Wyniki wyszukiwania dla:

Władysław Kosiniak Kamysz

Liczba wyników: 106

Apel Frasyniuka

Apel Frasyniuka

Polska
My, obywatele stajemy w obronie Konstytucji i apelujemy do sędziów Sądu Najwyższego: stańcie tak jak my twardo w obronie Konstytucji - mówił na demonstracji przed Sejmem Władysław Frasyniuk. Jeden z uczestników demonstracji wyjaśnia: - Jesteśmy tu po to, by sprzeciwić się Kaczyńskiemu i jego klice, która chce wyprowadzić nas z Unii Europejskiej.

"Marszałek łowca". Kosiniak-Kamysz do Kuchcińskiego

Wiadomości
Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz złożył w środę wniosek o przełożenie debaty ws.odwołania z funkcji szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. - Za 12 godzin przybywa do Polski prezydent Stanów Zjednoczonych. W tym momencie przybywają już prezydenci, premierzy innych państw Europy Środkowo-Wschodniej. To jest bardzo ważne wydarzenia dla Polski, dla Europy, dla wszystkich naszych rodaków, ale ono musi być dobrze przygotowane - mówił szef PSL.
Kim jest Władysław Frasyniuk?

Kim jest Władysław Frasyniuk?

Polska
Legenda Solidarności i antykomunistycznej opozycji. Tak zwykło się określać Władysłwa Frasyniuka. Pokazujemy co zrobił, by zasłużyć na to miano i jaka jest historia znanego dysydenta.
Zandberg: PiS strzela sobie w stopę

Zandberg: PiS strzela sobie w stopę

Polska
- PiS strzela sobie w stopę, ale robi to od jakiegoś czasu. Sam pomysł, żeby ograniczać organizowanie kontrmanifestacji to na dłuższą metę będzie coś, za co PiS zapłaci cene wizerunkową dość potężną. Taki obrazek, kiedy Władysław Frasyniuk jest wynoszony przez policjantów to jest jedna z tych rzeczy, która Prawu i Sprawiedliwości zaszkodzi - powiedział Adrian Zandberg.
Kosiniak-Kamysz o KOD: źle to wygląda

Kosiniak-Kamysz o KOD: źle to wygląda

Polityka
Źle to wygląda - powiedział we wtorek Władysław Kosiniak-Kamysz. Szef PSL dodał w porannym programie Telewizji WP: "widać, że energia wypaliła się w tej inicjatywie".
Kosiniak-Kamysz o Saryuszu-Wolskim: to zasłona dymna

Kosiniak-Kamysz o Saryuszu-Wolskim: to zasłona dymna

Polityka
- Zamierzona prowokacja, która ma dać usprawiedliwienie rządowi PiS, że nie było szans i Donald Tusk musi zostać. To jest zasłona dymna - tak prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, odniósł się do poniedziałkowych doniesień "Financial Times" w porannym programi Telewizji WP.
Mec. Władysław Pociej: nie odpowiem na pytania, pytajcie prokuraturę

Mec. Władysław Pociej: nie odpowiem na pytania, pytajcie prokuraturę

Polska
Mecenas Władysław Pociej nie mógł brać udziału w przesłuchaniu premier Beaty Szydło w Krakowie, choć wcześniej wyraził chęć zadania jej pytań. Nie wyjaśnił, czemu musiał zrezygnować z uczestnictwa w przesłuchaniu. Prokuratura wyjaśniła w komunikacie, że jego uczestnictwo w przesłuchaniu może stwarzać trudności dowodowe w śledztwie.
Schetyna: dziś PiS wydaje wyrok na Wałęsę. To haniebne

Schetyna: dziś PiS wydaje wyrok na Wałęsę. To haniebne

Polska
Przedstawiona przez Instytut Pamięci Narodowej ekspertyza teczki TW Bolka potwierdza współpracę Lecha Wałęsy z SB w latach 70. Co na to politycy? Zdaniem Grzegorza Schetyny, to jest element wojny z Wałęsą i wojny z polską historia prowadzoną przez PiS i Jarosława Kaczyńskiego od lat. - Możemy zmieniać, zakłamywać historię, ona i tak się w końcu obroni - stwierdził z kolei Władysław Kosiniak-Kamysz.
Kosiniak-Kamysz: ktoś musi zostać normalny w tej wojnie

Kosiniak-Kamysz: ktoś musi zostać normalny w tej wojnie

Polityka
Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL był gościem programu #dzieńdobryPolsko. Kamila Biedrzycka-Osica pytała szefa ludowców o to, czy jest szansa na rozwiązanie sporu w Sejmie.
Kosiniak-Kamysz: na miejscu prezydenta wracałbym do Warszawy

Kosiniak-Kamysz: na miejscu prezydenta wracałbym do Warszawy

Polityka
Szczerze mówiąc, prezydent w sytuacji konfliktu w Sejmie nie powinien być na nartach. Powinien być w Warszawie - powiedział lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, który był gościem programu Wirtualnej Polski #dzieńdobryPolsko.
Szczerba u Sierakowskiego o Caracalach: nasuwa się słowo

Szczerba u Sierakowskiego o Caracalach: nasuwa się słowo "dyplomatołki"

Polska
- Jedyne słowo, które się nasuwa, to "dyplomatołki" - użył go kiedyś Władysław Bartoszewski wobec tej ekipy. Jeżeli ten rząd chciał zerwać negocjacje, to mógł to zrobić w ciągu całego roku - robi to tuż przed wizytą prezydenta Francji. Kłamstwa Beaty Szydło, która mówi, że zakłady w Mielcu sprzedała PO, kiedy to działo się wiosną 2007 roku i wtedy premierem był Jarosław Kaczyński. Ta wiadomość stała się wiadomością dnia we Francji - zerwanie negocjacji nad poważnym kontraktem - mówił w programie "WP rozmowa" poseł PO Michał Szczerba, komentując zerwanie negocjacji z Francuzami ws. zakupu dla polskiej armii śmigłowców Caracal. - Dziwi mnie, że PiS otwiera tak wiele frontów walki - oznajmił z kolei Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15).
Schetyna dla WP: PiS zapłaci za te słowa polityczną cenę

Schetyna dla WP: PiS zapłaci za te słowa polityczną cenę

Polityka
Niczego takiego nie powiedziałem, za co miałbym przepraszać - powiedział minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, komentując wezwania posłów PO i Nowoczesnej do przeprosin za słowa o protestach kobiet. - Jako partia nie podzielamy słów ministra Waszczykowskiego ws. czarnego protestu, to jego prywatna wypowiedź - powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Dodała, że poniedziałkowy protest kobiet był "z punktu widzenia społecznego ważny", a w "klubie PiS są osoby, które nie chcą karania kobiet za aborcję" - Jak ktoś rzuci głupie hasło, to potem się to na nim odbija. Nigdy nie obraziłem protestujących. Minister powinien przeprosić - mówi WP szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz - Nieszczęśliwa, niedobra wypowiedź. PiS zapłaci za to polityczną cenę - podkreśla lider PO Grzegorz Schetyna
Woodstock

Woodstock "imprezą podwyższonego ryzyka"

Wiadomości
Jutro rusza 22. edycja festiwalu, który każdego roku gromadzi setki tysięcy uczestników. Choć frekwencją przewyższa wszystkie inne polskie imprezy tego typu, może okazać się, że niedługo Woodstock przestanie w ogóle się odbywać. Na początku czerwca komendant lubuskiej policji wysłał pismo do organizatorów Przystanku Woodstock, w którym poinformował, że imprezie może zostać nadany status podwyższonego ryzyka. Wojewoda Lubuski, Władysław Dajczak, postanowił nadać wydarzeniu taki status. Dla organizatorów Przystanku wiąże się to z wprowadzeniem takich zmian jak zwiększenie liczby ochrony, monitoring czy zakaz spożycia alkoholu w pobliżu scen. Do wprowadzanych zmian dość sceptycznie podchodzi Jerzy Owsiak. Zapewnia, że z pokorą przyjmuje sugestie lokalnych władz jednocześnie podkreślając, że uważa je za "kuriozalne".

"Maluch" zrobił furorę we Francji. "Były propozycje zamiany na dobrej klasy Mercedesa"

Piłka nożna
34-letni Fiat 126p, czyli popularnych "Maluch", robił furorę na francuskich drogach. Jeden z polskich kibiców postanowił pokazać gospodarzom Euro 2016 swoje wyjątkowe auto. Wersja kabriolet po tuningu. - Były propozycje zamiany na dobrej klasy Mercedesa. Pracowaliśmy nad tym samochodem około 7 miesięcy, jest delikatnie podrasowany. Na autostradzie może jechać spokojnie 110 km/h - opisuje pan Władysław.Właściciel wyjątkowego samochodu mógł go sprzedać za godziwą kwotę, ale jak sam przyznaje: - Nie sprzedaje się swojego dziecka. Nie spodziewaliśmy się takiej pozytywnej reakcji - dodał.Z Francji Mateusz Skwierawski
57. urodziny mistrza polskiej reżyserii Władysława Pasikowskiego

57. urodziny mistrza polskiej reżyserii Władysława Pasikowskiego

Inne
Władysław Pasikowski kończy dziś 57 lat. Dla wielu jest mistrzem polskiej szkoły reżyserskiej i jednym z najlepszych scenarzystów w historii rodzimego kina. Stworzył m.in. "Krola", "Psy" i "Pokłosie". Życzymy wszystkiego dobrego i wielu kolejnych, znakomitych produkcji w przyszłości.
#dziejesienazywo: Holland: nie chcę już słuchać o Kaczyńskim

#dziejesienazywo: Holland: nie chcę już słuchać o Kaczyńskim

Polska
- Ja w ogóle nie chce słuchać już o Jarosławie Kaczyńskim. Dlaczego moje życie i życie 38 mln narodu ma zależeć od humorów czy obsesji jakiegoś starszego pana? To nie jest normalne. Przestańmy gadać z politykami PiS-owskimi, którzy mówią jak mantrę to samo i zacznijmy sami formułować program na ten temat, jak ma wyglądać ten kraj. Kaczyński jest sprytniejszy, bezwzględniejszy, bardziej cyniczny i doświadczony niż duża część polityków - na pewno niż Petru i Kosiniak-Kamysz. I w związku z tym ich rozgrywa. Ale oni się nauczą. Albo się nauczą albo zostaną zmiażdżeni - stwierdziła w #dziejesienazywo reżyser Agnieszka Holland.
Kukiz wyśmiewa Petru, Schetynę i Kosiniak-Kamysza

Kukiz wyśmiewa Petru, Schetynę i Kosiniak-Kamysza

Polityka
Komisja Europejska do poniedziałku czeka na postęp w rozwiązaniu kryzysu konstytucyjnego w Polsce. Jeśli spór nie zostanie zażegnany to przyjęta zostanie opinia dotycząca praworządności w naszym kraju. - Polska jest niepodległym krajem póki co - komentuje szef klubu PiS Ryszard Terlecki i wyjaśnia, że rząd działa ws. TK zgodnie z własnym harmonogramem. W związku ze stanowiskiem KE opozycja odwołała spotkanie poświęcone sprawom Trybunału. - To kpina z Polaków - mówi Paweł Kukiz i wyśmiewa polityków PO, Nowoczesnej i PSL.
Władysław Hańcza: ciekawostki

Władysław Hańcza: ciekawostki

Film
Znany polski aktor teatralny i filmowy, który w powszechnej świadomości widzów zapisał się przede wszystkim jako Władysław Kargul ze słynnego tryptyku komediowego Sylwestra Chęcińskiego - "Sami swoi", "Nie ma mocnych" i "Kochaj albo rzuć?". Również reżyser teatralny.                                
Spotkanie ws. TK. Kaczyński: można rozpocząć prace nad przejściową ustawą o TK, opartą o projekty PiS i PSL

Spotkanie ws. TK. Kaczyński: można rozpocząć prace nad przejściową ustawą o TK, opartą o projekty PiS i PSL

Polska
W spotkaniu ws. Trybunału Konstytucyjnego, którego gospodarzem był marszałek Sejmu, nieoczekiwanie pojawili się przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego. To jedyne ugrupowanie opozycji, które bierze udział w spotkaniu. Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział swoją obecność i dodał, że liczy na to, że PiS weźmie udział w spotkaniu zaproponowanym przez opozycję. - Ten gest nie jest łatwy, ale wymaga tego racja stanu. Bylibyśmy hipokrytami, gdybyśmy nie chcieli zaprezentować naszego projektu - powiedział lider PSL. - Sprawy narosły już tak mocno, że Polacy oczekują, że coś z tym zrobimy - dodał. Zaznaczył, że "jest skłonny poprzeć zmiany w konstytucji dot. Trybunału"
#dziejesienazywo: Kosiniak-Kamysz o ustawie aborcyjnej: większość PSL jest za ochroną życia

#dziejesienazywo: Kosiniak-Kamysz o ustawie aborcyjnej: większość PSL jest za ochroną życia

Polityka
- Większość PSL jest za ochroną życia, mówimy oczywiście w kontekście tej ustawy - powiedział w programie #dziejesienazywo szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz dodając, że nie podoba mu się kwestia karania kobiet. Podkreślił, że "jednak ważna jest kwestia ochrony życia matki". - Jeżeli konstytucja nakazuje ochronę rodziny, kobiety w ciąży szczególnie, czyli ochronę życia matki i życia dziecka, to nie da się tego nie traktować jako całości. Jeżeli jest zagrożenie życia matki, to rozumiem, że można podjąć procedury ratujące życie - mówił. Zaznaczył też, iż jeżeli chodzi o gwałt i zagrożenie życia matki, to w obu tych przypadkach trzeba rozważać inne scenariusze.
#dziejesienazywo: Kosiniak-Kamysz o Janowie Podlaskim: chęć zmiany przewyższa zdrowy rozsądek

#dziejesienazywo: Kosiniak-Kamysz o Janowie Podlaskim: chęć zmiany przewyższa zdrowy rozsądek

Polska
- To jest niestety chaos, który ogarnął już wszystkie dziedziny życia - nie tylko chaos konstytucyjny w TK, ale chaos w obszarze rolnictwa. Opóźnione są dopłaty dla rolników i piękna marka Polski budowana przez lata w Janowie Podlaskim i Michałowie. Chęć zmiany przewyższa zdrowy rozsądek - zmiana musi być za wszelką cenę. W tym przypadku zmiana jest na gorsze - w Janowie Podlaskim i Michałowie - mówił w #dziejesienazywo szef PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.