Wyniki wyszukiwania dla:

agata duda

Liczba wyników: 902

Duda cytuje żonę. Agata Kornhauser-Duda powiedziała, czy chce pensji

Duda cytuje żonę. Agata Kornhauser-Duda powiedziała, czy chce pensji

Polska
- Jedna rzecz na pewno nie powinna mieć miejsca, mianowicie z założenia to, że państwo nie przewiduje ubezpieczenia emerytalnego dla pierwszej damy – powiedział w ekskluzywnej rozmowie z Marcinem Makowskim dla WP prezydent Andrzej Duda. Jak zaznaczył, co miesiąc płaci ponad 1100 zł na ZUS dla Agaty Kornhauser-Dudy. – Moja żona nie oczekuje pensji i to już mi wielokrotnie mówiła – stwierdził. I zacytował jej słowa o tym, że „nie oczekuje pensji jako pierwsza dama”. Kornhauser-Duda uważa jednak, że konieczność opłacania przez nich jej ubezpieczenia jest „niesprawiedliwa”
Prezydent Duda nie wystąpi o odznaczenie dla Adamowicza. Poczeka na wniosek

Prezydent Duda nie wystąpi o odznaczenie dla Adamowicza. Poczeka na wniosek

Polska
- Jeżeli ktoś wystąpi z takim wnioskiem, będziemy to rozważać - uciął pytanie o przyznanie przez siebie pośmiertnego odznaczenia Pawłowi Adamowiczowi prezydent.  W ekskluzywnej rozmowie z WP Andrzej Duda dodał, że "sprawa Adamowicza” jest „z przyczyn wszystkim znanych skomplikowana”. - Mówiono o tym bardzo wiele zresztą w trakcie poprzedniej kampanii wyborczej samorządowej – uznał. Podkreślił, że "nie było żadnego wniosku w sprawie odznaczenia pana prezydenta Adamowicza złożonego do prezydenta RP od, o ile dobrze pamięta, 2010 r.”. Nie chciał też odnieść się wprost do zajmowania miejsc przez polityków jednej opcji w odległych od siebie rzędach w kościele podczas pogrzebu. - Chcę to rozumieć tak, że byliśmy razem na mszy świętej w intencji pana prezydenta Pawła Adamowicza (…) i to jest dla mnie najważniejsze – uznał.
Padło pytanie o media. Prezydent Duda tylko westchnął

Padło pytanie o media. Prezydent Duda tylko westchnął

Polska
- Ja mam zastrzeżenia do polskich mediów w ogóle. I nie wyróżniam tutaj nikogo na plus i na minus, i nie mówię, że jedne media są wspaniałe, rzetelne i absolutnie prawdomówne, a drugie są absolutnie nierzetelne, nie mówią prawdy – zaznaczył w wywiadzie udzielonym Marcinowi Makowskiemu dla Wirtualnej Polski prezydent Andrzej Duda. Wcześniej, zapytany o to, czy media zdały egzamin po śmierci Pawła Adamowicza, długo milczał.
Duda nie zgadza się z tezą o

Duda nie zgadza się z tezą o "mordzie politycznym”. "Wątpię w to”

Polska
- Wątpię w to, żeby można było mówić o mordzie politycznym w sytuacji, kiedy tej straszliwej zbrodni dopuszcza się człowiek, który ma poważne problemy psychiczne – powiedział w ekskluzywnym wywiadzie udzielonym Marcinowi Makowskiemu dla Wirtualnej Polski prezydent Andrzej Duda. I dodał, że niektóre słowa polityków "idą za daleko". Przyznał też, że nie może powiedzieć, by wszystkie jego dotychczasowe wypowiedzi „były w porządku”. Duda stwierdził, że niektóre swoje tweety kasował jeszcze przed ich wysłaniem.
Show Ondreja Dudy. Słowak wyrasta na gwiazdę Bundesligi! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Show Ondreja Dudy. Słowak wyrasta na gwiazdę Bundesligi! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Piłka nożna
Herta Berlin pewnie pokonała FC Nuernberg 3:1. Bohaterem zwycięskiej drużyny został Ondrej Duda, który zasygnalizował powrót do wysokiej formy, jaką prezentował na początku tego sezonu. Słowak zdobył dwa gole i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Były zawodnik Legii Warszawa ma już w tym sezonie dziewięć bramek na swoim koncie.
Spotkanie u prezydenta. Katarzyna Lubnauer zdradza szczegóły

Spotkanie u prezydenta. Katarzyna Lubnauer zdradza szczegóły

Polska
Andrzej Duda odwołał zaplanowany na wtorek marszu przeciw przemocy w Gdańsku. W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim odbyło się w tej sprawie spotkanie z przedstawicielami partii. - Decyzja prezydenta jest m.in. pochodną tego, co mu powiedziałam. Że jego pomysł zorganizowania marszu jest zły. Że jeżeli politycy władzy chcą uczcić pamięć Pawła Adamowicza, to powinni się przyłączyć do spontanicznych manifestacji. Pokażmy, że mamy wolę łączenia, a nie dzielenia. Pomysł prezydenta był raczej z tych dzielących. Widziałam, że to zrozumiał. I zrezygnował - mówiła szefowa .Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer w programie "Tłit".
Prezydent nabrał wszystkie media w Polsce, ale nie nas

Prezydent nabrał wszystkie media w Polsce, ale nie nas

Polska
Podczas konferencji podsumowującej projekt Ministerstwa Środowiska, prezydent Andrzej Duda powiedział coś, co wprawiło całą Polskę w zdziwienie. Wyjawił, że nie wie na ile człowiek przyczynia się do zmian klimatu. Wychodzi na to, że raport klimatologów i szczyt klimatyczny w Katowicach to za mało by przekonać Andrzeja Dudę, do czegoś co dla większości ludzi jest oczywistością. 
Andrzej Duda mówił o zmianach klimatu.

Andrzej Duda mówił o zmianach klimatu. "To nie jest najmądrzejsza wypowiedź"

Polityka
Sławomir Neumann odniósł się do słów prezydenta, który powiedział, że nie wie, na ile człowiek przyczynia się do zmian klimatu. - To nie jest najmądrzejsza wypowiedź. Zgadzam się z opinią, że on cały czas się uczy. Kiedyś o tym wspominał. Będzie się uczył jeszcze przed długi czas - wyznał. Poseł PO przyznał, że to nie pierwszy taki wyskok Andrzeja Dudy. - Mówił  też o żarówkach, które nie mogą być zwykłe tylko energooszczędne. Prezydent ma wiele takich wystąpień, które są kompromitujące - podsumował.
Agtata Kulesza zagrała alkoholiczkę w filmie

Agtata Kulesza zagrała alkoholiczkę w filmie "Zabawa zabawa"

Polska
Byliśmy na uroczystej premierze filmu "Zabawa Zabawa". W jedną z głównych ról wcieliła się Agata Kulesza. Jej bohaterka, Dorota, zmaga się z problemem alkoholowym.W rozmowie z WP Agata Kulesza opowiedziała o swojej roli.
Agata Kulesza: Życzę Joannie Kulig nominacji do Oscara

Agata Kulesza: Życzę Joannie Kulig nominacji do Oscara

Polska
Byliśmy na uroczystej premierze filmu "Zabawa zabawa". W jedną z głównych ról wcieliła się Agata Kulesza. Jej bohaterka, Dorota, zmaga się z problemem alkoholowym.Aktorka opowiedziała nam nie tylko o filmie, ale także o tym, że wróży sukces Joannie Kulig. Zobaczcie, co od niej usłyszeliśmy.
Agata Kulesza: Alkoholizm zmienił twarz

Agata Kulesza: Alkoholizm zmienił twarz

Polska
Byliśmy na uroczystej premierze filmu "Zabawa Zabawa". W jedną z głównych ról wcieliła się Agata Kulesza. Jej bohaterka, Dorota, zmaga się z problemem alkoholowym.W rozmowie z WP Agata Kulesza wyznała, że chciałaby, aby w Polsce każdy był równy wobec panującego prawa. Niezależnie od tego, czy pochodzi z elit, czy jest zwykłym, szarym człowiekiem.
Wygrani i przegrani roku 2018. Publicyści komentują

Wygrani i przegrani roku 2018. Publicyści komentują

Polityka
Jacek Żakowski, Łukasz Warzecha i Agata Szczęśniak typują największych wygranych i przegranych roku 2018 w polityce. Nie zabrakło zaskakujących opinii.
Jacek Żakowski o Andrzeju Dudzie: obrażony dzieciak

Jacek Żakowski o Andrzeju Dudzie: obrażony dzieciak

Polityka
-Żeby być polskim Trumpem, trzeba mieć jakiś dorobek, choćby negatywny. Prezydent Duda jest człowiekiem bez dorobku, bez tożsamości i to jest jego słabość. Widać, że traci nerwy - stwierdził Jacek Żakowski pytany, czy prezydent Andrzej Duda nie stara się upodobnić do prezydenta USA.
Polityczne podsumowanie roku 2018

Polityczne podsumowanie roku 2018

Polityka
Zapraszamy na publicystyczne podsumowanie roku 2018. Goście Łukasza Mężyka: Agata Szczęśniak z Oko.Press, Łukasz Warzecha z "Do Rzeczy" oraz Jacek Żakowski z WP skomentują najważniejsze polityczne wydarzenia mijającego roku.

"Duda przeżywa traumę". Miller: dowód na ignorancję

Polityka
Donald Tusk nie jest reprezentantem Polski w UE, jak sądzi Andrzej Duda. To dowód na ignorancję pana prezydenta - powiedział w programie "Tłit" Wirtualnej Polski były premier Leszek Miller. Nie wykluczył jednak, że ataki na Tuska wynikają z obawy przed jego powrotem do Polski i są elementem strategii prezydenta oraz PiS.
Duda dla WP ostro o Tusku. Marek Jurek dolał oliwy do ognia

Duda dla WP ostro o Tusku. Marek Jurek dolał oliwy do ognia

Polska
- Jeśli Tusk wypowiada się o Dudzie w sposób nienacechowany szacunkiem, a sam go parokrotnie doświadczył, to ja emocje prezydenta rozumiem - mówił Marek Jurek w programie "Tłit", komentując wywiad z Andrzejem Dudą w Wirtualnej Polsce. Prezydent stwierdził w nim m.in., że szef Rady Europejskiej "nie szanuje Polski" i "nie reprezentuje polskich interesów". - Wielokrotnie słyszałem w PE, że nie można porównywać UE do Związku Sowieckiego. Za każdym razem liderzy liberalnych frakcji ostro reagują. Skoro nie można, to jak można wygłaszać apele w rodzaju: wygramy z nowymi bolszewikami. To Tusk ma szacunek do własnego kraju czy nie? - pytał Jurek.
Fort Trump? Andrzej Duda mówi o wiośnie

Fort Trump? Andrzej Duda mówi o wiośnie

Polska
- Wzrost obecności sojuszniczej w Polsce, a w szczególności USA z pewnością wzmocni bezpieczeństwo naszego państwa, ale także regionu. Nie ukrywam, że o to zabiegamy - mówił o budowie Fortu Trump Andrzej Duda i dodał, że już wiosną mogą być podejmowane decyzje w tej kwestii. - Relacje ze Stanami Zjednoczonymi są bardzo dobre, nie ma turbulencji. Pan Donald Trump przywiązuje bardzo dużą wagę do tego, czy inni również partycypują w kosztach bezpieczeństwa. My partycypujemy i to jest szanowane przez stronę amerykańską - dodał w rozmowie z Łukaszem Mężykiem.
Andrzej Duda dla WP ostro o Tusku. Joanna Kluzik-Rostkowska ripostuje

Andrzej Duda dla WP ostro o Tusku. Joanna Kluzik-Rostkowska ripostuje

Polska
Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Wirtualną Polską stwierdził, że Donald Tusk "nie szanuje Polski" i "nie reprezentuje polskich interesów". - Jest mi bardzo przykro, że mamy takiego prezydenta. Jak można mówić takie rzeczy? Rozumiem, że obóz PiS czuje, że władza im umyka spod kopyt i są w stanie powiedzieć wszystko, ale jest mi przykro, że muszę słuchać takich słów. Niech już jedzie na narty, będzie parę miesięcy spokoju - komentowała Joanna Kluzik-Rostkowska w programie "Tłit". - Prosiłabym bardzo Andrzeja Dudę, żeby w ostatnim roku, kiedy jest prezydentem, zaczął szanować siebie, swój urząd i nas wszystkich. Takimi wypowiedziami nie buduje autorytetu - dodała.
Andrzej Duda dla WP: problem polega na paleniu śmieci

Andrzej Duda dla WP: problem polega na paleniu śmieci

Polska
- Problem polega na tym, że to nie węgiel jest spalany, ale często śmieci i to powoduje największe zanieczyszczenie. Gdyby ludzie rzeczywiście palili węglem, to to zanieczyszczenie było by znacznie mniejsze - powiedział Andrzej Duda dla WP. Przyznał oczywiście, że węgiel jest źródłem emisji CO2 do atmosfery i to spalanie musi być ograniczane. - Najbardziej nas interesują jak najczystsze technologie wykorzystania węgla - podkreślił. - Nie możemy powiedzieć, że rezygnujemy z węgla. To gwarantuje nam suwerenność energetyczną. Rezygnacja byłby nieodpowiedzialna - dodał prezydent.
Andrzej Duda dla WP: czasem kupuję przez internet

Andrzej Duda dla WP: czasem kupuję przez internet

Polska
Gdzie prezydent kupuje prezenty świąteczne? - W sklepie. Częściowo już mamy prezenty. Idziemy z żoną do marketu czy galerii i kupujemy - mówi Andrzej Duda w rozmowie z Łukaszem Mężykiem. - Mamy taki osiedlowy sklep w Krakowie. Tam jesteśmy stałymi klientami. Nikt nie zwraca na nas uwagi. Spokojnie możemy tam robić zakupy - dodaje. Przyznaje też, że zdarza mu się coś kupić przez internet, ale woli "takie namacalne zakupy". Prezydent złożył też życzenia Polakom.
Wcześniejsze wybory parlamentarne? Duda mówi, co myśli o takim rozwiązaniu

Wcześniejsze wybory parlamentarne? Duda mówi, co myśli o takim rozwiązaniu

Polska
- Dla mnie sytuacja parlamentarna jest sytuacją stabilną. Nie mam takiego przekonania, żeby była jakaś podstawa, żeby były wcześniejsze wybory parlamentarne. Ale oczywiście decyzja należy też do parlamentu - powiedział Andrzej Duda w rozmowie z Łukaszem Mężykiem. - Proszę o to pytać przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy - dodał prezydent.