Wyniki wyszukiwania dla:

OFE

Liczba wyników: 55

#dziejesienazywo: niższy wiek emerytalny to polityczne mrzonki

#dziejesienazywo: niższy wiek emerytalny to polityczne mrzonki

Finanse
Wiek emerytalny będzie podnoszony i nie ma od tego ucieczki. Niezależnie od tego, co dziś zrobią politycy - mówi w #dziejesienazywo profesor Marek Góra. Twórca reformy emerytalnej proponuje mocno zdystansować się wobec obecnych obietnic polityków. Jak przekonuje, dla dzisiejszych 30-40 latków nie mają one żadnego znaczenia.
#dziejesienazywo: Praca po 70 to najlepszy sposób na wyższą emeryturę

#dziejesienazywo: Praca po 70 to najlepszy sposób na wyższą emeryturę

Finanse
Praca po 70 to najlepszy sposób na wyższą emeryturę. Innego praktycznie nie ma - przekonuje w twórca reformy emerytalnej prof. Marek Góra.Tłumaczy, że są trzy sposoby podniesienia swojej emerytury: mieć więcej dzieci, dodatkowo oszczędzać i dłużej pracować. - Poza tymi trzema sposobami na wyższą emeryturę nie ma żadnego innego, jeśli ktoś mówi inaczej - to znaczy, że ściemnia - uważa gość #dziejesienazywo.
Okno transferowe w ZUS. 25 tys. osób chce wrócić do OFE

Okno transferowe w ZUS. 25 tys. osób chce wrócić do OFE

Finanse
1 kwietnia otworzyło się okno transferowe, które pozwala na zmianę decyzji, co do naszych składek emerytalnych. Właśnie teraz można przenieść część składki z ZUS do OFE, ale również wrócić z OFE do ZUS. Decyzję można podjąć do końca lipca. ? Do tej pory ok. 25 tys. osób zdecydowało przenieść część składki z ZUS z powrotem do OFE ? mówi w rozmowie z money.pl Paweł Jaroszek, wiceprezes ZUS.
#dziejesienazywo: Tyszka: dlaczego Kaczyński popiera Tuska? To skandal!

#dziejesienazywo: Tyszka: dlaczego Kaczyński popiera Tuska? To skandal!

Polska
- Uważam, że to jest skandal. Dlaczego Jarosław Kaczyński, PiS, popiera Tuska? Nie wynika to z tego, że to dobry kandydat na przewodniczącego RE. Nie wynika z tego, że on służy Polsce, bo on szkodzi Polsce ewidentnie. Szkodził przez osiem lat, podnosząc 21 razy podatki, nacjonalizując pieniądze w OFE, zadłużając nas na 500 mln złotych - stwierdził w #dziejesienazywo wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).
Statistica: Ile zarabiają OFE? Ostatnio raczej tracą

Statistica: Ile zarabiają OFE? Ostatnio raczej tracą

Polska
Od 1 kwietnia otworzyło się okienko w OFE. Przyszli emeryci mogą zmienić fundusz emerytalny, a ci którzy dziś są odkładają swoje pieniądz w ZUS zdecydować się na oszczędzanie także poza państwowym ubezpieczycielem. Problem w tym, że OFE w ostatnich latach przynosiły więcej strat niż zysku.
#dziejesienazywo: kiedy obniżenie wieku emerytalnego?

#dziejesienazywo: kiedy obniżenie wieku emerytalnego?

Finanse
Obniżenie wieku emerytalnego do 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet może nastąpić w pierwszym półroczu - mówi w #dziejesienazywo Elżbieta Rafalska. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Na argument o tym, że szybsze przechodzenie na emeryturę oznacza znacznie niższe świadczenia minister odpowiada: - To nie jest przymus, każdy podejmie indywidualną decyzję czy chce pracować dłużej czy chce przejść wcześniej na tą emeryturę.
#dziejesienazywo: spór o OFE

#dziejesienazywo: spór o OFE

Finanse
- OFE od początku były złym rozwiązaniem, przez nie państwo musi się ciągle zadłużać - przekonuje w #dziejesienazywo prof. Leokadia Oręziak ze Szkoły Głównej Handlowej. - Dzięki OFE polska gospodarka mogła się rozwijać - odpowiada Małgorzata Rusewicz, prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych.
#dziejesienazywo: prof. Oręziak: pozostałe w OFE pieniądze powinny zostać przekazane państwu

#dziejesienazywo: prof. Oręziak: pozostałe w OFE pieniądze powinny zostać przekazane państwu

Finanse
- 150 miliardów złotych, które pozostały jeszcze w Otwartych Funduszach Emerytalnych powinny zostać przekazane go ZUS-u - uważa prof. Leokadia Oręziak ze Szkoły Głównej Handlowej. Jej zdaniem tylko w ten sposób można uchronić te pieniądze przed ryzykiem, z jakim wiąże się inwestowanie ich przez towarzystwa emerytalne.
Czy OFE przetrwają?

Czy OFE przetrwają?

Polska
Czy system, w którym jeszcze istnieją Otwarte Fundusze Emerytalne powinien być zachowany, czy mają one jeszcze przyszłość? Zdaniem ekonomistów wkrótce OFE odejdą do historii, ponieważ są na dłuższą metę nie do utrzymania finansowego. W ramach pseudosolidarności, młode pokolenie, które jest mniej liczne niż starsze generacje, będzie musiało płacić coraz większe podatki m.in. na świadczenia emerytalne dzisiejszych emerytów. Drugi filar będzie zamierał. OFE jest praktycznie skasowane wskutek decyzji rządu Donalda Tuska, a trzeci filar w zasadzie nie istnieje.
Pracownik powinien sprawdzać, czy pracodawca płaci składki

Pracownik powinien sprawdzać, czy pracodawca płaci składki

Finanse
Każdy ubezpieczony powinien regularnie sprawdzać swoje konto w ZUS. Przez Platformę Usług Elektronicznych można to robić na bieżąco. ZUS umożliwia sprawdzenie, czy pracodawca odprowadza składki, ile środków zostało zgromadzonych na koncie i jaka ich część trafiła do OFE. W ten sposób łatwo sprawdzić prognozowaną emeryturę. Osoby, które nie założyły jeszcze konta na PUE, o swoich składkach dowiedzą się z listów o stanie konta ubezpieczonego, których wysyłkę ZUS rozpoczął w czerwcu. Listy dotrą do 16 mln osób.
Dykiel krytykuje prezydenta Komorowskiego

Dykiel krytykuje prezydenta Komorowskiego

Gwiazdy
Zbliżające się wybory prezydenckie stały się tematem wielu dyskusji dotyczących kondycji naszego państwa. Włączają się w nie nie tylko politycy, dziennikarze, czy eksperci, ale również gwiazdy. Jednym z ostatnich gości w programie Się Kręci była Bożena Dykiel, która w bardzo mocnych słowach podsumowała kadencję prezydenta Komorowskiego. "Nowoczesny patriotyzm prezydenta polega na tym, że razem ze swoją formacją grabi nas, Polaków. Czym to można nazwać? Afery z OFE, wiek emerytalny 67., zabranie twórcom kultury 50% zysków, to są takie drobiazgi. Policja, która nie strzeże nas, tylko na nas poluje. Miasta, gdzie nie można zaparkować, bo to miasta "słupków" - bulwersowała się. Nie ograniczyła się jednak tylko do skomentowania działań prezydenta i tego, czy "dzieli Polaków czy łączy, strzeże żyrandola a może jest głową państwa". Dykiel wypowiedziała się również na temat polityków i byłego już premiera, Donalda Tuska.
Pozew zbiorow ws OFE. Kto może przystąpić?

Pozew zbiorow ws OFE. Kto może przystąpić?

Prawo
Każda osoba, która gromadziła środki finansowe na przyszłą emeryturę w OFE będzie mógł przystąpić do pozwu zbiorowego. Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że może zająć się sprawą. Decyzja na razie jest nieprawomocna. Pozywający Skarb Państwa liczą, że uda im się wywalczyć odszkodowania za to, że ich pieniądze przekazano z OFE do ZUS.
Co z  reformą systemu emerytalnego?

Co z reformą systemu emerytalnego?

Finanse
Ponad rok po przekazaniu 51,5 proc. środków z OFE do ZUS-u nadal nie jest pewne, czy Trybunał Konstytucyjny nie zmieni kształtu reformy systemu emerytalnego. Wszystko z powodu skargi Rzecznik Praw Obywatelskich. Niewykluczone jest nawet całkowite zakwestionowanie przeniesienia środków z prywatnych funduszy do ZUS-u. Cała reforma to dla OFE duże wyzwanie organizacyjne i finansowe, a mechanizm suwaka powoduje słabszą rentowność inwestycji.
poprzednie1 2 3 następne