. Co za sku***, menda, k*** napisała taką umowę. Te dzieciaki zrzekają się wszystkiego co napiszą przez całe życie, nazwiska, imienia, myśli swoich się zrzekają. Jakim prawem ktoś coś takiego puszcza? Czy tam nie ma adwokatów? Przecież ja bym mordę obił komuś takiemu, kto mi coś takiego podsuwa. Zobaczcie. Premierowe odcinki Pudelek Show oglądaj w sobotę i w niedzielę o godz. 17:05 w Telewizji WP. Włącz Telewizję WP! Jesteśmy dostępni w sieciach telewizji naziemnej i kablowych. UPC: kanał 158 lub 116. VECTRA: kanał 194. TOYA: kanał 17. NETIA: kanał 29. INEA: kanał 28 i innych. Kanał można też oglądać na Stronie Głównej WP.
Polacy odmienili bułgarską wioskę

Polacy odmienili bułgarską wioskę

Świat
Do małej wioski Staro Zhelezare w środkowej Bułgarii przyjechała grupa grafficiarzy z Polski. Młodzi artyści namalowali kilkanaście murali z wizerunkami znanych polityków. Na ścianach można zobaczyć m.in. Angelę Merkel, Donalda Trumpa, Andrzeja Dudę, a także podobizny zwykłych mieszkańców. Dzięki oryginalnemu projektowi miejscowość stała się atrakcją turystyczną.
PiS przywróci ulgę dla artystów? Piotr Gliński składa deklarację

PiS przywróci ulgę dla artystów? Piotr Gliński składa deklarację

Polska
- Niewykluczone, że nowe rozwiązania dotyczące ulg podatkowych dla twórców, w zakresie tzw. podatku Tuska zostaną przedstawione jeszcze w tym roku - poinformował w piątek dziennikarzy wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński. Wicepremier podkreślił, że ekipa PiS chce cofnąć jedną z reform Donalda Tuska.
Zenek Martyniuk jak Ryszard Riedel?

Zenek Martyniuk jak Ryszard Riedel?

Wiadomości
"Zenek Martyniuk jak Rysiek Riedel" - tym porównaniem TVP Info naraziło się na gniew fanów legendy bluesa. Sprawdziliśmy jak obaj muzycy odnajdują się w podobnej tematyce... 
Kayah o TVP:

Kayah o TVP: "Nie sądzę, żeby pragnęli mojej obecności. Chyba, że prezes zmieni tok myślenia!"

Gwiazdy
Tegoroczny festiwal w Opolu zostanie zapamiętany głównie jako konflikt polityczny. Póki co nie wiadomo, czy w ogóle odbędzie się w tym roku. Został przeniesiony do Kielc. Po tym, jak menedżer Kayah ujawnił, że ze względu na poparcie dla KOD-u wokalistka znalazła się na "czarnej liście" Jacka Kurskiego, gwiazda odwołała swój występ u boku Maryli Rodowicz. W ramach solidarności zawodowej zrezygnowali też inni artyści, w tym również sama Rodowicz. Kayah przyznała, że nie sądzi, żeby pojawiła się w TVP ani w ramach festiwalu, ani jako juror w The Voice od Poland. Nie sadzę, żeby telewizja publiczna pragnęła mojej obecności. Chyba, że prezes ziemi swój tok myślenia. Wszytko co miało być powiedziane na ten temat, zostało powiedziane.
Jakubik o wyrzuceniu z Opola:

Jakubik o wyrzuceniu z Opola: "Nie pchaliśmy się na festiwal. Kazali nam stworzyć alternatywny teledysk!"

Gwiazdy
Wygląda na to, że mamy w Polsce kolejnego niepokornego artystę. Do grona gwiazd zakazanych przez TVP dołączył Arkadiusz Jakubik i zespół Dr Misio. Zespół usunięto z festiwalu  w Opolu z powodu "niemisyjnego" teledysku do piosenki Pismo, w którym wokalista i jego koledzy przebrani są za księży, piją wódkę i jeżdżą drogimi samochodami, z pogardą odnosząc się do uchodźców. Jakubik w Dzień Dobry TVN tłumaczył, że teledysk w założeniu nie miał być obrazoburczy. Miał skłaniać do refleksji dotyczącej śmierci. To nie jest obrazoburczy teledysk. To autorska kreacja. Chciałbym, żeby płyta Zmartwychwstanie nie była kojarzone antyklerykalnie. Lata lecą, starość zbliża się wielkimi krokami. Tam są egzystencjalne pytania, co jest dalej, co jest po drugiej stronie. To depresyjny pop. Mam koło siebie metaforyczny cmentarz opuszczony przez ludzi i Boga. Tam leżą wszyscy ludzie niezależnie od wyznania, wszyscy są równi wobec śmierci. Ja też tam na tym cmentarzu leżę. Przeniosłem tam prochy ojca i dobudowałem sobie pięterko. Mam swoje miejsce. Skomentował również wyrzucenie zespołu z Opola: Nie pchaliśmy się na Opole. Nas do Opola zgłosił nasz wydawca. Zostaliśmy przyjęci. Byliśmy zaskoczeni pozytywnie, bo opolski festiwal to świętość. Myślałem, że to jakieś otwarcie, dialog. Potem były negocjacje, poproszono nas o przygotowanie alternatywnego teledysku. Uniwersal to zrobił. I nagle w zeszłym tygodniu z nas zrezygnowano. Potem artyści rezygnowali, i nawet gdyby nas nie wyrzucili, to i tak byśmy nie wystąpili.
Radni PiS o festiwalu w Opolu:

Radni PiS o festiwalu w Opolu: "Katastrofa wizerunkowa. Apelujemy do prezydenta o negocjacje z TVP"

Wiadomości
W atmosferze skandalu miasto Opole wypowiedziało umowę TVP dotyczącą organizacji 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Opole jest tylko jedno. Opole to miasto, które ma 800 lat tradycji. Z czego ponad 50 to tradycja stolicy polskiej piosenki. Moim obowiązkiem, jako prezydenta miasta, jest bronić tej tradycji, bronić tego dorobku. W sytuacji, w której tylu artystów zrezygnowało z udziału w festiwalu nie mogłem postąpić inaczej. W tej chwili prawnicy będą przygotowywać pozew o wielomilionowe odszkodowanie do TVP - powiedział prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski. Radni PiS chcą, aby prezydent wznowił negocjacje z TVP. Byłoby katastrofą wizerunkową, gdyby miasto Opole nie organizowało festiwalu. Jeszcze raz apelujemy do pana prezydenta, aby przystąpił do negocjacji z TVP. Jesteśmy narażeni na wielomilionowe odszkodowania na rzecz TVP - mówi radny PiS. Zdania mieszkańców są podzielone w tej kwestii. Wszyscy jednak zgodnie twierdzą, że to duża strata dla miasta, a muzyka powinna być apolityczna. Artyści powinni iść swoim torem, a polityka swoim. Jak miasto rządziło festiwalem, to było wszystko w porządku, jak zaczęła rządzić Warszawa, to wycofało się 20 wykonawców. Wyniosą się wykonawcy i będzie to prowincjonalny festiwal - mówią mieszkańcy.
Festiwal w Opolu odwołany. Gwiazdy zbojkotowały imprezę

Festiwal w Opolu odwołany. Gwiazdy zbojkotowały imprezę

Polska
Kontrowersje i napięta atmosfera wokół tegorocznego festiwalu w Opolu doprowadziły do tego, że widowisko zostało odwołane. Wszystko zaczęło się od decyzji Telewizji Polskiej o odsunięciu od występu w Opolu Dr Misio i informacjach o braku zgody na występ Kayah. Sytuację miała ratować Maryla Rodowicz z jubileuszem 50-lecia. Gwiazda wystąpiła u boku prezesa TVP, tłumacząc, że nadawca nie ingeruje w dobór artystów i na jej jubileuszu wystąpią wszystkie zaproszone gwiazdy. W tym czasie z zaproszenia Rodowicz zrezygnowała Kayah i Katarzyna Nosowska. Ze względu na nagłą śmierć matki i pogarszającą się atmosferę wokół imprezy - Rodowicz odwołała swój jubileusz. To pociągnęło za sobą falę rezygnacji z udziału w imprezie. Z festiwalu wycofali się m.in. Michał Szpak, Andrzej Piaseczny, Kombii, Urszula, Kasia Kowalka, Ania Wyszkoni czy Blue Cafe. Ostatecznie imprezy w tym terminie nie będzie - zadecydował prezydent Miasta Opola, zrywając umowę z TVP.