Wyniki wyszukiwania dla:

WOŚP

Liczba wyników: 180

Kamil Stoch o Owsiaku i WOŚP.

Kamil Stoch o Owsiaku i WOŚP. "Nie chcę w to wchodzić. To wykracza poza moją ideę"

Zimowe
Kamil Stoch to jeden z faworytów przed konkursem skoków narciarskich w Zakopanem. Polski skoczek skomentował sytuację, która panuje obecnie wokół Jerzego Owsiaka oraz WOŚP. 
Zdzisław Krasnodębski krytykuje Jerzego Owsiaka

Zdzisław Krasnodębski krytykuje Jerzego Owsiaka

Polska
Wiceszef PE komentował w programie "Tłit" decyzję Jerzego Owsiaka o rezygnacji z funkcji prezesa WOŚP. - Odebrałem to tak, że czuje się odpowiedzialny. Osobiście też bym się czuł. Zawiodła ochrona; słyszałem, że napastnik został obezwładniony przez pracownika technicznego. Tak znaczący polityk jak prezydent miasta powinien mieć tam kogoś, kto by zwracał uwagę na jego bezpieczeństwo - mówił Krasnodębski. Stwierdził też, że Owsiak "w wielu przypadkach wypowiadał się w sposób przyczyniający się do atmosfery, którą sam teraz krytykuje".
Maciej Wisławski o decyzji Jerzego Owsiaka: Dla mnie ta reakcja jest dziwna

Maciej Wisławski o decyzji Jerzego Owsiaka: Dla mnie ta reakcja jest dziwna

Sport
- Dla mnie ta reakcja jest dziwna i jestem nią zaskoczony. Jurek zrobił to chyba bez większego przemyślenia - mówi Maciej Wisławski o decyzji Jerzego Owsiaka, który zrezygnował z szefowania WOŚP. Pilot rajdowy, który od wielu lat wspiera WOŚP, liczy na to, że Owsiak zmieni zdanie i pozostanie na stanowisku szefa fundacji.
Jerzy Owsiak rezygnuje. Komentarz Marka Sawickiego

Jerzy Owsiak rezygnuje. Komentarz Marka Sawickiego

Polska
Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP. - To jego wybór i jego decyzja. Rozumiem jego frustrację i załamanie. Ale jestem pewny, że pozostanie w fundacji, wciąż będzie jej dyrygentem. Bo to dobra inicjatywa, Przez 27 lat zebrała 1 mld zł, który dobrze służy nam, Polakom. Wciągnęła zbyt wiele ludzi, by umarła. Owsiak będzie jej dyrygentem - nie tylko dożywotnim, ale wiecznym - komentował Marek Sawicki (PSL) w programie "Tłit".
Tragedia w Gdańsku otworzyła oczy Polakom.

Tragedia w Gdańsku otworzyła oczy Polakom. "Musimy gdzieś wyrazić nasze emocje"

Styl życia
Psycholog Katarzyna Kucewicz w rozmowie z Klaudią Stabach wyjaśnia dlaczego, gdy w kraju dochodzi do tragedii, Polacy tak silnie utożsamiają się z rodzinami ofiar i analizuje, czy swoim zachowaniem nie wyrządzają im jeszcze większej krzywdy. Dodatkowo ekspertka podpowiada, jak przeżyć żałobę po stracie bliskiej osoby. 
Żona Adamowicza do Owsiaka: Jurku, zmień swoją decyzję i graj z nami dalej

Żona Adamowicza do Owsiaka: Jurku, zmień swoją decyzję i graj z nami dalej

Wiadomości
-Pamiętajcie, Paweł został zamordowany na "światełku do nieba". Ja proszę, żeby Jurek Owsiak kierował Orkiestrą dalej. Bo on zawsze obiecywał, że gra do końca świata i jeden dzień dłużej. W niedzielę ten świat skończył się dla Pawła, zmienił się dla naszej rodziny, ale on się nie skończył. Jurku, zmień swoją decyzję i graj z nami dalej. Zwyciężymy, siema! - powiedziała Magdalena Adamowicz podczas budowania serca ze zniczy dla prezydenta Gdańska.
Ewa Błaszczyk o hejcie i wyciąganiu wniosków.

Ewa Błaszczyk o hejcie i wyciąganiu wniosków. "Nie uczymy się na błędach, ale trzeba robić swoje"

Wywiady
- Historia pokazała, że nie wyciągamy żadnych wniosków z niczego. Myślę, że tu będzie podobnie. Natomiast uważam, że robienie swojego, trwanie w konsekwentnym działaniu pozostawia po sobie realny wymiar i fakty – mówiła Ewa Błaszczyk, która nie spodziewa się cudownej przemiany w ludziach po niedzielnej tragedii. Na koniec zaapelowała do Jurka Owsiaka, by ochłonął, odpoczął i wrócił, bo jest potrzebny.
Ewa Błaszczyk o rezygnacji Owsiaka.

Ewa Błaszczyk o rezygnacji Owsiaka. "Skończyło się jego prywatne życie, ma misję"

Wywiady
- Byłam w studiu u Jurka Owsiaka na Placu Defilad. Przyszedł z tą wiadomością, wygłosił płomienne, bardzo emocjonalne zdania. Kompletnie w inną stronę niż następnego dnia. Wtedy uważał, że należy się nie poddawać – mówiła Ewa Błaszczyk, która nie ukrywa, że z goryczą odebrała jego rezygnację. – Jest osobą publiczną, skończyło się jego prywatne życie i ma misję.
Gwiazdy z wsparciem dla Owsiaka. Kolejne osoby dołączają do akcji #muremzaJurkiem

Gwiazdy z wsparciem dla Owsiaka. Kolejne osoby dołączają do akcji #muremzaJurkiem

Zdrowie
Przez 27 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod kierownictwem Jurka Owsiaka zebrała ponad miliard złotych na sprzęt medyczny. Tysiące ludzi żyją, dzięki temu wsparciu. Dyrygent Orkiestry ogłosił ostatnio, że odchodzi z zarządu fundacji. Polacy nie wyobrażają sobie działalności WOŚP bez jej twórcy na czele. Zapoczątkowana przez Anję Rubik akcja #muremzaJurkiem ma na celu skłonienie Jerzego Owsiaka do zmiany zdania. Dołączają się do niej kolejne znane osoby.
Nobel dla Jerzego Owsiaka i WOŚP. Małgorzata i Radosław Majdan nie mają wątpliwości

Nobel dla Jerzego Owsiaka i WOŚP. Małgorzata i Radosław Majdan nie mają wątpliwości

Wiadomości
- WOŚP należy się Pokojowa Nagroda Nobla. To inicjatywa, która jest znana nie tylko w Polsce. To ewenement na skalę światową. Skala pomocy, którą niesie Jurek Owsiak i jego współpracownicy jest wielka. Ta nagroda byłaby absolutnie zasłużona - powiedziała Małgorzata Rozenek-Majdan. Prezenterce wtórował jej mąż. - Nie znam Polaka, który w jednym dniu, potrafiłbym skoncentrować wokół wydarzenia tylu ludzi dobrej woli, wolontariuszy i chętnych, aby uczestniczyć w tej akcji. Końcowym wymiarem jest zakup sprzętu dla szpitali - dodał Radosław Majdan.
Tomasz Siemoniak wtóruje Wałęsie ws. Owsiaka

Tomasz Siemoniak wtóruje Wałęsie ws. Owsiaka

Polska
- Jerzy Owsiak nie może zejść z placu boju - stwierdził Lech Wałęsa, komentując jego decyzję o rezygnacji z funkcji prezesa WOŚP. - Mam nadzieję, że uda się powstrzymać Owsiaka. Ale nie powinniśmy wywierać na niego takiego nacisku. Jestem murem za Owsiakiem, ale trzeba mu dać parę dni, tygodni. Widać, ze strasznie to przeżył. Doszło do zbrodni, zginął człowiek, zmieniła się Polska. Musi mieć chwilę na decyzję. Wierzę, że wróci, bo dobrem musi zwyciężać zło. WOŚP jest bardzo ważna - mówił Tomasz Siemoniak w programie "Tłit". Odnosząc się do nominacji do Pokojowej Nagrody Nobla dla Owsiaka, dodał: "Dla Owsiaka więcej niż Nobel. Ma je tysiące przyznanych w polskich domach".

"Kończy się pewna epoka". Błażej Spychalski o decyzji Owsiaka

Polska
Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP. Sprawę komentował w programie "Tłit" rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. - To decyzja Jerzego Owsiaka i należy ją uszanować. Jest pewnie głęboko przemyślana i nieodwracalna. To moment, w którym można odpowiedzieć sobie na pytanie: czy WOŚP jest czymś wielkim? Jest, ja nie mam wątpliwości. Jej wielkość poznamy po tym, jak będzie sobie radzić w kolejnych latach. Kończy się pewna epoka, ale zaczyna się nowa - mówił.
Lech Wałęsa o decyzji Owsiaka. Stanowcza reakcja

Lech Wałęsa o decyzji Owsiaka. Stanowcza reakcja

Polska
Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP - tuż po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - Nie wolno mu tego zrobić. Nie może poddać się takim ludziom, którzy dziś wymuszają takie postępowanie, w taki ohydny sposób. Nie może zejść z placu boju - komentował były prezydent Lech Wałęsa w programie "Tłit".
Rozweselona Gosia Rozenek kwestuje z Radkiem i dzieciakami w centrum Warszawy

Rozweselona Gosia Rozenek kwestuje z Radkiem i dzieciakami w centrum Warszawy

Gwiazdy
Jak co roku i tym razem wiele postaci z życia publicznego wsparło Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Sporo gwiazd wystawiło na licytację cenne dla siebie przedmioty, bądź też możliwość spędzenia ciekawie czasu w towarzystwie swojego idola. Niektóre sławy natomiast, jak Małgorzata Rozenek-Majdan wraz z Radkiem, przyłączyli się do zbiórki aktywnie, kwestując z rodziną na ulicach miast. Goni i Pysiuli nie straszny był zimny wiatr ani śliskie chodniki. Obuci w solidne śniegowce ruszyli więc w centrum Warszawy, wyposażeni w charakterystyczne puszki.
Najbardziej wzruszający moment wiecu w Gdańsku. Tysiące ludzi płakało

Najbardziej wzruszający moment wiecu w Gdańsku. Tysiące ludzi płakało

Muzyka
W poniedziałek 14 stycznia, kilka godzin po ogłoszeniu tragicznej wiadomości o śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, w historycznym centrum miasta zebrały się dziesiątki tysięcy ludzi na Wiecu przeciwko przemocy i nienawiści. Pod koniec wiecu odtworzono "Sound of Silence" grupy Disturbed. Przejmujące wykonanie wywołało łzy wśród zebranych, kilkudziesięciotysięczny tłum zaniemówił porażony na kilka minut. Zobaczcie.
Żakowski i Mężyk o rezygnacji Owsiaka

Żakowski i Mężyk o rezygnacji Owsiaka

Wiadomości
- Orkiestra to jest Owsiak. Nie ma nic innego - powiedział w studio Wirtualnej Polski Jacek Żakowski. Skomentował w ten sposób rezygnację Jerzego Owsiaka z funkcji prezesa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łukasz Mężyk sugerował natomiast, że tragiczny finał WOŚP w Gdańsku, może być "dobrym momentem" na to by Owsiak pod 27 latach "oddał pałeczkę.
Owsiak: składam rezygnację z funkcji szefa fundacji i szefa zarządu

Owsiak: składam rezygnację z funkcji szefa fundacji i szefa zarządu

Wiadomości
- Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji i szefa zarządu. Fundacja będzie dalej funkcjonowała - ogłosił na konferencji prasowej Jerzy Owsiak. Były szef WOŚP poinformował o swojej decyzji po tym, jak została podana wiadomość o śmierci prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzień później zmarł. Owsiak dodał, że jego decyzja jest spowodowana tym, że o śmierć prezydenta Gdańska została oskarżona fundacja oraz on sam. - Spotkałem się z opiniami, że to nasza wina, że nie żyje człowiek, że nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. To na mnie spadła ta odpowiedzialność - mówił Owsiak.
Wiceprezydent Gdańska o stanie zdrowia Pawła Adamowicza

Wiceprezydent Gdańska o stanie zdrowia Pawła Adamowicza

Wiadomości
- Stan pana prezydenta się nie zmienił - poinformowała na konferencji prasowej wiceprezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz. W niedzielę, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika na scenie. Trzy ciosy doprowadziły do tego, że prezydent Gdańska trafił do szpitala. Jest w ciężkim stanie.
Atak na Pawła Adamowicza. Krzysztof Liedel o działaniu policji

Atak na Pawła Adamowicza. Krzysztof Liedel o działaniu policji

Polska
- Jako były policjant wiem, że policjanci, którzy są wyznaczani do służby w trakcie WOŚP, są dedykowani do dbania o bezpieczeństwo kwestujących, bezpieczeństwo na ulicach, ruch drogowy. Jest ich więcej, ale nie pełnią zadań z bezpośrednią ochroną estrady, czy konkretnej osoby. Jeśli była to impreza masowa, taka rola policji jest przewidziana z formalnego punktu widzenia - mówił ekspert ds. bezpieczeństwa Krzysztof Liedel w programie "Tłit". 
Emilewicz: rząd zapewne zajmie się bezpieczeństwem w kontekście ataku na Pawła Adamowicza

Emilewicz: rząd zapewne zajmie się bezpieczeństwem w kontekście ataku na Pawła Adamowicza

Polska
Ochrona polityków i bezpieczeństwo imprez masowych, w kontekście ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który w szpitalu walczy o życie, mogą być tematem wtorkowego posiedzenia rządu - spodziewa się minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz. - We wtorek jest Rada Ministrów, będzie to pewnie temat. W rządzie premier i wicepremierzy, szefowie MSZ i MON mają ochronę, natomiast pozostali ministrowie nie mają żadnej ochrony. Myślę, że nie chcielibyśmy żyć w państwie, w którym musimy zbroić się po zęby, żeby czuć się bezpiecznie. (...) Tu mieliśmy do czynienia z pewnymi szczególnymi okolicznościami, jest impreza masowa, gdzie jest wiele osób, nieprzewidywalnych; wiemy, że to zawsze są najtrudniejsze dla służb i straży do zabezpieczenia wydarzenia. Skupmy się, jak chronić, bo ta historia dotknęła pana prezydenta Adamowicza, mogła dotknąć każdej osoby, być może, w tym tłumie. Każda jednostka ludzka musi być chroniona - powiedziała Emilewicz. Podkreśliła, że atak na prezydenta Gdańska "wykracza poza wyobrażenie jakiekolwiek". - Życzmy dużo sił całej rodzinie pana prezydenta, to niewyobrażalna tragedia. Myślmy ciepło także o lekarzach, pod opieką których jest pan prezydent, by ta walka z ostatecznością im się udała - powiedziała.
Tak wyglądał atak na Pawła Adamowicza

Tak wyglądał atak na Pawła Adamowicza

Polska
Prezydent Gdańska został ugodzony nożem w niedzielę wieczorem podczas "Światełka do nieba". Nagranie otrzymaliśmy na platformę dziejesie.wp.pl.