Wyniki wyszukiwania dla:

Stanisław Karczewski

Liczba wyników: 282

"Starsza i ładniejsza" Steczkowska wdzięczy się przed paparazzi

Gwiazdy
O Agacie Steczkowskiej zrobiło się głośno za sprawą książki, którą wydała w ubiegłym roku. W publikacji ujawniła sekret rodziny Steczkowskich, twierdząc, że tym samym uwalnia rodzinę od tajemnicy poliszynela. Dla nikogo z bliskich fakt, że Stanisław Steczkowski nawiązał romans z ich matką, kiedy był jeszcze księdzem, nie był wprawdzie niczym zaskakującym, jednak 51-latka w ten sposób postanowiła wyjść z cienia Justyny. Steczkowska stara się wykorzystać każdą okazję na autopromocję. Kilka dni temu spotkała się ze stylistką. Wyraźnie uradowana widokiem paparazzi stroiła dziwne miny i zagadywała do fotoreporterów.
Szwed: Nie chcemy popełnić błędów poprzedników. Pracujemy nad pomocą niepełnosprawnym

Szwed: Nie chcemy popełnić błędów poprzedników. Pracujemy nad pomocą niepełnosprawnym

Polska
Do kompromisu trzeba dwóch stron. Na dziś ta druga uważa, że dajemy za mało – powiedział money.pl Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i opieki społecznej. Zdaniem ministra nie stać Polski na pomysły protestujących.
Będą zmiany w zakazie handlu. Jasne stanowisko ministerstwa

Będą zmiany w zakazie handlu. Jasne stanowisko ministerstwa

Finanse
"Solidarność" postuluje zmiany w ustawie o zakazie handlu w niedziele. - My też jesteśmy za tym, że jeżeli są praktyki, które obchodzą ustawę, a takim przypadkiem jest otwieranie sklepów jako placówek pocztowych, to będziemy dokonywać zmian w przepisach - powiedział Stanisław Szwed, wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. - W czerwcu będzie kolejne spotkanie, na który zastanowiły się jakich zmian należy dokonać, żeby sporne kwestie uregulować.
Kobieta przyjmowała mężczyzn w mieszkaniu polityka PO. Andrzej Halicki mówi

Kobieta przyjmowała mężczyzn w mieszkaniu polityka PO. Andrzej Halicki mówi "wara"

Polityka
- Stanisław Gawłowski nie czerpie żadnych zysków z nierządu. To oczywiste kłamstwo - zapewnił w programie WP "Tłit" Andrzej Halicki. Jak dodał, to, że Gawłowski wynajmował mieszkanie pod agencję towarzyską, też nie jest prawdą. Podkreślił, że kobieta, wynajmująca lokal od polityka nie jest osobą publiczną. - I wara nam od tego - zaznaczył. Jednocześnie przyznał, ze "to, co dzieje się wokół Stanisława Gawłowskiego, musi zostać rozstrzygnięte przez odpowiednie organa i on sam chce to wyjaśnić".
Karczewski zasłużył?

Karczewski zasłużył? "Kolanem przepychał ustawę o IPN"

Polityka
- W głowie pana Fulopa, burmistrza Jersey City, antypolonizm jest tak mocno zakorzeniony, że obrzuca w ciemno inwektywami - oburza się Paweł Lisicki. - Czy polski konsul rozmawiał z burmistrzem? Czy przekonywał go na wódce, jak ważny dla Polaków jest ten pomnik - ripostował Jacek Żakowski.
59-letni Soyka samotnie raczy się lunchem i papierosem

59-letni Soyka samotnie raczy się lunchem i papierosem

Gwiazdy
Stanisław Soyka od dłuższego czasu unika kontaktu z mediami. Muzyk od wielu lat bierze udział w Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. 59-latek wielokrotnie ubolewał nad drastycznym spadkiem muzycznego poziomu uczestników. Kilka dni temu paparazzi natrafili na muzyka, który samotnie wybrał się na lunch oraz kilka papierosów. Poznalibyście go na ulicy?
 Błąd, który niemal doprowadził do wojny jądrowej [Enigma]

Błąd, który niemal doprowadził do wojny jądrowej [Enigma]

Świat
W latach 80. XX wieku w okolicach Moskwy algorytmik Stanisław Pietrow stworzył system powiadamiania o potencjalnym zagrożeniu jądrowym ze strony USA. Gdyby Amerykanie użyli swojego arsenału atomowego, Związek Radziecki natychmiast odpowiedziałby tym samym. We wrześniu 1983 roku cały system został postawiony w stan najwyższej gotowości bojowej. Świat stanął wtedy na krawędzi wyniszczającej wojny.
Zygmunt Worsa: Gdyby córka zabroniła Kowalskiemu biegać, byłaby awantura

Zygmunt Worsa: Gdyby córka zabroniła Kowalskiemu biegać, byłaby awantura

Polska
Stanisław Kowalski w wieku 104 lat pobił rekord Europy w biegu na 100 metrów. Pokonał ten dystans w czasie 32,79 s. Mieszkający w Świdnicy lekkoatleta amator właśnie obchodzi 108. urodziny. - Gdyby córka zabroniła mu biegać, byłaby awantura - opowiada wicestarosta świdnicki Zygmunt Worsa, który nakłonił Kowalskiego do bicia rekordu.

"Lewackie chamstwo". Pawłowicz na komisji sprawiedliwości do posłanki

Wiadomości
- Mam właściwie apel do tej części sali lewej, żeby opanowała chamstwo lewackie swojej przedstawicielki, która bez obrażania kogokolwiek nie potrafi po prostu mordy otworzyć swojej - powiedziała Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS w trakcie posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Na te słowa zareagował przewodniczący komisji. - Bardzo proszę, żeby państwa nie ponosiły emocje. Proszę o powściągliwość w wypowiedziach i nieużywanie epitetów obraźliwych - odpowiedział jej Stanisław Piotrowicz.
Stanisław Tyszka zmęczony Smoleńskiem.

Stanisław Tyszka zmęczony Smoleńskiem. "Polacy się kłócą, PiS się cieszy"

Polityka
- To polityka symboliczna, która jest terenem wojny polsko-polskiej, podsycanej przez PiS. Niech Polacy się kłócą, bo oni się wtedy cieszą. Chodzi o wojnę - tak niekończący się temat katastrofy smoleńskiej skomentował wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka w programie WP "Tłit". - Katastrofa smoleńska to ważne wydarzenie, ale dzisiaj ważniejsze są kieszenie Polaków i ich oszukiwanie przez rządzących - podkreślił. Jak dodał Tyszka, on nie chce już o tym rozmawiać. - Myślę, że Polacy też są tym zmęczeni - podsumował.
Tyszka o głośnej aferze w szeregach Kukiza. Nowe fakty

Tyszka o głośnej aferze w szeregach Kukiza. Nowe fakty

Wiadomości
Jak informowaliśmy w Wirtualnej Polsce, poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak publicznymi pieniędzmi opłaca promocję własnej osoby w założonym przez siebie "Tygodniku Ilustrowanym". Na "korespondencję i ogłoszenia" wydaje 24,5 tys. złotych rocznie. Głos w sprawie zabrał wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka. - Prezydium klubu rozmawiało z nim o tej sprawie, jeżeli jest tam coś nieetycznego, na pewno przestanie to robić Tyszka podkreślił, że klub "nigdy nie łamał prawa", podczas gdy obywatele są "okradani na miliardy". Poinformował, że Jakubiak wystąpił o opinię do biura analiz sejmowych. Jeżeli stwierdzi, że były nieprawidłowości - wszystko zwróci.
Stanisław Tyszka wysyła polityków na emeryturę. I Kaczyńskiego, i Tuska

Stanisław Tyszka wysyła polityków na emeryturę. I Kaczyńskiego, i Tuska

Polityka
Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka nie kryje braku sympatii do Donalda Tuska. - Zrobił dużo złego dla Polaków. 21 razy podwyższył podatki w ciągu ośmiu lat swoich rządów, dlatego uważam, że jest szkodnikiem - podkreślił w programie WP "Tłit". Ocenił nie tylko jego pracę jako premiera, ale też na stanowisku szefa Rady Europejskiej. - Nie robi nic dobrego dla Polski. W ogóle nic nie robi. Gdyby chciał wykorzystać swoją obecną pozycję, to by mógł. On jest na totalnej wojnie z Jarosławem Kaczyńskim, a ja bym chciał żebyśmy ją przeskoczyli. Chciałbym, by ci panowie odeszli - na zasłużoną bądź nie - emeryturę i żeby nastąpiła zmiana pokoleniowa w polskiej polityce. Żeby młodsi ludzie mieli coś do powiedzenia. Tym panom, których oglądamy od 28 lat na ekranach telewizorów czy w internecie, już dziękujemy - podkreślił Tyszka. Przyznał, że obejrzał wywiad z Tuskiem, w którym ten zapowiedział, że nie idzie na emeryturę. - To 40 minut, których nikt mi nie zwróci. Niczego się nie dowiedziałem. Jest nudziarzem - podsumował wicemarszałek Sejmu.
Tłit - Stanisław Tyszka

Tłit - Stanisław Tyszka

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Stanisław Tyszka.
Gorzkie wnioski wicemarszałka Tyszki po decyzji Kaczyńskiego

Gorzkie wnioski wicemarszałka Tyszki po decyzji Kaczyńskiego

Wiadomości
- Żyjemy w systemie, w którym poseł, żeby nim zostać, musi się łasić do szefa partii. Nie musi być wykształcony, zasłużony, tylko taki, który umie podlizywać się bossowi partyjnemu. Co potem robi? Przez 4 lata głosuje na rozkaz. Nie według tego, co mówi rozum, serce, wyborcy, tylko tak jak powie szef partii - mówił Stanisław Tyszka (Kukiz'15) w programie "Tłit". Wrócił do postulatu jednomandatowych okręgów wyborczych. Po to, byśmy - jak mówił - mieli w Sejmie przedstawicieli narodu, a nie partyjnych bossów. - Bierni, mierni, ale wierni nie zasługują nawet na taką pensję jaką mają - dodał.
Zaskakująca reakcja Tyszki na decyzję Kaczyńskiego

Zaskakująca reakcja Tyszki na decyzję Kaczyńskiego

Wiadomości
- Bardzo się cieszę, że będę mniej zarabiał - oznajmił wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka w programie "Tłit". To reakcja na decyzję Jarosława Kaczyńskiego o obniżeniu pensji poselskich o 20 proc. - Kaczyński powiedział to, co my mówimy od 2 lat. Co prawda pod presją, w lekkiej panice - zaznaczył polityk Kukiz’15. Działania PiS-u nazwał "hipokryzją".
Rząd szukyje PPK. Gomułka: To zwiększenie podatków dla przedsiębiorców

Rząd szukyje PPK. Gomułka: To zwiększenie podatków dla przedsiębiorców

Finanse
- Cała propozycja uruchomienia dodatkowych obciążeń emerytalnych oznacza zwiększenie podatków dla przedsiębiorców i składek dla pracowników - mówił w "Money. To się liczy" główny ekomomisrta BCC prof. Stanisław Gomułka. Komentował w ten sposób pomysł wprowadzenia tzw. Pracowniczych Planów Kapitałowych.
Niższy wiek emerytalny.

Niższy wiek emerytalny. "Morawiecki próbował zahamować. ale Jarosław Kaczyńsi się nie zgodził"

Finanse
- Mateusz Morawiecki próbował zahamować to (obniżenie wieku emerytalnego - red.), ale nie zgodził się na to Jarosława Kaczyński - mówił w "Money. To się liczy" Stanisław Gomułka, główny ekonomista BCC. Przyznał równocześnie, że to on ostrzegał prezydenta przed ustawą o frankach.

"Najgroźniejszą obietnicą była pomoc dla frankowiczów"

Finanse
Ekonomiści przez lata ostrzegali przed obietnicami PiS. Prof. Stanisław Gomułka w programie "Money. To się liczy" wprost przyznał, że najgroźniejsza była zapowiedź pomocy frankowiczom. To rezygnacja z niej uratowała gospodarkę przed "zawaleniem"
Dobra sytuacja gospodarcza Polski. Gomułka: To nie zasługa Morawieckiego

Dobra sytuacja gospodarcza Polski. Gomułka: To nie zasługa Morawieckiego

Finanse
- W gospodarce idzie nieźle od jakiegoś czasu – powiedział w „Money. To się liczy” prof. Stanisław Gomułka, główny ekonomista BCC. Odrzucił w ten sposób narrację, że to wyłączna zasługa premiera Mateusza Morawieckiego. Równocześnie przypomniał, że choć w 2017 r. wzrost PKB przekroczył 4 proc., to to dwa lata temu odnotowaliśmy spadek dynamiki rozwoju.
Zmiany w ustawie o zakazie handlu. Nie wcześniej niż w czerwcu

Zmiany w ustawie o zakazie handlu. Nie wcześniej niż w czerwcu

Finanse
- Ta ustawa musi zacząć funkcjonować. Przyzwyczaić do niej muszą się klienci, przedsiębiorcy i ich pracownicy - mówił w "Money. To się liczy" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Jak dodał, zmiany zostaną wprowadzone nie wcześniej niż w czerwcu.
Szwed o projekcie kodeksu pracy: Mamy problem

Szwed o projekcie kodeksu pracy: Mamy problem

Wiadomości
  - Mamy problem – w ten sposób prace Komisji kodyfikacyjnej prawa pracy skomentował w „Money. To się liczy” wiceminister pracy Stanisław Szwed. To o tyle ciekawe, że właśnie resort, w którym jest zatrudniony, powołał tę komisję.