Wyniki wyszukiwania dla:

WOŚP

Liczba wyników: 180

Łuszczykiewicz:

Łuszczykiewicz: "To Owsiakowi stawiamy pomniki, a nie komuś innemu o podobnym wzroście"

Gwiazdy
W niedzielę na warszawskim stadionie Legii odbył się charytatywny mecz TVN kontra WOŚP, z którego dochód przeznaczony zostanie na zakup specjalistycznych karetek. W szeregach obu drużyn pojawiły się gwiazdy. Jak przygotowywały się do rozgrywki?
Olejnik w niebotycznych obcasach rozdaje autografy

Olejnik w niebotycznych obcasach rozdaje autografy

Gwiazdy
W niedzielę na stadionie Legii w Warszawie odbył się charytatywny mecz TVN kontra WOŚP. Na trybunach pojawiło się liczne grono gwiazd, w tym Monika Olejnik ze swoim partnerem. Jak się prezentowała tym razem?
Majdan typuje wynik meczu z WOŚP:

Majdan typuje wynik meczu z WOŚP: "Zawsze stawiam na swoich! To ma być show!"

Gwiazdy
W niedzielę na warszawskiej Legii odbędzie się mecz TVN kontra WOŚP. To pierwsza taka impreza - dotychczas TVN rywalizował na boisku z Reprezentacją Artystów Polskich. Kapitanem drużyny TVN-u będzie Radosław Majdan. Wierzy, że zwycięstwo leży po stronie jego drużyny.
Jezus na Woodstocku. W Kostrzynie nad Odrą trwa

Jezus na Woodstocku. W Kostrzynie nad Odrą trwa "Przystanek Jezus"

Wiadomości
"Przystanek Jezus" już 18. raz towarzyszy Przystankowi Woodstock. Przystanek Jezus to koncerty, msze, rekolekcje i spotkania z ewangelizatorami. To miejsce dla osób, które szukają przeżyć duchowych, odpoczynku i modlitw. Oto, co o tym miejscu mówi ks. Jacek Dziel.
26 kas na Woodstocku to mało. Do tego sklepu stoi półkilometrowa kolejka

26 kas na Woodstocku to mało. Do tego sklepu stoi półkilometrowa kolejka

Finanse
Lidl już po raz 7. otworzył swój rockowy sklep na Przystanku Woodstock. Choć działa przez 24 godziny na dobę, to i tak trudno się do niego dostać. Uczestnicy imprezy wolą jednak odstać swoje, niż iść kilka kilometrów do innego sklepu.
Przystanek Woodstock.

Przystanek Woodstock. "From Kostrzyn with Love"

Wiadomości
Kostrzyn nad Odrą pęka w szwach od atrakcji jakie przygotowała dla woodstockowiczów WOŚP. Zobacz, co ciekawego dzieje się na najpopularniejszym polskim festiwalu. Oto relacja z drugiego dnia Woodstocku.
Ruszył 23. Przystanek Woodstock

Ruszył 23. Przystanek Woodstock

Wiadomości
Od 3 do 5 sierpnia 2017 r. na 4 scenach odbędzie się prawie 100 koncertów. Na festiwalowiczów czekają także warsztaty, spotkania, spektakle czy wykłady. Nad bezpieczeństwem czuwać będzie ok. 4,3 tys. funkcjonariuszy. Dodatkowe 2 tys. osób do służby porządkowej i medycznej to wolontariusze. Według organizatora na Woodstocku bawić się będzie ponad 300 tys. osób.
Felicjańska krytykuje TVP:

Felicjańska krytykuje TVP: "Media publicznie manipulują! Mają świadomość, że telewizja jest władzą"

Gwiazdy
Do grona celebrytów wspierających Jurka dołączyła Ilona Felicjańska, która ochoczo opowiada o swoich problemach i lubi komentować bieżące sprawy. Celebrytka w rozmowie z portalem PrzeAmbitni skomentowała konflikt Jurka Owsiaka z Jackiem Kurskim i Telewizją Polską. Kilka gorzkich słów padło również w stronę Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem Felicjańskiej media publiczne manipulują opinią i kreują w telewizji świat, który jest słuszny tylko ich zdaniem.
Wielkie wyróżnienie dla Jerzego Owsiaka

Wielkie wyróżnienie dla Jerzego Owsiaka

Polska
Jerzy Owsiak odebrał w środę złoty medal "Plus Ratio Quam Vis", najwyższe odznaczenie nadawane przez Uniwersytet Jagielloński. Senat uczelni uhonorował twórcę WOŚP za wkład w rozwój medycyny i Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.
Kasprzykowski broni Owsiaka:

Kasprzykowski broni Owsiaka: "Jego sprzęt ratował życie moich bliskich!"

Gwiazdy
Telewizja Polska zrezygnowała z transmitowania tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nic dziwnego więc że na pomoc Jurkowi Owsiakowi ruszyła konkurencja. TVP wolała w tym czasie udawać, że ogólnopolska zbiórka pieniędzy jest marginalnym wydarzeniem. Nieudany bojkot WOŚP-u pozwolił zebrać rekordową sumę ponad 100 milionów złotych. Niestety, informacja o wynikach akcji nie dotarła do widzów mediów publicznych. Stacja postanowiła również nie relacjonować specjalnej konferencji, na której Owsiak pokazał, w jaki sposób zostały wydane pieniądze zebrane podczas ostatniego finału Orkiestry.
Przystanek Woodstock - jedyny taki festiwal na świecie

Przystanek Woodstock - jedyny taki festiwal na świecie

Polska
Każdego lata, mniej więcej po środku wakacji, setki tysięcy osób spotykają się w jednym miejscu. Miejscu niezwykłym i magicznym, bo taki właśnie jest Przystanek Woodstock. I to już od blisko 22 lat. Krótko mówiąc: „Miłość, Przyjaźń, Muzyka, Stop przemocy! Stop narkotykom!"
Rekordowy Tusk

Rekordowy Tusk

Świat
Dzięki zaangażowaniu osób znanych w aukcje WOŚP, ogromne sumy pieniędzy rokrocznie zasilają konto fundacji. Nie inaczej było i w tym roku. Wielką popularnością cieszyła się między innymi kolacja z Robertem Lewandowskim dla dwóch osób, którą wylicytowano za ponad 101 tys. złotych czy fotografia wystawiona przez prezydentową Agatę Kornhauser-Dudę za - bagatela - 200 tys. zł.  Rekordowa suma padła jednak przy licytacji spotkania z Donaldem Tuskiem. A oto nagroda.
Młynarska broni Owsiaka:

Młynarska broni Owsiaka: "To, co Jurek osiągnął jest na Nobla"

Gwiazdy
Jerzy Owsiak, od 25 lat prowadzący Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie należy do ulubieńców obecnej władzy. Chociaż podczas tegorocznej zbiórki udało się zebrać ponad 105 milionów złotych, wciąż jest ofiarą ataków prawicowych polityków i publicystów
Olejnik o WOŚP:

Olejnik o WOŚP: "Polacy mają olbrzymie serca. Niezależnie od tego, czy są to wyznawcy PiS czy PO"

Gwiazdy
W Dzień Dobry TVN Monika Olejnik skomentowała tegoroczną zbiórkę Owsiaka. Dziennikarka przyznała, że mimo "obrzydliwych protestów" prawicy i kościoła, naród stanął na wysokości zadania. Olejnik dodała też, że Jurek Owsiak ma niezwykłą charyzmę, która to jednoczy Polaków.
Owsiak o 105 milionach:

Owsiak o 105 milionach: "Zrobiliśmy to ponad podziałami. Suma jest niewiarygodna!"

Wiadomości
Dzisiejszy dzień wraca taką wiarą w nas wszystkich, że zrobili to Polacy, że zrobiliśmy to ponad podziałami, że ta suma zebrana w przeliczeniu 25 mln dolarów jest po prostu niewiarygodna - mówił wczoraj Jurek Owsiak, szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, komentując rekordową sumę zebraną przez WOŚP. Dzisiaj mówimy jeszcze więcej: Hej Polacy, będziemy o wasze zdrowie bardzo dbali. Nie damy sobie odebrać nawet złotówki, nawet jednego grosza z tego budżetu przeznaczonego na zdrowie. I zróbmy to jak najbardziej pokojowo, rozmawiając. Ja istotnie tę gorącą herbatę cały czas mam w pogotowiu, żeby wypić z panem ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem.Podczas tegorocznego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 15 stycznia, zebrano ponad 105 mln 570 tys. 801 zł i 49 groszy. Ostateczny wynik zbiórki ogłoszono we wtorek podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.
Padł nowy rekord zbiórki WOŚP. To ponad 105 mln zł

Padł nowy rekord zbiórki WOŚP. To ponad 105 mln zł

Wiadomości
Ponad 105 mln 570 tys. 801 zł i 49 gorszy zebrano podczas tegorocznego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla pediatrii i seniorów - poinformował szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. To oznacza, że zeszłoroczny rekord zbiórki został pobity. Owsiak podkreślił jednak, że bicie rekordu samo w sobie nie jest w tym przypadku najważniejsze.
Owsiak o zgłoszeniu do Nobla: nie myślę, że ktoś chciał na tym zbić jakiś kapitał

Owsiak o zgłoszeniu do Nobla: nie myślę, że ktoś chciał na tym zbić jakiś kapitał

Społeczeństwo
Czy szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy irytuje to, że politycy go wykorzystują? - Nie myślę o tym, że ktoś chciał na tym zbić jakiś kapitał. Bardziej mam tutaj ogromną ilość zdrowego rozsądku i wiem, gdzie my stoimy i co robimy - powiedział w poniedziałek w program  #dzieńdobryPolsko Jurek Owsiak, pomysłodawca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Owsiak wyjaśnia, kiedy poznamy ostateczną sumę zebranych przez WOŚP pieniędzy

Owsiak wyjaśnia, kiedy poznamy ostateczną sumę zebranych przez WOŚP pieniędzy

Polska
62 mln 418 tys. 767 zł już na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - poinformował Jerzy Owsiak w programie #dzieńdobryPolsko. - Ostateczną sumę podamy na początku marca. Zrobimy to z fanfarami, a miejsce ogłoszenia jest niespodzianką - tłumaczy. Zdradza jedynie, że chciałby jednocześnie podsumować 25 lat działania Orkiestry.
Owsiak o wyniku tegorocznego finału WOŚP:

Owsiak o wyniku tegorocznego finału WOŚP: "7 marca będziemy chceli podać ostateczną kwotę"

Wiadomości
Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pierwszy raz w historii transmitowany przez TVN, okazał się być sukcesem. Nadal nie wiadomo jednak, czy uda się pobić rekord z zeszłego roku, który wynosił ponad 72 miliony złotych. 12 dni po zbiórce stan konta bankowego przekroczył kwotę deklarowaną w dniu finału. Już udało się zebrać dokładnie 62 418 767 zł.
#dziendobryPolsko: Mariusz Szczygieł o WOŚP i dusznej Polsce za rządów PiS

#dziendobryPolsko: Mariusz Szczygieł o WOŚP i dusznej Polsce za rządów PiS

Wywiady/relacje
Mariusz Szczygieł, dziennikarz, pisarz, publicysta w programie #dzieńdobryPolsko opowiadał, dlaczego niektórzy Polacy są niechętni działalności Jurka Owsiaka i co łączy elektorat PiS-u z PRL-em i bolszewizmem.
Żona Owsiaka:

Żona Owsiaka: "O fundacji rozmawiamy wszędzie i o każdej porze, nawet w sypialni!"

Wiadomości
W tym roku po raz pierwszy TVN zapewniał oprawę medialną finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aktualnemu szefostwu telewizji publicznej nie podoba się jednak wizja pomagania ludziom przez WOŚP. TVN skorzystał z okazji i nie tylko transmitował finał. Przy okazji wydarzenia kilka redakcji przygotowało materiały dotyczące działalności fundacji. Uwaga TVN nakręciła z kolei reportaż o tym, jak żyje Jurek Owsiak. Weszli z kamerami do jego mieszkania. Bardzo chętna do rozmowy była żona Owsiaka, Lidia Niedźwiecka-Owsiak, również członek zarządu fundacji. Przyznała, że to jest główny temat, którzy towarzyszy im wszędzie i o każdej porze, nawet w sypialni.O fundacji rozmawiamy wszędzie i o każdej porze, nawet w sypialni. Nasze córki zawsze uważały, że nie mają normalnego domu, bo w kółko rozmawiamy o fundacji.Zobaczcie, jak mieszkają.