Wyniki wyszukiwania dla:

anna guzik

Liczba wyników: 1150

Rozmowy Beaty Szydło z nauczycielami. Jacek Sasin komentuje

Rozmowy Beaty Szydło z nauczycielami. Jacek Sasin komentuje

Polska
Minister Jacek Sasin pytany był w programie "Tłit", dlaczego rozmowy z nauczycielami prowadziła Beata Szydło, a nie szefowa MEN Anna Zalewska. - To chyba dobrze. To pokazuje, że rząd bardzo poważnie traktuje sprawę ich oczekiwań. Wychodzi do nich wicepremier ds. społecznych, czyli osoba o stopień wyżej. Pokazujemy, że to nie negocjacje pozorowane, tylko faktyczne negocjacje, które mają doprowadzić do porozumienia - komentował. Sasin ocenił, że Szydło "nie poniosła żadnej klęski" - jest umówiona na kolejną turę rozmów 1 kwietnia. Pytany, czy została "przymuszona" do rozmów przez premiera, odpowiedział: "To było ustalone wiele dni temu. Uczestniczyłem w spotkaniu, na którym ustaliliśmy, że będzie reprezentować rząd. To naturalne, jest wicepremierem ds. społecznych, jeśli są społeczne konflikty, taka jest jej rola". Jak dodał, Szydło sama zaproponowała, że będzie stała na czele negocjacji.
Anna Lewandowska plotkuje z Mariną na trybunach

Anna Lewandowska plotkuje z Mariną na trybunach

Gwiazdy
Anna Lewandowska zapewnia, że dzięki "sportowym korzeniom" lepiej jest w stanie zrozumieć męża i to, jakie emocje towarzyszą rywalizacji na murawie. Trenerka jest wiernym kibicem napastnika i nie opuszcza żadnej wielkiej piłkarskiej imprezy. Celebrytka pojawiła się również na niedzielnym meczu Polski z Łotwą. Wystylizowana w kurtkę moro i obcisłe spodnie, niespecjalnie oddała się gorączce kibicowania. Żona Roberta wolała plotkować z Mariną niż dopingować męża.
Problemy rynku pracy. Młodym matkom opłaca się zostać w domu

Problemy rynku pracy. Młodym matkom opłaca się zostać w domu

Finanse
- Otwartych ofert wciąż jest więcej, niż potencjalnych pracowników - mówiła w programie "Money. To się liczy" Anna Wicha, dyrektor generalna Adecco Poland. Ratunkiem dla ryku pracy mogłyby być m.in. młode matki, ale brakuje programu, który by je zaktywizował. Nadzieją dla pracodawców są również emigranci, jednak wiele osób, które wyjechało przed laty do Wielkiej Brytanii, kompletnie nie ma pojęcia o obecnych ofertach i zarobkach w Polsce.
Rynek pracy millienialsów.

Rynek pracy millienialsów. "Pracodawcy są skazani na takiego kandydata, jakiego rynek daje"

Finanse
Pracodawcy nigdy nie mieli problem żeby zatrudniać młodych. To młodzi mieli większy problem, aby dobrze wybierać firmę, w której chcieliby zostać na dłużej - zaznacza w programie "Money. To się liczy" Anna Wicha dyrektor generalna Adecco Polska. W jej przekonaniu, w obecnej sytuacji rynku pracy młody pracownik szybko znajdzie pracę. – Zależy, jakie są jego oczekiwania i jakie są oczekiwania pracodawcy. Pracodawcy są skazani na takiego kandydata, jakiego rynek daje. Najlepszych wygrywają ci, którzy mają dobre brandy i oferowane warunki pracy – zaznacza ekspertka.
Wiosenna Dereszowska wdzięczy się przed paparazzi

Wiosenna Dereszowska wdzięczy się przed paparazzi

Gwiazdy
Anna Dereszowska wraca na kanapy Dzień Dobry TVN. Zaproszenia do śniadaniówek pojawiły się za sprawą wznowienia emisji serialu Odwróceni. Aktorka ochoczo opowiadała o powrocie na plan zdjęciowy oraz o nowym koledze z planu, Wojciechu Zielińskim. 38-latka wykorzystała spacer ze studia do auta najlepiej, jak tylko potrafiła. Wystylizowana w pomarańczowy garnitur i czerwony płaszcz maszerowała, zalotnie spoglądając na paparazzi. Po krótkiej sesji zdjęciowej, wsiadła do swojej Alpiny A110 wartej 260 tysięcy złotych.
Klika Pudelka: Anna Wendzikowska znów jest z ojcem swojego dziecka!

Klika Pudelka: Anna Wendzikowska znów jest z ojcem swojego dziecka!

Gwiazdy
Anna Wendzikowska zazwyczaj kojarzy się nam z nudnymi sponsorowanymi wpisami na Instagramie, na którym zgromadziła mnóstwo podejrzanych "followersów", więc rzadko nas interesuje. Jednak, gdy w jej życiu prywatnym zaczyna się coś dziać, nawet czytelnicy Pudelka lubią o tym plotkować! Ostatnio wyśledzili, że prawdopodobnie Wendzikowska znowu spotyka się z ojcem swojego drugiego dziecka, zobaczcie!

"Kto wprowadził Polskę do NATO?". Anna Zalewska miała nie lada problem

Polska
"Dziś 20-lecie Polski w NATO. Czy wie pani, kto nas wprowadził do NATO?" - zapytał internauta WP szefową MEN za pośrednictwem programu "Tłit". W związku z tym, że Anna Zalewska miała problemy z odpowiedzią, usłyszała podpowiedź. Rezultat? Po chwili przeszła do kontrataku.
Anna Zalewska o swoim starcie do PE.

Anna Zalewska o swoim starcie do PE. "Mam nowe zadanie"

Polska
- Mam nowe zadanie. Tam też jest sporo do zrobienia. To się wiąże z moim wykształceniem i kompetencjami. Mimo że edukacja jest pozatraktatowa, to jest sporo rozwiązań, które są doskonałym uzupełnieniem, wsparciem dla systemu edukacji w Polsce. Zachęcam oczywiście do głosowania na mnie, bo pokazałam siłę i charakter, że nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania - mówiła szefowa MEN Anna Zalewska w programie "Tłit". - W 2015 r. obejmowałam mandat eurodeputowanej, zostałam poproszona przez pana premiera Kaczyńskiego i przyszłą premier Szydło, żeby zrezygnować z tego mandatu, przeprowadzić trudne reformy. Wszystkie one się udały - wskazała. Pytana, na ile zdałaby egzamin maturalny z jęz. ang., odpowiedziała: "Myślę, że na poziomie podstawowym, komunikatywnym zdałabym. Nie ukrywam, że od dłuższego czasu się uczę i uczyć będę".
  Kalczyńska chwali się nowym Jeepem za 270 tysięcy złotych

Kalczyńska chwali się nowym Jeepem za 270 tysięcy złotych

Gwiazdy
Anna Kalczyńska w świadomości większości Polaków zagościła pięć lat temu, gdy zastąpiła Jolantę Pieńkowską w roli prowadzącej Dzień Dobry TVN. Z pozoru spokojna i zdystansowana Kalczyńska z czasem zaczęła się jednak borykać z podobnymi problemami ze skupieniem, co jej poprzedniczka. Nieco oderwana od rzeczywistości dziennikarka zaczęła chwalić się na wizji treningami z nauki biegania, czy razem z Andrzejem Sołtysikiem rozprawiać nad potrzebą posiadania przez kobiety... pieniędzy.
Tłit - Anna Zalewska

Tłit - Anna Zalewska

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem była Anna Zalewska.
Anna Zalewska odpowiada strajkującym nauczycielom

Anna Zalewska odpowiada strajkującym nauczycielom

Polska
Nauczyciele ze związku zawodowego "Solidarność" od wczoraj okupują budynek małopolskiego kuratorium oświaty w Krakowie. Mają cztery postulaty, m.in. podwyżki i wycofanie przepisów dot. awansu zawodowego. - Czytamy te postulaty, większość zaczęliśmy realizować. Trzeba je rozłożyć na kolejne miesiące. Rozpoczęliśmy podwyżki, są też rozwiązania, które skracają awans zawodowy - komentowała szefowa MEN Anna Zalewska w programie "Tłit". - Wszystko, co zabrali poprzednicy, oddaliśmy. Jest pakt dla edukacji ZNP, w 90 proc. spełniony. Nasza ciężka praca w ostatnich latach przyniosła bardzo konkretne rozwiązania - przekonywała. Zalewska poinformowała, że o godz. 13:00 spotka się w Warszawie ze związkami zawodowymi. - Jestem gotowa być na każde wezwanie, rozmawiam - zapewniła.
Anna Zalewska przeprasza za słowa Marka Suskiego o nauczycielach

Anna Zalewska przeprasza za słowa Marka Suskiego o nauczycielach

Polska
Minister Marek Suski stwierdził, że nauczyciele zarabiają podobnie jak posłowie. - Chcę za tę wypowiedź przeprosić. Jestem nauczycielem urlopowanym. To, co powinniśmy na każdym kroku powtarzać, to to, że nauczycielowi należy się szacunek za jego pracę i dobre wynagrodzenie - komentowała szefowa MEN Anna Zalewska w programie "Tłit". - To zawód zapomniany przez moich poprzedników. Ostatnia podwyżka była w 2012 r. Przyspieszyliśmy, chcemy się spotkać w połowie drogi. Oprócz tego, że  wciągu 17 m-cy pojawiają się znaczące podwyżki w minimalnym wynagrodzeniu, to jeszcze kilkaset milionów na dodatkowe rozwiązania - podkreśliła. - Moja deklaracja: będziemy proponować samorządowcom i związkowcom, żeby wynagrodzenie było jasne i przejrzyste, żeby nie było frustrujących sytuacji, że dodatki ustalane po stronie samorządowy różnią się o kilkaset złotych - podsumowała Zalewska.
Anna Zalewska o karcie LGBT+. Uderza w Rafała Trzaskowskiego

Anna Zalewska o karcie LGBT+. Uderza w Rafała Trzaskowskiego

Polska
- Karta LGBT jest jest nie tylko niezgodna z konstytucją, ale przede wszystkim z prawem oświatowym i podstawami programowymi. Jednocześnie dość ryzykownym zachowaniem samorządowca, który wie, że to nie są jego kompetencje. Trzaskowski jeszcze nie złamał prawa, ale zadeklarował, sprowokował, chcąc naruszać prawo oświatowe. Nie ma możliwości, by to się wydarzyło - stwierdziła minister edukacji narodowej Anna Zalewska w programie "Tłit". - Przecież edukacja seksualna w szkole jest, została opracowana, zapisana, jest prowadzona przez osoby do tego przygotowane. Ale na pewno nie taka, o jakiej myśli pan prezydent - kontynuowała. Pytana, czy prezes PiS otworzył nowy rozdział wojny ideologicznej, odpowiedziała: "Jarosław Kaczyński zareagował po karcie warszawskiej. Osobą, która chce dzielić, prowokuje, jest prezydent Trzaskowski".
Minister Anna Zalewska gościem programu

Minister Anna Zalewska gościem programu "Tłit". Czekamy na Wasze pytania!

Polityka
Strajk nauczycieli, skutki reformy edukacji i czy faktycznie istnieje ryzyko nauki "seksualizacji dzieci" w polskiej szkole, jak mówił w sobotę Jarosław Kaczyński? M.in. o tym będziemy pytać minister Annę Zalewską w programie "Tłit". Czekamy również na pytania od Państwa. Obiecujemy, że te najciekawsze zadamy szefowej MEN. Zapraszamy do oglądania programu we wtorek, 12 marca, o 8:30 na WP.pl.
Rośnie liczba zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu. Co trzeci Polak nie słyszał o tej ciężkiej chorobie

Rośnie liczba zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu. Co trzeci Polak nie słyszał o tej ciężkiej chorobie

Zdrowie
Mówi: prof. dr hab. n. med. Joanna Zajkowska, Klinika Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji, UM w Białymstoku; dr Tomasz Sobierajski, socjolog UW; dr inż. Anna Wierzbicka, biolog i leśnik UP w Poznaniu.
Odwiedzieliśmy Healthy Center by Ann. To tu zajęcia prowadzi Anna Lewandowska i jej zespół

Odwiedzieliśmy Healthy Center by Ann. To tu zajęcia prowadzi Anna Lewandowska i jej zespół

Polska
W miniony weekend odwiedziliśmy z kamerą Healthy Center by Ann w Warszawie. - To miejsce, w którym przygotowujemy każdego, żeby zadbał o "lepsze ja". Mamy tu trenerów personalnych, fizjoterapeutów, dietetyków, psychologów i coachów, którzy stanowią świetny zespół. Sama też prowadzę tu zajęcia, kiedy tylko mam taką możliwość - powiedziała współwłaścicielka centrum sportu i dietetyki Anna Lewandowska, z którą na miejscu rozmawiał reporter WP SportoweFakty Michał Bugno. 
Anna Kiełbasińska w szoku po złocie sztafety.

Anna Kiełbasińska w szoku po złocie sztafety. "Nadal nie mogę w to uwierzyć"

Sport
- Będę chciała zdobywać medale również indywidualnie. W medal w sztafecie nadal nie chce mi się wierzyć, potrzebuję czasu żeby usiąść spokojnie i żeby to do mnie dotarło - mówi Anna Kiełbasińska, złota medalista HME w sztafecie 4x400 metrów. - Oczywiście będę chciała utrzymać miejsce w sztafecie mimo, że konkurencja jest ogromna. 
Wzruszona Kiełbasińska o złotym medalu HME.

Wzruszona Kiełbasińska o złotym medalu HME. "Czuję się, jakby to był sen, ale nie koszmar"

Polska
Anna Kiełbasińska była członkiem drużyny, która wywalczyła złoty medal w biegu sztafetowym 4x400 metrów podczas HME w Glasgow. Polki w fantastycznym stylu uporały się z rywalkami i po raz kolejny triumfowały na ważnej lekkoatletycznej imprezie
IEM 2019. Anna Kaźmierczak, kobieca strona pracy w Intelu. Wywiad.

IEM 2019. Anna Kaźmierczak, kobieca strona pracy w Intelu. Wywiad.

Technologia
Intel Extreme Masters 2019 to miejsce spotkań nie tylko entuzjastów gier ale też spotkania biznesowe z osobistościami, które kreują rynek i mają olbrzymi wpływ na to co się dzieje na naszym technologicznym podwórku. Rozmawiamy z Anną Kaźmierczak piastującą stanowisko Consumer Sales Director North East EMEA w Intelu.
Ewa Kopacz o incydencie z SOP. Aż wybuchła śmiechem

Ewa Kopacz o incydencie z SOP. Aż wybuchła śmiechem

Polska
Z doniesień WP wynika, że za dymisją szefa SOP stoi incydent podczas szczytu bliskowschodniego w Warszawie. SOP chciała sprawdzać agentów Secret Service alkomatem. Sprawę komentowała w programie "Tłit" była premier Ewa Kopacz. Wybuchła śmiechem. - Kiedy był BOR, kiedy my rządziliśmy, nie było "atrakcji" pt. co jakiś czas wypadek limuzyny, wpadka, że ktoś kogoś zatrzasnął albo przycisnął nie taki guzik w limuzynie. Ludzie byli doświadczeni, przeszkoleni. Ja przy moim szefie ochrony czułam się bezpiecznie. Teraz mamy niedoszkolonych kierowców, którzy zachowują się nerwowo i histerycznie - mówiła Kopacz. - Polacy, nic się nie stało. Dlatego odchodzi szef SOP - podsumowała z ironią.
Wojciech Kilar - Koncert Muzyki Filmowej

Wojciech Kilar - Koncert Muzyki Filmowej

Zwiastun
Po raz pierwszy w TAURON Arenie Kraków Polska Orkiestra Radiowa i chór pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości wybitnego polskiego kompozytora Wojciecha Kilara. Partie solowe zaśpiewają Anna Lasota i Jasin Rammal-Rykała, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Koncert najbardziej znanych tematów filmowych skomponowanych przez Wojciecha Kilara wzbogaci projekcja na wielkim ekranie kinowym fragmentów filmów oraz najsłynniejszych filmowych kadrów...