Wyniki wyszukiwania dla:

WOŚP

Liczba wyników: 180

Owsiak:

Owsiak: "Nie ma w Polsce młodej rodziny, która by nie dotknęła Orkiestry"

Wiadomości
Jurek Owsiak i jego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat zmagają się z falą krytyki ze strony Kościoła i prawicowych polityków i dziennikarzy. Atak przybrał na sile odkąd władzę w Polsce objęło PiS. Ataki na Owsiaka wywołały oburzenie wśród tych, którzy od lat pomagają Orkiestrze oraz tych, którym coroczna zbiórka pomogła uratować życie: Sam Owsiak nie wdał się do tej pory w polemikę z takimi postaciami jak posłanka Pawłowicz. Twierdzi, że orkiestra gra "ponad podziałami".
Zieliński: nie ma zakazu, żeby służby brały udział w finale WOŚP

Zieliński: nie ma zakazu, żeby służby brały udział w finale WOŚP

Polska
Nie ma zakazu, aby służby mundurowe uczestniczyły w przyszłorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - oświadczył wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. To reakcja na wpis internetowy posła PiS Stanisława Pięty, który uważa, że funkcjonariusze publiczni nie powinny wspierać "hecy WOŚP". - Sytuacja, w której organizatorzy zbiórki publicznej utrzymują siebie, swoją rodzinę z tych pieniędzy - wszystko to wygląda mało ciekawie - uważa w rozmowie z WP Pięta. Zieliński podkreśla, że wpis internetowy Pięty to jego osobista opinia.
Zieliński: nie ma zakazu, żeby służby brały udział w finale WOŚP

Zieliński: nie ma zakazu, żeby służby brały udział w finale WOŚP

Polityka
Nie ma zakazu, aby służby mundurowe uczestniczyły w przyszłorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - oświadczył wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. To reakcja na wpis internetowy posła PiS Stanisława Pięty, który uważa, że służby mundurowe nie powinny wspierać "hecy WOŚP". - Sytuacja, w której organizatorzy zbiórki publicznej utrzymują siebie, swoją rodzinę z tych pieniędzy - wszystko to wygląda mało ciekawie - uważa w rozmowie z WP Pięta. Zieliński podkreśla, że wpis internetowy Pięty to jego osobista opinia.
WOŚP zebrała rekordową kwotę

WOŚP zebrała rekordową kwotę

Ciekawostki
W tegorocznym Finale WOŚP zebrała ponad 53 mln zł - poinformował w niedzielę szef fundacji Jurek Owsiak. Oznacza to, że padł kolejny rekord, choć jak podkreślał Owsiak, Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy nie chodzi o rekordy, ale o to, by pomagać.
Kora:

Kora: "Maluję Madonny. Jedną przekazałam na WOŚP!"

Gwiazdy
Kora ponad pół roku temu ogłosiła, że jej choroba nowotworowa została spacyfikowana i wróciła na plan Must be the music. Wokalistka przyznała, że rodzajem rehabilitacji jest dla niej malowanie figurek Madonny. Udało się jej stworzyć całą kolekcję. Przyznaje jednak, że powoli kończy z malowaniem i ma ochotę na nowe projekty. Jedną z ostatnich figurek przekazała na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. (mk)
Jurek Owsiak: brońmy tej orkiestry!

Jurek Owsiak: brońmy tej orkiestry!

Polska
- Orkiestra żyje energią ludzi. To robimy my, Polacy. Kochani, nie dajmy tego zniszczyć! Brońmy tej orkiestry! Dzisiaj pokazaliśmy, że ją obroniliście, właśnie tym, że orkiestra was dotyka, że leczy dzieci, że jest obok was - powiedział Jerzy Owsiak.
Sportowcy z całego świata wspierają WOŚP

Sportowcy z całego świata wspierają WOŚP

Polska
Sportowcy grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na aukcjach można znaleźć upominki od największych polskich gwiazd, ale WOŚP wspierają również takie postaci jak Roger Federer czy Marit Bjoergen.
Owsiak: kupujemy sprzęt XXI wieku

Owsiak: kupujemy sprzęt XXI wieku

Polska
- Jeżeli mówimy o onkologii, to mówimy o najnowocześniejszych ultrasonografach, tomografach, urządzeniach rentgenologicznych, sam ich design już powala. Kiedy robiliśmy orkiestrę 23 lata temu, to pamiętam że tego sprzętu się uczyłem. Oglądałem go. Dzisiaj będziecie go mogli państwo dotknąć, i zobaczyć że to są urządzenia z najwyższej półki, które warto kupować - opowiada Jurek Owsiak.
Jerzy Owsiak fanem motoryzacji

Jerzy Owsiak fanem motoryzacji

Inne
Najbardziej zapracowany na początku każdego roku Polak, czyli Jurek Owsiak - szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - znalazł dla nas czas tuż przed 23 finałem WOŚP, żeby odpowiedzieć na proste pytanie: czy motoryzacja ma dla niego znaczenie i jak ją traktuje.
Grał dla WOŚP, teraz zbiorą pieniądze dla niego

Grał dla WOŚP, teraz zbiorą pieniądze dla niego

Polska
Zbierał pieniądze dla innych, teraz mieszkańcy Szczecina zbiorą pieniądze dla niego. Mały Łukasz, który cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna ,zasłynął tym, że mimo złego stanu zdrowia, zbierał pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Chłopca wyróżnił Jurek Owsiak, który zorganizował dla niego specjalny koncert.
WOŚP nagrodzi lekarzy

WOŚP nagrodzi lekarzy

Polska
- Zadzwoniłem do Janusza (prof. Skalskiego - red.) i powiedziałem: będzie niespodzianka w postaci urządzenia medycznego, bo zasłużyliście. Tak jak wszyscy, którzy świetnie pracują w całej Polsce - mówił Jurek Owsiak, chwaląc akcję ratowania wychłodzonego Adasia w krakowskim szpitalu.
Warszawa: Napadli na wolontariuszy

Warszawa: Napadli na wolontariuszy

Sensacje
Puszka, do której zbierano pieniądze podczas Finału WOŚP została skradziona grupie kwestujących dziewczynkom. Policjanci szybko zatrzymali dwóch nastoletnich sprawców.
poprzednie 1 ... 5 6 7 8 9 następne