Wyniki wyszukiwania dla:

Serie a

Liczba wyników: 10000

Przed nami 12. kolejka PGE Ekstraligi. Zobacz magazyn

Przed nami 12. kolejka PGE Ekstraligi. Zobacz magazyn "Speedway+"

Żużel
W 12. kolejce PGE Ekstraligi MRGARDEN GKM Grudziądz podejmie w piątek Stelmet Falubaz Zielona Góra, a Speed Car Motor Lublin zmierzy się z forBET Włókniarzem Częstochowa. W niedzielę Get Well Toruń powalczy z Betard Spartą Wrocław natomiast truly.work Stal Gorzów z Fogo Unią Leszno.
Wyciągnęli kości i zamarli. Makabryczny widok

Wyciągnęli kości i zamarli. Makabryczny widok

Nauka
Zmarł 200 lat temu, a jego rodzina wierzyła, że był wampirem. Dlatego pochowano go w specyficzny sposób. Głowę oddzielono od ciała i ułożono na klatce piersiowej. Pod nią położono kości udowe, tak, że całość tworzyła symbol trupiej czaszki. Do tej pory nie wiadomo było kim dokładnie był mężczyzna, którego szczątki odnaleziono w Connecticut.
GKM chce zmazać plamę, a Włókniarz podtrzymać szanse. Zapowiedź 12. kolejki PGE Ekstraligi

GKM chce zmazać plamę, a Włókniarz podtrzymać szanse. Zapowiedź 12. kolejki PGE Ekstraligi

Żużel
W 12. kolejce PGE Ekstraligi MRGARDEN GKM Grudziądz podejmie w piątek Stelmet Falubaz Zielona Góra, a Speed Car Motor Lublin zmierzy się z forBET Włókniarzem Częstochowa. W niedzielę Get Well Toruń powalczy z Betard Spartą Wrocław natomiast truly.work Stal Gorzów z Fogo Unią Leszno.
Godzina

Godzina "W". Zobacz nagranie z samego centrum stolicy

Polska
Jak co roku o godzinie 17.00 w stolicy oraz w innych miastach Polski zawyły syreny alarmowe. To tzw. godzina "W", upamiętniająca moment wybuchu Powstania Warszawskiego. Na ulicach stają samochody, a przechodnie zatrzymują się w hołdzie Powstańcom.
Wcześniejsza emerytura dla nauczycieli. Ekspert bezlitosny

Wcześniejsza emerytura dla nauczycieli. Ekspert bezlitosny

- Formowanie wszelkich wyjątków w systemie ubezpieczeń społecznych nie służy temu systemowi. W Polsce mamy pół miliona nauczycieli i sformułowanie takiego prawa nie będzie zachęcało do kontynuowania kariery w tym zawodzie, a wiemy, że będzie coraz większy problem jeśli chodzi o nauczycieli na rynku pracy. Te osoby mogą w przyszłości się spodziewać braku zaspokojenia swoich potrzeb i zobowiązań - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.
Zajrzał do buzi 7-latka. Dentysta osłupiał

Zajrzał do buzi 7-latka. Dentysta osłupiał

Ciekawostki
Indyjscy dentyści z Chennai usunęli 7-letniemu chłopcu 500 niepotrzebnych zębów. Dziecko trafiło do szpitala z powodu opuchlizny prawej strony żuchwy. Prześwietlenie i tomografia ujawniły torbielowatą strukturę, a w niej 562 zębów różnej wielkości. Okazało się, że chłopiec cierpi na zębiak - łagodny nowotwór składający się z zawiązek zębów. Ta rzadka choroba występuje u dzieci w czasie wyrzynania się zębów stałych, które nowotwór zatrzymuje. Często na początku nie daje objawów i wykrywa się ją dopiero przy prześwietleniu. Chłopiec został skierowany na operację, zabieg trwał 1,5 godziny. Wydobyte zęby mierzyły od 0,1 do 15 mm. Każdy miał korzeń, koronę i szkliwo. Teraz chłopiec jest szczęśliwym posiadaczem 21 zębów. Jedynym efektem ubocznym jego przypadłości może być konieczność wszczepienia mu kilku implantów zębów trzonowych, gdy skończy 16 lat.
#KresyŚwiata: Peruwiańczycy są wzorem do naśladowania. Polacy mogą im zazdrościć

#KresyŚwiata: Peruwiańczycy są wzorem do naśladowania. Polacy mogą im zazdrościć

Podróże
W Peru mieszka zarówno potomek europejskiego przybysza, afrykańskiego niewolnika, jak i rdzenny Indianin z wysokich Andów. Od lat wszyscy żyją w zgodzie, tworząc wspólnie peruwiańską tożsamość. To kraj pełen tajemnic i olbrzymich kontrastów. O tym, czym jest "mur wstydu", dlaczego w Limie nigdy nie pada deszcz, a także o dżungli i specjalnym szamańskim rytualne oczyszczenia w rozmowie Klaudiusza Michalca z podróżniczką, Karoliną Poczwardowską - autorką bloga TwinsOnTour.eu. Zapraszamy na kolejny odcinek #KresówŚwiata.
Zenek Martyniuk kontroluje tiry. Dla najlepszego kierowcy zaśpiewał

Zenek Martyniuk kontroluje tiry. Dla najlepszego kierowcy zaśpiewał "Przez twe oczy zielone" i wręczył pluszowego krokodyla

Gwiazdy
Choć Zenek Martyniuk nie ma ostatnio łatwego czasu w życiu prywatnym, to zawodowo nie narzeka na nudę. Gwiazdor disco polo angażuje się nie tylko w działalność muzyczną, ale chętnie wspiera też inicjatywy promujące... bezpieczeństwo na drodze. W środę wziął udział w specjalnym briefingu zorganizowanym przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego - Alvina Gajadhura, gdzie razem z inspektorami uczestniczył w kontrolach ciężarówek. Jak się okazało, obecność Zenka na jednym z białostockich parkingów nie dla wszystkich kierowców skończyła się dobrze. Podczas 28 kontroli, aż 16 skończyło się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Martyniuk jednak hojnie nagradzał tych, którzy jeździli przepisowo, a ich ciężarówki nie miały żadnych usterek technicznych - wręczał kierowcom maskotki Krokodylka Tirka.
Chiński wynalazek wzbił się w powietrze

Chiński wynalazek wzbił się w powietrze

Technologia
Bezzałogowy samolot napędzany energia słoneczną o nazwie "MOZI 2" zaliczył właśnie dziewiczy lot. Maszyna może latać na wysokości 8 tys. metrów, a jej rozpiętość skrzydeł wynosi 15 m. Po ośmiogodzinnym ładowaniu, samolot może lecieć w nocy nawet przez 12 godzin.

"Tłit". Jerzy Wenderlich nie pojawił się na wiecu poparcia dla LGBT. "Chce pan robić test?"

Wiadomości
Jerzy Wenderlich zamierza wystartować z list KO, a lider formacji Grzegorz Schetyna zabronił jej członkom udziału w wiecu poparcia dla osób LGBT w Białymstoku. - Pana też tam nie było - zauważył Michał Wróblewski w programie "Tłit".
Ekspansja wirusa ASF. Już 30 ognisk w Polsce.

Ekspansja wirusa ASF. Już 30 ognisk w Polsce. "Czesi poradzili sobie w pół roku"

Finanse
Pierwsze ogniska wirusa ASF przekroczyły już linię Wisły. - Sprawa jest poważna. I ten, i poprzedni rząd zbagatelizowały sprawę ASF - mówił w programie "Money. To się liczy" Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii i nowej partii Zgoda. A można było zadziałać inaczej, skuteczniej. - Czesi w ciągu pół roku potrafili sobie poradzić z wirusem - podkreśla Kołodziejczak.
Rohlig Suus Logistics: Polak, który wykupił niemiecką firmę

Rohlig Suus Logistics: Polak, który wykupił niemiecką firmę

W 1999 roku Tadeusz Chmielewski wykupił 25 proc. udziałów w niemieckiej spółce, w której wcześniej pracował. W zakupie pomogła mu wtedy rodzina. Siedem lat później biznesmen otrzymał bardzo korzystną ofertę odsprzedania swoich udziałów, ale zamiast z niej skorzystać, wykorzystał okazję do odkupienia firmy w całości. Od tamtego czasu przychody Rohlig Suus Logistics urosły czterokrotnie, a firma stała się potentatem na europejskim rynku spedycyjnym. Nino Dżikiji Tadeusz Chmielewski mówi, dlaczego wygodne życie zamienił na kolejne lata ciężkiej pracy i jak w prowadzeniu biznesu pomaga mu zamiłowanie do brydża i szachów. Biznesmen wspomina też czasy pracy na plantacji kwiatów w Holandii.
Wybory parlamentarne 2019. Włodzimierz Czarzasty w programie

Wybory parlamentarne 2019. Włodzimierz Czarzasty w programie "Tłit": Grzegorz Schetyna to "Lord destruktor"

Wiadomości
Włodzimierz Czarzasty nie zostawił suchej nitki na Grzegorzu Schetynie. W programie "Tłit" powiedział Michałowi Wróblewskiemu, że lider PO już dawno zdecydował, o tym, by przegrać w Sejmie, a teraz chce przegrać też wybory do Senatu.
Niewiarygodne zdjęcie. Przecież on nawet ich nie je

Niewiarygodne zdjęcie. Przecież on nawet ich nie je

Ciekawostki
Chase Dekker, amerykański fotograf przyrody, uchwycił niesamowitą scenę. Udało mu się dostrzec, jak w Monterey Bay, w Kalifornii, humbak przez przypadek połknął fokę. Zwierzę znalazło się na nosie wieloryba, a gdy ten otworzył gardziel, wpadło do środka. Według relacji fotografa, foce udało się wkrótce potem uciec. Humbaki nie jedzą fok, ich pokarmem jest kryl, który filtrują z wody dzięki fiszbinom. Przełyk humbaka ma średnicę grejpfruta, więc nie dałby rady zjeść foki.
Ja tu nie wjadę? Nagranie rozpaczliwych prób kierowcy

Ja tu nie wjadę? Nagranie rozpaczliwych prób kierowcy

Motoryzacja
Dla mężczyzny prowadzącego tego suva nie ma przeszkody nie do pokonania. A już na pewno przeszkodą nie będzie jakiś, ustawiony nie wiadomo po co, słupek parkingowy! Mimo wysiłków kierowcy, słupek stał twardo tam, gdzie zawsze i ani myślał się przesunąć.
Radioaktywna chmura nad Europą. Eksperci nie mają już wątpliwości

Radioaktywna chmura nad Europą. Eksperci nie mają już wątpliwości

Wiadomości
Dzięki badaniom zespołu złożonego z 70 naukowców, znane jest wreszcie pochodzenie radioaktywnej chmury. Pojawiła się nad Europą jesienią 2017 r. W powietrzu wykryto wtedy duże ilości radioaktywnego rutenu-106. Było to największe wykryte stężenie promieniotwórczych izotopów w powietrzu od czasów wypadku w Fukushimie. Eksperci od razu wskazali wtedy zakład atomowy Majak w Rosji, jako źródło radioaktywnej chmury nad Europą. Rosjanie nie przyznali, że doszło do jakiegokolwiek wypadku, więc naukowcy przeanalizowali 1300 pomiarów z 176 stacji badawczych w 30 różnych krajach. Na tej podstawie udało się wywnioskować skąd pochodziła chmura i co doprowadziło do jej powstania. Pomiary jednoznacznie wskazują na Rosję, a dokładnie na wspomniany zakład. Zdaniem autorów badań, do wypadku doszło tam podczas próby wytworzenia izotopu ceru-144, potrzebnego do eksperymentów z neutrinami we włoskim Narodowym Laboratorium Gran Sasso. Włoski eksperyment przerwano wkrótce po wykryciu nad Europą radioaktywnego rutenu, właśnie z powodu braku ceru-144. Badacze szacują, że wypadek miał miejsce 25 lub 26 września 2017 roku. To dokładnie 60 lat po katastrofie kysztymskiej, trzeciej najpoważniejszej awarii jądrowej w historii, do której doszło 29 września1957 r. w Majaku. Wtedy Rosja przyznała, że awaria miała miejsce, dopiero po 35 latach.
Uderzające dane GUS. Rośnie skala ubóstwa, głównie wśród pobierających zasiłki

Uderzające dane GUS. Rośnie skala ubóstwa, głównie wśród pobierających zasiłki

Polska
Najnowszy raport GUS o ubóstwie wśród Polaków był gorzką pigułką do przełknięcia dla rządzących. - Największy wzrost nastąpił wśród rodzin utrzymujących się ze świadczeń innych niż renty i emerytury, a więc zasiłków z pomocy społecznej lub dla bezrobotnych - powiedział w "Money. To się liczy" Piotr Lewandowski, prezes Instytutu Badań Strukturalnych. Jako jedną z przyczyn wskazał brak waloryzacji zasiłków przy równocześnie rosnących cenach.
Loty Kuchcińskich. Leszek Miller komentuje w programie

Loty Kuchcińskich. Leszek Miller komentuje w programie "Tłit"

Wiadomości
Marszałek Marek Kuchciński zabierał rodzinę na pokład rządowego samolotu aż 23 razy w tej kadencji. Leszek Miller powiedział Michałowi Wróblewskiemu w programie "Tłit", że nie sam fakt jest w tej sprawie najgorszy, a to, że "druga osoba w państwie nie potrafi powiedzieć prawdy".
Zamach na WTC. Terrorysta chce uniknąć kary

Zamach na WTC. Terrorysta chce uniknąć kary

Świat
Pomysłodawca i główny organizator zamachów na World Trade Center z 11.09.2001, Chalid Szajch Muhammad złożył rodzinom ofiar zaskakującą ofertę. Chce zeznawać na ich korzyść w procesie przeciwko Arabii Saudyjskiej. W zamian za współpracę Muhammad chce uciec od grożącej mu kary śmierci. Jego proces jeszcze się nie zakończył. Wraz z nim zeznawać miałoby jeszcze 4 innych zamachowców, 3 przebywa w Guantanamo, a 2 w więzieniu w USA.
#dziejesiewsporcie: czy właśnie poznaliśmy gola 2019? Zobacz ten strzał

#dziejesiewsporcie: czy właśnie poznaliśmy gola 2019? Zobacz ten strzał

Piłka nożna
W meczu Primera Division w Boliwii, pomiędzy zespołami Bolivar i Real Potosi, kibice zobaczyli bramkę, która ma szansę na tytuł gola roku. Obrońca gości Abraham Cabrera popisał się strzałem zza połowy, po którym piłka znalazła się w siatce. Gol obciąża konto bramkarza Leonela Moreiry, który wyszedł daleko na przedpole. Pomimo fatalnego błędu golkipera, pojedynek zakończył się wygraną Bolivaru 5:2. W drugiej części dzisiejszego odcinka zobaczycie, jaki prezent kibicowi sprawił jeden z najlepszych futbolistów amerykańskich, a na koniec obejrzycie ćwiczenia, jakie wykonuje Ana Ivanović.
Izrael pręży muskuły. Wyniki tajemnicznych testów na Alasce

Izrael pręży muskuły. Wyniki tajemnicznych testów na Alasce

Wiadomości
Na Alasce odbyły się testy systemu obrony przeciwrakietowej Arrow-3. Zakończyły się one sukcesem. Amerykańska Agencja Obrony Przeciwrakietowej podała, że to "krok milowy" w rozwijanu systemu. - W ostatnich tygodniach przeprowadziliśmy trzy tajne i przełomowe próby rakiety Arrow-3. Miały miejsce na Alasce przy pełnej współpracy z naszym wielkim sojusznikiem - Stanami Zjednoczonymi. Sukces przerósł nasze oczekiwania. Arrow-3 przechwyciła pociski poza atmosferą, na wysokości i przy prędkości, do jakich nie byliśmy przyzwyczajeni. Za każdym razem był to strzał w 10 - podsumował testy premier Izraela, Benjamin Netanjahu. Były to pierwsze testy systemu poza granicami Izraela. - Teraz Izrael ma możliwość działać przeciw pociskom wystrzelonym z Iranu i jakiegokolwiek innego miejsca. To wielkie osiągnięcie. Wszyscy nasi wrogowie niech wiedzą, że możemy ich pokonać w ofensywie i defensywie - dodał szef izraelskiego rządu. Arrow-3 wraz z m.in. Żelazną Kopułą tworzy wielowarstwową tarczę antyrakietową. Ma chronić Izrael przed atakami rakietowymi ze strony Strefy Gazy, Libanu, a także irańskimi pociskami dalekiego zasięgu.