Wyniki wyszukiwania dla:

Stanisław Karczewski

Liczba wyników: 290

Forum Ekonomiczne: wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed

Forum Ekonomiczne: wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed

Polska
Z wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisławem Szwedem rozmawialiśmy o nadchodzących zmianach przepisów dotyczących rynku pracy.
Minister o wyzysku Ukraińców:

Minister o wyzysku Ukraińców: "Czasami są problemy, jak z polskimi pracownikami"

Polska
- To jest ważne, żeby ci pracownicy nie byli wykorzystywani. Z tym czasami są problemy, tak jak są problemy z polskimi pracownikami wyjeżdżającymi do Holandii, Wielkiej Brytanii, czy Niemiec. Stąd powstał związek zawodowy pracowników ukraińskich, mając kontakty z nimi, mamy relacje. Rozwiązania prawne są, to musi być wynagrodzenie porównywalne z wynagrodzeniem dla polskiego pracownika, to jest zagwarantowanie minimalnej stawki godzinowej w umowach cywilnoprawnych - mówił w programie "Money. To się liczy" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Rząd chce wyższego zasiłku dla bezrobotnych. Nie dla każdego

Rząd chce wyższego zasiłku dla bezrobotnych. Nie dla każdego

Polska
- Będzie podwyżka zasiłku dla osób, które mają staż pracy 30-letni. Cała filozofia jest ustawiona tak, żeby wspierać tych, których najtrudniej zaktywizować, czyli osoby długotrwale bezrobotne i starsze. Dzisiaj na rynku pracy największe problemy z zatrudnieniem, czy przekwalifikowaniem, mają osoby starsze. Zasiłek będzie wynosił 130 proc. podstawowego zasiłku - mówił w programie "Money. To się liczy" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Sytuacja w Biedronce może wpłynąć na ograniczenie zakazu handlu

Sytuacja w Biedronce może wpłynąć na ograniczenie zakazu handlu

Polska
- Spór zbiorowy, który teraz się toczy, on się toczy między stronami. Oczywiście naszą rolą jest kwestia ewentualnego mediatora wyznaczonego przez ministerstwo. Jeśli jest sygnał od głównej organizacji związkowej, to wtedy Główny Inspektor Pracy taką kontrole uruchamia. Cały czas mamy to pod kontrolą, jest to przez nas monitorowane. Od tego uzależniamy ewentualne decyzje o nowelizacji przepisów - mówił w programie "Money. To się liczy" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Zmiany w zakazie handlu. Wiceminister tłumaczy, jakie

Zmiany w zakazie handlu. Wiceminister tłumaczy, jakie

Polska
- Jest zapowiedź poselskiego projektu nowelizacji ustawy o zakazie handlu - mówił w programie "Money. To się liczy" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Rozwiązana ma być kwestia związana z wykorzystywaniem statusu "placówki pocztowej" po to, by móc handlować w niedzielę i handlu na dworcach. Dodatkowo mają się pojawić przepisy pozwalające członkom rodziny pomagać właścicielowi za ladą w małych rodzinnych sklepikach. Myślę, że te rozwiązania wejdą w życie od 2019 roku - tłumaczył wiceminister.

"Mówili wprost, że mamy się wynosić z Polski". Bartosz Kramek oskarża polityków PiS

Polska
Prezes Fundacji Otwarty Dialog Ludmiła Kozłowska została deportowana z terenu Unii Europejskiej na Ukrainę. O sprawie mówił w programie "Tłit" jej mąż, Bartosz Kramek. - Żona nie była zaskoczona, taki scenariusz był już wcześniej dyskutowany przez funkcjonariuszy partii rządzącej - powiedział. Wymienił przy tym konkretne nazwiska: Kamińskiego, Macierewicza, Zielińskiego, a także prawicowego publicysty Stanisława Janeckiego. - Mówił wprost, że żonę trzeba deportować. A poseł Stanisław Pięta kiedyś nam oznajmił na TT, że mamy się wynosić - relacjonował Kramek.
Marek Jakubiak kandydatem Kukiz’15 na prezydenta Warszawy? Jest deklaracja

Marek Jakubiak kandydatem Kukiz’15 na prezydenta Warszawy? Jest deklaracja

Polska
Z nieoficjalnych doniesień wynika, że kandydatem Kukiz’15 na prezydenta Warszawy może zostać Marek Jakubiak. Oficjalna decyzja ma zostać ogłoszona w tym tygodniu. Do sprawy odniósł się w programie "Tłit", unikał jednak jednoznacznej odpowiedzi na pytanie. - Powie to Paweł Kukiz, a nie Marek Jakubiak. Musimy poczekać. Ja jestem gotowy, jestem warszawiakiem, to moje miasto - powiedział. Zapewnił, że "sytuacja jest ciekawa, ale nie nerwowa". Możliwe, że jeśli nie Jakubiak, o fotel prezydenta walczyć będzie Stanisław Tyszka. - Jeśli to będzie on, będzie miał moje pełne poparcie. Jeśli ja - liczę na podobny odzew - komentował Jakubiak. Stwierdził, że "Warszawę traktuje się jak pannę na wydaniu", ocenił też, że sondaże "wykańczają" jego konkurentów - Rafała Trzaskowskiego i Patryka Jakiego.
Relacja Wirtualnej Polski ze spotkania z Powstańcem. Spełniliśmy marzenie

Relacja Wirtualnej Polski ze spotkania z Powstańcem. Spełniliśmy marzenie

Wiadomości
- Nasze dotychczasowe spotkania na skwerze były bardzo kameralne. Zostało nas już bardzo niewielu. Jestem wzruszony, że tyle osób chciało poświęcić swój czas, żeby tu być - mówił do zebranych na Skwerze Pamięci Batalionu AK "Zaremba-Piorun" Stanisław Jan Majewski. Marzeniem Powstańca było, by 1 sierpnia w tym miejscu zebrało się jak najwięcej ludzi, by przekazać im pamięć o batalionie. Wirtualna Polska postanowiła spełnić to marzenie i od kilku dni apelowaliśmy o waszą obecność. Udało się. Ci, którzy nie mogli pojawić się na skwerze, mogą obejrzeć pełną relację z wydarzenia.
Krępująca cisza w studiu. Wiceminister Marcin Warchoł nie wiedział jak zareagować na pytanie o Kaczyńskiego

Krępująca cisza w studiu. Wiceminister Marcin Warchoł nie wiedział jak zareagować na pytanie o Kaczyńskiego

Polska
Prezes PiS Jarosław Kaczyński oznajmił w rozmowie z TVP Info, że Stanisław Gawłowski "za chwilę będzie mieć postawione kolejne zarzuty". Co z tajemnicą śledztwa? - dociekają komentatorzy. O sprawę został zapytany w programie "Tłit" wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. - Całokształt informacji w tej sprawie, które podają media, może stwarzać tego rodzaju przypuszczenia... - odpowiedział po dłuższej chwili namysłu. Po czym dodał: "To nie pewność, że będą zarzuty, to przypuszczenie, które można sformułować na podstawie doniesień".
Oburzające słowa marszałka Karczewskiego. Joanna Lichocka odbija piłeczkę

Oburzające słowa marszałka Karczewskiego. Joanna Lichocka odbija piłeczkę

Polska
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski podczas spotkania z mieszkańcami Gdyni stwierdził, że ogrodzenie pod Sejmem powstało, aby nie przedostały się tam "świry". Sprawę komentowała w programie "Tłit" posłanka PiS Joanna Lichocka. Stwierdziła, że "jak się dyskutuje, czasem padają mocniejsze słowa", przyznała jednak, że "gdy kogoś mogą obrazić, powinny być wycofane, powinno się przeprosić". - Oburza mnie dzisiejszy polityki. Zapoczątkował to Janusz Palikot. PO świadomie go eskaluje, łącznie z Grzegorzem Schetyną. Dramatyczne niekiedy wypowiedzi, niszczenie biur poselskich, grożenie śmiercią - to może być krok do kolejnego Cyby. PO już raz doprowadziła do mordu politycznego w Polsce. Nic nie zrozumieli po tej sprawie - kontynuowała Lichocka. - Co powiedział Stanisław Gawłowski w imieniu kolegów spod celi, ze spacerniaka? Że "czekają tam na was" i "nie będzie łatwo". Co to było? Oni to oklaskiwali - podsumowała.
Powstaniec ma jedno, proste marzenie. Możecie pomóc je spełnić

Powstaniec ma jedno, proste marzenie. Możecie pomóc je spełnić

Wiadomości
Powstaniec Warszawski Stanisław Jan Majewski powiedział nam, że jego marzeniem jest, aby w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego ludzie pokazali mu, że jeszcze pamiętają o powstaniu. Chciałby, aby 1 sierpnia o godzinie 10:00 na Skwerze Pamięci Batalionu AK “Zaremba-Piorun" (w Śródmieściu, między ulicami Wspólną, Poznańską i św. Barbary) w Warszawie zebrało się jak najwięcej osób.
Spełnijmy marzenie Powstańca

Spełnijmy marzenie Powstańca

Wiadomości
Powstaniec Warszawski Stanisław Stanisław Jan Majewski marzy o tym, aby w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego ludzie pokazali mu, że jeszcze pamiętają o tym wydarzeniu. Pan Stanisław chciałby, żeby 1 sierpnia o godzinie 10 rano na Skwerze Pamięci Batalionu AK “Zaremba-Piorun (w Śródmieściu, między ulicami Wspólną, Poznańską i św. Barbary) w Warszawie zebrało się jak najwięcej osób. Marzy, by warszawiacy porozmawiali z nim i jego braćmi broni - usłyszeli świadectwa uczestników Powstania po to, by pamięć o tym wydarzeniu była żywa. Aby ten zryw wojskowy z biegiem czasu nie został wyłącznie zbiorem dat i liczb, tylko historią - mimo że tragiczną - konkretnych ludzi, wplecioną w konkretne życiorysy, mającą swoje twarze.

"PiS idzie na rympał". Borys Budka zdecydowanie o groźbie pod adresem Małgorzaty Gersdorf

Polska
Szef sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka Stanisław Piotrowicz zasugerował, że I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf może zostać pozbawiona przejścia w stan spoczynku. Sprawę skomentował w programie "Tłit" poseł PO, były minister sprawiedliwości Borys Budka. - Mamy fatalny obóz władzy, który bez względu na konstytucję zapewnia, że działa w sposób legalny. PiS idzie na rympał. Próbuje w PiS-owską narrację wmanewrować polskich sędziów - mówił. Co do Piotrowicza, podkreślił, że jest symbolem tego, że wbrew temu, co mówi PiS, partia w swoich szeregach ma osoby, które powinny zniknąć z polityki. W ocenie Budki, Kaczyński chce stworzyć system jak w PRL. - Boczną furtką do SN próbuje się wrzucić szemranych prawników. To kuriozum, nie chodzi o reformę sprawiedliwości - alarmował.
Tłit - Stanisław Tyszka

Tłit - Stanisław Tyszka

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Stanisław Tyszka.
Stanisław Tyszka: Donald Trump stawia sprawy na ostrzu noża

Stanisław Tyszka: Donald Trump stawia sprawy na ostrzu noża

Polityka
- Donald Trump nie idzie w izolacjonizm. Tylko bardzo konsekwentnie broni interesów amerykańskich - powiedział Stanisław Tyszka w programie Marka Kacprzaka "Tłit".
Stanisław Tyszka: PiS pompuje Tuska

Stanisław Tyszka: PiS pompuje Tuska

Polityka
- Nie interesuje mnie robienie kampanii Donaldowi Tuskowi. PiS robi to rękami prokuratury - powiedział Stanisław Tyszka w programie Marka Kacprzaka "Tłit".
PiS może się zdziwić. Stanisław Tyszka zapewnia: nie pójdziemy z nim w jednym bloku

PiS może się zdziwić. Stanisław Tyszka zapewnia: nie pójdziemy z nim w jednym bloku

Polityka
- PiS robi prezent Grzegorzowi Schetynie, zmuszając PSL, Nowoczesną, SLD, żeby poszły w jednym bloku z PO - powiedział w programie WP "Tłit" Stanisław Tyszka. Jednocześnie wyprowadził Prawo i Sprawiedliwość z błędu. - My nigdy nie pójdziemy z PiS. Reprezentujemy inną wizję państwa. Chcemy przywrócić władzę obywatelom, skończyć z partiokracją i obniżyć podatki. A Prawo i Sprawiedliwość to partia populizmu i socjalizmu - zaznaczył.
Kontrowersyjne słowa eksperta.

Kontrowersyjne słowa eksperta. "Mundial jest po to żeby wygrywać a nie pokazywać piękną grę"

Piłka nożna
- Mundial nie jest po to żeby pokazywać piękną grę, tylko po to żeby wygrać. Żaden z ostatnich wielkich turniejów nie stał na wysokim poziomie. Nie zobaczyliśmy niczego nowego jeśli chodzi o taktykę, liczyła się siła i wytrzymałość. Dlatego zobaczyliśmy tak wiele goli ze stałych fragmentów gry - mówi Stanisław Szczepłek.
Rośnie liczba zakażeń salmonellą

Rośnie liczba zakażeń salmonellą

Polska
Zachorowania na salmonellozę stanowią coraz poważniejszy problem – ich liczba od dwóch lat systematycznie rośnie, przekraczając 10 tys. przypadków rocznie. Jednym z głównych źródeł zakażeń są jaja i drób, w którego produkcji Polska zajmuje pierwsze miejsce w UE - mówi agencji informacyjnej Newseria Stanisław Franczak, dyrektor ds. komercyjnych Proteon Pharmaceuticals, autor Białej Księgi ws. sytuacji w branży drobiarskiej związanej z zachorowaniami na salmonellozy.
Gawłowski po wyjściu z aresztu: stoję z otwartą przyłbicą, niczego się nie obawiam

Gawłowski po wyjściu z aresztu: stoję z otwartą przyłbicą, niczego się nie obawiam

Polityka
- Traktowano mnie jak pierwszego bandytę Rzeczypospolitej, a tymczasem tymi bandytami są ci, którzy niewinnego człowieka wysłali do więzienia. Stoję tu przed państwem jako dumny poseł - niczego się nie wstydzę - powiedział po wyjściu z aresztu poseł PO Stanisław Gawłowski, który jest oskarżony o korupcję. Polityk wyszedł na wolność po wpłaceniu 500 tys. zł kaucji.
Kto następcą Nawałki?

Kto następcą Nawałki? "Czerczesow? Rosjanie ozłocą go po mundialu"

Piłka nożna
Rozpoczęły się poszukiwania nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Jednym z pierwszych kandydatów został Stanisław Czerczesow, były trener Legii i aktualny szkoleniowiec reprezentacji Rosji. Według Cezarego Kucharskiego taki scenariusz jest niemożliwy.