Wyniki wyszukiwania dla:

agata młynarska

Liczba wyników: 304

Andrzej i Agata Duda zapraszają na Światowe Dni Młodzieży po polsku

Andrzej i Agata Duda zapraszają na Światowe Dni Młodzieży po polsku

Wiadomości
Światowe Dni Młodzieży w Krakowie zaplanowane od 26 do 31 lipca wzbudzają coraz więcej kontrowersji. W związku z rosnącym w całej Europie zagrożeniem terrorystycznym wielu Polaków kwestionuje sens ich organizacji. Choć powszechnie przyjmuje się, że Polska nie stanowi priorytetowego celu terrorystów, kilkumilionowe rzesze chrześcijańskiej młodzieży i głowa kościoła katolickiego w jednym miejscu mogą znaleźć się na celowniku islamistów. Innego zdania jest para prezydencka, która nagrała wideo zachęcające do odwiedzenia Polski w tym czasie. Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda w trzech językach zwrócili się do pielgrzymów, którzy planują przybyć do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.
Pierwsza Dama po niemiecku zaprasza na ŚDM

Pierwsza Dama po niemiecku zaprasza na ŚDM

Styl życia
Już 26 lipca rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży, w których od 27 do 31 lipca udział weźmie papież Franciszek. Na to wyjątkowe wydarzenie w oficjalnym spocie zaprasza Prezydent RP Andrzej Duda oraz Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza dama zaprezentowała się w dwóch eleganckich stylizacjach i pochwaliła doskonałą, jak przystało na germanistkę, znajomością języka niemieckiego.
Młynarska o sytuacji w TVP:

Młynarska o sytuacji w TVP: "Każdy zarząd ma prawo zdejmować programy"

Gwiazdy
Kiedy Agata Młynarska podjęła decyzję o powrocie do telewizji publicznej cieszyła się, że stacja doceniła ją, dając jej autorski program. "Świat się kręci" od początku był jednak dla Agaty dość wyboistą drogą. Gdy zachorowała, w maju 2014 roku głównym prowadzącym show został Maciej Kurzajewski. Sporo mówiło się wtedy o tym, że Młynarska nie ma już po co wracać. Kiedy wróciła do pracy, prowadzenie programu dzieliła na zmianę z Kurzajewskim, zaś gdy ten został zawieszony, zastąpił go Artur Orzech. Na roszadach zyskała ulubienica Jacka Kurskiego, Anna Popek, która od kwietnia jest trzecią prowadzącą. Nie wiadomo, jak potoczą się dalsze losy programu. Kontrakt Agaty Młynarskiej kończy się w sierpniu, a ostatni odcinek w tym sezonie zostanie wyemitowany 10 czerwca. Młynarska twierdzi, że nie rozmawiała z zarządem o dalszych losach swojego programu, dla którego zrezygnowała z pracy w Polsacie. 
Passent:

Passent: "Mamy tendencję do banalizowania seksizmu. Polka rzadko pokazuje, że cierpi!"

Gwiazdy
Agata Passent, córka Agnieszki Osieckiej, jak do tej pory w mediach pojawiała się w kontekście burzliwego związku. "Półroczne niewychodzenie z łóżka", o którym opowiadali w Gali z Wojciechem Kuczokiem, nie skończyło się niestety dobrze. Po siedmiu miesiącach małżeństwa Passent i Kuczok chcieli się rozwieść. Ostatecznie Agata zaszła w ciążę i została przy mężu. Teraz wracają na salony.  Jej powrót odnotowało Dzień Dobry TVN. Celebrytka pojawiła się ostatnio w telewizyjnym studio, by opowiedzieć o seksizmie w Polsce. Agata nie ma niestety dobrego zdania o polskich mężczyznach.  
Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Nauka
Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem
Najdziwniejsze wypowiedzi Pierwszej Damy

Najdziwniejsze wypowiedzi Pierwszej Damy

Styl życia
Co robi Agata Duda i gdzie się podziała? To pytanie zadawali sobie wszyscy, gdy światło dzienne ujrzał projekt rygorystycznej ustawy antyaborcyjnej, a kobiety postanowiły zaprotestować przeciwko planom zaostrzenia procedury dotyczącej przerywania ciąży. Do tej pory Pierwsza Dama nie zabrała głosu w tej sprawie, mimo że wiele osób liczyło na jej wsparcie. Na oficjalnej stronie prezydent.pl możemy śledzić jej poczynania. I choć Agata Duda nie zajęła stanowiska w tak ważnej dla kobiet sprawie, ma wiele do powiedzenia w innych, błahych kwestiach. Oto najciekawsze cytat, w jakich Agaty Dudy zabiera głos w dyskusji.
#gwiazdy: Para prezydencka marzy o wnukach?

#gwiazdy: Para prezydencka marzy o wnukach?

Gwiazdy
Andrzej i Agata Dudowie jakiś czas temu wspierali akcję "Cała Polska czyta dzieciom" i w pełni zaangażowali się w ogólnopolską inicjatywę czytelniczą. Ta wizyta stała się pretekstem do szczerego wyznania głowy państwa. Jakiego?
Kazimiera Szczuka o Agacie Dudzie

Kazimiera Szczuka o Agacie Dudzie

Styl życia
Na Kongresie Kobiet wyczekiwano pojawienia się Agaty Dudy. Niestety, Pierwsza Dama nie pojawiła się na tym wydarzeniu. Malina Błańska zapytała Kazimierę Szczukę o to, gdzie jest Agata Duda. - Myślę, że jest tam, gdzie chce. Byłoby bardzo miło, gdyby wczoraj z kobietami z kół gospodyń wiejskich, z którymi się spotkała, przyszła na Kongres Kobiet. Ale jeżeli obecna Pierwsza Dama nie ma ochoty, to trudno, jej sprawa - podsumowała Kazimiera Szczuka.  
Felicjańska:

Felicjańska: "Napisałam list rozpaczy do Dudy. Od półtorej roku szukam 3 milionów złotych"

Gwiazdy
Agata Duda w roli Pierwszej Damy spełnia się głównie jako wsparcie podczas spotkań dla męża. Wzorem swoich poprzedniczek zajmuje się również wspieraniem działalności charytatywnej,  patronatem nad fundacjami oraz pomocą dzieciom. Ostatnio na zaproszenie Ilony Felicjańskiej odwiedziła Ośrodek Terapii i Readaptacji Powrót z U w Cholewiance. W rozmowie z nami celebrytka opowiedziała o tym, jak udało się jej ściągnąć Dudę na spotkanie.
Lis na Kongresie Kobiet:

Lis na Kongresie Kobiet: "Dlaczego nie ma tutaj Agaty Dudy? To manifestacja"

Gwiazdy
W weekend w Warszawie odbywał się VIII Kongres Kobiet, na który zaproszono także Pierwszą Damę. Agata Duda nie pojawiła się jednak na wydarzeniu. Wybrała obchody 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich. Nie trzeba chyba dodawać, że zostało to źle odebrane przez środowiska feministyczne i walczące o prawa kobiet. Tomasz Lis, który również pojawił się na kongresie, nie krył swojego oburzenia."Dlaczego nie ma tutaj Agaty Dudy? To pewien wybór, pewna deklaracja, może manifestacja. Nie sadzę, żeby racjonalne było przeciwstawianie kobiet, które są w kołach gospodyń wiejskich kobietom, które są na Kongresie Kobiet. W ciągu trzech dni można odwiedzić oba miejsca. Te wszystkie kobiety jadą na jednym wózku. Ja bym się przeciwstawiał próbom kreowania fałszywych podziałów- prawdziwie kobiety czujące sól ziemi, a tu oderwane od rzeczywistości elitystki".
#gwiazdy: Co łączy Agatę Dudę i Ilonę Felicjańską?

#gwiazdy: Co łączy Agatę Dudę i Ilonę Felicjańską?

Gwiazdy
Agata Duda i Ilona Felicjańska razem w słusznej sprawie! Co połączyło Pierwszą Damę z popularną modelką? Żona prezydenta odpowiedziała na list celebrytki i za jej namową odwiedziła młodzież zmagającą się z uzależnieniami przebywającą w Ośrodku Terapii i Readaptacji w podwarszawskiej Cholewiance. Gwiazda, która sama z powodzeniem walczy z alkoholizmem, od kilkunastu miesięcy wspiera właśnie tę placówkę.
Macademian Girl o Agacie Dudzie:

Macademian Girl o Agacie Dudzie: "Czekam, aż zabierze głos!"

Gwiazdy
Do tej pory Agata Duda mogła liczyć na pochlebne opinie polskich celebrytów na jej temat, a właściwiej - na temat jej stylu. Niestety, burza wokół propozycji ustawy antyaborcyjnej i milczenie Pierwszej Damy spowodowały, że "fanki" Dudy poczuły się odrzucone i zignorowane. Swoją opinię na temat Agaty Dudy postanowiła wygłosić też szafiarka Macademian Girl. Twierdzi, że choć jej styl ewoluował, postawa Pierwszej Damy zawiodła także ją.
Agata Duda w obstawie BORowców.... wybiera pieniądze z bankomatu

Agata Duda w obstawie BORowców.... wybiera pieniądze z bankomatu

Gwiazdy
Kamera Wiadomości WP zarejestrowała ciekawy obrazek: pod budynek Sejmu podjechała limuzyna, z której wysiadł oficer BOR, za nim Agata Duda, która spiesznie podeszła do bankomatu, wypłaciła pieniądze, po czym odjechała w tej samej obstawie BORowców.
Młynarska o Dudzie:

Młynarska o Dudzie: "Nie można mówić o analogii do Kaczyńskiej. Ona nie jest niezależna"

Gwiazdy
Paulina Młynarska tydzień temu zabrała głos w sprawie milczenia Agaty Dudy. Pierwsza dama nie skomentowała planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Dziennikarka doszła do wniosku, że nie możemy oczekiwać komentarza Dudy, ponieważ nie jest niezależną kobietą. Dziś tłumaczy się ze słów: "Maria Kaczyńska to zrobiła, ponieważ była niezależnie myślącą żoną autentycznego prezydenta, a nie ładnie ubraną panią u boku uśmiechniętego pana z długopisem". Twierdzi, że wcale nie oczekuje od Agaty Dudy komentarza. Jej zdaniem dopóki pierwsza dama nie będzie otrzymywać wynagrodzenia za wykonywanie swoich obowiązków, nie możemy oczekiwać, że będzie aktywna politycznie.

"W Polsce żadna kobieta nie ma swojego talk show, w którym bazowałaby na inteligencji i dowcipie"

Gwiazdy
Paulina Młynarska dość intensywnie zaczęła ostatnio udzielać się w mediach. Zabłysnęła obroną Krystyny Pawłowicz, ostrą krytyką Kościoła i wypowiedziami na temat swojego życia seksualnego. Wszystko to w ramach promocji książki, którą dziennikarka reklamuje krytykowaniem jednego z byłych kochanków. Dziennikarka udzieliła ostatnio wywiadu, w którym twierdzi, że kobieta, która ma więcej niż jedno małżeństwo na koncie jest w Polsce źle postrzegana. Uważa też, że w naszym kraju nie ma wymykającym się stereotypom dziennikarek - poza Moniką Olejnik.
Młynarska o facecie: Nabuzowany samiec może przywalić

Młynarska o facecie: Nabuzowany samiec może przywalić

Gwiazdy
Paulina Młynarska w ostatnim czasie dała się poznać jako miłośniczka odważnych wyznań. W najnowszej książce opisała swoje nieudane ekscesy miłosne. Czterokrotna rozwódka rozliczyła się z byłymi partnerami. Wypomniała jednemu z nich, że był tak kiepski i niepojętny w łóżku, że tylko się nią onanizował. Celebrytka kontynuuje cykl wyznań. Wojtkowi Jagielskiemu opowiedziała o związku z tyranem, którego fizycznie się bała.
Młynarska o książce: Zaczynam ją zapisem bardzo nieudanego stosunku seksualnego

Młynarska o książce: Zaczynam ją zapisem bardzo nieudanego stosunku seksualnego

Gwiazdy
Paulina Młynarska postanowiła na chwilę przypomnieć sobie o byłych mężach - miała ich, jak dotąd, czterech. Swoje seksualne doświadczenia z zalegalizowanych (i nie tylko?) związków opisała w książce Jeszcze czego!. Krytykuje w niej kochanka, który miał być wyjątkowo nieporadny w łóżku. Promocję książki wspiera Dzień Dobry TVN. Młynarska pojawiła się w studio, by opowiedzieć o książce o równości i miłości. Tym razem nie zdradzała już pikantnych szczegółów małżeńskiego pożycia. Doszła do wniosku, że wydawnictwo ma na celu edukować kobiety. Dziennikarka chce walczyć z przemocą wobec kobiet.
Samolińska z Razem:

Samolińska z Razem: "Agata Duda nie jest polityczką i nie ma obowiązku zabierania głosu w żadnej sprawie"

Gwiazdy
Porównywanie jakiejkolwiek kobiety do Barbie jest oznaką braku kobiecej solidarności. Agata Kornhauser-Duda nie jest polityczką i nie ma obowiązku zabierać głosu w żadnej sprawie. Domaganie się od niej tego ze względu na fakt, że jej mąż ma jakąś pozycję i kimś jest, jest skrajnie seksistowskie i patriarchalne, dlatego że kobiece powinności w XXI wieku nie wyznacza zawód jej męża ? zapewnia. Kobieta wykonuje jakiś zawód, kimś jest i z tego należy ją rozliczać. Agata Duda nie jest polityczką, jest prywatną osobą i moim zdaniem ta krytyka jest nie na miejscu.
 Samolińska z Razem:

Samolińska z Razem: "Agata Duda milczy, bo to jest niema krytyka ustawy!"

Gwiazdy
Justyna Samolińska to 27-letnia przedstawicielka partii Razem, która w ostatnich wyborach uzyskała lepszy wynik wyborczy niż Janusz Piechociński. Działaczka w swym programie deklarowała chęć zajęcia się kwestią równouprawnienia kobiet i mężczyzn. W rozmowie z Pudelkiem skomentowała zamieszanie wokół planowanych zmian w ustawie antyaborcyjnej i oskarżeń wobec pierwszej damy, Agaty Dudy, że milczy w tak ważnej dla kobiet sprawie. Przypomniała ona, że żona Dudy pełni rolę nieformalną, nie jest zaangażowana politycznie. Dodajmy, że prezydentowa nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia, a jednocześnie oczekuje się od niej, by nie pracowała zawodowo. Nie tylko więc nie zarabia, ale okres mężowskiej prezydentury nie liczy się jej do emerytury.
#dziejesienazywo: Czy Pierwsza Dama powinna wyjść z propozycją kompromisu w sprawie aborcji?

#dziejesienazywo: Czy Pierwsza Dama powinna wyjść z propozycją kompromisu w sprawie aborcji?

Polska
Pierwsza dama ma ważną funkcję do pełnienia w Polsce. Jest reprezentantem, głosem środowisk kobiecych. Więc liczymy, że wzorem swojej poprzedniczki, śp. Marii Kaczyńskiej, która opowiedziała się przeciwko zaostrzeniu obowiązujących przepisów w imieniu wszystkich kobiet w Polsce, pani Agata Duda opowie się przeciwko zaostrzeniu przepisów - powiedziała w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo Monika Rosa (Nowoczesna).
#dziejesienazywo: Stylowa, ale pozbawiona kontaktu ze społeczeństwem. Co dzieje się z Agatą Dudą?

#dziejesienazywo: Stylowa, ale pozbawiona kontaktu ze społeczeństwem. Co dzieje się z Agatą Dudą?

Styl życia
Porównywana jest do Claire Underwood z popularnego serialu "House of Cards". Pierwsza Dama Agata Duda znana jest z szykownych kreacji oraz klasycznych, eleganckich kostiumów, które podkreślają jej sylwetkę. Choć wiele możemy powiedzieć o jej stylu, niewiele wiemy na temat jej poglądów i rzadko możemy usłyszeć jej opinię o zmianach zachodzących w Polsce. W rozmowie z Justyną Duszyńską z FashionPost i stylistką Katarzyną Bąkowicz nie zabrakło odniesień do milczącej roli Pierwszej Damy, zwłaszcza w kontekście kontrowersyjnego projektu ustawy zakazującej aborcji.