Wyniki wyszukiwania dla:

antykoncepcja hormonalna

Liczba wyników: 33

Produkty, których po 40 mężczyźni powinni unikać

Produkty, których po 40 mężczyźni powinni unikać

Zdrowie
Produkty, których po 40 mężczyźni powinni unikać.Po 40 r.ż. w organizmie zmienia się metabolizm i gospodarka hormonalna. Sprawdź, jakich produktów unikać, aby dłużej cieszyć się zdrowiem.
Męska antykoncepcja. Co musisz wiedzieć o wazektomii?

Męska antykoncepcja. Co musisz wiedzieć o wazektomii?

Seks
W przypadku metod antykoncepcji, kobiety mają w tej kwestii więcej wyborów niż mężczyźni. Jedną z znanych metod antykoncepcji dla mężczyzn, jest wazektomia. Na czym polega?
Najbardziej zawodne metody antykoncepcji. Lekarz stanowczo odradza

Najbardziej zawodne metody antykoncepcji. Lekarz stanowczo odradza

Styl życia
Choć o powszechnie wiadomo, że antykoncepcja antykoncepcji nierówna, wiele osób nadal uważa, że stosunek przerywany to dobry sposób zabezpieczenia przed ciążą. Doktor Ewa Kurowska, ginekolog,  zdecydowanie odradza takie metody jak kalendarzyk małżeński czy stosunek przerywany. W rozmowie z Marianna Fijewską opowiedziała, jak skutecznie się zabezpieczać.
Co osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Co osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Zdrowie
Co osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych?Antykoncepcja hormonalna cieszy się dużą popularnością wśród kobiet. Niestety, niektóre produkty i leki mogą osłabić działanie tabletek. Zobacz, co wpływa na złe wchłanianie tabletek. Obejrzyj wideo. 
Popularna terapia hormonalna to już przeżytek

Popularna terapia hormonalna to już przeżytek

Zdrowie
Polepsza sen i koncentrację, w kilka dni likwiduje uporczywe uderzenia gorąca. MLE4901: tak nazywa się nowy lek. Pomoże on kobietom, którym dokucza menopauza. Dziś jedynym sposobem jest hormonalna terapia zastępcza.
Od 10 lat brała tabletki antykoncepcyjne. Zaszła w ciążę z trojaczkami

Od 10 lat brała tabletki antykoncepcyjne. Zaszła w ciążę z trojaczkami

Zdrowie
Od 10 lat brała tabletki antykoncepcyjne. Zaszła w ciążę z trojaczkami.Ta historia pokazuje, że żadna antykoncepcja nie daje 100% zabezpieczenia. Obejrzyj wideo.
Pan Lotto o edukacji seksualnej:

Pan Lotto o edukacji seksualnej: "Powinna być już w szkole podstawowej. Jesteśmy krajem bardzo zacofanym!"

Gwiazdy
Edukacja seksualna w szkołach pozawala na zmniejszenie liczby niechcianych ciąż oraz zwiększenie wiedzy o zdrowiu i zagrożeniach przemocy seksualnej. Ministerstwo Edukacji Narodowej ma jednak własną koncepcję przeciwdziałania zagrożeniom, zdaniem jego ekspertów antykoncepcja jest "przejawem niedojrzałości". W tej sprawie postanowił zająć głos Ryszard Rembiszewski. Pan Lotto stwierdził, że Polska pod względem przygotowania młodych ludzi do życia seksualnego jest zacofana. Jego zdaniem nauczyciele i rodzice uważają, że jeśli nie poruszą z dziećmi i nastolatkami tematu seksu, to ten nie będzie istniał.
Co to jest antykoncepcja

Co to jest antykoncepcja "po"?

Zdrowie
Antykoncepcja "po" jest to tzw. antykoncepcja awaryjna. Nie należy jej więc stosować jako tradycyjnej metody zapobiegania ciąży. Warto natomiast po nią sięgnąć, gdy podejrzewamy, że stosowana przez nas metoda zabezpieczenia mogła zawieść.
Jak zminimalizować ryzyko infekcji intymnych w ciąży?

Jak zminimalizować ryzyko infekcji intymnych w ciąży?

Zdrowie
Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Jest to okres ogromnych zmian w organizmie kobiety. Zaburza się gospodarka hormonalna, ciało, ale też mikroflora organizmu kobiety.
Kłótnia o pigułkę

Kłótnia o pigułkę "dzień po" w #dzieńdobryWP

Wiadomości
Antykoncepcja w Sejmie – to brzmi jak tytuł telenoweli, ale tym razem to nie jest turecka opera mydlana, a rzeczywistość. 10 maja polski parlament po raz kolejny debatował nad dostępem kobiet do pigułek „dzień po”. Nic nie wskazuje jednak na to, by obie strony doszły do jakiegokolwiek porozumienia w tej sprawie. Walka trwa w najlepsze a dowodem na to jest chociażby dyskusja, która rozgorzała w studiu Dzień Dobry WP. Gośćmi Małgorzaty Serafin były Joanna Senyszyn z SLD i Lidia Sankowska-Grabczuk.
Ginekolog o tabletce

Ginekolog o tabletce "dzień po": "To ministerstwo zdrowia czy sumienia?"

Styl życia
Tabletka "dzień po" jest znowu na receptę. Minister Zdrowia kilkukrotnie zmieniał argumentację swojej decyzji, zaczynając od występowania poważnych i częstych powikłań, a na nagminnym kupowaniu jej przez młode dziewczyny kończąc. Grzegorz Południewski, ginekolog, w Dzień Dobry TVN podważył owe argumenty. Nie wiem czy to ministerstwo zdrowia czy sumienia. Pigułka działa wysoko skutecznie ,ale nie jest to taka skuteczność jak przy antykoncepcji stałej. Im później przyjmiemy pigułkę, tym jej efekt antykoncepcyjny będzie troszkę mniejszy. Ministerstwo chce ograniczyć dostęp nie tylko kobietom, antykoncepcja dotyczy też mężczyzn, dziecko jest wspólne. Ograniczono nam prawa. W XXI wieku powinno się uprzedzać fakty, mamy rozum do tego. Mamy problem ideologiczny także w przypadku kobiet zgwałconych. Zgadzacie się z nim?
Kontrowersje wokół edukacji seksualnej

Kontrowersje wokół edukacji seksualnej

Styl życia
Szefową zespołu wyznaczoną przez minister Annę Zalewską jest prof. Urszula Dudziak z KUL, znana z promowania tez, iż "antykoncepcja prowadzi do promiskuityzmu, czyli rozwiązłości kobiet", "spirala jest środkiem wczesnoporonnym", a "ci, którzy są zwolennikami zapłodnienia in vitro, przekreślą miłość". Co czeka dzieci w reformowanej przez minister edukacji narodowej i jej ekspertów szkole? Jak będzie wyglądała edukacja seksualna, albo wychowanie do życia w rodzinie? O tym z Martą Konarzewską, nauczycielką i Lidią Sankowską-Grabczuk z Prawicy RP rozmawialiśmy w studiu Wirtualnej Polski.
Ginekolog odpowiada Hoserowi: Pod wpływem stresu nie zajdzie się w ciążę? Absurd.

Ginekolog odpowiada Hoserowi: Pod wpływem stresu nie zajdzie się w ciążę? Absurd.

Styl życia
W trakcie dyskusji wokół proponowanych zmian w ustawie antyaborcyjnej w Polsce, znów powrócił temat tabletki "dzień po". Przypomnijmy, że od marca tego roku tabletka jest dostępna wyłącznie na receptę. "Cel pigułki dzień po i cyklonu B jest taki sam: ZABIJANIE!"W większości krajów europejskich tabletkę można kupić bez recepty. W Polsce jednak pielęgnuje się wersję prawej strony politycznej. Zrównuje ona zażycie takiej pigułki z aborcją. Dodajmy, że lekarze wyjaśniają, że tabletka dzień po nie jest lekiem wczesnoporonnym, a jedynie opóźnia owulację i nie dopuszcza do zapłodnienia. Znów w Dzień Dobry TVN przypomniał o tym ginekolog Romulad Dębski.W Polsce antykoncepcja jest tematem politycznym, ideologicznym i jest dużo różnego rodzaju zakłamań.  Jeśli tabletka "dzień po" jest podana w okresie ciąży, to nie zadziała. Na całym świecie ta tabletka jest dostępna, ta tabletka nie jest wczesnoporonna. Nie działa, kiedy kobieta jest w ciąży, nie dochodzi do zapłodnienia, nie ma żadnego płodu. To nie jest forma bardzo wczesnej aborcji.Odniósł się również do kuriozalnej wypowiedzi arcybiskupa Hosera. Stwierdził on, że do ciąży z gwałtu dochodzi niezwykle rzadko. Jego zdaniem stres gwałconej kobiety w naturalny sposób uniemożliwia zapłodnienie. Tak skomentował to profesor:Hasło pod tytułem, że pod wpływem stresu nie zajdzie się w ciążę jest absurdem. Hoser z medycyną ma tyle wspólnego, co ja mam wspólnego z byciem księdzem. Tabletka po jest najbezpieczniejsza z tabletek jakie mogą być. W całej Europie można ją kupić bez recepty. Objawem ubocznym bywa jedynie nudności i biegunka. Nie powinno traktować się jej jak antykoncepcji, to nie antykoncepcja, służy w wypadkach awaryjnych, musi kosztować więcej. Zamieszanie wynika z niewiedzy i ideologii.
Tak wyglądał

Tak wyglądał "Czarny protest" w Warszawie. "Jeszcze Polka nie zginęła!"

Wiadomości
Wczoraj odbył się Ogólnopolski Strajk Kobiet. W wielu miastach całej Polski i Europy kobiety protestowały przeciwko projektowi zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Część Polek nie przyszła do pracy, biorąc udział w manifestacjach, inne zdecydowały się tylko na czarny strój. Przed południem protest zgromadził uczestników przed siedzibą partii Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Uczestniczki stworzyły "ścianę furii", łącząc się w mur z kobiet oraz wykrzykując hasło "Ta ustawa nie przejdzie! PiS nie przejdzie". Protestujący trzymali transparenty z napisami "Kobieta to nie inkubator", "Moje ciało, moja sprawa", "Edukacja i antykoncepcja zamiast zakazów".
#dziejesienazywo: Profilaktyka nietrzymania moczu w ciąży

#dziejesienazywo: Profilaktyka nietrzymania moczu w ciąży

Zdrowie
W trakcie ciąży w organizmie kobiety zachodzą zmiany, które mogą powodować nietrzymanie moczu. Ciężka macica, burza hormonalna, ciężki poród lub częste porody w krótkim okresie czasu sprzyjają powstaniu problemu. Dlatego też bardzo ważna jest profilaktyka. O tym, jak uniknąć nietrzymania moczu po ciąży opowiada dr n.k.f. Magdalena Potoczek z Ośrodka Medycyny Matczyno-Płodowej.
#dziejesienazywo: Antykoncepcja dla mężczyzn

#dziejesienazywo: Antykoncepcja dla mężczyzn

Styl życia
Choć w większości krajów europejskich ta metoda jest legalna, w Polsce sytuacja prawna związana z zabiegiem wazektomii wciąż jest niejasna. O męskiej antykoncepcji w programie #dziejesienazywo opowiedział nam ginekolog, dr Grzegorz Południewski.
#dziejesienazywo: Fakty i mity o tabletkach antykoncepcyjnych

#dziejesienazywo: Fakty i mity o tabletkach antykoncepcyjnych

Styl życia
Antykoncepcję hormonalną każdego dnia stosuje ponad 250 mln kobieta na całym świecie, jednak zaledwie 4-6 proc. z nich odczuwa jej negatywne skutki. Ginekolog, dr Grzegorz Południewski wyjaśnia, że wbrew obiegowej opinii, stosowanie tabletek antykoncepcyjnych nie przyczynia się do rozwoju raka szyjki macicy, a chroni przed nowotworami trzonu macicy i jajników.
Wady stosowania hormonalnych zastrzyków antykoncepcyjnych

Wady stosowania hormonalnych zastrzyków antykoncepcyjnych

Zdrowie
Zastrzyki antykoncepcyjne stosowane są raz na 3 miesiące. Zawierają tylko jeden hormon - progesteron. Ponieważ nie zawierają estrogenu, który może hamować laktację, polecane są kobietom w ciąży. Ponadto, taka metoda antykoncepcji, kierowana jest do tych pań, które nie mogą brać tabletek antykoncepcyjnych, z różnych powodów np. schorzeń wątroby. Ale zastrzyki antykoncepcyjne mają swoje wady. Czy wiesz jakie?
Z czego wynika brak ochoty na seks?

Z czego wynika brak ochoty na seks?

Seks
Brak ochoty na seks to poważny problem mogący spowodować nawet rozpad związku. Kobieta może nie mieć ochoty na seks z wielu powodów. Jednym z nich jest urodzenie dziecka. W pierwszych tygodniach po porodzie naturalny jest dyskomfort związany z niewygojeniem się sfer intymnych. Wpływ ma także zaburzona gospodarka hormonalna. Zdaniem seksuolog Moniki Staruch podwyższony poziom prolaktyny w momencie karmienia piersią wpływa na obniżenie libido.
#dziejesienazywo: Niebezpieczne przerzuty

#dziejesienazywo: Niebezpieczne przerzuty

Zdrowie
Kobiety, u których zdiagnozowano nowotwór jajnika w największym stopniu obawiają się wystąpienia przerzutów. Prof. dr hab. n. med. Jan Lubiński, genetyk i onkolog w rozmowie z Pauliną Smaszcz-Kurzajewską opowiada o tym, jakie narządy są szczególnie narażone na ich rozwój. Zdradza także, w jakim wieku doustna antykoncepcja nie sprzyja powstaniu nowotworu, a wręcz przeciwnie - może zapobiegać jego wystąpieniu.
Powszechne przekonanie, że za antykoncepcję odpowiada kobieta

Powszechne przekonanie, że za antykoncepcję odpowiada kobieta

Zdrowie
Ginekolog Beata Sterlińska-Tulimowska mówi o tym, dlaczego antykoncepcja jest uznawana za domenę kobiet. Istnieje tutaj pewien paradoks - z jednej strony panie mają duży wybór metod antykoncepcyjnych, a z drugiej nie do końca wiedzą, bądź niezbyt regularnie stosują antykoncepcję długoterminową.
poprzednie1 2 następne