Wyniki wyszukiwania dla:

Stanisław Karczewski

Liczba wyników: 285

Ukraińcy bez pensji.

Ukraińcy bez pensji. "Fatalny sygnał. Będziemy zwalczać"

Polska
Zakłady mięsne Henryk Kania popadły w gigantyczne tarapaty. Okazało się, że zatrudniali Ukraińców, którym od miesięcy nie wypłacali pensji. – Pierwszy sygnał na ten temat mieliśmy z Pszczyny, bo tam jest jeden z zakładów tej firmy - przyznał w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceminister pracy. – Zwróciliśmy się do PIP o przeprowadzenie kontroli. W sprawę angażował się również wojewoda. To są złe sygnały, bo pokazują że na obywatelach Ukrainy polscy przedsiębiorcy próbują zaoszczędzać. Byłem zaskoczony tą historią, bo to firma z mojego regionu. Takie praktyki trzeba zwalczać i piętnować.
Ozusowanie umów zlecenie. Wiceminister pracy: mamy ten temat

Ozusowanie umów zlecenie. Wiceminister pracy: mamy ten temat "na tapecie"

Polska
- Ozusowanie wszystkich umów to temat, który mamy „na tapecie” w resorcie pracy - przyznał w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceminister pracy. – Konkretnych rozwiązań jeszcze nie ma, ale mówimy o ozusowaniu umów zleceń, na razie nie zajmujemy się umowami o dzieło. Ale tu tez czujemy potrzebę uszczelnianie systemu, by nie dochodziło do sytuacji, w której ktoś zbiera truskawki i ma „dzieło”.
UE krytykuje 500+.

UE krytykuje 500+. "Nikt nie rezygnuje z pracy dla pięciuset złotych"

Polska
- Argument Brukseli ws. 500+ dotyczący spadającej aktywności kobiet na rynku pracy wybrzmiewa od dawna w Polsce, podnosi go bez przerwy opozycja – zapowiedział w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceminister pracy. – Twarde dane ministerstwa nie potwierdzają tej tendencji. Jest mniejsza aktywność kobiet na rynku pracy, ale ona była na długo przed programem 500+. Nie ma gwałtownego odpływu z rynku pracy. Nikt nie zrezygnuje z pracy z powodu pięciuset złotych. Kryterium dochodowe znika, więc wytrącamy kolejny argument z ręki.
Trzynastki zabierane przez komorników. Wiceminister pracy: będziemy interweniować

Trzynastki zabierane przez komorników. Wiceminister pracy: będziemy interweniować

Polska
- Jeśli są przypadki zajmowania trzynastych emerytur przez komorników, będziemy interweniować – zapowiedział w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceminister pracy. – Ta kwota nie tylko nie powinna być zajmowana przez komorników, ale także nie jest wliczana do dochodu. Prawnie jest to niedopuszczalne. Może się taka sytuacja zdarzyć, ale deklaruję, że będzie reagować.
Program 500+ po nowemu. Wiceminister pracy: nie boimy się strajku

Program 500+ po nowemu. Wiceminister pracy: nie boimy się strajku

Polska
- Od lipca rozszerzamy program 500+- powiedział w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceminister pracy. – Wzorowaliśmy się na programie „Dobry start”, w którym nie ma decyzji administracyjnej, jest tylko informacja. Tak samo będzie przy 500+, bo to się świetnie sprawdza, bo w tym pierwszym etapie ponad 50 proc. wniosków zostało wypełnionych drogą elektroniczną. Liczymy, że teraz będzie podobnie. Czyli ta „obróbka” wniosku będzie zdecydowanie sprawniejsza, tym bardziej, że znika kryterium dochodowe. Zatem strajku w administracji się nie boimy.
Krystyna Janda odczytała deklarację. Reakcja Karczewskiego

Krystyna Janda odczytała deklarację. Reakcja Karczewskiego

Polska
Podczas obchodów 4 czerwca Krystyna Janda odczytała "Deklarację wolności i solidarności". "Chcemy demokracji bez sporów pełnych nienawiści, sfery publicznej wolnej od kłamstwa (...) Chcemy lepszej polityki” - głosi dokument. - Bardzo ładne, okrągłe słowa - porozmawiajmy o konkretach. Pani Janda angażuje się bardzo mocno politycznie od lat. Zachowała się fatalnie, zamieszczając na swoim profilu dramatyczny rysunek. Bardzo mi się to nie podobało, to było poniżające. Możemy zacytować fragment, który może mi się podobać lub nie, ale nie chodzi o oceny punktowe, tylko ocenę całości - komentował marszałek Senatu Stanisław Karczewski w programie "Tłit".
Tłit - Stanisław Karczewski

Tłit - Stanisław Karczewski

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Stanisław Karczewski.
Stanisław Karczewski naigrywa się z Kwaśniewskiego. Przez okrzyki w stoczni

Stanisław Karczewski naigrywa się z Kwaśniewskiego. Przez okrzyki w stoczni

Polska
- Wolni ludzie, wolny naród! - krzyczał prezydent Aleksander Kwaśniewski podczas obchodów 4 czerwca w Gdańsku. - Szkoda, że nie krzyczał: "nie ma wolności bez Solidarności!". Zmienia swoje poglądy, czy szczerze - nie wiem. Pamiętam, jak tłumaczył swoje zachowanie jako chorobę filipińską, więc nie wierzę w rzetelność prezydenta Kwaśniewskiego - komentował marszałek Senatu Stanisław Karczewski w programie "Tłit".
Stanisław Karczewski odpowiada Wałęsie

Stanisław Karczewski odpowiada Wałęsie

Polska
- Nie byłoby obecnego prezydenta i tego rządu, gdyby nie tamte zwycięstwa - mówił Lech Wałęsa w Gdańsku. - Nie wiem, jaka byłaby alternatywa, snucie takich przypuszczeń jest zupełnie niepotrzebne. Gdyby nie było 10-milionowego ruchu, nie byłoby Lecha Wałęsy - ripostował marszałek Senatu w programie "Tłit". Stwierdził też, że śmieszy go chodzenie w koszulce z napisem "Konstytucja". - Nie powinien tak chodzić. To zupełnie niezrozumiałe i nieeleganckie. Są również inne koszulki - wskazał Karczewski.
Stanisław Karczewski rzuca Tuskowi wyzwanie.

Stanisław Karczewski rzuca Tuskowi wyzwanie. "Test"

Polska
- Możemy im zrobić powtórkę z rozrywki - przekonywał Donald Tusk podczas obchodów w Gdańsku. Co na to marszałek Senatu? - Zapraszam Donalda Tuska na test wiedzy o 4 czerwca 1989 r. - kto przeciwko komu występował. Strona solidarnościowa występowała przeciw komunistom. PO od wielu lat odcina się od "Solidarności", a na listach KO i KE są teraz postkomuniści. To aberracja. Sorry, przepraszam - komentował w programie "Tłit". Stwierdził, że musi być słaba wiara w wygraną, skoro opozycja skupia się bardziej na Senacie niż na Sejmie.
Burza wokół Stanisława Piotrowicza. Rzecznik rządu komentuje

Burza wokół Stanisława Piotrowicza. Rzecznik rządu komentuje

Polska
Czy pracami nad zaostrzeniem kar dla pedofilów będzie kierował Stanisław Piotrowicz? - Ja tego nie wiem. I nie wiem, do czego zmierza pana pytanie. Wiem jedno, nasi posłowie dobrze wywiązują się ze swoich zadań - komentowała Joanna Kopcińska w programie "Tłit". PO zapowiada, że "nie przyłoży do tego ręki". - PO rzuca różne deklaracje, puste słowa. Dla mnie to niewiarygodne środowisko. Jeśli mają zastrzeżenia, niech zgłoszą je do służb, a nie oczerniają - odparła rzecznik rządu. 18 lat temu Piotrowicz tłumaczył w mediach działania księdza z Tylawy ojcowską czułością.
500 plus. Urzędnicy podnoszą sprawę kosztów obsługi, wiceminister odpowiada

500 plus. Urzędnicy podnoszą sprawę kosztów obsługi, wiceminister odpowiada

Finanse
Urzędnicy obawiają się, że nie dadzą rady obsłużyć fali wniosków na nowe 500 plus. - Przyjęliśmy rozwiązanie, że środki na obsługę programu będą w tym roku minimalnie zmniejszone w sensie procentowym, ale zwiększone w sensie kwotowym. W liczbach bezwzględnych to jest wzrost, bo jest znacznie większa liczba dzieci - mówił Stanisław Szwed, wiceminister rodziny. - Zdecydowanie uproszczony zostanie system, nie trzeba będzie sprawdzać kryterium dochodowego - tłumaczył minister. I dodał: - Ważne, żeby te pieniądze były przeznaczane na urzędników, a z tym było różnie.
500 plus na pierwsze dziecko od lipca.

500 plus na pierwsze dziecko od lipca. "Termin nie jest zagrożony"

Finanse
- Prawie 7 mln dzieci zostanie objętych świadczeniem 500 plus - mówi wiceminister rodziny Stanisław Szwed. Od 1 lipca można składać wnioski elektronicznie, a od sierpnia papierowo.
Katarzyna Grochola nieśmiało pozuje z mężem pod TVN-em

Katarzyna Grochola nieśmiało pozuje z mężem pod TVN-em

Gwiazdy
Życie Katarzyny Grocholi z pewnością mogłoby stać się dla niej samej inspiracją do napisania kolejnej powieści. Mama Doroty Szelągowskiej wychodziła za mąż dwukrotnie, jednak żadne z małżeństw nie przetrwało próby czasu. Najbardziej bolesny był drugi związek: mężczyzna, który "pomagał" Grocholi w wychowaniu córki, okazał się pedofilem i alkoholikiem. Pisarka jesienią ubiegłego roku w rozmowie z tygodnikiem Na Żywo zdradziła, że znalazła miłość u boku nowego partnera. W sobotę Grochola pojawiła się w Dzień Dobry TVN z nowym partnerem. Pisarka i Stanisław Bartosik zdradzili, że 9 miesięcy temu wzięli cichy ślub. Choć od dłuższego czasu Katarzyna nosiła obrączkę, nikt nie zwrócił na to uwagi. 61-latka nieśmiało pozowała u boku męża pod studiem DDTVN.
Pewna siebie Rozenek:

Pewna siebie Rozenek: "Nie bolą mnie głosy krytyki. Jestem przyzwyczajona do tego, że moja osoba budzi skrajne emocje"

Gwiazdy
Małgorzata Rozenek-Majdan od lat otwarcie wspiera kwestię in vitro, która wciąż wywołuje w Polsce sporo emocji. Żona Radosława Majdana dwukrotnie poddała się temu zabiegowi, w wyniku którego została matką. Trzynaście lat temu na świecie pojawił się jej pierworodny syn Stanisław, a cztery lata później, Tadeusz. Nic więc dziwnego, że Małgosia zdecydowała się zabrać głos w temacie zapłodnienia pozaustrojowego, bronić swojego stanowiska, a ostatnio nawet napisać książkę. W rozmowie z Sandrą Hajduk zdradziła, że zależy jej jedynie na tym, aby wywołać w kraju merytoryczną dyskusje w temacie in vitro. Przyznała również, że nie przejmuje się głosami krytyki, ponieważ zdążyła się już przyzwyczaić do tego, że jej osoba może budzić skrajne emocje. Posłuchajcie.
Strajk nauczycieli 2019. Rostowski odpowiada Karczewskiemu

Strajk nauczycieli 2019. Rostowski odpowiada Karczewskiemu

Polska
- Powinno się pracować dla idei - powiedział o strajku nauczycieli marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Co na to Jacek Rostowski? - To kompletny absurd. Jak chce pracować dla idei politycznie, to zupełnie coś innego niż rzetelna, ważna praca nauczycieli. Oni tworzą przyszłą potęgę polskiej gospodarki i kultury - komentował w programie "Tłit". - My nie zapomnieliśmy o nauczycielach. Daliśmy im 44 proc. podwyżki w najtrudniejszych czasach, kiedy w ogóle nie było podwyżek, ani nagród dla ministrów - dodał.
Rząd szybko przyjmie zmiany w programie 500+. 6,8 mln dzieci otrzyma pieniądze

Rząd szybko przyjmie zmiany w programie 500+. 6,8 mln dzieci otrzyma pieniądze

Polska
- W przyszłym tygodniu we wtorek rząd przyjmie zmiany w programie 500+, które umożliwią wypłacanie świadczenia już na każde dziecko - zapowiedział w programie "Money. To się liczy" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i pracy. - Dosyć szybko będziemy to procedować. (...) 1 lipca możliwość składania wniosków online, 1 sierpnia - drogą papierową. Wszystkie osoby, które będą uprawnione - 6,8 mln dzieci - otrzymają pieniądze - zapewnił.
Strajk nauczycieli. Wiceminister wsparł tylko jeden związek

Strajk nauczycieli. Wiceminister wsparł tylko jeden związek

Polska
- Mocno wspierałem działania, które podjęła "Solidarność" - oświadczył w programie "Money. To się liczy" Stanisław Szwed, wiceminister pracy, pytany strajk nauczycieli. Jak mówił, porozumienie, które z rządem podpisała "S", otwiera drogę do dalszych rozmów. - Nie można ani jednej, ani drugiej strony stawiać pod ścianą. Propozycja, którą złożyły ZNP i FZZ, postawiła nas pod ścianą - dodał.
Podwyżki dla nauczycieli kosztem 500+ na pierwsze dziecko? Wiceminister odpowiada

Podwyżki dla nauczycieli kosztem 500+ na pierwsze dziecko? Wiceminister odpowiada

Polska
Zamiast 500 zł na pierwsze dziecko, dajmy 250, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczmy na podwyżki nauczycieli - proponuje Ryszard Petru. Co na to rząd? - Każdy ma prawo zgłaszać własne pomysły - mówi w programie "Money. To się liczy" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. - Nasz program cieszy się dużą popularnością, wspieramy polskie rodziny i nie przewidujemy zmian - ucina temat.

"Racja Stanu": Putin a obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej. Ciosek ma kontrowersyjne zdanie na ten temat

Polska
- Putin powinien być zaproszony na 1 września. Dlaczego nie? Nie rozumiem tej polityki. Można się by było przy tej okazji dogadać. A my zdecydowaliśmy się na obrażenie Rosjan. Czy my skorzystamy na niezaproszeniu? Nie skorzystamy. To jest zła polityka - powiedział Stanisław Ciosek, były ambasador RP w Rosji, który był gościem Michała Kobosko w "Racji Stanu".

"To nasza wina, to myśmy zabili własnego prezydenta". Były ambasador RP w Rosji w "Racji Stanu" nie owijał w bawełnę

Polska
- Coraz to głupsi jesteśmy. To jest niebywałe. Dalej ludzie wierzą, że to był zamach - Rosjanie zabili naszego prezydenta i tak dalej. Najtrudniej jest przyznać się do własnych błędów. To jest ludzka natura - zrzucanie odpowiedzialności z siebie. To nasza wina, to myśmy zabili własnego prezydenta, my, polski naród. Taka jest brutalna prawda. Najbardziej mnie gryzie, że nie wyciągnęliśmy wniosków - mówił Stanisław Ciosek. Były ambasador RP w Rosji był gościem Michała Kobosko w "Racji Stanu".
poprzednie1 2 3 4 5 ... 14następne