Wyniki wyszukiwania dla:

Zaginięcie

Liczba wyników: 47

"Zmęczona" Magdalena Cielecka dowcipkuje z Filipem Pławiakiem

Gwiazdy
Magdalena Cielecka i Filip Pławiak to serialowy duet w najnowszej produkcji TVN "Chyłka - Zaginięcie". Na ekranie bohaterowie mają się ku sobie. Młody aplikant jest zauroczony Chyłką i zabiega o jej względy. Ta jednak traktuje go z góry, choć ewidentnie ma do niego słabość. Najwyraźniej aktorzy dogadywali się nie tylko na planie produkcji. Kilka dni temu wybrali się na kolację i kilka drinków. Rozbawiona Cielecka dowcipkowała z młodszym o 17 lat Pławiakiem. Spotkanie zwieńczyli czułym pożegnaniem.
Zaginięcie Madeleine McCann - polski zwiastun

Zaginięcie Madeleine McCann - polski zwiastun

Zwiastun
Wnikliwa analiza sprawy zaginięcia trzyletniej Madeleine McCann, która zniknęła podczas rodzinnych wakacji. Serial "Zaginięcie Madeleine McCann" od 15 marca — tylko na Netflix.
Cielecka zapewnia:

Cielecka zapewnia: "Nie wybieram postaci pod względem podobieństwa do siebie samej"

Gwiazdy
 Magdalena Cielecka po doświadczeniach z telewizyjnymi produkcjami stwierdziła, że jest utożsamiana z wizerunkiem femme fatale, choć wcale się nią nie czuje. Aktorka uważa, że na planie filmowym jej prywatna osobowość nie ma znaczenia, najważniejsza jest bowiem grana przez nią postać. Choć zapewnia, że nie dobiera sobie ról pod względem podobieństw do siebie samej, dodała, że pod wieloma względami przypomina niepokorną Joannę Chyłkę, bohaterkę serialu Chyłka: Zaginięcie.
Przejęta Warnke i spięty Stramowskim obejmują się przed paparazzi

Przejęta Warnke i spięty Stramowskim obejmują się przed paparazzi

Gwiazdy
Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski swoją pozycję w show biznesie postanowili budować wspólnie. Romans pary zaczął się na planie filmu Spirala i po niecałym roku zaowocowałuroczystością przed ołtarzem. Od tego momentu para nawzajem załatwia sobie wspólne kontrakty. Piotr wkręcił Kasię w produkcje Patryka Vegi i z czasem aktorka okazała się dla reżysera większą muzą niż jej o 10 lat młodszy mąż. Warnke i Stramowskiemu udało się też wynegocjować role w najnowszej produkcji TVN, serialu Chyłka - Zaginięcie. 41-latka w zwiewnej różowej sukni, z dumą kroczyła po scenie podczas ramówki, nieco zapominając o obecności męża. Chwilę później w nerwowej atmosferze obejmowali się przed paparazzi.
Zaginięcie Madeleine McCann. Teoria prywatnego detektywa

Zaginięcie Madeleine McCann. Teoria prywatnego detektywa

Zdrowie
Sprawa zaginięcia Madeleine McCann to do dzisiaj niewyjaśniona zagadka. Cały świat obserwował wydarzenia z 2007 roku, kiedy to mała dziewczynka zniknęła z pokoju hotelowego, kiedy przebywała z rodzicami na wczasach. Co się mogło stać z Maddie? Jeden z detektywów, który poszukiwał dziewczynki, ma swoją teorię. 
#11 pytań: Pracowała na Komendzie Głównej Policji. Dwie historie szczególnie zapadły jej w pamięć

#11 pytań: Pracowała na Komendzie Głównej Policji. Dwie historie szczególnie zapadły jej w pamięć

Styl życia
Alicja Tomaszewska pracowała na Komendzie Głównej Policji w wydziale kryminalnym. Zajmowała się osobami zaginionymi. Mariannie Fijewskiej opowiedziała o dwóch sprawach, które szczególnie zapamiętała.
#11pytań: Wiele dzieci ucieka z domu. Powody są zazwyczaj te same

#11pytań: Wiele dzieci ucieka z domu. Powody są zazwyczaj te same

Styl życia
Uciekają z domu z wielu powodów, ale zazwyczaj historie są podobne. Marianna Fijewska rozmawiała z prezes zarządu fundacji Itaka i dowiedziała się, jak dużo jest takich przypadków.
Tajemnica zaginięcia pionierki lotnictwa

Tajemnica zaginięcia pionierki lotnictwa

Świat
Była pierwszą kobietą, która przeleciała nad Atlantykiem, dokonała tego jako druga osoba na świecie. Byłaby również pierwszą kobietą, która obleciała świat, gdyby nie jej tajemnicze zaginięcie. Wyprawa już dobiegała końca, został najtrudniejszy odcinek. Metą miało być lądowanie na maleńkiej wyspie Howland. Earhard i jej nawigator Fred Noonan nigdy nie dotarli do wyspy. Nie dali rady jej odnaleźć. Przez kilka dni po ich zaginięciu przez radio można było usłyszeć komunikaty alarmowe, słyszalne były nawet w USA. Grupa TIGHAR zajmująca się historycznymi wypadkami lotniczymi, przeanalizowała 120 takich sygnałów. Zachowały się one, dzięki raportom świadków, często radioamatorów. 57 ze 120 uznano za wiarygodne. Rozbitków szukało 66 samolotów i 9 okrętów. Nie znaleziono jednak żadnych śladów samolotu Amelii. Dzięki nim udało się odtworzyć ostatnie dni życia lotników. Para utknęła na wyspie Nikumaroro. Noonan był ranny. Ich samolot znajdował się częściowo w wodzie. Amelia używała radia tylko, gdy mogła uruchomić silnik. Eksperci porównali czas nadania komunikatów z czasem odpływów. Pokrywają się idealnie. Paliwa starczyło jedynie na ładowanie akumulatora, który zasilał radio. Amelia nie była w stanie opuścić wyspy. Po kilku dniach poziom wody był tak wysoki, że porwał samolot. Od tego czasu komunikaty ustały. Amelii szukało kilka samolotów US Navy. Gdy latały nad wyspą Nikumaroro, jej maszyna była już pod wodą. Dlatego nigdy nie odnaleziono wraku. Komunikaty Amelii słyszano w całym USA, niestety ratownicy przybyli za późno. W 1940 r., na wyspie Nikumaroro, odnaleziono niekompletny szkielet kobiety i kilka przedmiotów. Wyniki badania antropologicznego wskazują, że szkielet na 99 procent należy do Amelii Earhart.  
Historia zaginięcia Etana Kalila Patza

Historia zaginięcia Etana Kalila Patza

Zdrowie
Historia zaginięcia Etana Kalila Patza.Chłopiec zaginął 39 lat temu. Wszyscy go szukali. 17 lat temu uznano go za zmarłego. Obejrzyj wideo.                 
Tajemnica śmierci Amelii Earhart wyjaśniona. Na 99 proc.

Tajemnica śmierci Amelii Earhart wyjaśniona. Na 99 proc.

Ciekawostki
Przez 79 lat śmierć Amelii Earhart uważano za zagadkę. Wszystko jednak wskazuje na to, że tajemnica właśnie została wyjaśniona. W 1940 r.na wyspie Nikumaroro na Pacyfiku odnaleziono niekompletny szkielet kobiety i kilka przedmiotów. Podejrzewano, że szczątki mogą należeć do Earhart, ale nie istniał wtedy wystarczająco precyzyjny sprzęt antropologiczny. Po tym kości zaginęły. Niedawno udało się je odnaleźć. Wtedy eksperci na podstawie zdjęć zmierzyli jaką długość mogły mieć jej kości i porównali wymiary z odnalezionym szkieletem. Okazało się, że na 99 proc. szczątki odnalezione na Nikumaroro należą do Earhart. Amelia Earhart urodziła się w 1897 roku. Była pierwszą kobietą, która samotnie przeleciała nad Atlantykiem. Dokonała tego jako druga osoba na świecie. Byłaby również pierwszą kobietą, która obleciała świat, gdyby nie jej tajemnicze zaginięcie. Razem ze swoim nawigatorem zbliżali się już do końca przelotu, ale nigdy nie wylądowali na mecie, którą miała być maleńka wyspa Howland. Rozbitków szukało 66 samolotów i 9 okrętów, ale nie znaleziono żadnych śladów. Dwa lata później natrafiono na wspomniany szkielet na Nikumaroro.
Dwulatek zaginął bez śladu

Dwulatek zaginął bez śladu

Świat
Dwuletni Deorr zaginął bez śladu podczas rodzinnego kempingu w stanie Idaho w USA. Sprawa od początku była bardzo tajemnicza. Podejrzenia policjantów zwróciły się w kierunku rodziców dziecka. Zaniepokoiły ich wyniki badania wariografem i nieścisłości w zeznaniach.
Nowe nagranie Piotra Kijanki. Mężczyzna zaginął miesiąc temu

Nowe nagranie Piotra Kijanki. Mężczyzna zaginął miesiąc temu

Wiadomości
Policja publikuje nowe nagranie, na którym widoczny jest Piotr Kijanka. Mężczyzna zaginął późnym wieczorem 6 stycznia. Wyszedł z jednej z restauracji na Placu Nowym w Krakowie. Od tamtego czasu nie skontaktował się z rodziną. Policja w Krakowie prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Piotra Kijanki i apeluje do świadków o pomoc. Na ostatnim nagraniu widać go w rejonie Bulwaru Kurlandzkiego nad Wisłą.
Astronom amator znalazł obiekt zagubiony przez NASA

Astronom amator znalazł obiekt zagubiony przez NASA

Technologia
Astronom amator z Kanady powiadomił NASA, że otrzymał sygnał od IMAGE. To satelita, który została uznany za zaginiony kilkanaście lat temu. Misją IMAGE było badać reakcje magnetosfery Ziemi na zmiany wiatru słonecznego. Kiedy 18 grudnia 2005 roku urządzenie nie wysłało oczekiwanego sygnału, a próby połączenia się z nim spełzły na niczym, naukowcy uznali, że je stracili. 20 stycznia Scott Tilley, który spędza swój wolny czas podążając za sygnałami radiowymi z satelitów szpiegowskich i tego dnia poszukiwał śladów satelity Zuma, odebrał sygnał od "2000-017A". To właśnie jest oznaczenie IMAGE. NASA próbuje teraz odczytać zebrane przez IMAGE dane. Być może Agencja powróci do misji sprzed kilkunastu lat.
Historia zaginięcia 44-letniej kobiety. Wyjaśnienie sprawy zaskoczyło wszystkich

Historia zaginięcia 44-letniej kobiety. Wyjaśnienie sprawy zaskoczyło wszystkich

Zdrowie
W 2002 roku, 44-letnia Lynda McClleland znika bez wieści. Miała kochającą rodzinę i wydawała się szczęśliwa. Wyjaśnienie sprawy zajęło blisko 2 lata. Co takiego się wydarzyło?
Historia zaginięcia dwóch nastolatek. Na wyjaśnienie trzeba było czekać 40 lat

Historia zaginięcia dwóch nastolatek. Na wyjaśnienie trzeba było czekać 40 lat

Zdrowie
Dwie 17-latki, Cheryl Miller i Pamela Jackson postanowiły odwiedzić babcię jednej z nich w szpitalu. Po wyjściu od niej, nie wróciły już do domu. Wyjaśnienie ich zaginięcia zajęło 40 lat. Jak zakończyła się ta historia?
Zaginięcie Christophera Daigle. Przyjaźń, która zakończyła się tragedią

Zaginięcie Christophera Daigle. Przyjaźń, która zakończyła się tragedią

Zdrowie
Chris Daigle zaginął w 2002 roku. Poszukiwania policji spełzły na niczym. Dopiero matka 17-latka wpadła na trop, kiedy zaczęła pracować z trudną młodzieżą. Co udało się jej odkryć oraz jak skończyła się ta historia?
Dena Raley-McCluskey i tragiczna historia jej zniknięcia

Dena Raley-McCluskey i tragiczna historia jej zniknięcia

Zdrowie
W 1999 roku matka traci kontakt ze swoją córką. Dena Raley-McCluskey znika i nie daje znaku życia. Funkcjonariusze policji poszukiwali jej kilka lat. Pewnego dnia, jeden ze śledczych przypadkowo wpadł na pewien trop.  
Gdzie jest Michele Whitaker? Czy jest zniknięcie to wynik błędów w wychowaniu?

Gdzie jest Michele Whitaker? Czy jest zniknięcie to wynik błędów w wychowaniu?

Zdrowie
Laura Andrews mieszkała razem ze swoją 32-letnią córką Michele. Kobiety bardzo często miały sprzeczki i nie mogły się porozumieć. Pewnego dnia, córka Laury wyszła z domu i słuch o niej zaginął.
Gdzie jest Charlotte? Niewyjaśniona do dziś tajemnica

Gdzie jest Charlotte? Niewyjaśniona do dziś tajemnica

Zdrowie
W 1977 roku Charlotte Moriarty zaginęła razem ze swoim 6-miesięcznym synem Marxem. Dziecko odnaleziono niedługo później w placówce szpitalnej. Matka nie dała znaku życia do dzisiaj.
Krakowska policja poszukuje Piotra Kijanki. Nowe nagranie zaginionego

Krakowska policja poszukuje Piotra Kijanki. Nowe nagranie zaginionego

Polska
Piotr Kijanka 6 stycznia ok. godz. 23:36 wyszedł z jednej z restauracji na Placu Nowym w Krakowie. Mężczyzna do chwili obecnej nie powrócił do domu oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną. Policja opublikowała nowe nagranie z monitoringu prezentujące trasę, jaką pokonał poszukiwany. Mężczyzna przemieszczał się ulicami: Kupa, Miodowa, Starowiślna, Halicka, Bulwar Kurlandzki. Krakowscy policjanci nie ustają w poszukiwaniach Piotra Kijanki. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu zaginionego.
Zaginęła prawie 30 lat temu. Nadal nie wiadomo, czy żyje

Zaginęła prawie 30 lat temu. Nadal nie wiadomo, czy żyje

Świat
Zaginęła prawie 30 lat temu. Nadal nie wiadomo, czy żyje. To jedna z największych zagadek w stanie Nowy Meksyk w USA. Tara Calico zaginęła w 1988 roku. Do dzisiaj jej nie znaleziono.
poprzednie1 2 3 następne