Wyniki wyszukiwania dla:

WOŚP

Liczba wyników: 180

Karolina Korwin-Piotrowska o problemie molestowania polskich kobiet.

Karolina Korwin-Piotrowska o problemie molestowania polskich kobiet. "Nic ich nie broni"

Gwiazdy
Jednym z najważniejszych punktów Przystanku Woodstock jest Akademia Sztuk Przepięknych. W tym roku w jej ramach odbyła się m.in. debata o prawach kobiet. Karolina Korwin-Piotrowska w rozmowie z WP powiedziała, że tego typu spotkania boleśnie pokazują, że w Polsce wciąż nie ma żadnych procedur, które wspierałyby i broniły kobiety przed molestowaniem. Dziennikarka przytoczyła słowa pewnej 17-latki, która wielokrotnie padła ofiarą dwuznacznego zachowania ze strony nauczyciela.
Owsiak broni WOŚP:

Owsiak broni WOŚP: "Jak trwoga to nie do Boga, to do lekarza i oby tam był sprzęt"

Gwiazdy
Jerzy Owsiak co roku mierzy się z pytaniami dotyczącymi przeznaczenia pieniędzy zebranych podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziennikarz wyznał, że przez lata nauczył się dystansu do negatywnych komentarzy oraz zarzutów. Zdaje sobie sprawę, że prowadzi fundację publiczną i jego obowiązkiem jest udzielanie konkretnych informacji na temat wydatków, jakie przewiduje jego organizacja. Goszcząc w programie Hardtalk - na ostro dodał, że najbardziej cieszą go wiadomości od osób, które nie były zwolennikami WOŚP-u, jednak zmieniały zdanie widząc, ile sprzętu oznaczonego serduszkiem stoi na oddziałach dziecięcych. Owsiak upomniał, by Polacy szczególnie zwracali uwagę na swoje zdrowie oraz sprzęt, dzięki któremu mogą się leczyć.
Owsiak chciałby wystartować w wyborach prezydenckich?

Owsiak chciałby wystartować w wyborach prezydenckich? "To życie nie ma dla mnie blichtru"

Gwiazdy
Prawo i Sprawiedliwość nie kryje się ze swoją niechęcią wobec Jerzego Owsiaka i założonej przez niego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zaś podległy Jarosławowi Kaczyńskiemu prezes TVP dba o to, by nie szokować szefa widokiem milionów Polaków popierających nielubianą przez niego akcję. Konflikt pogłębiają również wypowiedzi Krystyny Pawłowicz, która bez skrupułów krytykuje działalność WOŚP. Zdaniem posłanki Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest "lewackim praniem mózgu". Jak Jerzy Owsiak zareagowałby na propozycję wystartowania w wyborach prezydenckich? Zobaczcie fragment najnowszego Hardtalk - na ostro.
Owsiak upomina przed Pol'and'Rock:

Owsiak upomina przed Pol'and'Rock: "Nie wprowadzaj używek i ciężkiego alkoholu. Nie upijaj się!"

Gwiazdy
W tym roku Przystanek Woodstock odbędzie się pod nową nazwą Pol'and'Rock Festival. Niestety trzeci raz z rzędu wydarzenie organizowane przez Jurka Owsiaka otrzymało status imprezy o podwyższonym ryzyku zagrożenia zamachem terrorystycznym. Zdaniem członka zarządu Fundacji WOŚP tegoroczna opinia "nie ma żadnego oparcia w rzeczywistej sytuacji". Owsiak przyznał, że komendant policji miejskiej w Gorzowie Wielkopolskim podpisał raport, jednak decyzja zapadła kilkaset kilometrów dalej. Zapewnia, że podjęły ją osoby, które nigdy nie miały okazji uczestniczyć w festiwalu. Dodał, że ustawa o organizacji masowych imprez oparta jest głównie na meczach piłki nożnej, na których pojawiają się "patologiczne zachowania". Owsiak przyznał, że ustawa nie jest dopasowana do festiwali, koncertów oraz pikników.
Owsiak wylicza, ile zebrali na osoby niepełnosprawne

Owsiak wylicza, ile zebrali na osoby niepełnosprawne

Polityka
- WOŚP nie ma focha. Pomagamy, robimy od 26 lat finały. Formalnie powinniśmy być zaproszeni do rozmowy na temat osób niepełnosprawnych, bo to my wydaliśmy ponad 20 mln złotych na sprzęt dla nich. Nasze zdanie powinno się liczyć - powiedział Jurek Owsiak w programie "Tłit".
Owsiak spotka się z Pawłowicz? Stawia warunek

Owsiak spotka się z Pawłowicz? Stawia warunek

Polityka
- Nie żałuję słów dotyczących Krystyny Pawłowicz. Od tamtego czasu jesteśmy na równi pochyłej. Język ulicy to język ulicy. Ale przy moich słowach, to co mówią niektóre osoby publiczne, to ja nie niczego żałuję - powiedział Jurek Owsiak w programie "Tłit". Przyznał, że spotkałby się z Pawłowicz, ale postawił warunek.
Jurek Owsiak pochwalił ministra Szumowskiego

Jurek Owsiak pochwalił ministra Szumowskiego

Społeczeństwo
- Jedna z mam opisała pobyt z dzieckiem w szpitalu. Warunki nieludzkie, niegodne. Zareagowaliśmy natychmiast, kupiliśmy 5 tys. leżanek, rozwiązaliśmy problem. Pomógł nam nawet minister Łukasz Szumowski- powiedział Jurek Owsiak w programie "Tłit". Dodał przy tym, że problem opiekunów dzieci niepełnosprawnych "wróci jak bumerang". 

"Ruch jak z PRL". Owsiak ostro o rządzie

Społeczeństwo
- Da się działać indywidualnie, tak działa na przykład Zbigniew Hołdys. Ale w takiej newralgicznej sytuacji jak strajk rodziców w Sejmie, statut organizacji jest ważny. To wyszło w finale, bo zastosowano wobec nich ruch jak z PRL - powiedział Jurek Owsiak w programie "Tłit". Wyjaśnił, o co mu chodzi i dodał, że lepiej by było, jakby opiekunowie założyli fundację.
Ostre spięcie Owsiaka z Brudzińskim. Cimoszewicz składa propozycję

Ostre spięcie Owsiaka z Brudzińskim. Cimoszewicz składa propozycję

Polska
- Pan Brudziński powinien się z spotkać przedstawicielami organizacji pozarządowych - przekonywał w programie "Tłit" były premier Włodzimierz Cimoszewicz. To reakcja na zamieszanie wokół planowanej ustawy o zbiórkach publicznych. Szef WOŚP nazywa ją "skokiem na kasę". Alarmuje, że daje możliwość przejęcia zgromadzonych środków przez odwoływanie zbiórki. Brudziński zasugerował Owsiakowi, że posługuje się "totalną demagogią". Na pytanie, czy wierzy w spotkanie szefa WOŚP z ministrem, Cimoszewicz stwierdził: "A dlaczego nie? Mówią w tym samym języku, mieszkają w tym samym kraju, rozmawiają o tej samej sprawie". Przypomniał, że politycy PiS od lat prowadzili kampanię przeciwko Owsiakowi. - Jeśli Brudziński nie chce doprowadzić do kolejnej katastrofy wizerunkowej, rozsądnie by się zachował rozmawiając. Jeśli nie twarzą w twarz, to z grupą przedstawicieli organizacji. Jeśli zrobią to, co chcą zrobić, w świat pójdzie kolejny sygnał, że w Polsce demontuje się wszystko, w tym elementy społeczeństwa obywatelskiego - mówił Cimoszewicz.
Odeta Moro o hejtowaniu Owsiaka:

Odeta Moro o hejtowaniu Owsiaka: "Może jesteśmy zawistni?"

Gwiazdy
3 lutego w warszawskim Ufficio Primo odbył się Charytatywny Bal Dziennikarzy, na który - jak co roku - przybył tłum gwiazd, nie tylko ze świata prasy i telewizji. Byliśmy tam z kamerą. Zobaczcie, z kim porozmawialiśmy.
Gardias odkryła sposób na walkę z hejtem:

Gardias odkryła sposób na walkę z hejtem: "Nie umieszczać miejsca na komentarze"

Gwiazdy
3 lutego w warszawskim Ufficio Primo odbył się Charytatywny Bal Dziennikarzy, na który - jak co roku - przybył tłum gwiazd, nie tylko ze świata prasy i telewizji. Byliśmy tam z kamerą. Zobaczcie, z kim udało nam się porozmawiać.
Gojdź o pomaganiu:

Gojdź o pomaganiu: "Nie mówię o tym, ile pieniędzy przeznaczam na cele charytatywne"

Gwiazdy
3 lutego w warszawskim Ufficio Primo odbył się Charytatywny Bal Dziennikarzy, na który - jak co roku - przybył tłum gwiazd, nie tylko ze świata prasy i telewizji. Byliśmy tam z kamerą. Zobaczcie, z kim udało nam się porozmawiać.
Herbuś:

Herbuś: "Jesteśmy świetnym narodem. Trzymam sztamę z Owsiakiem"

Gwiazdy
3 lutego w warszawskim Ufficio Primo odbył się Charytatywny Bal Dziennikarzy, na który - jak co roku - przybył tłum gwiazd, nie tylko ze świata prasy i telewizji. Byliśmy tam z kamerą. Zobaczcie, z kim udało nam się porozmawiać.
Smaszcz-Kurzajewska w ostrych słowach o krytykach WOŚP:

Smaszcz-Kurzajewska w ostrych słowach o krytykach WOŚP: "Życzę tym ludziom, żeby im stała się krzywda"

Gwiazdy
Dziennikarka i prezenterka Paulina Smacz-Kurzajewska zapytana, co sądzi o krytykach akcji takich jak WOŚP udzieliła nam bardzo emocjonalnej odpowiedzi. Zobaczcie jej reakcję!
Ryszard Kalisz wspiera Owsiaka: Jurek, nie daj się!

Ryszard Kalisz wspiera Owsiaka: Jurek, nie daj się!

Gwiazdy
Na Balu Dziennikarzy rozmawialiśmy z Ryszardem Kaliszem i jego żoną Dominiką o WOŚPie i Jerzym Owsiaku. Kalisz zapewnił, że jest całym sercem z "dyrygentem Orkiestry". Jego żona dodała, że trzymają kciuki za pokojowego Nobla dla Owsiaka.
Wróblewska tłumaczy się z gwiazdorzenia:

Wróblewska tłumaczy się z gwiazdorzenia: "Te Pudelki zawsze mi coś wyciągną"

Gwiazdy
Julia Wróblewska mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie show biznesowe. 19-latka od 12 lat gra w filmach i bierze udział w programach rozrywkowych. Jednak w ostatnim czasie zapamiętaliśmy ją jedynie z wpadek, które zaliczała. Ostatnio Wróblewska wzięła udział w charytatywnym meczu hokejowym występując w drużynie Reprezentacji Artystów Polskich. Po imprezie zawodnicy zostali odwiezieni do hotelu środkiem transportu zapewnionym przez organizatora. Okazał się być nim autobus, który najwyraźniej nie spełniał oczekiwań Julki. Swoim rozczarowaniem podzieliła się na Snapchacie. W najnowszym wywiadzie zapewnia, że jej słowa zostały źle zinterpretowane. Aktorka zarzeka się, że nie skarżyła się na kiepskie warunki, jakie zapewnił organizator. Może po prostu... lepiej milczeć?
Policja dotarła do złodziejki puszki WOŚP. Ciekawe kulisy zatrzymania

Policja dotarła do złodziejki puszki WOŚP. Ciekawe kulisy zatrzymania

Polska
W dniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy młoda kobieta z Łodzi ukradła stojącą na ladzie sklepu spożywczego puszkę z datkami. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery, a informacja o przestępstwie obiegła większość ogólnopolskich mediów. W środę, 24 stycznia, policjanci weszli do mieszkania na łódzkich Bałutach. Początkowo domownicy zaprzeczali, że kobieta jest w domu, jednak mundurowi nie dali się zwieść. Znaleźli ją pod łóżkiem podczepioną do stelaża. Szybko przyznała się do winy. Pieniądze miała wydać na jedzenie i papierosy. Po publikacjach jej wizerunku w mediach ukryła się u chłopaka, a ubrania wyrzuciła. Planowała także obcięcie i zafarbowanie włosów, by nie zostać rozpoznaną. 20-latka była już wcześniej notowana za kradzieże. Teraz grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.
Krupa o fajerwerkach WOŚP:

Krupa o fajerwerkach WOŚP: "Nie wiem, skąd wyszła informacja, że mam coś przeciwko"

Gwiazdy
Joanna Krupa to chyba najgłośniejsza obrończyni praw zwierząt w Polsce. Ostatnio zarzucono jej jednak hipokryzję w związku z tym, że pomimo bycia przeciwko używaniu fajerwerków w sylwestrową noc, podobał jej się pokaz zaprezentowany podczas tradycyjnego już "Światełka do nieba" WOŚP-u. Co powiedziała nam na ten temat?
Najpierw pomogła, potem okradła. Policja poszukuje kobiety ze zdjęcia

Najpierw pomogła, potem okradła. Policja poszukuje kobiety ze zdjęcia

Wiadomości
Policja poszukuje młodej kobiety, która 14 stycznia (niedziela) ok. godz. 13:30 w Łodzi ukradła ze sklepu puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze opublikowali na swojej stronie internetowej wizerunek dwudziestokilkulatki. Kobieta miała na kurtce serduszko WOŚP, więc najprawdopodobniej najpierw wspomogła Orkiestrę, a później ją okradła. Puszka o numerze Z4653 stała na ladzie przy kasie w sklepie przy ulicy Franciszka z Asyżu. W pewnym momencie kobieta po nią sięgnęła i wyszła. Świadkowie proszeni są o kontakt z komisariatem policji VII w Łodzi przy ul. 3-go Maja 43.
Naturalna Kinga Rusin na spacerze. Z dumą zarzucała siwymi włosami

Naturalna Kinga Rusin na spacerze. Z dumą zarzucała siwymi włosami

Gwiazdy
Ponad rok temu paparazzi wypatrzyli Tomasza Lisa na spacerze z córkami w towarzystwie małego, czarnego pieska. Od tamtej pory Czarek Lis - bo tak nazwała go Iga - pojawiał się z na zdjęciach z rodziną coraz częściej aż wyrósł na prawdziwego psiego celebrytę. Kinga Rusin od kilku dni nie może rozstać się z Czarkiem Lisem. Uroczy pomeranian towarzyszył Kindze podczas weekendowych dyżurów w DDTN, dumnie znaczył warszawie śmietniki podczas eleganckich spacerów, a nawet towarzyszył dziennikarce podczas finału WOŚP. Kilka dni temu Czarek kolejny raz wybrał się na spacer ze swoją pancią. Tym razem hasał w śniegu. Kinga natomiast postawiła na naturalny wizerunek i z dumą prezentowała swoje siwe włosy. Pasują jej?
Szulim wdzięczy się do paparazzi się pod studiem DDTVN

Szulim wdzięczy się do paparazzi się pod studiem DDTVN

Gwiazdy
Agnieszka Szulim-Badziak-Woźniak-Starak dała ostatnio popis dziennikarskiego profesjonalizmu w rozmowie z Joanna Krupą. Modelka w Dzień Dobry TVN promowała akcję adopcji psów ze schroniska w koszulce z napisem "CHWDP" ("Chcę Wam Dać Psa"). Sposób promocji nie spodobał się dziennikarce, która zaczęła wytykać Dżoanie "nieudane" życie prywatne i poniżać ją na wizji. Choć po emisji programu w sieci niemal natychmiast wybuchła burza na temat skandalicznego zachowania celebrytki, sama zainteresowana zdawała się nie przejmować zmasowaną krytyką. Studio śniadaniówki opuściła w wyśmienitym humorze, z chęcią pozowała fotoreporterom i wrzuciła "drobne" z portfela do puszki WOŚP.