Wyniki wyszukiwania dla:

afera reprywatyzacyjna

Liczba wyników: 166

Andruszkiewicz odpowiada Sikorskiemu. Ma teorię

Andruszkiewicz odpowiada Sikorskiemu. Ma teorię

Polska
- Nie po to walczyłem o wolność w Polsce, żeby oddać ją ludziom o autorytarnych zapędach - stwierdził Radosław Sikorski. - Być może ma na myśli Donalda Tuska, który o wiele bardziej autorytarnie zarządzał państwem. Kiedy była afera taśmowa, ABW wkraczała do redakcji, wyrywając taśmy siłą dziennikarzom. Dziś są publikowane na prezesa czy premiera - nie widzę, żeby służby wyrywały laptopy - ripostował wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz w programie "Tłit". - Wydaje mi się, że Sikorski szuka swojego miejsca na nowo w polityce. Może chce odegrać jakąś poważniejszą rolę? Schetyna nie jest liderem, może Sikorski się w tej roli widzi? - dodał.
Marek Falenta pisze do Andrzeja Dudy. Tomasz Siemoniak komentuje

Marek Falenta pisze do Andrzeja Dudy. Tomasz Siemoniak komentuje

Polska
- Najwyraźniej afera podsłuchowa nie została wyjaśniona do końca, skoro główny skazany w niej takie rzeczy mówi. Niebagatelny jest wątek rosyjskiego węgla, którego import za rządów PiS-u rekordowo wzrósł. To temat na komisję śledczą - mówił Tomasz Siemoniak (PO) w programie "Tłit", komentując list Marka Falenty do Andrzeja Dudy. - Za dużo tu wątpliwości. Być może ten list otwiera zupełnie nowy wątek - PiS będzie miało z tym ogromny kłopot. Coś jest na rzeczy. Jeśli Falenta ma kolejne nagrania z premierem, ten serial będzie trwać - dodał.
Aleksander Kwaśniewski zdradził, czy musiał napić się po wyborach

Aleksander Kwaśniewski zdradził, czy musiał napić się po wyborach

Gwiazdy
Już od dobrych kilku lat prezydent Aleksander Kwaśniewski nie bierze czynnego udziału w polityce, ograniczając się do roli doświadczonego komentatora. Przez dwie kadencje był on jednym z najbardziej cenionych polityków. Niestety, piętą achillesową jego kariery okazała się afera wokół tak zwanej "choroby filipińskiej", która zainspirowała tysiące internautów do stworzenia memów na temat przypadłości prezydenta. W rozmowie z Tomaszem Machałą, Kwaśniewski zapytany o to, czy po usłyszeniu wyników ostatnich wyborów nie zechciał sięgnąć po nieco mocniejszy trunek, odpowiedział, że pozostaje przy swoim postanowieniu i ogranicza się tylko do dobrego wina. Rzecz jasna w doborowym towarzystwie. Wypilibyście kieliszek z prezydentem? 
Skandaliczny finał

Skandaliczny finał "Tańca z gwiazdami". Co zdecydują widzowie?

Polska
 Nie tak miał wyglądać finał Tańca z gwiazdami… O Kryształową Kulę miały rywalizować Joanna Mazur i Macademian Girl - tak przynajmniej obstawiali eksperci. Plany pokrzyżował wszystkim youtuber Gimper, który dzięki esemesom od widzów zdeklasował lepiej tańczącą blogerkę. Okazało się jednak, że internetowy śmieszek o głosy walczył nie tylko na parkiecie i proszę, afera gotowa! 

"Racja Stanu": afera o leśniczówkę. "Kłamliwa telewizja publiczna podała kolejny materiał"

Polska
- To jest kopia wydarzeń z 2005 r. - fałszywe oskarżenia i niezwykle silna presja, wręcz nagonka, z ewidentnym celem, nadzieją, że po raz kolejny zostanę zmuszony do rezygnacji z udziału w wyborach - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz w "Racji Stanu". - Kłamliwa telewizja publiczna podała kolejny materiał - stwierdził. Co w nim było? Zobaczcie rozmowę Michała Kobosko z byłym premierem. 

"Druga połowa". Afera z trawą na PGE Narodowym. Zdumiewające słowa przedstawiciela producenta

Piłka nożna
- Jak przedstawiciel firmy może mówić, że piłkarze powinni lepiej grać - zastanawia się Michał Kołodziejczyk. - Nie potrafię zrozumieć burzy na ten temat. Gdyby widzowie zobaczyli żółtą trawę byłaby taka sama afera - dodaje Paulina Chylewska.
Sławomir Neumann o Zalewskiej.

Sławomir Neumann o Zalewskiej. "Potężny problem"

Polska
PO obiecała 1000 zł brutto podwyżki dla nauczycieli. W ocenie prezydenta Andrzeja Dudy to "populizm". - 1000 zł brutto to żaden populizm. Jeśli nauczyciele od kilku lat negocjują z rządem podwyżki, są traktowani w sposób arogancki i wyjątkowo bezczelnie przez minister Zalewską, to te żądania nie są wygórowane - przekonywał szef klubu PO Sławomir Neumann w programie "Tłit". - Mamy olbrzymi problem w edukacji: chaos, który zostawiła minister Zalewska i ucieka do Brukseli. W tle jest afera PCK, którą zajmuje się prokuratura, chyba coraz bardziej skutecznie. Zalewska ma z tym potężny problem i PiS będzie miał z tym potężny problem - dodał.
Afera wokół Michała Wiśniewskiego:

Afera wokół Michała Wiśniewskiego: "On jest strasznym cholerykiem. Dostawał ataków agresji"

Gwiazdy
O burzliwym temperamencie Michała Wiśniewskiego wie każdy, kto śledził jego przygody  w legendarnym programie TVN-u Jestem jaki jestem. Mało kto jednak spodziewał się, że gwiazdor planuje porzucić Dominikę Tajner-Wiśniewską, z która ożenił się sześć lat temu. Nawet żona Michała była szczerze zaskoczona jego decyzją.
Afera mięsna. Ekspert: przestępczość w żywności bardzo się opłaca

Afera mięsna. Ekspert: przestępczość w żywności bardzo się opłaca

Polska
- Przestępstw w produkcji żywności jest coraz więcej, ona jest bardzo opłacalna i nisko karalna. Należy powołać Europol żywnościowy, potrzebna jest żywnościowa policja na skalę unijną - mówił w programie "Money. To się liczy" Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności.
Kazimierz Marcinkiewicz o Morawieckim: czaruś się znalazł

Kazimierz Marcinkiewicz o Morawieckim: czaruś się znalazł

Polska
"Jesteśmy nazywani 'czarodziejami', ale nie jesteśmy żadnym Harrym Potterem" - oznajmił Mateusz Morawiecki przy prezentacji "piątki" Kaczyńskiego. - Czaruś się znalazł... Pinokio, nie czaruś, bo bez przerwy kłamie - ripostował Kazimierz Marcinkiewicz w programie "Tłit". - Wszyscy wiemy, że "trzynastka" dla emerytów to oszustwo, machlojstwo czystej wody. Trzeba nieustannie pokazywać, że Morawiecki wielokrotnie kłamie, manipuluje, myli się. O tym trzeba grzmieć - kontynuował. W ocenie byłego premiera, PiS szykowało "zagrywkę" z emeryturami już wcześniej. - Wielka afera Srebrnej spowodowała, że musieli dopalić to szybciej i żeby ocieplić wizerunek Kaczyńskiego, nazwali to "piątką" Kaczyńskiego - ocenił Marcinkiewicz.
Klika Pudelka: Edyta Górniak siada tylko przy rodzinie królewskiej oraz kulisy sesji Anny Wendzikowskiej

Klika Pudelka: Edyta Górniak siada tylko przy rodzinie królewskiej oraz kulisy sesji Anny Wendzikowskiej

Gwiazdy
Afera z Danielem M., synem najwiekszej gwiazdy disco polo, zdaje się nie cichnąć. Choć na świat przyszła córeczka 30-latka z problemami, ten zdaje się zupełnie nie przejmować swoją nową rolą i dalej dostarcza mediom pożywkę na temat swojej rodziny. W nowym odcinku Kliki Pudelka rozmawiamy o tym, co musi się wydarzyć, by Daniel wreszcie wydoroślał i wziął odpowiedzialność za siebie i swoją rodzinę. W nowym odcinku rozmawiamy też o "zwyczajnym" życiu Anny i Roberta Lewandowskich. A wszystko przez pewną... dziurawą skarpetkę. Zachwycamy się też Edytą Górniak i jej odświeżającym oderwaniem od rzeczywistości. Tuż przed galą rozdania Oscarów, oceniamy też najgorsze kreacje w historii tej najważniejszej dla dla filmowej branży imprezy. Klikę Pudelka obejrzeć można w każdą niedzielę o godzinie 12:00 w kanale naziemnym telewizji WP.
Afera z Macierewiczem. Nerwowy komentarz Ryszarda Czarneckiego

Afera z Macierewiczem. Nerwowy komentarz Ryszarda Czarneckiego

Polska
Antoni Macierewicz jako szef MON ujawnił informacje o stanie polskiej armii, które miały status niejawnych. Sprawę nagłośnił poseł PO Krzysztof Brejza. Co na to Ryszard Czarnecki? - Słowa, słowa, słowa... W tym się specjalizuje opozycja, oni są tylko od gadania. Z tweeta posła Brejzy wynikało, że stała się rzecz dramatyczna i straszliwa. Błędem opozycji jest to, że cały czas przedstawia działania rządu w kategoriach: codziennie jakaś tragedia. To przypomina Jasia, który krzyczy: pali się, wieś mu nie wierzy, nikt do pożaru nie biegnie - komentował w programie "Tłit". Potwierdził, że były szef MON nie kandyduje do Parlamentu Europejskiego.
Afera z Macierewiczem.

Afera z Macierewiczem. "Agent rosyjski nie zdobyłby tych informacji"

Wiadomości
Politycy PO twierdzą, że Antoni Macierewicz, podsumowując w Sejmie w 2016 roku rządy Platformy Obywatelskiej, upublicznił informacje niejawne. Krzysztof Brejza wysłał do ministerstwa obrony pytania w sprawie kwestii poruszonych w czasie tamtego wystąpienia i otrzymał odpowiedź resortu. Teraz zapowiada, że złoży w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. – Najlepszy agent rosyjski nie zdobyłby tych informacji, które udostępnił dobrowolnie minister Macierewicz – mówi w rozmowie z WP poseł PO. Więcej w materiale wideo.  
Afera Huawei. Jest się czego bać?

Afera Huawei. Jest się czego bać?

Polska
- Gdyby Huawei chciał kogokolwiek podsłuchiwać, już teraz robiłby to na całym świecie. Z tego, co wiem, jak na razie żadnych zarzutów Chińczykom w sprawie podsłuchów nie postawiono - mówiła w programie "Money. To się liczy" Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Virgin Mobile Polska. Jak tłumaczyła, już teraz prawie 70 proc. infrastruktury telekomunikacyjnej w Polsce to infrastruktura Huawei.
Afera szpiegowska. Co zrobi ministerstwo w sprawie Huawei

Afera szpiegowska. Co zrobi ministerstwo w sprawie Huawei

Polska
- Huawei to firma, do której trzeba podchodzić ostrożnie - mówił w programie "Money. To się liczy" minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Problem z niektórymi firmami ma charakter systemowy. Polega na tym, że przepisy chińskie zobowiązują tamtejsze podmioty do współpracy ze służbami specjalnymi - dodał. - Będziemy różnymi dostępnymi prawnie instrumentami dbać o bezpieczeństwo sieci. Nie dotyczy to tylko Huawei, ale każdej firmy, która nie będzie spełniała gwarancji bezpieczeństwa. Musimy pamiętać, że sieć 5G to nowy system transferu danych, który musi być bezpieczny. Bo jeśli nie będzie, niesie ryzyko dla całych sektorów gospodarki - podsumował.
Afera szpiegowska. Co zrobi ministerstwo w sprawie Huawei

Afera szpiegowska. Co zrobi ministerstwo w sprawie Huawei

Polska
- Huawei to firma, do której trzeba podchodzić ostrożnie - mówił w programie "Money. To się liczy" minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Problem z niektórymi firmami ma charakter systemowy. Polega na tym, że przepisy chińskie zobowiązują tamtejsze podmioty do współpracy ze służbami specjalnymi - dodał. - Będziemy różnymi dostępnymi prawnie instrumentami dbać o bezpieczeństwo sieci. Nie dotyczy to tylko Huawei, ale każdej firmy, która nie będzie spełniała gwarancji bezpieczeństwa. Musimy pamiętać, że sieć 5G to nowy system transferu danych, który musi być bezpieczny. Bo jeśli nie będzie, niesie ryzyko dla całych sektorów gospodarki - podsumował.
Nino o biznesie. Basia Sołtysińska: nie ma studiów, które uczą internetu

Nino o biznesie. Basia Sołtysińska: nie ma studiów, które uczą internetu

Polska
Blisko jedna czwarta pracowników jednego z najgorętszych polskich startupów karierę w firmie rozpoczynała od stażu. Zdaniem prezes i współzałożycielki Indahash - Barbary Sołtysińskiej, firma daje unikalną możliwość zdobycia wiedzy na temat influencerów i internetu. Mimo to, pod koniec 2017 roku Indahash zarzucono m. in. wykorzystywanie stażystów. Basia Sołtysińska opowiedziała Nino Dżikiji o swojej reakcji na sensacyjne doniesienia i jak ta afera wpłynęła na działalność firmy.
Komisja Europejska kontroluje polskie ubojnie

Komisja Europejska kontroluje polskie ubojnie

Finanse
Afera z mięsem pozyskiwanym z chorych krów odbiła się szerokim echem również za granicą. KE skontroluje polskie ubojnie. - Kontrola będzie obejmowała cały nadzór weterynaryjny, czyli system bezpieczeństwa żywności,  być może Komisja skontroluje dwie, trzy ubojnie  i pokaże, czy zawinili ludzie czy system - tak Witold Choiński ze Związku Polskie Mięso tłumaczył, na czym może polegać taka kontrola. - Ja się nie boję wyników tej kontroli, mam sygnały od naszych firm, że jeśli inspektorzy Unii Europejskiej chcą zobaczyć, jak działa porządna ubojnia - zapraszamy - dodał.Jeśli wyniki jednak wypadną negatywnie, konsekwencje mogą być duże, w ostateczności nawet czasowe wstrzymanie eksportu.
Afera z mięsem z chorych krów. Jak konsument może uchronić się przed niebezpiecznym mięsem?

Afera z mięsem z chorych krów. Jak konsument może uchronić się przed niebezpiecznym mięsem?

Finanse
- Trzeba kupować mięso z dobrych ubojni - radzi konsumentom Witold Choiński, prezes Związku Polskie Mięso. Dziennikarze TVN pokazali, jak w jednej z mazowieckich ubojni wykorzystywane na mięso są chore krowy, które powinny trafić do utylizacji. - Żadna duża ubojnia na coś takiego nie może sobie pozwolić - zapewnia Choiński. - Wiele sklepów, również sieciowych, wymaga od każdego producenta przestrzegania systemu bezpieczeństwa i to bezpieczeństwo jest nagminnie sprawdzane - z tych ubojni mięso jest pewne - uspokaja Witold Choiński.
Afera z Kaczyńskim. Marcinkiewicz ujawnia, co działo się w PiS

Afera z Kaczyńskim. Marcinkiewicz ujawnia, co działo się w PiS

Polska
- Ludzie w PiS-ie powiedzieli mi, że gdy w piątek do prokuratury trafiło zlecenie dotyczące Kaczyński Tower, to od razu w sobotę i w niedzielę mieli telekonferencje z PR-owcami ze świata - z USA i z Izraela - w jaki sposób to przykryć. Pojawiło się kluczowe słowo: uczciwość. A skoro tak, to trzeba było zrobić aresztowania wśród swoich i wśród różnych innych. Stąd 3-4 różne w tym tygodniu areszty. I stąd słowo "uczciwość" Jarosława Kaczyńskiego powtarzane przez wszystkich i wszędzie - zdradził były premier Kazimierz Marcinkiewicz w programie "Tłit". 
Afera z bonifikatami. Joanna Kluzik-Rostkowska: PiS wpada we własne sidła

Afera z bonifikatami. Joanna Kluzik-Rostkowska: PiS wpada we własne sidła

Polska
- Jakakolwiek ta bonifikata jest, powinna wynikać z kalkulacji ekonomicznej. Cwaniactwo PiS polegało na tym, że w ustawie zapisali 60 proc., a w Warszawie rzutem na taśmę przed wyborami powiedzieli: 98. Dopiero teraz dociera do nich, że 80 tys. mieszkań, domów, garaży stoi na gruncie Skarbu Państwa. PiS wpada we własne sidła. Nie mieli pojęcia, że tych gruntów jest tak dużo - 1/3 wszystkich. Sami sobie kopią dołek - mówiła Joanna Kluzik-Rostkowska w programie "Tłit".
poprzednie1 2 3 4 5 ... 8następne