Wyniki wyszukiwania dla:

Stanisław Karczewski

Liczba wyników: 290

500+ dla osób z niepełnosprawnościami.

500+ dla osób z niepełnosprawnościami. "Nie doliczamy do tej kwoty żadnych dodatków"

Polska
- 500+ dla osób z niepełnosprawnością wejdzie w życie w październiku, tak przewidujemy – powiedział w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceminister pracy. – Obejmie około 500 tys. osób uprawnionych. Program trafia do osób, które wsparcia potrzebują najbardziej. Środki otrzymają także osoby pobierające rentę socjalną, o ile spełniają warunek niezdolności do samodzielnej egzystencji. Nie doliczamy do tej kwoty żadnych dodatków, np. pielęgnacyjnego czy kombatanckiego. 500+ jest także zwolnione z podatku, zatem są to pieniądze na czysto.
300+ dla dorosłych uczniów. Zmiany od 1 sierpnia

300+ dla dorosłych uczniów. Zmiany od 1 sierpnia

Polska
- Niezależnie od tego, kiedy złożymy wniosek o 500+ i tak wypłacane są środki od lipca – powiedział w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceminister pracy. – Namawiamy do tego, by się pospieszyć, bo wtedy pieniądze szybciej wpłyną na konto i będzie można z nich skorzystać. Warto przypomnieć, że od 1 sierpnia są zmiany w programie „Dobry start”. Skorzystają z niego także uczniowie dorośli, do 20 roku życia.
500+. Wiceminister rodziny zdradza, na co Polacy wydają pieniądze

500+. Wiceminister rodziny zdradza, na co Polacy wydają pieniądze

Polska
- Według naszych danych pieniądze z 500+ są głównie wydawane na edukację, wypoczynek i potrzeby bieżące. Wielu rodziców pieniądze oszczędza na przyszłość dziecka – powiedział w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceminister pracy. – Cieszymy się, że te środki są dobrze zagospodarowane, z korzyścią dla dzieci, bo taki był zamysł. Rodzice mają dowolność i to jest ważne. Oni wiedzą najlepiej, na co wydać środki z programu rządu.
Polacy ruszyli po pieniądze. Ponad 2 mln wniosków o 500+

Polacy ruszyli po pieniądze. Ponad 2 mln wniosków o 500+

Polska
- Na tę chwilę 2 mln 250 tysięcy osób złożyło wnioski o 500+ po rozszerzeniu programu, który już teraz obejmuje wszystkie dzieci – powiedział w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceminister pracy. – W programie „Dobry start” natomiast mamy już milion 337 tysięcy wniosków. Jesteśmy z tego wyniku zadowoleni. Cieszymy się również z tego, że środki trafiają już do rodzin. Dzięki zniesieniu kryterium dochodowego i uproszczeniu wniosku idzie to bardzo sprawnie.
Stanisław Szwed: waloryzacji 500+ nie będzie

Stanisław Szwed: waloryzacji 500+ nie będzie

Polska
- Koszt programu 500+ w przyszłym roku to 40 mld zł – powiedział w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceminister resortu pracy. – Nie planujemy waloryzacji tego świadczenia, mimo że dzisiejsze 500 zł to nie te same pieniądze co dwa lata temu. Na program przeznaczamy ogromne pieniądze, do tej pory jest to już ponad 73 mld zł, które trafiły do polskich rodzin To jest bardzo duże wsparcie.
#SpełnijmyMarzeniePowstańca . Jan Ołdakowski zachęca do akcji WP

#SpełnijmyMarzeniePowstańca . Jan Ołdakowski zachęca do akcji WP

Wiadomości
Stanisław Jan Majewski, Powstaniec Warszawski marzy o tym, aby 1 sierpnia o godz. 10 rano na Skwerze Pamięci Batalionu AK "Zaremba-Piorun" w Warszawie zebrało się jak najwięcej osób. Stąd nasze wezwanie #SpełnijmyMarzeniePowstańca. - Zadawajcie Powstańcom pytania - apelował w programie "Tłit" Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, partnera akcji WP.
#SpełnijmyMarzeniePowstańca. Paweł Rabiej dołączył do akcji WP

#SpełnijmyMarzeniePowstańca. Paweł Rabiej dołączył do akcji WP

Wiadomości
Stanisław Jan Majewski, Powstaniec Warszawski marzy o tym, aby 1 sierpnia o godz. 10 rano na Skwerze Pamięci Batalionu AK "Zaremba-Piorun" w Warszawie zebrało się jak najwięcej osób. Stąd nasza akcja #SpełnijmyMarzeniePowstańca. Dołączył do niej Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy. - Bądźmy tam wszyscy - apelował w programie "Tłit".
#SpełnijmyMarzeniePowstańca

#SpełnijmyMarzeniePowstańca

Wiadomości
„Będę na was czekał” – mówi nam Pan Stanisław, który u schyłku swojego życia ma już tylko jedno marzenie. Chciałby, abyśmy my młodzi pokazali mu, że wciąż pamiętamy o Powstańcach. Zwłaszcza o tych, którzy zginęli. – Mam już 90 lat. Nas Powstańców jest z każdym rokiem coraz mniej… Jestem szczęśliwy, gdy patrzę na was. Macie ogromne możliwości w kraju, który dziś jest wolny – mówi wzruszony Powstaniec.
Polny bez ogródek. Motor musi znaleźć nowego trenera

Polny bez ogródek. Motor musi znaleźć nowego trenera

- Jacka Ziółkowskiego cenię, bo zna regulamin. Natomiast przydałby się jeszcze Motorowi Stanisław Chomski - mówi Maciej Polny, żużlowy promotor.
Ukraińcy bez pensji.

Ukraińcy bez pensji. "Fatalny sygnał. Będziemy zwalczać"

Polska
Zakłady mięsne Henryk Kania popadły w gigantyczne tarapaty. Okazało się, że zatrudniali Ukraińców, którym od miesięcy nie wypłacali pensji. – Pierwszy sygnał na ten temat mieliśmy z Pszczyny, bo tam jest jeden z zakładów tej firmy - przyznał w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceminister pracy. – Zwróciliśmy się do PIP o przeprowadzenie kontroli. W sprawę angażował się również wojewoda. To są złe sygnały, bo pokazują że na obywatelach Ukrainy polscy przedsiębiorcy próbują zaoszczędzać. Byłem zaskoczony tą historią, bo to firma z mojego regionu. Takie praktyki trzeba zwalczać i piętnować.
Ozusowanie umów zlecenie. Wiceminister pracy: mamy ten temat

Ozusowanie umów zlecenie. Wiceminister pracy: mamy ten temat "na tapecie"

Polska
- Ozusowanie wszystkich umów to temat, który mamy „na tapecie” w resorcie pracy - przyznał w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceminister pracy. – Konkretnych rozwiązań jeszcze nie ma, ale mówimy o ozusowaniu umów zleceń, na razie nie zajmujemy się umowami o dzieło. Ale tu tez czujemy potrzebę uszczelnianie systemu, by nie dochodziło do sytuacji, w której ktoś zbiera truskawki i ma „dzieło”.
UE krytykuje 500+.

UE krytykuje 500+. "Nikt nie rezygnuje z pracy dla pięciuset złotych"

Polska
- Argument Brukseli ws. 500+ dotyczący spadającej aktywności kobiet na rynku pracy wybrzmiewa od dawna w Polsce, podnosi go bez przerwy opozycja – zapowiedział w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceminister pracy. – Twarde dane ministerstwa nie potwierdzają tej tendencji. Jest mniejsza aktywność kobiet na rynku pracy, ale ona była na długo przed programem 500+. Nie ma gwałtownego odpływu z rynku pracy. Nikt nie zrezygnuje z pracy z powodu pięciuset złotych. Kryterium dochodowe znika, więc wytrącamy kolejny argument z ręki.
Trzynastki zabierane przez komorników. Wiceminister pracy: będziemy interweniować

Trzynastki zabierane przez komorników. Wiceminister pracy: będziemy interweniować

Polska
- Jeśli są przypadki zajmowania trzynastych emerytur przez komorników, będziemy interweniować – zapowiedział w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceminister pracy. – Ta kwota nie tylko nie powinna być zajmowana przez komorników, ale także nie jest wliczana do dochodu. Prawnie jest to niedopuszczalne. Może się taka sytuacja zdarzyć, ale deklaruję, że będzie reagować.
Program 500+ po nowemu. Wiceminister pracy: nie boimy się strajku

Program 500+ po nowemu. Wiceminister pracy: nie boimy się strajku

Polska
- Od lipca rozszerzamy program 500+- powiedział w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceminister pracy. – Wzorowaliśmy się na programie „Dobry start”, w którym nie ma decyzji administracyjnej, jest tylko informacja. Tak samo będzie przy 500+, bo to się świetnie sprawdza, bo w tym pierwszym etapie ponad 50 proc. wniosków zostało wypełnionych drogą elektroniczną. Liczymy, że teraz będzie podobnie. Czyli ta „obróbka” wniosku będzie zdecydowanie sprawniejsza, tym bardziej, że znika kryterium dochodowe. Zatem strajku w administracji się nie boimy.
Krystyna Janda odczytała deklarację. Reakcja Karczewskiego

Krystyna Janda odczytała deklarację. Reakcja Karczewskiego

Polska
Podczas obchodów 4 czerwca Krystyna Janda odczytała "Deklarację wolności i solidarności". "Chcemy demokracji bez sporów pełnych nienawiści, sfery publicznej wolnej od kłamstwa (...) Chcemy lepszej polityki” - głosi dokument. - Bardzo ładne, okrągłe słowa - porozmawiajmy o konkretach. Pani Janda angażuje się bardzo mocno politycznie od lat. Zachowała się fatalnie, zamieszczając na swoim profilu dramatyczny rysunek. Bardzo mi się to nie podobało, to było poniżające. Możemy zacytować fragment, który może mi się podobać lub nie, ale nie chodzi o oceny punktowe, tylko ocenę całości - komentował marszałek Senatu Stanisław Karczewski w programie "Tłit".
Tłit - Stanisław Karczewski

Tłit - Stanisław Karczewski

 Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od  poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Stanisław Karczewski. 
Stanisław Karczewski naigrywa się z Kwaśniewskiego. Przez okrzyki w stoczni

Stanisław Karczewski naigrywa się z Kwaśniewskiego. Przez okrzyki w stoczni

Polska
- Wolni ludzie, wolny naród! - krzyczał prezydent Aleksander Kwaśniewski podczas obchodów 4 czerwca w Gdańsku. - Szkoda, że nie krzyczał: "nie ma wolności bez Solidarności!". Zmienia swoje poglądy, czy szczerze - nie wiem. Pamiętam, jak tłumaczył swoje zachowanie jako chorobę filipińską, więc nie wierzę w rzetelność prezydenta Kwaśniewskiego - komentował marszałek Senatu Stanisław Karczewski w programie "Tłit". 
Stanisław Karczewski odpowiada Wałęsie

Stanisław Karczewski odpowiada Wałęsie

Polska
- Nie byłoby obecnego prezydenta i tego rządu, gdyby nie tamte zwycięstwa - mówił Lech Wałęsa w Gdańsku. - Nie wiem, jaka byłaby alternatywa, snucie takich przypuszczeń jest zupełnie niepotrzebne. Gdyby nie było 10-milionowego ruchu, nie byłoby Lecha Wałęsy - ripostował marszałek Senatu w programie "Tłit". Stwierdził też, że śmieszy go chodzenie w koszulce z napisem "Konstytucja". - Nie powinien tak chodzić. To zupełnie niezrozumiałe i nieeleganckie. Są również inne koszulki - wskazał Karczewski.
Stanisław Karczewski rzuca Tuskowi wyzwanie.

Stanisław Karczewski rzuca Tuskowi wyzwanie. "Test"

Polska
- Możemy im zrobić powtórkę z rozrywki - przekonywał Donald Tusk podczas obchodów w Gdańsku. Co na to marszałek Senatu? - Zapraszam Donalda Tuska na test wiedzy o 4 czerwca 1989 r. - kto przeciwko komu występował. Strona solidarnościowa występowała przeciw komunistom. PO od wielu lat odcina się od "Solidarności", a na listach KO i KE są teraz postkomuniści. To aberracja. Sorry, przepraszam - komentował w programie "Tłit". Stwierdził, że musi być słaba wiara w wygraną, skoro opozycja skupia się bardziej na Senacie niż na Sejmie.
Burza wokół Stanisława Piotrowicza. Rzecznik rządu komentuje

Burza wokół Stanisława Piotrowicza. Rzecznik rządu komentuje

Polska
Czy pracami nad zaostrzeniem kar dla pedofilów będzie kierował Stanisław Piotrowicz? - Ja tego nie wiem. I nie wiem, do czego zmierza pana pytanie. Wiem jedno, nasi posłowie dobrze wywiązują się ze swoich zadań - komentowała Joanna Kopcińska w programie "Tłit". PO zapowiada, że "nie przyłoży do tego ręki". - PO rzuca różne deklaracje, puste słowa. Dla mnie to niewiarygodne środowisko. Jeśli mają zastrzeżenia, niech zgłoszą je do służb, a nie oczerniają - odparła rzecznik rządu. 18 lat temu Piotrowicz tłumaczył w mediach działania księdza z Tylawy ojcowską czułością.
500 plus. Urzędnicy podnoszą sprawę kosztów obsługi, wiceminister odpowiada

500 plus. Urzędnicy podnoszą sprawę kosztów obsługi, wiceminister odpowiada

Finanse
Urzędnicy obawiają się, że nie dadzą rady obsłużyć fali wniosków na nowe 500 plus. - Przyjęliśmy rozwiązanie, że środki na obsługę programu będą w tym roku minimalnie zmniejszone w sensie procentowym, ale zwiększone w sensie kwotowym. W liczbach bezwzględnych to jest wzrost, bo jest znacznie większa liczba dzieci - mówił Stanisław Szwed, wiceminister rodziny. - Zdecydowanie uproszczony zostanie system, nie trzeba będzie sprawdzać kryterium dochodowego - tłumaczył minister. I dodał: - Ważne, żeby te pieniądze były przeznaczane na urzędników, a z tym było różnie.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 14następne