Wyniki wyszukiwania dla:

PO

Liczba wyników: 10000

Money. To się liczy

Money. To się liczy

O dużym biznesie i naszych własnych portfelach. Zmianach w gospodarce i co z nich wynika. W programie "Money. To się liczy", prowadzący i ich goście poruszają najważniejsze zagadnienia ekonomiczne, którymi żyje Polska.
Tłit - Andrzej Dera

Tłit - Andrzej Dera

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Andrzej Dera.
Dziwny wywód ministra z kancelarii Andrzeja Dudy. Poszło o LGBT+

Dziwny wywód ministra z kancelarii Andrzeja Dudy. Poszło o LGBT+

Polska
Jarosław Kaczyński podziękował abp. Jędraszewskiemu, który mówił o "tęczowej zarazie". Andrzej Dera pytany był w programie "Tłit" o opinię prezydenta Andrzeja Dudy, który nie wykluczył poparcia w przyszłości dla ustawy o związkach partnerskich. - Ideologia LGBT+ to coś znacznie szerszego niż związki partnerskie. Mamy dobrze skonstruowane prawo - państwo chroni rodzinę, wspiera małżeństwa. Związki partnerskie funkcjonują dziś w Polsce. Nikt nikomu nie patrzy, kto z kim i dlaczego. To nie są tylko związki jednopłciowe - przekonywał Dera.
Przebadali 160 skał. Wnioski zaskoczyły samych badaczy

Przebadali 160 skał. Wnioski zaskoczyły samych badaczy

Ciekawostki
Ogromny, tajemniczy zbiornik metanu zidentyfikowano głęboko pod oceanem. Zbiornik zawiera abiotyczny metan, czyli taki, który nie ma pochodzenia organicznego. Odkrycia dokonali naukowcy z Woods Hole Oceanographic Institution. Przebadali oni łącznie 160 skał pochodzących z górnego płaszcza Ziemi i dolnej skorupy oceanicznej. Dzięki spektroskopii i mikroskopii naukowcy odkryli, że niemal wszystkie próbki zawierają kieszenie pełne metanu. Wyniki badań są ważne nie tylko z ziemskiego punktu widzenia. Mogą bowiem wyjaśnić, w jaki sposób metan utrzymuje się na innych obiektach w Układzie Słonecznym - na przykład na Marsie.
Dramat chorych na raka. Brak dostępu do leków to czubek góry lodowej

Dramat chorych na raka. Brak dostępu do leków to czubek góry lodowej

Polska
- Ponad połowa leków przeznaczonych dla pacjentów cierpiących na nowotwory, które są zarejestrowane na terenie UE, nie jest dostępna w Polsce - powiedziała w programie „Money. To się liczy” Joanna Szyman, prezes szpitala na Klinach. – Tylko rak jajnika jest w Polsce leczony zgodnie z europejskimi standardami. To nie jedyny problem. Długotrwała jest też ścieżka związana z refundacją leku.
Sieć szpitali zawiodła.

Sieć szpitali zawiodła. "Zapotrzebowanie na usługi medyczne rośnie"

Finanse
- Sieć szpitali zakłada, że wybrane placówki nie muszą rywalizować o kontrakty i otrzymują tzw. ryczałt - powiedziała w programie „Money. To się liczy” Joanna Szyman, prezes szpitala na Klinach. – Problem jednak w tym, że zapotrzebowanie Polaków na usługi medyczne rośnie i tych pieniędzy nie wystarcza. Potrzebny jest wzrost wydatków i lepsza koordynacja w rozdzielaniu tych środków.
Dramat na plaży

Dramat na plaży

Ciekawostki
Czwartego w tym miesiącu wieloryba znaleziono we wtorek na plaży w okolicach stolicy Peru, Limy. Przybyli na miejsce weterynarze potwierdzili, że to młody, trzyletni kaszalot.
Olsztyn. Nalot policji na balkon i piwnicę

Olsztyn. Nalot policji na balkon i piwnicę

Polska
34-latek i 45-latek z Olsztyna, stolicy województwa warmińsko-mazurskiego, zostali zatrzymani po nalocie na balkon i późniejszym na piwnicę.
Loty pierwszej damy. Minister Andrzeja Dudy mówi, jak jest

Loty pierwszej damy. Minister Andrzeja Dudy mówi, jak jest

Polska
- Pierwsza dama lata tylko przy oficjalnych delegacjach pana prezydenta. Sama sobie nie lata. Jeździ samochodem, to wiem na 100 proc., albo pociągiem do Krakowa. W zależności od sytuacji - zdradził minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera w programie "Tłit".
5 błędów w przygotowywaniu sałatki greckiej

5 błędów w przygotowywaniu sałatki greckiej

Kuchnia
Sałatka grecka to jedna z najczęściej goszczących potraw na polskich stołach latem. Wielu Greków goszczących w Polsce krzywi się na widok przygotowywanego w naszych domach czy restauracjach dania, które teoretycznie ma być sałatką grecką. Co robimy źle? Zobacz film.
NIK: trudna sytuacja szpitali.

NIK: trudna sytuacja szpitali. "Bez zwiększenia nakładów niewiele się zmieni"

Polska
- Nie uda się w istotny sposób naprawić sytuacji w służbie zdrowia bez zwiększenia nakładów finansowych - powiedziała w programie „Money. To się liczy” Joanna Szyman, prezes szpitala na Klinach. – One wzrosły, ale dużo szybciej wzrastały koszty związane z wynagrodzeniami czy wydatkami na media. Rośnie też zapotrzebowanie na świadczenia medyczne, bo jesteśmy społeczeństwem starzejącym się. Nie da się tej sytuacji poprawić wyłącznie poprzez ruchy organizacyjne takie jak tworzenie sieci szpitali.
Ofensywa już blisko. Zobacz nagranie z linii frontu

Ofensywa już blisko. Zobacz nagranie z linii frontu

Świat
Chan Szajchun, miasto kontrolowane przez syryjskich rebeliantów, jest na celowników sił rządowych prezydenta al-Asada. Przygotowanie do przejęcia miasta jest częścią większej ofensywy, wspieranej przez Rosję. We wtorek Rosjanie przeprowadzili szereg nalotów wymierzonych w przeciwników reżimu i udostępnili nagranie.
Miażdżący sondaż dla Schetyny. Andrzej Dera komentuje

Miażdżący sondaż dla Schetyny. Andrzej Dera komentuje

Polska
W sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" 58 proc. badanych stwierdziło, że Grzegorz Schetyna nie nadaje się na lidera opozycji. - Takie badania są od dłuższego czasu, mimo wszystko Schetyna wciąż rządzi. To problem środowiska PO. Mają lidera, jakiego sobie wybrali. Niech teraz płaczą - komentował minister w Kancelarii Prezydenta w programie "Tłit". - Kaczyński, jeśli chodzi o ranking zaufania, jest dużo wyżej. Jaka jest reakcja? Spotyka się z obywatelami. Taka jest fundamentalna różnica między Schetyną a Kaczyńskim - dodał.
Rokitnik, czyli rosyjski ananas

Rokitnik, czyli rosyjski ananas

Kuchnia
Pomarańczowe owoce znane już w starożytności, obecnie przeżywają drugą młodość i cieszą się coraz większą popularnością. Rokitnik to superfood, który w sezonie jesiennym może pozytywnie wpłynąć na organizm. Zobacz film.
Farma trolli w resorcie sprawiedliwości. Minister Dudy odpowiada Tuskowi

Farma trolli w resorcie sprawiedliwości. Minister Dudy odpowiada Tuskowi

Polska
Donald Tusk w mocnych słowach skrytykował aferę wokół Łukasza Piebiaka. - Nie podoba mi się takie tłumaczenie. Pamiętam, że Tusk odżegnywał się, mówił, że słowa o bolszewikach nie były odniesieniem do współczesności. Teraz zaprzecza samemu sobie. Taka wiarygodność - komentował Andrzej Dera w programie "Tłit". Pytany, co na to prezydent, odparł, że jego ta sprawa nie dotyczy.
Jezioro szkieletów

Jezioro szkieletów

Ciekawostki
Położone w Himalajach jezioro skrywa przerażające tajemnice. W 1942 r. brytyjski strażnik odkrył tam szczątki ponad 200 osób. Początkowo podejrzewano, że to kości japońskich żołnierzy. Badania wykazały, że kości są o wiele starsze i może to być miejsce starożytnej katastrofy. Pojawiło się kilka teorii – m.in. o epidemii i rytualnym samobójstwie. Ostatecznie uznano, że prawdopodobną przyczyną śmierci tej dużej grupy ludzi było gigantyczne gradobicie.
Dolnośląskie. Policja z Wrocławia pokazała nagranie z przejazdu w Nowej Wsi Kąckiej

Dolnośląskie. Policja z Wrocławia pokazała nagranie z przejazdu w Nowej Wsi Kąckiej

Polska
Nowa Wieś Kącka nie została wybrana przez policjantów przypadkowo. Na tym samym przejeździe zginęło 5 osób w czerwcu 2019 roku.Kierowcy nadal ryzykują tu życiem.
Mamy mają moc - Anna Tańska-Zbróg

Mamy mają moc - Anna Tańska-Zbróg

Styl życia
MAMY MAJĄ MOC to rozmowy o dzielnych mamach, które każdego dnia stawiają czoła wyzwaniom macierzyństwa, ukazując przy tym niesamowitą siłę miłości i odwagę. Program ma na celu pokazanie, że każdy lęk można oswoić, dając sobie i swoim pociechom poczucie bezpieczeństwa. Bohaterką pierwszego odcinka jest Anna Tańska-Zbróg, mama 10-letniej Natalii i 6-letniego Miłosza, który urodził się z zespołem Downa. W rozmowie z dziennikarką Olą Nagel opowiada m.in. o trudnym momencie porodu, podczas którego dowiedziała się o chorobie syna, o procesie oswajania się z niepełnosprawnością i o miłości do swojego męża. Pojawienie się na świecie Miłosza zmieniło jej życie na… lepsze.
Efektowne wyburzanie. Zobacz nagranie z lotniska

Efektowne wyburzanie. Zobacz nagranie z lotniska

Świat
Międzynarodowe lotnisko Tampa, Floryda, USA. We wtorek niedługo po północy doszło do niecodziennego wydarzenia. Zdecydowano wyburzyć garaż wypożyczalni samochodów. W momencie eksplozji lotnisko było zamknięte. Wszystko nagrała kamera monitoringu.
Najnowszy pokaz

Najnowszy pokaz "Cyberpunk 2077" - nowej gry od twórców "Wiedźmina"

Gry
16.04.2020 - to data premiery gry, na którą czeka cały świat. Czy futurystyczna gra akcji spełni oczekiwania milionów fanów? Oto co widzieliśmy na specjalnym, prasowym pokazie "Cyberpunk 2077" w niemieckiej Kolonii, podczas targów Gamescom 2019.

"Rambo: Ostatnia krew". Nowy zwiastun filmu

Zwiastun
"Rambo: Ostatnia krew" ("Rambo V") to amerykański film sensacyjny z Sylvestrem Stallonem z 2019 roku. Za reżyserię piątej części przygód Johna Rambo odpowiada Adrian Grunberg. Poza ubóstwianym Stallonem w filmie zagrali Paz Vega, Adriana Barraza, Joaquin Cosio oraz Oscar Jaenada.