Wyniki wyszukiwania dla:

antykoncepcja

Liczba wyników: 60

Ekspert: Lekarz może odmówić przepisania tabletek antykoncepcyjnych

Ekspert: Lekarz może odmówić przepisania tabletek antykoncepcyjnych

Polska
- Klientka powinna mieć czytelną informację na temat preferencji światopoglądowych lekarza, jeżeli nie ma, powinna dostać możliwość kontaktu z innym lekarzem. Jeżeli to nie jest możliwe, można zastanowić się nad zwrotem tej kwoty - mówił w programie "Money. To się liczy" adwokat Oskar Luty z kancelarii Fairfield.
Męska antykoncepcja. Co musisz wiedzieć o wazektomii?

Męska antykoncepcja. Co musisz wiedzieć o wazektomii?

Seks
W przypadku metod antykoncepcji, kobiety mają w tej kwestii więcej wyborów niż mężczyźni. Jedną z znanych metod antykoncepcji dla mężczyzn, jest wazektomia. Na czym polega?
Najbardziej zawodne metody antykoncepcji. Lekarz stanowczo odradza

Najbardziej zawodne metody antykoncepcji. Lekarz stanowczo odradza

Styl życia
Choć o powszechnie wiadomo, że antykoncepcja antykoncepcji nierówna, wiele osób nadal uważa, że stosunek przerywany to dobry sposób zabezpieczenia przed ciążą. Doktor Ewa Kurowska, ginekolog,  zdecydowanie odradza takie metody jak kalendarzyk małżeński czy stosunek przerywany. W rozmowie z Marianna Fijewską opowiedziała, jak skutecznie się zabezpieczać.
Co osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Co osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Zdrowie
Co osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych?Antykoncepcja hormonalna cieszy się dużą popularnością wśród kobiet. Niestety, niektóre produkty i leki mogą osłabić działanie tabletek. Zobacz, co wpływa na złe wchłanianie tabletek. Obejrzyj wideo. 
Tabletki antykoncepcyjne w walce z rakiem jajnika

Tabletki antykoncepcyjne w walce z rakiem jajnika

Zdrowie
Tabletki antykoncepcyjne to popularna  metoda zapobiegania ciąży. Mogą z niej korzystać kobiety na każdym etapie życia. Naukowcy badali związek między przyjmowaniem doustnej antykoncepcji a ryzykiem zachorowania na niektóre nowotwory.
Od 10 lat brała tabletki antykoncepcyjne. Zaszła w ciążę z trojaczkami

Od 10 lat brała tabletki antykoncepcyjne. Zaszła w ciążę z trojaczkami

Zdrowie
Od 10 lat brała tabletki antykoncepcyjne. Zaszła w ciążę z trojaczkami.Ta historia pokazuje, że żadna antykoncepcja nie daje 100% zabezpieczenia. Obejrzyj wideo.
Tabletki antykoncepcyjne mogą chronić przed rozwojem niektórych rodzajów nowotworu

Tabletki antykoncepcyjne mogą chronić przed rozwojem niektórych rodzajów nowotworu

Zdrowie
Tabletki antykoncepcyjne mogą chronić przed rozwojem niektórych rodzajów nowotworu. Przyjmujesz tabletki antykoncepcyjne? Wejdź w wideo i zobacz jakie pozytywne skutki może mieć dla Twojego organizmu.
Pan Lotto o edukacji seksualnej:

Pan Lotto o edukacji seksualnej: "Powinna być już w szkole podstawowej. Jesteśmy krajem bardzo zacofanym!"

Gwiazdy
Edukacja seksualna w szkołach pozawala na zmniejszenie liczby niechcianych ciąż oraz zwiększenie wiedzy o zdrowiu i zagrożeniach przemocy seksualnej. Ministerstwo Edukacji Narodowej ma jednak własną koncepcję przeciwdziałania zagrożeniom, zdaniem jego ekspertów antykoncepcja jest "przejawem niedojrzałości". W tej sprawie postanowił zająć głos Ryszard Rembiszewski. Pan Lotto stwierdził, że Polska pod względem przygotowania młodych ludzi do życia seksualnego jest zacofana. Jego zdaniem nauczyciele i rodzice uważają, że jeśli nie poruszą z dziećmi i nastolatkami tematu seksu, to ten nie będzie istniał.
Co to jest antykoncepcja

Co to jest antykoncepcja "po"?

Zdrowie
Antykoncepcja "po" jest to tzw. antykoncepcja awaryjna. Nie należy jej więc stosować jako tradycyjnej metody zapobiegania ciąży. Warto natomiast po nią sięgnąć, gdy podejrzewamy, że stosowana przez nas metoda zabezpieczenia mogła zawieść.
Pigułka

Pigułka "po" znów na receptę

Polska
Od niedzieli, 23 lipca, tzw. pigułka "po" ponownie będzie dostępna jedynie na receptę. Będzie ją mógł wypisać każdy lekarz, nie tylko ginekolog. Ministerstwo Zdrowia uznało, że w Polsce ten typ leku antykoncepcyjnego był nadużywany.
Ostatnie dni pigułki

Ostatnie dni pigułki "dzień po" bez recepty. Czy ustawiają się po nią kolejki?

Wiadomości
Już za kilka dni tzw. pigułkę "dzień po" EllaOne będzie można kupić wyłącznie na receptę. Sprawdziliśmy czy farmaceuci wiedzą od kiedy nastąpią zmiany, czy cena leku wzrosła i czy ustawiają się po niego kolejki.
Kłótnia o pigułkę

Kłótnia o pigułkę "dzień po" w #dzieńdobryWP

Wiadomości
Antykoncepcja w Sejmie – to brzmi jak tytuł telenoweli, ale tym razem to nie jest turecka opera mydlana, a rzeczywistość. 10 maja polski parlament po raz kolejny debatował nad dostępem kobiet do pigułek „dzień po”. Nic nie wskazuje jednak na to, by obie strony doszły do jakiegokolwiek porozumienia w tej sprawie. Walka trwa w najlepsze a dowodem na to jest chociażby dyskusja, która rozgorzała w studiu Dzień Dobry WP. Gośćmi Małgorzaty Serafin były Joanna Senyszyn z SLD i Lidia Sankowska-Grabczuk.
Gorąca debata w Sejmie o pigułce

Gorąca debata w Sejmie o pigułce "dzień po"

Zdrowie
- Dzisiaj debatujemy nad tym, żeby ograniczyć dostęp do tabletki, o której cała Europa wie, że nie jest tabletką, która szkodzi. Jest tabletką "dzień po", która nie doprowadza do poronienia. Tego też zabraniacie kobietom - mówił Bartosz Arłukowicz z PO. W Sejmie posłowie debatowali o pigułce "dzień po".
 Tabletka „dzień po” na receptę. Komisja zdrowia za projektem

Tabletka „dzień po” na receptę. Komisja zdrowia za projektem

Wiadomości
Sejmowa komisja zdrowia poparła poprawki do projektu, który zakłada, że tabletki antykoncepcyjne "dzień po" będą sprzedawane na receptę. Po burzliwej dyskusji członkowie przyjęli poprawki.
Jak wybrać odpowiednią antykoncepcję?

Jak wybrać odpowiednią antykoncepcję?

Zdrowie
Istnieje wiele metod antykoncepcyjnych. Aby wybrać najlepszą, najlepiej podjąć wspólną decyzję. To bardzo ważne, ponieważ odpowiedzialność w związku spoczywa zarówno na kobiecie, jak i mężczyźnie.

"Tabletka "dzień po" jest anomalią wśród środków antykoncepcyjnych"

Wiadomości
Wciąż mocno dyskutowana jest decyzja Prawa i Sprawiedliwości o tym, by "tabletki dzień po" były dostępne tylko na receptę. Sejmowa komisja zdrowia rozpatrywała projekt przewidujący, że antykoncepcyjne pigułki "dzień po" będą sprzedawane jedynie na receptę. W trakcie debaty Konstanty Radziwiłł stwierdził, że PiS przywraca tylko normalność w kwestii dostępu do antykoncepcji hormonalnej. Po zmianie przepisów, zgodnie z propozycją hormonalne środki antykoncepcyjne do stosowania wewnętrznego będą wydawane na receptę wydawaną przez lekarza - mówił Radziwiłł. Obecnie wszystkie środki hormonalne antykoncepcyjne, z wyjątkiem tylko jednego preparatu i to konkretnego preparatu, są dostępne wyłącznie w trybie na receptę. Raczej należy upatrywać ten jeden preparat dostępny bez recepty jako pewnego rodzaju anomalię. Przywracamy pewną normalność.
Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł o tabletce

Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł o tabletce "dzień po"

Wiadomości
Bartosz Arłukowicz poinformował na Twitterze, że minister zdrowia Konstanty Radziwiłł potwierdził oficjalnie, że "odmówiłby zgwałconej 12-latce tabletki "dzień po". Te słowa miały paść podczas posiedzenia komisji zdrowia. W rzeczywistości wypowiedź brzmiała inaczej, niż wersja przytoczona Arłukowicza.
Ginekolog o tabletce

Ginekolog o tabletce "dzień po": "To ministerstwo zdrowia czy sumienia?"

Styl życia
Tabletka "dzień po" jest znowu na receptę. Minister Zdrowia kilkukrotnie zmieniał argumentację swojej decyzji, zaczynając od występowania poważnych i częstych powikłań, a na nagminnym kupowaniu jej przez młode dziewczyny kończąc. Grzegorz Południewski, ginekolog, w Dzień Dobry TVN podważył owe argumenty. Nie wiem czy to ministerstwo zdrowia czy sumienia. Pigułka działa wysoko skutecznie ,ale nie jest to taka skuteczność jak przy antykoncepcji stałej. Im później przyjmiemy pigułkę, tym jej efekt antykoncepcyjny będzie troszkę mniejszy. Ministerstwo chce ograniczyć dostęp nie tylko kobietom, antykoncepcja dotyczy też mężczyzn, dziecko jest wspólne. Ograniczono nam prawa. W XXI wieku powinno się uprzedzać fakty, mamy rozum do tego. Mamy problem ideologiczny także w przypadku kobiet zgwałconych. Zgadzacie się z nim?
Kopacz o pigułce

Kopacz o pigułce "dzień po": "Dostępność na receptę ideologia, a nie zdrowy rozsądek!"

Wiadomości
="Z badań wynika, że korzystają z niej w większości kobiety między 25 a 35 rokiem życia" - odpowiada PiS-owi. Partia rządząca twierdzi, że z tej antykoncepcji masowo korzystają nastolatki.Wszystko, co się dziś dzieje jest oparte na zakazach - powiedziała była premier Ewa Kopacz. Skomentowała w ten sposób regulację, zgodnie z którą tzw. pigułka "dzień po" będzie dostępna jedynie na receptę. To nie jest coś, co weszło na rynek miesiąc temu i można uznać za jakiś trend - podkreśliła, nawiązując do argumentu, jakoby po antykoncepcję awaryjną sięgały masowo nastolatki. Premier powołała się przy tym na badania, według których w ciągu ostatniego roku po pigułkę sięgały w większości kobiety w wieku 25-35 lat. Z tego dobrodziejstwa korzystały w większości kobiety między 25, a 35 rokiem życia. Wprowadzane zmiany są kwestią ideologii, a nie zdrowego rozsądku - podsumowała.
Lekarze alarmują:

Lekarze alarmują: "Regulacja ograniczy dostępność pigułki dzień po"

Wiadomości
W styczniu 2015 roku Komisja Europejska zezwoliła na dopuszczenie pigułki "dzień po" do sprzedaży bez recepty. Główny mechanizm działania pigułki polega na hamowaniu lub opóźnianiu owulacji, nie przerywa więc ciąży. Podczas wtorkowego posiedzenia rządu został przyjęty projekt w sprawie hormonalnej antykoncepcji. Jeśli ustawa wejdzie w życie, pigułka "dzień po" będzie dostępna jedynie po okazaniu recepty od lekarza.
Tabletki

Tabletki "dzień po" znów TYLKO NA RECEPTĘ! Poseł Suski: "Ja nie zażywam"

Wiadomości
Na wtorkowym posiedzeniu rządu została przyjęta nowa propozycja posłów Prawa i Sprawiedliwości, która przywraca dostęp do antykoncepcji awaryjnej jedynie na receptę. Do tej pory takie pigułki dostępne były bez recepty, a jedynym warunkiem było ukończone 15 lat. Projekt nie był zapowiadany i nie figurował w porządku obrad Rady Ministrów. Zgodnie z harmonogramem ministrowie mieli pracować nad projektem nowelizacji dotyczącej szpitali. Niebawem wszystkie hormonalne środki antykoncepcyjne będzie można kupić tylko w oparciu o receptę wystawioną przez lekarza.
poprzednie1 2 3 następne