Wyniki wyszukiwania dla:

adolf hitler

Liczba wyników: 53

#dziejesiewpolsce: kontrowersyjna wizyta

#dziejesiewpolsce: kontrowersyjna wizyta

Polska
Zapraszamy na przegląd wydarzeń dnia. Mówimy o kontrowersjach wokół wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Berlinie, gdzie wziął udział w Obchodach Dnia Niemieckiego Ruchu Oporu. Jego symbolem jest Claus von Stauffenberg, autor zamachu na Hitlera, ale jednocześnie nazista, który wielokrotnie pogardliwie wypowiadał się o Polakach. Informujemy również o wypadku w miejscowości Wywła w woj. świętokrzyskim, gdzie autobus kursowy zderzył się z ciężarówką. Rannych zostało 10 osób. Odnotowujemy również pierwszą wizytę szefa Komunistycznej Partii Wietnamu w Białym Domu.
Protestujący w Atenach: Angela Merkel jest jak Hitler

Protestujący w Atenach: Angela Merkel jest jak Hitler

Wiadomości
Od wielu dni w pobliżu greckiego parlamentu gromadzą się tłumy mieszkańców Aten domagających się zerwania z polityką oszczędności i odrzucenia warunków dalszej pomocy zaproponowanych Grecji przez międzynarodowych wierzycieli. "Merkel jak Hitler" i "Unia Europejska chce nas zniszczyć" - to tylko niektóre z opinii, które można usłyszeć na ulicach greckiej stolicy. Dziś o północy wygasł międzynarodowy program pomocowy dla Grecji ze względu na jej niewypłacalność. Minął termin spłaty 1,5 mld euro na rzecz UE. Nie pomogło zamknięcie banków i ustanowienie limitu wypłaty pieniędzy z bankomatów ? 60 euro dziennie. Grecy mogą wkrótce również stracić część swoich oszczędności. Rząd rozważa częściową konfiskatę pieniędzy zgromadzonych na bankowych kontach. Miałby to być jednorazowy podatek od oszczędności. Można się więc spodziewać, że protesty szybko się nie skończą.
Obrazy Adolfa Hitlera trafią pod młotek

Obrazy Adolfa Hitlera trafią pod młotek

Styl życia
Kilkanaście akwareli i rysunków Adolfa Hitlera trafi pod młotek na aukcji w Norymberdze w dn. 18-20 czerwca. Niemiecki dom aukcyjny Weidler spodziewa się, że niektóre obrazy mogą zostać sprzedane nawet za 50 tys. euro. Dotychczas największą wartość osiągnęła akwarela "Stary Ratusz", przedstawiająca siedzibę władz Monachium. W 2014 roku prywatny kolekcjoner zapłacił za nią 130 tys. euro. Prace autorstwa przyszłego führera III Rzeszy, które trafią na aukcję, zostały namalowane miedzy 1904 a 1922 rokiem.
Hitler twierdził, że broni się przed Polską

Hitler twierdził, że broni się przed Polską

Polska
Wiadomość o napaści Polski na III Rzeszę trafiła do gazet na całym świecie. W taki właśnie sposób konflikt z Polską próbowała przedstawić propaganda III Rzeszy. - To klasyczny przykład podstępu obliczonego na zyskanie międzynarodowego poparcia. Pomógł on też Hitlerowi uwiarygodnić atak w oczach żołnierzy - mówi gen. Wesley Clark, były naczelny dowódca Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie.
Największy błąd Adolfa Hitlera

Największy błąd Adolfa Hitlera

Nauka
Przywódca III Rzeszy w grudniu 1941 roku podjął odważną decyzję, której konsekwencje okazały się brzemienne w skutkach. Zdecydował się bowiem na wypowiedzenie wojny największej potędze gospodarczej ówczesnego świata, Stanom Zjednoczonym. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do obejrzenia pełnego odcinka programu "Naziści: Największy błąd Hitlera" 24 maja o godzinie 21:00 w National Geographic Channel.
Jerzy Hoffman: Putin jak Hitler

Jerzy Hoffman: Putin jak Hitler

Wiadomości
Nigdy nawet nie pomyślałem o tym, że kraj, który udziela gwarancji, może je łamać. Dzisiaj - w XXI wieku. Z czymś podobnym mieliśmy do czynienia, kiedy wszystkie gwarancje, wszystkie pakty, były łamane przez Hitlera - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Jerzy Hoffman.
Prepers z Gór Świętokrzyskich

Prepers z Gór Świętokrzyskich

Polska
Adolf Kudliński w swoim gospodarstwie domowym przechowuje zapasy, które pozwolą mu przetrwać bez żadnej pomocy z zewnątrz nawet półtora roku. Jest on jednym z prepersów, czyli ludzi, którzy zawczasu skrupulatnie przygotowują się na wypadek wojny lub klęski żywiołowej.
Założyciel i szef Pegidy Lutz Bachmann złożył rezygnację

Założyciel i szef Pegidy Lutz Bachmann złożył rezygnację

Świat
Lutz Bachmann, założyciel i szef organizującego w Niemczech antyislamskie demonstracje ruchu Pegida, złożył rezygnację ze wszystkich zajmowanych w nim stanowisk, co jest następstwem ujawnienia zdjęcia, do którego pozował ucharakteryzowany na Hitlera.
Nazistowska wizja powojennej Europy

Nazistowska wizja powojennej Europy

Polska
Zakładano, że "Tysiącletnia Rzesza" będzie sięgała aż po granice granice z Uralem. Na tej ziemi mieli żyć niemieccy rolnicy, na polach których będą pracowali słowiańscy niewolnicy - mówi Robert Jurszo w komentarzu dla WP.
Historia jachtu 'Korsarz' [Enigma]

Historia jachtu 'Korsarz' [Enigma]

Sensacje
W 1936 r. 'Korsarz' popłynął w regatach promujących igrzyska olimpijskie w Berlinie. Trasa obejmowała dystans między Sopotem a Kilonią. Wzięło w nich udział dwadzieścia jachtów. Konstrukcja polskiej jednostki nie nadawała się do startu, dlatego gdańscy żeglarze zaryzykowali. Popłynęli w kierunku Szwecji, a następnie pomyślne wiatry jako pierwszych sprowadziły ich na metę. Adolf Hitler był wściekły. (km)
Naziści w Ameryce Południowej [Enigma]

Naziści w Ameryce Południowej [Enigma]

Sensacje
Wielu niemieckich zbrodniarzy znalazło po wojnie schronienie w Argentynie. Pojawiają się nawet opinie, że wśród nich był wódz III Rzeszy, Adolf Hitler. (wp)
poprzednie1 2 3 następne