Wyniki wyszukiwania dla:

Tadeusz Rydzyk

Liczba wyników: 166

Pewna siebie Rozenek:

Pewna siebie Rozenek: "Nie bolą mnie głosy krytyki. Jestem przyzwyczajona do tego, że moja osoba budzi skrajne emocje"

Gwiazdy
Małgorzata Rozenek-Majdan od lat otwarcie wspiera kwestię in vitro, która wciąż wywołuje w Polsce sporo emocji. Żona Radosława Majdana dwukrotnie poddała się temu zabiegowi, w wyniku którego została matką. Trzynaście lat temu na świecie pojawił się jej pierworodny syn Stanisław, a cztery lata później, Tadeusz. Nic więc dziwnego, że Małgosia zdecydowała się zabrać głos w temacie zapłodnienia pozaustrojowego, bronić swojego stanowiska, a ostatnio nawet napisać książkę. W rozmowie z Sandrą Hajduk zdradziła, że zależy jej jedynie na tym, aby wywołać w kraju merytoryczną dyskusje w temacie in vitro. Przyznała również, że nie przejmuje się głosami krytyki, ponieważ zdążyła się już przyzwyczaić do tego, że jej osoba może budzić skrajne emocje. Posłuchajcie.
Robert Biedroń ostro o Rydzyku. Apel do Gądeckiego

Robert Biedroń ostro o Rydzyku. Apel do Gądeckiego

Polska
- Czy wyobraża pan sobie ojca Rydzyka i abp Gądeckiego całujących ofiary pedofilii w rękę i przepraszających za Kościół? Marzę o tym, żebyśmy dożyli dnia, kiedy - przykładem Franciszka - polscy hierarchowie, biskupi, ojciec Rydzyk, publicznie przeproszą za to, co robią ofiarom pedofilii - mówił Robert Biedroń w programie "Tłit". - Co Rydzyk ma wspólnego z pedofilią? - ripostował Michał Wróblewski. - Jest częścią tego Kościoła. Mam nadzieję, że Radio Maryja przyłączy się do Joanny Scheuring-Wielgus i razem z nią zaczną wyjaśniać przypadki pedofilii w polskim Kościele - odparł lider Wiosny. - Przewodniczący KEP mógłby dać przykład, jak inni biskupi na świecie, i zrezygnować ze swojej funkcji symbolicznie. On i jego współpracownicy przez wiele lat tolerowali tę sytuację - niewiele zrobili, by ją zmienić. Dowodów jest mnóstwo. Złożyliśmy pismo o wszczęcie śledztwa w tej sprawie. Jeżeli Kowalski i Nowak są równi wobec prawa, to najwyższy czas, żeby byli również polityk i ksiądz - podsumował Biedroń.
Twardy Brexit bezlitosny dla polskich firm. Ministerstwo ostrzega

Twardy Brexit bezlitosny dla polskich firm. Ministerstwo ostrzega

Polska
- Jeżeli dojdzie do twardego Brexitu, to będą stawki dla produktów sprowadzanych z UE takie same, jak dla krajów trzecich, dlatego można to przewidzieć. Uruchomiliśmy specjalną infolinię i stronę internetową dla przedsiębiorców - mówił w programie "Money. To się liczy" Tadeusz Senda, z-ca dyrektora Departamentu Ceł w Ministerstwie Finansów.  
Brexit. Za 35 dni duże zmiany dla 7 mln Polaków

Brexit. Za 35 dni duże zmiany dla 7 mln Polaków

Polska
- Wielka Brytania nie jest w Schengen, podróżni przechodzą kontrolę paszportową, ale teraz dojdzie jeszcze kontrola celna. Towary, które będzie można przywieźć, mogą mieć łączną wartość do 430 euro, powyżej trzeba będzie zapłacić cło i podatki. Do tego dojdą ograniczenia związane z przewożeniem gotówki do 10 tys. euro, ograniczenia w przewozie papierosów i alkoholu - mówił w programie "Money. To się liczy" Tadeusz Senda, z-ca dyrektora Departamentu Ceł w Ministerstwie Finansów.
Robert Biedroń:dostaliśmu pokrakę demokracji z Rydzykiem na stronie

Robert Biedroń:dostaliśmu pokrakę demokracji z Rydzykiem na stronie

Polityka
- Nieważne były prawa kobiet i mniejszości, bo zawsze były ważniejsze sprawy do załatwienia. Miliony z nas pozostawały z tyłu, a władza mówiła nam: zmień pracę, weź kredyt, wyjedź za granicę. Z drugiej strony - dostaliśmy pokrakę demokracji z łamaniem konstytucji, z Rydzykiem na tronie zamiast świeckiego państwa - atakował zarówno rządy PO, jak i PiS, na konwencji założycielskiej swojego ruchu Robert Biedroń.
Gosia spędza rodzinne popołudnie z nosem w telefonie

Gosia spędza rodzinne popołudnie z nosem w telefonie

Gwiazdy
  Od poniedziałku zimowymi feriami cieszą się synowie Małgorzaty Rozenek. Majdany początek wolnego postanowiły uczcić wypadem do kina. Niestety Stanisław i Tadeusz próżno szukali zainteresowania u Gosi, która czekając w kolejce po bilety, cały czas wpatrywała się w telefon. Celebrytka wróciła do rzeczywistości dopiero przy wyborze między popcornem a nachosami.   Przypomnijmy, że na początku września w prasie pojawiły się niepokojące doniesienia, że z powodu nawału pracy Małgorzata Rozenek zaniedbuje swoich synów i nie poświęca im wystarczającej uwagi. Tym razem też wyda oświadczenie, gdzie zapewni, że jak każda matka stara się łączyć obowiązki zawodowe z życiem rodzinnym?
Gowin o pogłoskach ws. Macierewicza: absolutnie nieprawdziwe

Gowin o pogłoskach ws. Macierewicza: absolutnie nieprawdziwe

Polska
Antoni Macierewicz stwierdził, że zatrzymany przez CBA były rzecznik MON Bartłomiej M. musi być uczciwy, bo poręczył za niego Tadeusz Rydzyk. - Nie przekonuje mnie to do jego niewinności. Prokuratorzy robią swoje, jeśli potwierdzą się zarzuty, Bartłomiej M. powinien stanąć przed sądem - komentował wicepremier Jarosław Gowin w programie "Tłit". Dopytywany o pogłoski, że Macierewicz chce zbudować swoją formację, stwierdził, że są one "absolutnie nieprawdziwe". - Powiem realistycznie: Antoni Macierewicz jest zbyt wytrawnym politykiem, żeby nie wiedzieć, że taka inicjatywa musiałaby spalić na panewce - podkreślił Gowin.

"Korupcja", "szokujące". Leszek Balcerowicz o nagraniach z Kaczyńskim

Polska
- Jarosław Kaczyński zbudował w Polsce korupcyjny system - "pisowskie, czyli nasze". W jakim normalnym, demokratycznym kraju byłoby tak, że prowadzi się tajne rozmowy między przedstawicielami spółki Srebrna, a przejętym przez PiS bankiem, żeby zapewnić kredyt? Szokujące jest to, że Kaczyński nie tylko zbudował taki system, ale w jego ramach operuje - mówił Leszek Balcerowicz w programie "Tłit", komentując nagrania opublikowane przez "Gazetę Wyborczą". - Dlaczego Bierecki, Rydzyk mają immunitet? Korzystają z osłony politycznej? Bo są podobni - wskazał Balcerowicz.
Kluzik-Rostkowska o słowach Rydzyka: absurdalne

Kluzik-Rostkowska o słowach Rydzyka: absurdalne

Polska
- Od początku istnienia radia widać było, że strona lewacka jest gotowa zrobić z Polski Jugosławię - powiedział Tadeusz Rydzyk, komentując chęć kupna Eurozetu przez Agorę i George’a Sorosa. - Ale co to ma znaczyć? Jaki to ma związek z Jugosławią? Nie rozumiem tej przenośni. To absurdalne - komentowała Joanna Kluzik-Rostkowska (PO) w programie "Tłit". Dostało się też PiS-owi, który - w ocenie posłanki - nie szanuje mediów i "zniszczył dziennikarstwo". - Kurski wzoruje się na najgorszych wzorach XX wieku. To jest po prostu straszne. Tam nie ma informacji, jest czysta, żywa, bezczelna, prymitywna propaganda. "Prop-agit" - podsumowała Kluzik-Rostkowska.
Tadeusz Cymański składa życzenia PO. Zaskoczył

Tadeusz Cymański składa życzenia PO. Zaskoczył

Polska
PO skończyła 18 lat. Czego jej życzy Tadeusz Cymański? - Och, zaskoczę pana. Życzę im, żeby się pozbierali, skonsolidowali, żeby byli silną merytoryczną opozycją, a wtedy i my poczujemy się silni. Bo wygrać z cieniasem nie sztuka. W interesie Polski jest, by PO była potężną Platformą. Przegrać z taką partią to nie wstyd, a wygrać ze słabą - żadna radość - mówił w programie "Tłit". Dopytywany, czy Grzegorz Schetyna powinien pójść na spotkanie do premiera, odpowiedział: "To byłoby bezczelne! On nie ma oleju w głowie? Jak nie pójdzie, to ja nie muszę nić mówić - to właśnie beznadziejność!". - Jaką sztuką jest iść tam, gdzie wszyscy klaszczą i cmokają? Sztuką jest się zmierzyć w bardziej kąśliwym tonie. W ogniu hartuje się stal. Swoich argumentów trzeba bronić z bardziej wymagającym adwersarzem - wskazał Cymański.
Milczenie Kaczyńskiego. Tadeusz Cymański komentuje

Milczenie Kaczyńskiego. Tadeusz Cymański komentuje

Polska
Od śmierci prezydenta Gdańska Jarosław Kaczyński ani razu nie zabrał publicznie głosu. Sprawę komentował w programie "Tłit" poseł PiS Tadeusz Cymański. - Milczenie to skarb wszelkiej polityki. Milczeniem zbędziesz, milczeniem dokażesz, milczeniem wyrozumiesz… Powściągliwość w słowach czy nieobecność jest lepsza, gdy mamy robioną taką jazdę, jak w tej chwili. Pożar jest w rozkwicie, jeszcze nie ma pożogi, ale możemy go stłumić, choć nie zgasić (...) Zakładam dobrą wolę Jarosława Kaczyńskiego - mówił. - Siebie traktuj jak prokurator, a innych jak adwokat. A jest odwrotnie: siebie tłumaczymy, ale on? To jest piekło - dodał Cymański.
Tłit - Tadeusz Cymański

Tłit - Tadeusz Cymański

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Tadeusz Cymański.
Tadeusz Cymański o zarobkach w NBP: oburzają, ale to nie powód, by psy wieszać na PiS-ie

Tadeusz Cymański o zarobkach w NBP: oburzają, ale to nie powód, by psy wieszać na PiS-ie

Polska
- My faktom nie zaprzeczamy. Nie jestem typem człowieka, ani PiS, żeby udawać Greka i się wyrzekać, że z kimś byłem, kogoś znałem, o kimś mam dobre zdanie... Znam Glapińskiego. Nikt nie będzie kwestionował, kto kogo proponował, wybierał i zatwierdzał, ale próba wciskania tego dziecka w brzuch, łączenia pępowiną z Glapińskim, cała jazda wokół NBP, skakanie na ludzi zanim sprawa jest zakończona... - mówił poseł PiS Tadeusz Cymański w programie "Tłit", komentując aferę wokół NBP. - 65 tys. zł dla kierowniczki departamentu pana nie oburza? - dopytywał Marek Kacprzak. - Oburza. Bardzo. Ale to nie powód, by psy wieszać na PiS-ie, tylko wyjaśnić tę sprawę i zrobić porządek. W tym jesteśmy lepsi - odpowiedział Cymański.
Minister Gliński wyszedł ze studia. Tadeusz Cymański komentuje. Emocje w studiu

Minister Gliński wyszedł ze studia. Tadeusz Cymański komentuje. Emocje w studiu

Polska
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński wyszedł ze studia RMF FM po pytaniu o zmniejszenie środków dla Europejskiego Centrum Solidarności. - Mogę wyrazić tylko zakłopotanie i żal, bo to eleganccy, wartościowi ludzie. Nie chcę powiedzieć niczego, co położyłoby cień na tak znakomitej audycji, byłbym idiotą, ale nerwy się z niczego nie biorą. Samo wyjście nie jest chamstwem, jest spektakularne, niepokojące, niedobre, ale to minister kultury! Bądźmy surowi, ale nie okrutni. Minister pewnie nie jest zadowolony, ma żal, że tak się stało, nie chciał. Biorę go w obronę i innych też - komentował poseł Tadeusz Cymański (klub PiS) w programie "Tłit". Pytany, czy jest pytanie, po którym sam wyszedłby ze studia, odpowiedział: "Proszę mnie wkurzyć, to spróbuję. Minister walony jest bez przerwy, u nas też, że daje liberałom… Minister Gliński the best - ma siłę!". 
Lech Wałęsa w emocjach:

Lech Wałęsa w emocjach: "Z tymi ludźmi się nie da, muszą wymrzeć"

Polska
- Musimy przeżyć takich ludzi jak Rydzyk, Kaczyński, Macierewicz, Ziobro. Demokracja ich przeżyje. Wyciągniemy wnioski, ale trochę to będzie trwało i trochę za to zapłacimy. Należałoby zaniechać zwad, ale z tymi ludźmi się po prostu nie da. Ja ich poznałem przez wiele lat. To, co wyprawiali, ile narobili złego, po prostu się nie da. Ci ludzie muszą być wyrzuceni, muszą wymrzeć, oni pracują walką, potrzebują wroga. Tylko na tym bazują - mówił Lech Wałęsa w programie "Tłit". 

"Ręce opadają". Nerwowa reakcja Marka Jakubiaka na pytanie o Rydzyka i PGE

Polska
- To są pytania, że ręce opadają. Albo mamy wolny rynek, albo nie. Jak obserwuję działalność dużych koncernów typu Orlen, Tauron, czy innych spółek, np. zbrojeniowych, jak biorą czynny udział w finansowaniu różnego rodzaju zjawisk politycznych w Polsce - politycznych, marketingowych itd., dochodzę do wniosku, że nie bez powodu paliwo w Niemczech jest tańsze niż w Polsce - komentował poseł Marek Jakubiak w programie "Tłit". Dopytywany, czy współpraca to kupowanie przychylności środowiska Radia Maryja, odparł: "W samym takim działaniu nie widzę niestosowności, tylko w tym, że płacimy dziś więcej za paliwo od Niemców z powodu właśnie takich działań. Spółki skarbu państwa są po to, żebyśmy płacili taniej, a nie drożej".
Ks. Wojciech Lemański komentuje.

Ks. Wojciech Lemański komentuje. "O. Rydzyk rozzuchwalił się niezmiernie"

Wiadomości
Ks. Wojciech Lemański przekonuje, że o. Tadeusz Rydzyk i jego pozycja sprawią, że "Kościół zapłaci za to wielką cenę". Duchowny uważa, że redemptorysta z Torunia "niezmiernie się rozzuchwalił".

"Partia Rydzyka". Marek Jurek komentuje

Polska
- Patrzę na tę inicjatywę z dużą sympatią. Jest objawem rosnącego poczucia, że potrzebna jest realna, a nie deklaratywna obrona suwerenności; realne, a nie deklaratywne zaangażowane na rzecz zasad cywilizacji chrześcijańskiej. My ten obowiązek realizujemy od 11 lat - mówił europoseł Marek Jurek (Prawica Rzeczypospolitej) o Ruchu Prawdziwa Europa w programie "Tłit". Pytany o koalicję z PiS, oznajmił: "Mamy w wielu sprawach podobne poglądy, warto je uzgodnić". 
Jeździ maybachem i zajada kawior? Jaworski mówi o zwyczajach o. Rydzyka

Jeździ maybachem i zajada kawior? Jaworski mówi o zwyczajach o. Rydzyka

Polska
Wystawne życie dyrektora Radia Maryja obrosło legendami. Adam Hofman zgrzeszyłby, gdyby w "Gabinecie cieni" nie zapytał o to człowieka, który jest blisko o. Rydzyka. Hofman nie zgrzeszył, a Andrzej Jaworski się "wyspowiadał".
Przywrócenie do godło korony z krzyżem to ważna sprawa

Przywrócenie do godło korony z krzyżem to ważna sprawa

Polska
- Buduję ruch będący zapleczem dla partii, które bardzo mocno opowiadają się za ochroną życia poczętego i przestrzegają wartości chrześcijańskich - mówi w "Gabinecie cieni" Andrzej Jaworski. Gość Adama Hofmana zdradza, czy wśród tych partii widzi PiS.

"Płażyński pisał donosy, udawał, że jest panem Pomorza"

Polska
W "Gabinecie cieni" Andrzej Jaworski, uważany za człowieka ojca Tadeusza Rydzyka, ostro krytykuje kandydata PiS na prezydenta Gdańska. Gość Adama Hofmana najpierw podkłada bombę pod wizerunek Kacpra Płażyńskiego, a potem podpala lot.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 8następne