Wyniki wyszukiwania dla:

Sebastian Mikosz

Liczba wyników: 210

Skarb Inków ukryty w Polsce?

Skarb Inków ukryty w Polsce?

Ciekawostki
Jak głosi legenda, bezcenne kosztowności wywiezione z Peru miały zostać ukryte na zamku w Niedzicy. W XIX wieku do Polski miał go przywieźć po długiej ucieczce przed Hiszpanami Sebastian Berzewiczy, który wraz z rodziną stał się na celowniku konkwistadorów. Wszystko przez ślub z Peruwianką z inkaskiego królewskiego rodu i prowadzoną przez Hiszpanów rzeź peruwiańskiej arystokracji.
Eksport w Polsce. Kto go napędza?

Eksport w Polsce. Kto go napędza?

Finanse
Sebastian Ogórek rozmawia z Piotrem Stolarczykiem, dyrektorem departamentu bankowości międzynarodowej i finansowania eksportu Bank PEKAO SA.                                 
Patryk Jaki potwierdza: Sebastian Kaleta będzie startował do PE

Patryk Jaki potwierdza: Sebastian Kaleta będzie startował do PE

Polska
- Sebastian Kaleta będzie startował z Warszawy do PE. Potwierdzam - oznajmił Patryk Jaki w programie "Tłit", komentując wcześniejsze, nieoficjalne doniesienia Wirtualnej Polski. - To osoba, którą bardzo serdecznie wszystkim państwu polecam. Najzdolniejszy polityk młodego pokolenia w Polsce. Warto na niego postawić w tych wyborach - stwierdził. Wiceminister zabrał też głos ws. roszad w ministerstwie sprawiedliwości. Pytany, kto obejmie jego funkcję, jeśli dostanie się do PE, powiedział, że "ma osobę, którą mógłby zarekomendować". Podkreślił jednak, że decyzja w tej sprawie należy do Zbigniewa Ziobro.
El. ME 2020: Mila o wyborze bramkarza.

El. ME 2020: Mila o wyborze bramkarza. "Łukasza bardzo to boli. Mimo to zachowa się profesjonalnie"

Piłka nożna
- I Szczęsny i Fabiański to klasowi bramkarze. Wiem, że na pewno Łukasza boli to, że nie jest pierwszym bramkarzem. On jednak tego nie pokaże i będzie wspierał Wojtka Szczęsnego na tyle na ile będzie mógł - mówi Sebastian Mila, były piłkarz reprezentacji Polski. - Trener musiał wybierać z dwóch bardzo dobrych bramkarzy. Ani jeden ani drugi go nie zawiedzie. 
Drużyna Wirtualnej Polski wzięła udział w Biegu Tropem Wilczym

Drużyna Wirtualnej Polski wzięła udział w Biegu Tropem Wilczym

Polska
13-osobowa drużyna Wirtualnej Polski wzięła udział w niedzielnym Biegu Tropem Wilczym. Pracownicy naszej firmy pobiegli na dystansie 5 km oraz 10 km w zawodach, odbywających się na terenie Fortu Bema w Warszawie. Wszystko po to, by upamiętnić bohaterską postawę Żołnierzy Wyklętych. W zawodach na terenach Fortu Bema wzięli udział pracownicy Wirtualnej Polski. Na dystansie 5 km wystartowali Klaudia Zawistowska, Aleksandra Laskowska, Piotr Zakrzewski, Maciej Kazimierski i Sebastian Dąbrowski, a w trasę biegu na 10 km ruszyli Piotr Kluska, Krzysztof Olszewski, Marianna Fijewska, Daniel Gutowski, Dominika Strupiechowska, Kamil Pastor, Mateusz Nurek i Michał Bugno. 

"Money. To się liczy". Rozmowa z Bartłomiejem Krupą

Finanse
W programie "Money. To się liczy" z Bartłomiejem Krupą, prezesem Polskiej Izby Doradców i Pośredników Odszkodowawczych rozmawiał Sebastian Ogórek.                          
Krupińska poderwała Karpiela-Bułeckę na... garderobę.

Krupińska poderwała Karpiela-Bułeckę na... garderobę. "Powiedział: jesteś genialna!"

Gwiazdy
Ślub Pauliny Krupińskiej i Sebastiana Karpiela-Bułecki zaskoczył fanów celebryckiej pary. Góral i piękna miss pobrali się w iście zakopiańskim stylu, a pierwsza suknia Pauliny stylizowana była w pełni na góralską. Paulina, "broniąc prywatności", opowiedziała nawet o weselnym menu oraz hitach, jakie przygrywane były na zabawie. W poszukiwaniu tematów do zwierzeń przed kamerą, celebryta postanowiła opowiedzieć o początkach znajomości z mężem. Wyznała, że Sebastian Karpiel-Bułecka z początku nie mógł uwierzyć, że jako kobieta i w dodatku modelka ma tak skąpą garderobę. Celebrytka dodała, że muzyk przyglądając się jej szafie stwierdził, że jest genialna. Dodała, że z czasem garderoba powiększyła się jedynie o ciuszki dla dzieci. O czym jeszcze opowie? 
Karpiel-Bułecka nie wspiera Krupińskiej?

Karpiel-Bułecka nie wspiera Krupińskiej? "Na pewno by się nie zgodził"

Gwiazdy
Paulina Krupińska razem z Klaudią Halejcio wystąpi w najnowszym programie tanecznym telewizji publicznej. W Dance, dance, dance będą odtwarzać choreografie z najpopularniejszych teledysków. Goszcząc w Pytaniu na śniadanie, przyznała, że decyzję o dołączeniu do załogi tanecznego show podjęła za plecami małżonka. Jak można było się spodziewać, Sebastian nie był zadowolony z tej decyzji. Paulina nie wstydzi się budowania kariery za plecami męża, twierdząc, że ten z pewnością nie zgodziłby się na jej pomysły. Choć Krupińska sama miała obawy przed wystąpieniem w show ze względu na dzieci, postawiła ukochanego przed faktem dokonanym, zapewniając, że świetnie poradził sobie z opieką nad dwójką dzieci.
Czy Jerzy Owsiak powinien wrócić? Sebastian Mila:

Czy Jerzy Owsiak powinien wrócić? Sebastian Mila: "Musi sam podjąć tę decyzję"

Sport
Sebastian Mila to były reprezentant Polski w piłce nożnej. Dawid Góra, dziennikarz WP SportoweFakty, zapytał Milę o jego zdanie na temat odejścia Jerzego Owsiaka z funkcji prezesa WOŚP. 
Sebastian Mila o odejściu Piszczka:

Sebastian Mila o odejściu Piszczka: "Mam nadzieję, że uda się go zastąpić"

Piłka nożna
Sebastian Mila w rozmowie z Dawidem Górą z portalu WP SportoweFakty opowiedział o swoich przemyśleniach na temat zakończenia reprezentacyjnej kariery przez Łukasza Piszczka. "To była bardzo przemyślana i świadoma decyzja". 
Sebastian Mila o skokach:

Sebastian Mila o skokach: "To jest coś magicznego, ale nigdy bym się na to nie odważył"

Zimowe
Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, to debiut reporterski Sebastiana Mili w tej dyscyplinie sportu. Były reprezentant Polski w piłce nożnej opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z pierwszym kontaktem ze skokami narciarskimi na żywo. 
Money. To się liczy: Sebastian Mikosz

Money. To się liczy: Sebastian Mikosz

Polska
Rozmowa z Sebastianem Mikoszem, prezesem Kenya Airways.                                                                  
Money. To się liczy: Sebastian Buczek

Money. To się liczy: Sebastian Buczek

Polska
Rozmowa z Sebastianem Buczkiem, prezesem Quercus TFI.                                                                                   
Rajd Dakar. Zientarski zachwycony postawą mistrza.

Rajd Dakar. Zientarski zachwycony postawą mistrza. "Kosiarką jechałby tak samo"

Ekstremalne
- Sebastian Loeb to dla mnie absolutny geniusz. Kosiarką jechałby tak samo... Nie ma dla niego różnicy. W rajdach, motocyklach - wszystko jest dla niego idealne - mówi Włodzimierz Zientarski. 
Były prezes LOT o kondycji narodowego przewoźnika: sprywatyzować

Były prezes LOT o kondycji narodowego przewoźnika: sprywatyzować

Polska
- Aktualna sytuacja LOT-u jest najlepsza w jego historii 90-letniej, ale spółka jest zbyt mała, by skutecznie równoważyć konkurencję. Spółka powinna być sprywatyzowana. Nie ma w Europie dobrze prosperującej linii, która należałaby do państwa. W pewnym momencie będzie konieczne dokapitalizowanie - mówił w programie "Money. To się liczy" Sebastian Mikosz, prezes Kenya Airways. Były prezes LOT odniósł się też do rządowego planu budowy centralnego lotniska.
Zamieszanie wokół NBP.

Zamieszanie wokół NBP. "Działalności banków centralnych pomaga cisza"

Finanse
Inwestorzy przyglądają się temu, co dzieje się wokół NBP. - Wrzawa na razie nie ma wpływu na złotego ani obligacje. Niemniej banki centralne lubią ciszę - uważa Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI. Najlepszym wyjściem z sytuacji, jego zdaniem, byłoby ujawnienie pensji w naszym narodowym banku i zamkniecie sprawy. Zapytany o pensje w dużych instytucjach finansowych odpowiada, że to są płace "bardzo, bardzo wysokie". 
Były prezes LOT o przyszłości lotnictwa: elektryczny samolot, lądowanie na budynkach

Były prezes LOT o przyszłości lotnictwa: elektryczny samolot, lądowanie na budynkach

Polska
- Elektryczny samolot, czyli zmiana systemu napędu, to nie tylko oszczędności na paliwie, ale inna możliwość startu i lądowania, prędkości i wysokości przelotu byłyby inne. Będzie można latać szybciej, będzie można lądować na dachach budynków - mówił w programie "Money. To się liczy" Sebastian Mikosz, prezes Kenya Airways. Zdaniem byłego prezesa LOT w ciągu następnych 10-15 lat czeka nas rewolucja w podróżowaniu na dużych dystansach.
Niepokojące dane z niemieckiej gospodarki.

Niepokojące dane z niemieckiej gospodarki. "Bądźmy optymistami"

Finanse
Mocny spadek produkcji przemysłowej w Niemczech i widmo technicznej recesji w tym kraju spowodowały, że oczy ekonomistów skierowane są na naszego zachodniego sąsiada. Nie bez kozery. - Polska gospodarka jest powiązana z niemiecką, a ta z kolei silnie z chińską - tłumaczy Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI. Nie traci jednak optymizmu. - Jeśli błędy nie zostaną popełnione, skończy się na spowolnieniu, z którego globalna gospodarka zacznie wychodzić - uważa Buczek.
Sebastian Szymański o ME U21: Mamy na tyle mocną drużynę, że możemy coś ugrać

Sebastian Szymański o ME U21: Mamy na tyle mocną drużynę, że możemy coś ugrać

Piłka nożna
- Mamy na tyle mocną drużynę, że możemy coś ugrać - mówi Sebastian Szymański o zbliżających się mistrzostwach Europy U-21, na których zobaczymy reprezentację Polski.
 Krupińska wspomina poprawiny:

Krupińska wspomina poprawiny: "Trwały dwa dni, żeby można było porozmawiać ze wszystkimi gośćmi"

Gwiazdy
Choć Paulina Krupińska i Sebastian Karpiel-Bułecka są parą od ponad czterech lat, a od trzech wychowują wspólnie owoc swojej miłości, nikt nie przypuszczał, że w końcu "dojdzie do ślubu". Mimo że od ceremonii minęły ponad cztery miesiące, modelka nadal przeżywa uroczystość oraz trwające dwa dni poprawiny. Na początku niechętnie dzieliła się szczegółami z uroczystości, jednak z czasem nabrała ochoty na opowiadanie o kulisach góralskiego wesela. Celebrytka przyznała, że jak każda panna młoda, chciała spełnić oczekiwania gości. Krupińska-Karpiel tłumaczy, że kilkudniowe poprawiny zorganizowano głównie ze względu na to, by para młoda mogła porozmawiać ze wszystkimi gośćmi.
Nosi tatuaż nawet na twarzy.

Nosi tatuaż nawet na twarzy. "Nie polecam tego każdemu"

Aktualna moda cię nie pociąga? Masz rację, zaraz się zmieni. Jeśli zależy ci na czymś ponadczasowym i naprawdę indywidualnym, poznaj reguły tatuażu autorskiego. - Chcę nakłonić ludzi do myślenia, czy warto powielać schematy i być kolejną ofiarą tego samego banału - mówi Sebastian "Junior" Jaryszek, jeden z najbardziej cenionych polskich tatuażystów.