Wyniki wyszukiwania dla:

Serie a

Liczba wyników: 10000

Dominika Zasiewska opublikowała kolejne wstrząsające nagranie z odwiedzin syna

Dominika Zasiewska opublikowała kolejne wstrząsające nagranie z odwiedzin syna

Gwiazdy
Wodzianka za pośrednictwem Instagrama oskarżyła ojca swojego dziecka o to, że ją bił, zastraszał oraz zażywał narkotyki. Na dowód tego, co publicznie wyznała, udostępniła zdjęcie swojej pobitej twarzy oraz nagranie, na którym mężczyzna wciąga nosem biały proszek. Dominika Zasiewska od dłuższego czasu próbuje nawiązać kontakt ze swoim synem. Dziś opublikowała kolejne wideo podczas wizyty w domu byłego partnera. Celebryta nie zastała jednak w domu syna, a w jego pokoju panował bałagan.
Sekret Włochów. Ugotuj tak makaron, a wyjdzie idealny

Sekret Włochów. Ugotuj tak makaron, a wyjdzie idealny

Kuchnia
Ugotowanie makaronu wydawać by się mogło, nie jest trudną rzeczą. Okazuje się, że nawet w tej z pozoru prostej czynności, można doszukać się błędów. Jak wiemy, makarony to podstawa włoskiej kuchni. Warto uczyć się zatem od Włochów i sprawdzić ich sposób na gotowanie makaronu.
Przechodzenie przez pasy w Rosji

Przechodzenie przez pasy w Rosji

Motoryzacja
Oto ewidentny dowód na to, że na pasach trzeba zachować szczególną ostrożność, a na pewno po nich nie biec.
Wielka powódź porwała samochody

Wielka powódź porwała samochody

Świat
Trwające kilka dni ulewne deszcze nawiedziły wiele regionów chińskiej prowincji Kuejczou. Spowodowało to liczne podtopienia, a w wielu miejscach osuwała się ziemia. W regionie Congjiang zawaliła się biegnąca koło rzeki droga. Prąd był tak silny, że woda z łatwością porywała samochody. Ewakuowano mieszkańców. Udało się ocalić 40 pojazdów.
Nowe podatki w Polsce.

Nowe podatki w Polsce. "Rząd szuka pieniędzy na 500+"

Polska
- Program 500+ jest programem socjalnym, a nie programem, który ma zwiększyć dzietność. To się niestety coraz bardziej potwierdza - powiedział w programie „Money. To się liczy” Marek Zuber, ekonomista. – On się do tej pory bez problemu finansował, bo mieliśmy dobrą koniunkturę, wynikającą z dobrej sytuacji w całej Europie. To się kończy i zaczyna się kombinowanie. Rząd coraz głośniej mówi o wprowadzeniu podatku handlowego, cyfrowego. Szuka pieniędzy.
Sprawdź, jak usunąć plamy z owoców

Sprawdź, jak usunąć plamy z owoców

Styl życia
Sezon letni w pełni, a my zajadamy się świeżymi owocami. Niestety sok z malin, jagód czy truskawek potrafi nieładnie zaplamić nasze ubranie. Nie trzeba wtedy od razu sięgać po środki chemiczne. Wypróbuj kilka prostych sposobów na usunięcie plam po owocach. 
Klin podatkowy w Polsce.

Klin podatkowy w Polsce. "Zamiast rozwiązania problemu kiełbasa wyborcza"

Polska
- Jeszcze za czasów minister Czerwińskiej bardzo dużo mówił się o dysproporcji w opodatkowaniu najbogatszych i tych mniej zarabiających. Mówiło się o likwidacji klina podatkowego a tymczasem problem nadal pozostaje nierozwiązany - powiedział w programie „Money. To się liczy” Marek Zuber, ekonomista. – Obniżka PIT oznacza, że niższe podatki zapłacą także ci najwięcej zarabiający, czyli nie ma mowy o redukcji klina podatkowego. Szkoda, że zamiast przedwyborczej kiełbasy Polacy nie dostali faktycznej reformy podatków, która np. likwidowałaby klin lub zwiększała kwotę wolną od podatku.
Na moment spuściła ją z oczu. Nagranie monitoringu

Na moment spuściła ją z oczu. Nagranie monitoringu

Ciekawostki
Dwoje małych dzieci to nie lada wyzwanie. O tym wie każdy rodzic, ale nie wszystkie dziwne, a czasem nawet niebezpieczne, sytuacje uchwyci kamera. W tym przypadku się udało. Zobaczcie, co może się stać przy otwieraniu garażu.
Uwięzione od nawet 50 tys. lat. Naukowcy oszołomieni

Uwięzione od nawet 50 tys. lat. Naukowcy oszołomieni

Ciekawostki
Pod warstwą wiecznej zmarzliny na Alasce naukowcy z Uniwersytetu Waszyngtona odnaleźli wodę. Była uwięziona tam od nawet 50 tysięcy lat, od czasu ostatniej epoki lodowcowej. Woda znajdowała się w kriopegu – warstwie osadów i wody tak słonej, że nie zamarza. Pobrano próbkę wody, a po jej przebadaniu okazało się, że żyją w niej bakterie. Naukowcy byli zaskoczeni, że mikrobom udało się przetrwać w tak nieprzyjaznym środowisku. - Stężenie soli wynosi 14 proc. W konserwach zapobiegłoby to każdej aktywności mikroorganizmów – mówi profesor Jody Deming, jedna z badaczek prastarej wody. Takie ekstremalne, słone i zimne środowisko może występować w kosmosie. To właśnie w takich miejscach naukowcy szukają śladów życia, na przykład na Tytanie, księżycu Saturna. Badania mogą przydać się więc w przyszłości, podczas poszukiwania żywych organizmów na innych planetach.

"Świat stoi na krawędzi". Alarmujące dane z Czerwonej Księgi

Wiadomości
28 tys. gatunków zwierząt na całym świecie zagrożonych jest wyginięciem – alarmuje Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody (IUCN). Organizacja właśnie wydała aktualizację swojej Czerwonej Księgi. Największą grupą zagrożonych zwierząt są płazy (40 proc.) i ssaki (25 proc.). Księga to spis różnych zwierząt, roślin i grzybów. Nie tylko tych zagrożonych. Na liście jest łącznie ponad 100 tys. różnych gatunków fauny i flory. Oczywiście to nie wszystkie gatunki, jakie występują na Ziemi. Co roku dodawane są nowe. IUCN przestrzega, że świat stoi na skraju kolejnego masowego wymierania, którego powodem tym razem będzie nie meteoryt, a ekspansja i działania człowieka. To z jej powodu dzikie zwierzęta tracą swoje naturalne środowisko. Dotyczy to na przykład małp naczelnych, których z powodu wycinania lasów i polowań z roku na rok jest co raz mniej. Ubywa również ryb, a najbardziej zagrożone są płaszczki – aż 15 na 16 gatunków w księdze ma status krytyczny. Czerwona Księga funkcjonuje od 1964 roku i często określa się ją jako "barometr życia na Ziemi". Niestety, każdego roku wskazania tego barometru są co raz mniej optymistyczne.
Pomoc prawna w Polsce - lichwa

Pomoc prawna w Polsce - lichwa

Prawo
Pożyczanie towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Czym jest pożyczka, a czym oszustwo i lichwa? Co na ten temat mówią dzieci? Jakie jest zaś zdanie eksperta?
Nie wyrzucaj mleczaków twojego dziecka! Są w nich cenne komórki macierzyste

Nie wyrzucaj mleczaków twojego dziecka! Są w nich cenne komórki macierzyste

Zdrowie
Twojemu dziecku wypadają mleczaki? Oddaj je do banku komórek macierzystych. Komórki macierzyste mogą być wykorzystywane w onkologii, kardiologii, neurologii, a także ortopedii. Największa ich ilość znajduje się w mleczakach, można je jednak pozyskać także z zębów stałych osób dorosłych. Procedura pobierania jest znacznie mniej inwazyjna niż w przypadku komórek ze szpiku, a czas przechowywania wynosi 25 lat. O tym, jak cenne są komórki macierzyste pozyskiwane z zębów mlecznych mówi dr Monika Stachowicz, stomatolog. Zobacz wideo!
Ucieczka z płonącego wieżowca. Dramatyczne nagranie

Ucieczka z płonącego wieżowca. Dramatyczne nagranie

Wiadomości
Czy to Spider-man? Nie. To człowiek, który postanowił uciec przed pożarem schodząc po balkonach 19-piętrowego bloku. Do pożaru doszło w czwartek, w Filadelfii. Zapalił się kosz na śmieci, a dym rozniósł się przez zsyp po całym budynku. Prawdopodobnie dlatego mężczyzna wybrał niestandardowy i dość ryzykowny sposób ewakuacji. Na dole mężczyznę przywitali policjanci, strażacy i gapie. 4 osoby trafiły do szpitala z powodu zatrucia dymem, nikomu nic poważnego się nie stało. Mieszkańcy mogli wrócić do budynku następnego dnia rano.
Zaginął w czasie wojny. Policjant przypadkiem znalazł go na strychu

Zaginął w czasie wojny. Policjant przypadkiem znalazł go na strychu

Wiadomości
Barokowa rzeźba anioła, zakwalifikowana jako starta wojenna, znalazła się na przypadkiem na strychu Powiatowego Domu Kultury w Myśliborzu. Koordynator ds. zabytków KWP w Szczecinie pojechał do Muzeum Pojezierza Myśliborskiego w ramach programu rejestracji zabytków sakralnych. Zaciekawił go pozbawiony skrzydeł posąg anioła. Koordynator rozpoznał w nim zaginioną od 1945 r. rzeźbę. Anioł powstał w na początku XVIII w. W 1928 r. został przeniesiony do Heimat Museum w Myśliborzu. Po wojnie muzeum stało się częścią szkoły, a zabytki przeniesiono w różne miejsca. Wtedy anioł trafił na listę zaginionych. W latach 60. anioł znalazł się na strychu domu kultury, potem przejęło go myśliborskie muzeum, nikt jednak nie zorientował się, że to ta sama rzeźba, która widnieje na liście strat wojennych. W planach jest przeszukanie reszty pomieszczeń muzeum. Anioł nie był jedynym zaginionym zabytkiem z Myśliborza.
Nagrał niesporczaka pod mikroskopem. Niezwykłe, co znalazł w środku

Nagrał niesporczaka pod mikroskopem. Niezwykłe, co znalazł w środku

Ciekawostki
Podczas badania brzegu rzeki Saja w Hiszpanii, biolog Rafael Martín-Ledo znalazł tego oto niesporczaka i nagrał za pomocą mikroskopu niezwykły film, ukazujący, co niesporczak ma w środku. Niestety nie wiadomo jeszcze czym są tajemnicze, jasne kuleczki w ciele niesporczaka. Zdaniem autora filmu zwierzę mogło połknąć fragmenty samego siebie, a dokładnie swojej gęby i "zębów", zwanych fachowo sztyletami. Mogło się to zdarzyć podczas linienia. Sztylety zbudowane są z aragonitu. Niesporczak nakłuwa nimi zdobycz, po czym ją wysysa.
Cyfryzacja telewizji w Polsce. Wejdzie nowy sygnał. Sprawdź telewizor

Cyfryzacja telewizji w Polsce. Wejdzie nowy sygnał. Sprawdź telewizor

Polska
- Jesteśmy w trakcie cyfryzacji telewizji w Polsce – powiedział w programie „Money. To się liczy” Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska. – Planujemy wkrótce uruchomienie sygnału DVBT2. To kolejny krok w rozwoju cyfrowej telewizji. Ten sygnał pozwoli m.in. na uruchomienie większej liczby programów w wersji HD. Zatem dostaniemy lepszą jakość obrazu i dźwięku, także więcej kanałów. A więc same plusy. Z punktu widzenia technologii nie musimy się obawiać wymiany odbiornika telewizyjnego. Szacujemy, że już w tej chwili ponad połowa odbiorników, które są w polskich domach, są dostosowane do nowego sygnału. W 2021 r. będzie to już 90 proc. Odbiorniki kupowane 5-6 lat temu mogą być niedostosowane. Wtedy wystarczy aktualizacja oprogramowania.

"Wychowałem się na stołówkach". Leszek Miller o jedzeniu i życiu w Brukseli

Wiadomości
Nie jestem wybredny, jeśli chodzi o jedzenie - powiedział w programie "Tłit" Leszek Miller, komentując uwagi europosłanki Wiosny o "obciachu" w restauracji w gmachu PE. Były premier i europarlamentarzysta w rozmowie z Markiem Kacprzakiem wyjaśnił też, że wciąż poznaje "labirynt korytarzy" w obu siedzibach PE, a mieszkanie w Brukseli wynajął niedaleko miejsca pracy. Miller narzekał również na unijną biurokrację.

"Rozdawnictwo PiS". Leszek Miller: to nie jest sprawiedliwe

Polityka
Lewicowość to nie jest rozdawnictwo, a sprawiedliwie nie oznacza: równo - powiedział w programie "Tłit" Leszek Miller, odnosząc się do obietnic wyborczych PiS. Europoseł i były premier rządu SLD-PSL w rozmowie z Markiem Kacprzakiem ocenił, że nadchodząca kampania będzie bardzo ostra i zabarwiona ideologicznie, czego przykładem mogą być naklejki przeciwko mniejszościom seksualnym kolportowane przez prawicowe media.
Autokult odc. 4 – Nowy Ford Puma, Mitsubishi ASX i Italdesign Zerouno

Autokult odc. 4 – Nowy Ford Puma, Mitsubishi ASX i Italdesign Zerouno

Motoryzacja
W czwartym odcinek programu Autokult Mateusz Żuchowski przygląda się nowemu Fordowi Puma, który nie jest już małym coupe, a całkiem rosłym SUV-em. Mateusz Lubczański miał z kolei okazję przejechać się Mitsubishi ASX, które doczekało się kolejnego liftingu. Dodatkowo jeździmy włoskim egzotykiem o nazwie Italdesign Zerouno i sprawdzamy, jak prezentuje się używane Volvo
Sprzęt elektroniczny ma być trwalszy dzięki unijnym regulacjom

Sprzęt elektroniczny ma być trwalszy dzięki unijnym regulacjom

Polska
Promowanie, zwłaszcza na szczeblu rządowym, gospodarki obiegu zamkniętego wymusi na producentach elektroniki zapewnienie jak najdłuższego okresu żywotności sprzętów i możliwości ich napraw w przypadku wystąpienia awarii. Obecnie przedsiębiorcy nierzadko sztucznie obniżają żywotność elektroniki, by klient uznawał naprawę za niezasadną ekonomicznie i kupował nowy produkt. Zapobiegać temu mają regulacje wprowadzane przez poszczególne państwa, a także Radę Unii Europejskiej.

"Rodzina Adamsów" wśród opozycji. Leszek Miller ma żal

Polityka
Szkoda mi Koalicji Europejskiej. Niestety to PSL "wyjęło pierwszą cegłę" z jej fundamentu - powiedział w programie "Tłit" Leszek Miller. Europoseł i były premier ocenił też, że opozycja zmarnowała ostatnie tygodnie, a wykorzystali je politycy PiS. - Było niepotrzebne hamletyzowanie - największe ze strony PSL - stwierdził gość Marka Kacprzaka.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 477następne