acb

Liczba wyników: 135

Valencia bez pazura. I bez szans w Vitorii!

Świat
Zapowiadane jako wydarzenie kolejki w Lidze ACB spotkanie pomiędzy Baskonią i Valencią nieco zawiodło oczekiwania. Głównie za sprawą gości, którzy zawiedli zarówno w grze ofensywnej, jak i w obronie własnej tablicy. Przyjezdnym w Vitorii udało się zdobyć zaledwie 56 punktów i choć gospodarze fatalnie wykonywali rzuty z dystansu, nie mieli większych problemów z pokonaniem rywali. Ostatecznie wygrali 77:56 i utrzymali się na najniższym stopniu ligowego podium.
Pogrom w Madrycie! Baskonia miażdży Estudiantes

Świat
Koszykarze Kirolbet Baskonii nie mieli większych problemów z pokonaniem na wyjeździe Movistaru Estudiantes. Aktualni wicemistrzowie Hiszpanii zwyciężyli 100:67, praktycznie od pierwszej minuty kontrolując wydarzenia na parkiecie. Goście po raz drugi w tym sezonie osiągnęli barierę 100 punktów i udowodnili, że będą głównymi - obok Barcelony i Realu - faworytami do złota Ligi ACB.
Zwycięstwo Unicaji, zwycięstwo Realu

Świat
Unicaja i Real w czwartej kolejce Ligi ACB odniosły planowe zwycięstwa. Drużyna Adama Waczyńskiego uporała się przed własną publicznością z Herbalife Gran Canarią, a "Królewscy" pewnie odprawili z kwitkiem Joventut Badalona. Dla ekipy z Malagi było to trzecie zwycięstwo w czwartym meczu sezonu, broniący mistrzostwa Real jest pod tym względem jeszcze lepszy, ma bowiem na koncie komplet czterech wygranych.
Nieudana wyprawa Unicaji do Madrytu

Świat
Porażką 82:89 zakończył się wyjazd Unicaji z Adamem Waczyńskim w składzie do stolicy. Zespół Polaka, choć rozegrał dobre zawody, wrócił do Malagi na tarczy. Jeszcze na dwie minuty przed końcem meczu goście prowadzili dwoma punktami, końcówka spotkania należała jednak do podopiecznych Pablo Laso. Real wygrał tym samym trzeci mecz w bieżącym sezonie i wciąż pozostaje niepokonany w Lidze ACB. Dla Unicaji była to pierwsza porażka w tegorocznej kampanii.
Real Madryt z pierwszym trofeum w sezonie!

Świat
Aktualni mistrzowie Hiszpanii i triumfatorzy ostatniej Euroligi nowy sezon rozpoczęli w imponującym stylu. W rozgrywanym w Santiago de Compostella turnieju o Superpuchar Hiszpanii "Królewscy" najpierw odprawili z kwitkiem Monbus Obradoiro, a w wielkim finale imprezy pokonali Baskonię, choć wicemistrzowie kraju postawili im trudne warunki i do ostatnich minut walczyli o jak najkorzystniejszy wynik. Ostatecznie Real wygrał 80:73 i wywalczył piąty Superpuchar w historii klubu.
Matt Thomas zwycięzcą konkursu rzutów za 3 punkty!

Świat
24-letni Matt Thomas najlepszym specjalistą rzutów za 3 punkty w rozgrywanym tradycyjnie przed finałem Superpucharu Hiszpanii konkursem. Nowy zawodnik Valencii w decydującej rozgrywce zdobył 26 punktów i o trzy "oczka" wyprzedził Oscara Herrero.

"Królewscy" w koronie

Świat
Real kiepsko rozpoczął rywalizację w finale Ligi ACB, od domowej porażki z Baskonią. Walkę o złoto zakończył jednak w wielkim stylu, pokonując rywali w ich hali 96:85. Podopieczni Pablo Laso całą serię wygrali dzięki temu 3:1 i do triumfu w Eurolidze dołożyli też złote medale na krajowych parkietach. Poprawili też swój ubiegłorocznym wynik w ACB, wówczas uplasowali się na drugim stopniu podium, a w decydującej batalii musieli uznać wyższość Valencii Basket.
Zobacz całą walkę Helda na ACB

Inne
Nieco ponad minutę trwał pojedynek pomiędzy Marcinem Heldem a Callanem Potterem. Polak ekspresowo poddał przeciwnika, udanie debiutując w rosyjskiej federacji mieszanych sztuk walki. Zapraszamy do obejrzenia całej walki Polaka z gali ACB, która odbyła się w Australii.

"Klatka po klatce" #21: Piotr Strus o krok od walki o pas, znamy możliwą datę

Inne
Piotr Strus (13-3, 5 KO, 2 Sub) już niemal na pewno stoczy powalczy o pas mistrzowski federacji ACB w kategorii średniej. Jak się dowiedzieliśmy, Polak jest o krok od walki z Albertem Durajewem (11-3, 3 KO, 7 Sub). Pojedynek ma się odbyć 11 sierpnia w Londynie. Strus notuje serię 4 zwycięstw z rzędu. Rosjanin ma za sobą imponującą serię 7 zwycięskich walk. W ostatnim starciu pokonał wysoko notowanego Wiaczesława Wasilewskiego. Na gali w Londynie ma również wystąpić Daniel Omielańczuk (20-8, 3 KO, 10 Sub).
Planowa wygrana Realu na otwarcie play-off

Świat
Główny kandydat do mistrzostwa Hiszpanii, Real Madryt, rozpoczął udział w play-off od spodziewanego zwycięstwa z Iberostarem 83:73. "Królewscy" przeważali od pierwszej kwarty i ich wygrana nie była zagrożona nawet przez chwilę. W ekipie z Wysp Kanaryjskich nieco słabiej zaprezentował się tym razem Mateusz Ponitka. Polak trafił tylko dwa z dziesięciu rzutów z gry i zakończył mecz z zaledwie pięcioma punktami na koncie.
Iberostar lepszy od Barcelony! Kolejny świetny mecz Ponitki

Świat
Walczący o awans do play-off Iberostar Tenerife w bardzo ważnym dla siebie meczu w 32. kolejce Ligi ACB pokonał przed własną publicznością FC Barcelonę Lassa. W szeregach gospodarzy kolejną znakomitą partię rozegrał Mateusz Ponitka. Polak zdobył 14 punktów, zanotował ponad 50% skuteczność z gry (6/11) i był trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem w swoim zespole.
Joanna Jędrzejczyk: Przegranych walk nie traktuję jako porażek. To był zadziwiający wynik [1/3] [Sektor Gości]

Polska
Co była mistrzyni UFC Joanna Jędrzejczyk czuje po dwóch z rzędu przegranych walkach z Rose Namajunas? Czy swoją obecną sytuację postrzega jako jeden z najtrudniejszych momentów w karierze? Dlaczego uważa, że w ostatnim pojedynku była lepsza od swojej rywalki? Jak odniesie się do opinii sędziego punktowego gal UFC, ACB i KSW Cezarego Wojciechowskiego, który uważa, że sędziowie mieli rację, oceniając ostatnią walkę na korzyść Namajunas? Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części 82. odcinka programu "Sektor Gości". Z Joanną Jędrzejczyk rozmawia Michał Bugno.
Joanna Jędrzejczyk o porażkach, ekstremalnym zbijaniu wagi i nadziejach na tytuł [Sektor Gości] [cały odcinek]

Polska
Co była mistrzyni UFC Joanna Jędrzejczyk czuje po dwóch z rzędu przegranych walkach z Rose Namajunas? Dlaczego uważa, że w ostatnim pojedynku była lepsza od swojej rywalki? Jak odniesie się do opinii sędziego punktowego gal UFC, ACB i KSW Cezarego Wojciechowskiego, który uważa, że sędziowie mieli rację, oceniając ostatnią walkę na korzyść Namajunas? Jak Joanna Jędrzejczyk odbiera słowa, które wypowiedział szef UFC Dana White, że jej walka była najlepszym pojedynkiem w historii kategorii słomkowej? Kiedy wróci do oktagonu i stoczy kolejną walkę? Ile starć potrzebuje, żeby dojść do kolejnej walki o tytuł mistrzyni świata UFC? Dlaczego tuż przed pierwszym pojedynkiem z Rose Namajunas musiała zbić 7,5 kg w 14 godzin? Jak czuła się podczas walki? Co sądzi o zbijaniu wagi i dlaczego postrzega je jako duże zagrożenie dla zawodników sportów walki? Kiedy będzie gotowa przejść do wyższej kategorii wagowej? Zapraszamy do obejrzenia 82. odcinka programu Michała Bugno "Sektor Gości".
Derby Madrytu dla

Derby Madrytu dla "Królewskich"

Świat
Pewnie prowadzący w tabeli Ligi ACB koszykarze Realu Madryt nie mieli żadnych problemów, żeby pokonać w derbach Movistar Estudiantes 92:75. Występujący w tym meczu w roli gości "Królewscy" wygrali każdą z trzech pierwszych kwart, dopiero w ostatniej - kiedy już byli mocno rozluźnieni - oddali nieco pola rywalom. Real zwyciężając, umocnił się na prowadzeniu tabeli i przypieczętował pierwszą pozycję po rundzie zasadniczej.
Barcelona przegrywa w Maladze

Świat
W najciekawszym spotkaniu 28. kolejki Ligi ACB Unicaja Malaga pokonała przed własną publicznością FC Barcelonę Lassa 80:78. Największy wkład w wygraną gospodarzy mieli Sasu Salin i Nemanja Nedović, którzy łącznie zdobyli 31 punktów. Mniejszą rolę do odegrania otrzymał tym razem Adam Waczyński. Polak pojawił się na parkiecie dopiero w trzeciej kwarcie, w sumie przebywał na boisku niecałe 14 minut, zdołał jednak oddać w tym czasie niezwykle istotny rzut za 3 punkty, zebrał też z bronionej tablicy dwie piłki.
Świetny Mateusz Ponitka, ale Iberostar bez szans w Vitorii

Świat
20 punktów zdobyte przez Mateusza Ponitkę nie wystarczyły, aby Iberostar Tenerife sprawił niespodziankę i pokonał na wyjeździe wicelidera Ligi ACB, Baskonię. Faworyzowani gospodarze dominowali od pierwszych minut i ostatecznie zwyciężyli 100:94. Dzięki tej wygranej obronili drugie miejsce w tabeli, ekipa z Wysp Kanaryjskich wypadła z kolei poza ósemkę i może mieć duże problemy, aby awansować do play-off.
Daniel Omielańczuk: Im częściej walczę, tym lepiej mi to wychodzi

Polska
- Im częściej walczę, tym lepiej mi to wychodzi. Mam nadzieję, że uda mi wszystko tak zgrać, żebym przeplatał walki w MMA dla federacji ACB i pojedynki kickbokserskie dla DSF - mówił Daniel Omielańczuk po wygranej z Niko Falinem na gali DSF 14.

"Klatka po klatce" #19 (highlights): "latające kolano" rodem z piekła

Inne
Prezentujemy dziewięć efektownych zakończeń walk, które miały miejsce podczas gal MMA w miniony weekend. Na uwagę zasługuje uderzenie tak zwanym "latającym kolanem", którym popisał się Adam Borics. W zestawieniu znalazło się też miejsce dla Macieja Różańskiego. Polak zakończył pojedynek na gali ACB 84 efektowną balachą. Materiał jest częścią programu "Klatka po klatce".

"Klatka po klatce" #19 (newsy): znana data walki Pudzianowski - Bedorf i debiutu Helda w ACB

Inne
Znana jest już data walki Mariusza Pudzianowskiego (12-5, 5 KO, 2 Sub) z Karolem Bedorfem (14-3, 5 KO, 3 Sub). Hitowe starcie gwiazd dywizji ciężkiej odbędzie się trójmiejskiej Ergo Arenie 9 czerwca. Z cześci newsowej programu "Klatka po klatce" dowiecie się również, kiedy w organizacji ACB zadebiutuje Marcin Held (23-7, 4 KO, 12 Sub).
Ogromne problemy Barcelony w Burgos

Świat
Niespodziewanie trudną przeprawę miała w weekend zajmująca drugą pozycję w tabeli Ligi ACB, FC Barcelona Lassa. Katalończycy zmierzyli się w Burgos z miejscowym San Pablo i wygrali 103:101, ale dopiero po dogrywce. Goście utrzymali tym samym pozycję wiceliderów, a miejscowi zachowali szesnaste miejsce w tabeli, z zaledwie dwoma punktami przewagi nad strefą spadkową.
Tarapaty Barcelony! Wysoka porażka Katalończyków w Vitorii

Świat
W najciekawszym spotkaniu 19. kolejki Ligi ACB Baskonia nie miała litości dla FC Barcelony i pewnie pokonała ją przed własną publicznością 96:72. Mecz ustawiła pierwsza kwarta wygrana przez miejscowych 31:7! Po niej podopieczni Sito Alonso nie byli już w stanie nawiązać z Baskami wyrównanej walki. W obozie zwycięzców najskuteczniejszym zawodnikiem był Rodrigue Beaubois, który zdobył 24 punkty. Dla Barcelony 18 "oczek" zdobył Pere Oriola.