Wyniki wyszukiwania dla:

WOŚP

Liczba wyników: 180

#GdybyNieNauczyciel. Gwiazdy wspierają akcję WP dla Nauczycieli

#GdybyNieNauczyciel. Gwiazdy wspierają akcję WP dla Nauczycieli

Wiadomości
Dawid Kwiatkowski, Maja Sablewska, Michał Mikołajczak, Barbara  Sołtysińska, Kamil Nożyński i Rafał Sonik powiedzieli nam, jak  wyglądałoby ich życie, gdyby nie nauczyciel. Nie ma żadnej przesady w  stwierdzeniu, że ich wyznania są wzruszające. Nauczycielom już z  pewnością zakręci się w oku łza. #GdybyNieNauczyciel to akcja Wirtualnej  Polski, pokazująca, że bez nauczycieli nie bylibyśmy tu, gdzie teraz. 
Jerzy Owsiak: Paweł! Nic nie poszło na marne, nawet jeden gram tego zdarzenia

Jerzy Owsiak: Paweł! Nic nie poszło na marne, nawet jeden gram tego zdarzenia

Polityka
- Był to moment niezwykle trudny dla mnie. Mogę tylko powiedzieć teraz, choć może są to słowa brutalne: Paweł, nic nie poszło na marne, nawet jeden gram tego zdarzenia - powiedział Jerzy Owsiak podczas podsumowania 27. finału WOŚP, wspominając tragiczną śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Niesamowity rekord WOŚP. Owsiak zaprezentował rekordowy wynik zbiórki 27. finału

Niesamowity rekord WOŚP. Owsiak zaprezentował rekordowy wynik zbiórki 27. finału

Polityka
Niemal 50 milionów złotych więcej niż w poprzednim roku zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas 27. finału. Jerzy Owsiak zaprezentował rekordową sumę podczas podsumowania finału WOŚP, które odbyło się w Gdańsku.
Jerzy Owsiak o TVP: nie mamy focha

Jerzy Owsiak o TVP: nie mamy focha

Polityka
- Zaczynaliśmy wszystko w TVP, która przed 24 lata robiła super robotę. Zrezygnowała z nas, być może kiedyś wrócimy. Focha nie mamy. Po raz pierwszy wpłaty internetowe są większe niż wpłaty do puszek. Mówiono nam: jak was wreszcie wyrzucą z telewizji, wasze dni są policzone. No to nas wyrzucono - mówił ironicznie Jerzy Owsiak pod adresem telewizji publicznej podczas podsumowania 27. finału WOŚP.
Podsumowanie 27. finału WOŚP. Wzruszający przesłanie od Magdaleny Adamowicz

Podsumowanie 27. finału WOŚP. Wzruszający przesłanie od Magdaleny Adamowicz

Polityka
- Paweł był tak wychowany, że trzeba pomagać potrzebującym i słabszym. Po jego tragicznej śmierci od razu pojawiła się myśl aby nie przynosić kwiatów, ale wpłacić symboliczne kwoty na WOŚP. Ale dzięki Patrycji Krzemińskiej została zebrana niewyobrażalna dla mnie kwota 16 mln zł. Cisną mi się na usta słowa Pawła, jego ostatnie: Gdańsk jest wielki, Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem. Jesteście wspaniali - to wzruszające przesłanie wysłała Magdalena Adamowicz do WOŚP z okazji podsumowania 27. finału inicjatywy Jurka Owsiaka.
 Mikołajczak wspomina spotkanie z Adamowiczem:

Mikołajczak wspomina spotkanie z Adamowiczem: "To był nieprawdopodobnie wesoły człowiek"

Gwiazdy
 Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Gdańska został śmiertelnie ugodzony nożem. Mimo udzielenia natychmiastowej pomocy, następnego dnia po kilkugodzinnej operacji, poinformowano o śmierci Pawła Adamowicza. Michał Mikołajczak odwiedził studio Wirtualnej Polski i w programie "5 Głębszych" skomentował poruszenie po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska. Aktor przyznał, że nie wierzy w "pojednanie narodowe". Mikołajczak opowiedział również o spotkaniu z Pawłem Adamowiczem, z którym miał okazję kilka lat temu zjeść obiad. 32-latek dodał, że chwilowe poruszenie w społeczeństwo powinno być lekcją, by Polacy nie pozwalali na wewnętrzne podziały.
 Rozżalona Zamachowska:

Rozżalona Zamachowska: "Potrafimy się zjednoczyć w obliczu kryzysu, ale nie trwa to długo"

Gwiazdy
Monika Zamachowska nie ma wątpliwości, że w wyjątkowych chwilach Polacy potrafią się jednoczyć. Wielkie tragedie, kataklizmy i sytuacje kryzysowe otwierają serca milionów ludzi.Przykładem była choćby zbiórka internetowa w zapełnieniu ostatniej puszki WOŚP prezydenta Pawła Adamowicza. Prezenterka docenia takie jednorazowe gesty, a jednocześnie żałuje, że solidarność trwa tak krótko. Po tragedii, do jakiej doszło podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, gdy śmiertelnie raniono nożem prezydenta miasta, miliony osób wyraziły swój sprzeciw wobec fali nienawiści i przemocy. Aktorka przyznaje, że największą zmorą naszych czasów jest internetowy hejt.  
Szef Kancelarii Premiera uderza w Owsiaka. Zaczęło się od rzeczniczki PiS

Szef Kancelarii Premiera uderza w Owsiaka. Zaczęło się od rzeczniczki PiS

Polska
Michał Dworczyk komentował w programie "Tłit" wymianę zdań w mediach społecznościowych między szefem WOŚP a Beatą Mazurek. Poszło o mem ze zdjęciem budynku podpisanym jako "Namiot Jerzego Owsiaka". - To prześmiewczy mem, w którym nie było przekroczenia granic etyki i dobrego smaku. A jeśli z wpisu wynikało, że Jerzy Owsiak tam mieszka, to dobrze, że było sprostowanie - mówił. Minister wskazał, że "tu chodziło o zupełnie coś innego - wskazanie hipokryzji, którą pan Owsiak bardzo często się wykazuje".
Młynarska o sile WOŚP:

Młynarska o sile WOŚP: "Potrafimy robić wielkie i wspaniałe rzeczy"

Gwiazdy
Agatę Młynarską wyjątkowo poruszyła zbiórka na cześć tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. Internauci za pośrednictwem Facebooka włożyli do "puszki Adamowicza" prawie 16 milionów złotych. Ostateczna suma z pewnością zaskoczyła organizatorkę zbiórki, Patrycję Krzymińską, która zakładała uzbieranie tysiąca złotych. "Zapełnijmy ostatnią puszkę pana prezydenta dla WOŚP" stała się największą akcją charytatywną przeprowadzoną w Polsce za pośrednictwem Internetu.Zdaniem Młynarskiej sukces akcji pokazał, że na zło należy odpowiadać wyłącznie dobrem, a Polacy stoją murem za prowadzoną przez Jerzego Owsiaka Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Prezenterka, która od początku wspiera WOŚP, zapewnia, że Polacy zawsze byli zdolni do robienia wielkich i pozytywnych rzeczy.
Młynarska szczerze o odejściu Owsiaka:

Młynarska szczerze o odejściu Owsiaka: "To był jeden z najtrudniejszych dni w moim życiu"

Gwiazdy
W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska, do której doszło podczas finału WOŚP, w chwili słabości Jerzy Owsiak zdecydował się zrezygnować ze stanowiska szefa fundacji. Choć w rezultacie Jurek wrócił, to przez chwilę wywołał niemałe poruszenie wśród wielu osób.Jedną z celebrytek, która bardzo to przeżyła, jest niewątpliwie Agata Młynarska, która zna Owsiaka od lat. W jednym z ostatnich wywiadów opowiedziała, co czuła, gdy usłyszała wieść o kontrowersyjnej decyzji kolegi: To był jeden z najtrudniejszych dni w moim życiu. Nie wiem, czy są słowa, które mogą to opowiedzieć - wyznała szczerze prezenterka.
Hyży o inicjatywie wspólnego koncertu:

Hyży o inicjatywie wspólnego koncertu: "Jesteśmy apolityczni. Odcinamy się od innych organizacji"

Gwiazdy
Od kilku dni trwają intensywne prace w związku z inicjatywą Doroty Rabczewskiej. W pomysł zaangażowanych jest wiele artystów i celebrytów, a w tym m.in. Agnieszka Hyży, która została nawet rzecznikiem koncertu na rzecz walki z hejtem. Choć pomysł pojawił się zaraz po tragicznych wydarzeniach z finału WOŚP w Gdańsku, Hyży zapewnia, że idea koncertowania przeciwko hejtowi jest zupełnie niezależna zarówno od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak i od polityki:Jesteśmy apolityczni. Odcinamy się od organizacji - tłumaczyła w najnowszym wywiadzie.
Hyży ubolewa:

Hyży ubolewa: "Teraz musimy wszystkim tłumaczyć, że to nie jest koncert Dody"

Gwiazdy
W związku z tragicznymi wydarzeniami z finału WOŚP wiele gwiazd zabrało swój głos odnośnie problemu, jakim jest hejt. Dorota Rabczewska poszła o krok dalej i zaproponowała, aby zorganizować koncert, który miałby być pewnego rodzaju metodą walki z nienawiścią. Choć idea wydaje się wspaniałomyślna, to jednak wiele osób odczytuje to jako hipokryzję piosenkarki, która od lat uchodzi za osobę skonfliktowaną. W obronie artystki i jej pomysłu stanęła Agnieszka Hyży, która została rzecznikiem koncertu. Okazuje się, że choć koncert przeciwko hejtowi faktycznie zainicjowała Doda, to jednak organizatorom zależy, aby nie był kojarzony wyłącznie z nią:Boli nas to, że teraz musimy wszystkim tłumaczyć, że to nie jest koncert Dody. Nawołujemy do tego, aby odwrócić te komunikaty - żali się celebrytka.
Agnieszka Hyży apeluje: Nie chcemy dzielić ludzi na zwolenników WOŚP i nie

Agnieszka Hyży apeluje: Nie chcemy dzielić ludzi na zwolenników WOŚP i nie

Gwiazdy
Agnieszka Hyży została rzecznikiem prasowym projektu #artyściprzecinienawiści, który zainicjowała Dorota Rabczewska. Specjalnie zorganizowany koncert ma być sprzeciwem artystów wobec szerzącej się fali hejtu. Prezenterka w wywiadzie z WP zaznacza jednak, że organizatorką przedsięwzięcia nie jest Doda i dementuje plotki, jakie już zdążyły się pojawić wokół wydarzenia.
Agnieszka Hyży o #artyściprzeciwnnienawiści: Doda jako pierwsza miała odwagę

Agnieszka Hyży o #artyściprzeciwnnienawiści: Doda jako pierwsza miała odwagę

Polska
Tragiczne wydarzenia w Gdańsku i rezygnacja Jurka Owsiaka z funkcji prezesa WOŚP wywołały ogólnopolską dyskusję na temat hejtu. Nie tylko politycy i artyści, ale także zwykli ludzie na co dzień mierzą się z tym zjawiskiem. Ostatnio w swoim apelu na Instagramie, Doda poruszyła ten dla wielu osób niewygodny temat. Co więcej, postanowiła zorganizować koncert #artyściprzeciwnienawiści, do którego włączyło się już ponad stu artystów.Agnieszka Hyży została rzeczniczką tego wydarzenia, o czym opowiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską.- Doda jako pierwsza miała publicznie odwagę powiedzieć: Zróbmy coś! - usłyszeliśmy.Zobaczcie, czego jeszcze dowiedzieliśmy się o koncercie #artyściprzeciwnienawiści
W naszym studiu

W naszym studiu "pękło" 5 milionów! Zobacz reakcję organizatorki zbiórki

Polska
O zbiórce na WOŚP Patrycji Krzymińskiej mówi cała Polska. Podczas rozmowy z Wirtualną Polską organizatorka dowiedziała się, że zamiast planowanego tysiąca, uzbierała ponad 5 milionów złotych.
Jerzy Owsiak wraca. Adam Bielan komentuje

Jerzy Owsiak wraca. Adam Bielan komentuje

Polska
Jerzy Owsiak wycofał rezygnację z prezesowania WOŚP. - Byłem przekonany, że nie zrezygnuje - komentował wicemarszałek Senatu Adam Bielan w programie "Tłit". Jak dodał, "nie ma nic przeciwko zbiórkom, bo środki trafiają do szpitali, jest za nie kupowany sprzęt, który ratuje życie". - Akurat tę część działalności Jerzego Owsiaka należy oceniać pozytywnie - wskazał polityk. Dopytywany o spór między Owsiakiem a PiS, odpowiedział: "Owsiak nie jest politykiem sensu stricto, nie startuje w wyborach, więc nie uważam, że jest dla nas konkurencją. W przeszłości nas mocno atakował. Mam nadzieję, że po tym, co się stało w Gdańsku, nie będzie się to powtarzać".
Jerzy Owsiak o planach na przyszłość

Jerzy Owsiak o planach na przyszłość

Polska
Jurek Owsiak na specjalnej konferencji prasowej podsumował 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poinformował o przyszłości Fundacji WOŚP. Tydzień temu, po informacji o śmierci Pawła Adamowicza, zrezygnował z pełnienia w niej funkcji prezesa. Dwa dni temu poinformował jednak, że rezygnację wycofuje.  
Jerzy Owsiak w ogniu krytyki. Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje

Jerzy Owsiak w ogniu krytyki. Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje

Polska
Jerzy Owsiak wycofał rezygnację z dalszego dyrygowania Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. - Ja się nie dziwię, że się załamał. Ten finał był bardzo trudny, a hejt, który go spotkał, ogromny. Orkiestra, która miała być wielkim świętem radości, solidarności, zakończyła się w tak dramatyczny sposób. Nie dziwię się Owsiakowi, że nie wytrzymał. To było szybkie, gorące, bez kalkulacji. Na szczęście okazało się, że ludzie dodali mu sił - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska w programie "Tłit". - Gdyby to zrobił za tydzień, fala hejtu też by była. Ci, którzy oczerniają Jurka, będą to robić, dopóki się ich nie zatrzyma - dodała.
Kurski o śmierci Adamowicza i WOŚP.

Kurski o śmierci Adamowicza i WOŚP. "Telewizja właściwie oddała hołd podczas tej tragedii"

Sport
- Trzeba wrócić do normalnej atmosfery. Coś się kończy i trzeba wrócić do normalności, życie idzie dalej. Hołd został oddany i telewizja dochowała wszelkich standardów w przeżywaniu tych dramatycznych chwil - mówi Jacek Kurski. - Żałoba skończyła się wczoraj i kibicom należy się chwila radości. 
Czy Jerzy Owsiak powinien wrócić? Sebastian Mila:

Czy Jerzy Owsiak powinien wrócić? Sebastian Mila: "Musi sam podjąć tę decyzję"

Sport
Sebastian Mila to były reprezentant Polski w piłce nożnej. Dawid Góra, dziennikarz WP SportoweFakty, zapytał Milę o jego zdanie na temat odejścia Jerzego Owsiaka z funkcji prezesa WOŚP. 
Adam Małysz: WOŚP nigdy nie zgaśnie. Potrzebujemy więcej takich ludzi, jak Owsiak.

Adam Małysz: WOŚP nigdy nie zgaśnie. Potrzebujemy więcej takich ludzi, jak Owsiak.

Zimowe
Adam Małysz w rozmowie z Dawidem Górą wypowiedział się na temat sytuacji WOŚP i o odejściu Jerzego Owsiaka z funkcji prezesa. Polski mistrz skoków narciarskich twierdzi, że Owsiak wysłucha apelu społeczeństwa i wróci do kierowania WOŚP. 
poprzednie1 2 3 4 5 ... 9następne