Wyniki wyszukiwania dla:

USA

Liczba wyników: 2767

Pomysł na biznes: Personalizacja obuwia

Pomysł na biznes: Personalizacja obuwia

Pomysł na biznes
Usługi personalizacji, czyszczenia i renowacji obuwia - to pomysł na biznes Mateusza Szymczaka, twórcy firmy "Pimp my shoes". Jak przekonuje właściciel, możemy tu dowolnie "odpicować" swoje buty i odzież. - Malowanie, zdobienie, haft, czyszczenie, ozonowanie - jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie każde życzenie klienta - tłumaczy Szymczak. Wszystko zaczęło się od hobbystycznej działalności garażowej, która przerodziła się we własny biznes. Dziś po usługę personalizacji butów do Poznania zgłaszają się klienci nie tylko z Polski, ale i USA, Wielkiej Brytanii, Holandii czy Niemiec. W "Pimp my shoes" możemy całkowicie zmienić wygląd swoich nowych butów, jak również przerobić te stare, zniszczone, dając im drugie życie. Ceny? Czyszczenie kosztuje 50-60 zł, renowacja 80-200 zł, a personalizacja ok. 150 zł. Realizacja bardziej skomplikowanych zamówień trwa ok. 4 dni. Skąd pomysł na taki biznes? - Zacząłem od rutynowego czyszczenia swoich butów, później przyjmowałem zamówienia od znajomych. Na początku to była działalność garażowa - wspomina Mateusz Szymczak. Pomogły mi portale społecznościowe, w których dzieliłem się efektami swojej pracy. To przerodziło się we własny biznes - dodaje. Firma powstała w 2017 roku. Koszt inwestycji wyniósł ok. 100 tys. zł. To równowartość zakupu hafciarki, pozostałych maszyn i wyposażenia lokalu. - Od początku działalności, w ciągu 3 lat sprzedaż wzrosła o jakieś 900 proc. - podsumowuje właściciel. Dziś jego firma realizuje średnio 100 zamówień miesięcznie, a ich liczba stale rośnie. Wśród nabywców są już nie tylko klienci z Europy, ale i zza oceanu. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Lawina na autostradzie

Lawina na autostradzie

Motoryzacja
Stany Zjednoczone. Autostrada 189 została odcięta przez potężną lawinę. Pokryła wszystkie pasy ruchu. Służby były zmuszone zamknąć drogę. Według lokalnych mediów, w zwały śniegu nie wpadły żadne pojazdy ani osoby.
Padlinożerne zające. Złapane w fotopułapkę

Padlinożerne zające. Złapane w fotopułapkę

Ciekawostki
Zdawałoby się, że zające są uosobieniem słodyczy. Okazuje się, że te urocze stworzenia mają swoją ciemną stronę. Jak wynika z opublikowanych niedawno badań, występujące powszechnie w Kanadzie i na północy USA, zające amerykańskie nie stronią od jedzenia padliny. Niekiedy posuwają się nawet do kanibalizmu. Puchate zajączki, prócz trawy i jagód, podgryzają truchła głuszców, nurów, a nawet rysi, które na nie polują. Takie zachowanie udało się zarejestrować fotopułapką na terytorium Jukonu w Kanadzie. Biolodzy rozłożyli je obok 161 zwłok różnych zwierząt. Zające pojawiły się przy 20 z nich. Z badań wynika, że zające zjadają padlinę od listopada do lutego. W tym czasie pokarm roślinny jest dla nich trudno dostępny.
Wirujący lód. Niesamowite zjawisko na rzece w USA

Wirujący lód. Niesamowite zjawisko na rzece w USA

Ciekawostki
Wirujący dysk o średnicy 90 m zauważyli na rzece Presumpscot mieszkańcy Westbrook, w stanie Maine. Świadkowie opowiadają, że na wirującym lodzie siedziały nawet przez jakiś czas kaczki. Miasto od razu wykorzystało zjawisko do celów turystycznych. W sieci opublikowało film. Lodowy dysk jest przykładem niezwykle rzadkiego zjawiska, które fascynuje naukowców od XIX w. Na rzece odcina się idealny okrąg, który obraca się przeciwnie do wskazówek zegara. Według niektórych, za zjawisko odpowiedzialne są zmiany temperatury, gęstość wody i rzeczne wiry. Dzięki kręceniu się, dysk ściera swoje brzegi i zawsze tworzy idealny kształt koła.
88 dni w niewoli. Przerażająca historia nastoletniej Amerykanki

88 dni w niewoli. Przerażająca historia nastoletniej Amerykanki

Wiadomości
88 dni spędziła w niewoli 13-letnia Amerykanka, która została porwana przez mężczyznę, który wcześniej zabił jej rodziców. Jayme Closs udało się uciec od swojego oprawcy - 21-letniego mieszkańca Wisconsin. - Około 4:30, otrzymaliśmy telefon na numer alarmowy od kobiety, która wyprowadzała swojego psa. Powiedziała, że spotkała dziewczynę, która przedstawiła się jako Jayme Closs. Kobieta natychmiast poszła do najbliższego domu i powiedziała o tym sąsiadowi, który zadzwonił na 911. Moi funkcjonariusze zareagowali szybko, natychmiastowo i zidentyfikowali dziewczynę jako Jayme - relacjonuje Tom Dalbec, szeryf hrabstwa Douglas. 21-letni Jake Thomas Patterson został aresztowany w ciągu 15 minut po odnalezieniu Jayme. Usłyszał dwa zarzuty: zabójstwa rodziców Jayme i jej porwania. Nastolatki szukało 200 oficerów policji oraz 1500 ochotników z jej rodzinnego miasta.
Pomysł na biznes: Manufaktura noży

Pomysł na biznes: Manufaktura noży

Pomysł na biznes
Ręcznie robione noże kuchenne wykonywane na zamówienie - to pomysł na biznes Piotra Jędrasa, właściciela manufaktury noży Kłosy. Jego firma oferuje wysokiej jakości spersonalizowane noże, powstające w krótkich seriach. Czas produkcji jednej sztuki to nawet 4 miesiące. Po polskie rzemiosło w kolejne ustawiają się szefowie kuchni, klienci indywidualni, ale także hotele i restauracje. Zamówienia realizowano już do Malezji, Australii, Kanady czy USA. Noże powstają w pracowni w Warszawie, dzięki rzemieślniczej pracy i wykorzystaniu wysokiej jakości stali narzędziowej i egzotycznego drewna. Ceny? Od 500 do 1,5 tys. zł za sztukę. Realizacja niestandardowego zamówienia to koszt ok. 3 tys. zł. Firma powstała w 2015 roku. Skąd pomysł na taki biznes? - Zaczęło się od hobby jeszcze w gimnazjum i liceum. Tworzyłem pojedyncze przedmioty i sprzedawałem je. To się zaczęło rozrastać w niekontrolowany sposób i tak powstała manufaktura noży - wspomina Piotr Jędras.  Koszt inwestycji wyniósł ok. 10 tys. zł. To głównie wartość zakupionego na początek działalności sprzętu. W pierwszym roku firma sprzedała 50 noży. W ubiegłym roku sprzedaż przekroczyła już 200 sztuk. Plany na przyszłość? - Rozbudowa zespołu i projektu warsztatów nożowniczych - samodzielnego tworzenia noży, nauki właściwego ostrzenia i krojenia - wylicza właściciel. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Prowadziła autobus, gdy je zobaczyła. Zareagowała w samą porę

Prowadziła autobus, gdy je zobaczyła. Zareagowała w samą porę

Wiadomości
Irena Ivic - prowadząca autobus w Milwaukee (USA) - zauważyła w pewnym momencie biegające samotnie, wzdłuż ulicy, dziecko. Ubrane było tylko w śpioszki, nie miało nawet butów. Kobieta zatrzymała pojazd, pobiegła po chłopca i na rękach przyniosła go do autobusu. Dziecko było przemarznięte. Jedna z pasażerek owinęła je w swój płaszcz. Po pewnym czasie zjawiła się policja, która przejęła dziecko. Okazało się, że chłopiec był pozostawiony przed domem przez chorą psychicznie matkę. Dziecko zostało przekazane pod opiekę ojcu.
Błędna moneta. Sprzedana za 204 tys. dolarów

Błędna moneta. Sprzedana za 204 tys. dolarów

Ciekawostki
Pewna amerykańska moneta jednocentowa to obecnie najsłynniejsza "błędna moneta" i właśnie została sprzedana na licytacji za 204 tys. dolarów. Powstała w 1943 roku na krążku z brązu. To czyni ją wyjątkową, bo 76 lat temu monety wybijano na ocynkowanej stali. To, że moneta jest niezwykła, odkrył jej właściciel. Był 1947 r. Don Lutes Jr. miał wtedy 16 lat i zyskał monetę, gdy na stołówce wydano mu resztę. W 1943 roku monety były wybijane na ocynkowanej stali, by zaoszczędzić cenną miedź. Przez lata Lutes próbował potwierdzić unikatowość swojej "zdobyczy", ale udało się to dopiero niedawno. Zlicytowany okaz jest jedną z 20 monet, które wybito na innym metalu, niż oficjalnie obowiązujący w 1943 roku.
Śnieg padający na otwartym morzu

Śnieg padający na otwartym morzu

Wiadomości
Czy widzieliście kiedyś śnieg padający na otwartym morzu? Nie? To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć, jak wyglądało to zjawisko u wybrzeży Alaski. Niesamowity widok.
Mały pingwin o niezwykłym imieniu

Mały pingwin o niezwykłym imieniu

Wiadomości
W amerykańskim zoo w Cincinnati przyszedł na świat mały pingwin, któremu internauci nadali imię "Pierogi". Zawsze, gdy wyklują się małe pingwiny, to internauci swoimi głosami decydują o imieniu jednego z nich. W tym roku najwięcej głosów, a dokładnie 60% zebrało właśnie imię "Pierogi". Pierogi należy do gatunku pingwina małego. Wszystkie takie pisklęta w zoo Cincinnati otrzymują imiona związane z jedzeniem. Kolonia ptaków z ogrodu zoologicznego liczy 30 osobników. 
Zmarła najstarsza Amerykanka. Codziennie jadła jeden produkt

Zmarła najstarsza Amerykanka. Codziennie jadła jeden produkt

Styl życia
Lessie Brown urodziła się w 1904 roku w Georgii. Niedawno USA obiegła informacja, że odeszła w wieku aż 114 lat. Wiele osób zastanawia się, na czym polegał jej sekret tak długiego życia. Może chodzić o jeden z produktów, który kobieta jadła praktycznie codziennie.  
Cud natury. Niezwykłe zjawisko nad jeziorem

Cud natury. Niezwykłe zjawisko nad jeziorem

Ciekawostki
Na powierzchni jeziora Yuncheng, zwanym chińskim "Morzem Martwym", powstał niezwykły krajobraz. Jego powierzchnię pokryły setki kryształów minerału zwanego mirabilitem (sól glauberska). Przy temperaturze -5 st. Celsjusza siarczan sodu, który znajduje się w wodzie przyczepia się do kamieni i gałęzi i krystalizuje się. Jezioro Yuncheng jest jednym z największych słonych jezior na świecie (132 km2 powierzchni). Dwa pozostałe to Wielkie Jezioro Słone w USA i Jezioro Kułundyńskie w Rosji.
Bezmyślna kradzież. Wszystko nagrała kamera

Bezmyślna kradzież. Wszystko nagrała kamera

Wiadomości
Kamera monitoringu posterunku policji w Gladstone w stanie Oregon w USA zarejestrowała dość nietypową scenę. Otóż pewien mężczyzna próbował ukraść stamtąd rower. Zamierzał użyć do tego przecinaków do śrub. Najwyraźniej nie zauważył, że na oknie obok stojaka jest wielki napis: Policja Gladstone. Złodziejowi po kilku minutach przeszkodził policjant, który chyba sam nie dowierzał, czego jest świadkiem.
Out of the Cage - oglądaj wyłącznie w Fightklubie!
Dostępne tylko w Polsce

Out of the Cage - oglądaj wyłącznie w Fightklubie!

Sport
Kiedy wchodzą do ringu, jego rozmiary zmniejszają się do wielkości pudełka od zapałek. Przeciwnik rośnie w oczach, a samotność przytłacza na każdym kroku. Jak najlepsi radzą sobie w takich warunkach? Co robią, żeby okiełznać demony? Gale Hard Knocks Fighting od kuchni tylko u Fightklubie! Oglądaj je w każdy poniedziałek w magazynie Out of the Cage.
Jacek Żakowski o Andrzeju Dudzie: obrażony dzieciak

Jacek Żakowski o Andrzeju Dudzie: obrażony dzieciak

Tłit
-Żeby być polskim Trumpem, trzeba mieć jakiś dorobek, choćby negatywny. Prezydent Duda jest człowiekiem bez dorobku, bez tożsamości i to jest jego słabość. Widać, że traci nerwy - stwierdził Jacek Żakowski pytany, czy prezydent Andrzej Duda nie stara się upodobnić do prezydenta USA.
Jak Amerykanie stracili Czechosłowację. Trzy główne błędy

Jak Amerykanie stracili Czechosłowację. Trzy główne błędy

Ciekawostki
Wkrótce po wyzwoleniu Czechosłowacji w 1945 r., kraj ten trafił za "żelazną kurtynę". Jednak, jak twierdzą historycy, wcale nie musiało się tak stać, a Czechosłowacja mogła należeć do bloku zachodniego. Czechosłowacja była bowiem jedynym krajem, którego jeszcze przed końcem wojny nie przydzielono do żadnej ze strefy wpływów. Kluczową rolę mogły odegrać USA, ale Amerykanie popełnili kilka błędów. Po pierwsze doprowadzili do tego, że wyzwolenia Pragi dokonała Armia Czerwona, a nie oni. Czescy komuniści wykorzystali ten fakt wmawiając ludziom, że to dowód, że to ZSRR tak naprawdę o nich dba. Drugim błędem USA było wycofanie wojsk z Czechosłowacji. Prezydent Edvard Beneš naiwnie sądził, że wyjazd Amerykanów jest dowodem, że Stalin dba o niezależność kraju. Kolejnym błędem był sposób, w jaki m.in. Czechosłowacji zaproponowano pomoc finansową po wojnie - Plan Marshalla. Ówczesny minister spraw zagranicznych Czechosłowacji nazwał ją "ekonomicznym zniewoleniem", na co przedstawiciele USA się... obrazili. Ostateczne odrzucenie pomocy finansowej od USA wtrąciło Czechosłowację w objęcia Moskwy.
Gwiazda "Klanu" wspomina karierę w Stanach: "To była niesamowita przygoda"

Gwiazda "Klanu" wspomina karierę w Stanach: "To była niesamowita przygoda"

Gwiazdy
Dorota Naruszewicz największy rozgłos zyskała rolą w Klanie, gdzie wcieliła się w postać Beaty Boreckiej. Zanim jednak na dobre rozpoczęła się jej przygoda z najdłuższym polskim tasiemcem, kilka miesięcy spędziła w USA. Naruszewicz wyjechała do Stanów Zjednoczonych zaraz po skończeniu studiów i zagrała kilka spektakli w tamtejszych teatrach.  Aktorka ostrożnie nazywa swoje dokonana za oceanem karierą, traktując je jako "doświadczenie".  
Niesamowity krater Barringera

Niesamowity krater Barringera

Wiadomości
Ten ogromny krater meteorytowy znajduje się na pustynnym terenie amerykańskiego stanu Arizona. Ma 1200 metrów średnicy i 170 metrów głębokości. Powstał około 50 tys. lat temu. Siła uderzenia była o 150 razy większa, niż siła bomby zrzucona na Hiroszimę. To najlepiej zachowany krater uderzeniowy na świecie.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 154następne