Wyniki wyszukiwania dla:

Nowoczesna

Liczba wyników: 303

Dziwne przemówienie Morawieckiego. Kluzik-Rostkowska miała ubaw

Dziwne przemówienie Morawieckiego. Kluzik-Rostkowska miała ubaw

Polska
"Będzie bój jak w bitwie pod Salaminą", "To my jesteśmy spadkobiercami starożytnych Greków" - mówił Mateusz Morawiecki na zjeździe Klubów Gazety Polskiej. - Dzień wcześniej ten sam Morawiecki był wojem spod Grunwaldu. Zastanawiam się po jakie bitwy jeszcze sięgnie. Jeśli mowa o spadku po Grecji, to nie pod starożytnej, tylko tej, którą prowadziła nowoczesna Grecja i miała kłopoty. Można sięgnąć do Twittera i zobaczyć, ileż już było żartów z tego powodu i kto był jakim Grekiem zdaniem internautów. Chciałabym, że szef rządu był człowiekiem, który roztropnie rządzi, a nie ucieka się do bycia wojem spod Grunwaldu lub Salaminy - komentowała Joanna Kluzik-Rostkowska w programie "Tłit".
Balcerowicz ostro do Kaczyńskiego. Reakcja Tarczyńskiego była błyskawiczna

Balcerowicz ostro do Kaczyńskiego. Reakcja Tarczyńskiego była błyskawiczna

Polska
"Każdy, kto podnosi rękę na Kościół, podnosi rękę na Polskę" - stwierdził Jarosław Kaczyński. - Dobrze, że nie mówi jak Cyrankiewicz, że będzie odrąbana - ripostował Leszek Balcerowicz w programie "Tłit". Co na to Dominik Tarczyński? - Balcerowicz do każdej wypowiedzi będzie mówił, że to PRL, choć sam go tworzył. 100 proc. zgody z Kaczyńskim. Wszyscy, którzy podnoszą rękę na Kościół, kończą poza Sejmem. Dowodem SLD, Palikot, Nowoczesna i dowodem będzie Biedroń. Te ordynarne ataki, profanacje to strategia wyborcza. Chodzi o to, by zmobilizować najbardziej skrajne lewicowe siły - stwierdził w rozmowie z WP.
WP zaprasza Mateusza Morawieckiego do debaty z Grzegorzem Schetyną. Co na to premier?

WP zaprasza Mateusza Morawieckiego do debaty z Grzegorzem Schetyną. Co na to premier?

Polska
Wybory europarlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Polacy pójdą do urn już 26 maja. Niestety, wielu obywateli nie zna programów polityków, którzy marzą o posadzie w Parlamencie Europejskim. Właśnie dlatego Tomasz Machała i Marcin Makowski spytali premiera Morawieckiego, czy wziąłby udział w debacie z Grzegorzem Schetyną. - Jeżeli takie będzie uzgodnienie ze strony sztabu, to jak najbardziej tak. Pozostawiam to do decyzji fachowców – stwierdził Morawiecki. I dodał, że jego oponentami powinni być przywódcy wszystkich ugrupowań tworzących Koalicję Europejską. Należą do niej PO, PSL, SLD, Partia Zieloni i Nowoczesna.
Taśmy Kaczyńskiego. Dobitne komentarze w Sejmie

Taśmy Kaczyńskiego. Dobitne komentarze w Sejmie

Polska
- "Kaczyński działa w kominiarce", "sytuacja analogiczna do Misiewicza", "widać, po co PiS nacjonalizował banki" - mówił Ryszard Petru (Teraz!) w Sejmie, komentując nagrania opublikowane przez "Gazetę Wyborczą". - "Zakłamanie", "patologia", "padł mit Kaczyńskiego" - grzmiała z kolei w rozmowie z WP Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna). - "Firmanctwo, "oligarcha", "wschodni watażka", "dynamit, który skruszył maskę Kaczyńskiego" - dodał Krzysztof Brejza (PO)
Tłit - Paweł Rabiej

Tłit - Paweł Rabiej

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Paweł Rabiej.
Bracia Golec uOrkiestra debiutują na Sylwestrze w Zakopanem.

Bracia Golec uOrkiestra debiutują na Sylwestrze w Zakopanem. "Będzie po górlasku"

Polska
Choć trudno w to uwierzyć, bracia Golec uOrkiestra dopiero w tym roku pierwszy raz wystąpią na Sylwestrze Marzeń z Dwójką w Zakopanem. W rozmowie z Wirtualną Polską opowiedzieli o planach na tę wyjątkową noc. - Będzie nowoczesna jakość w góralskim stylu. Zagramy z Gromee'em - słyszymy.
Paweł Rabiej o odejściach z Nowoczesnej: mam żal do kolegów

Paweł Rabiej o odejściach z Nowoczesnej: mam żal do kolegów

Polska
- Trudno mieć żal do kogoś, że przejmuje posłów z innej partii, gdy nadarza się taka okazja. Raczej bym miał żal do kolegów, że zdecydowali się na to - tak Paweł Rabiej zareagował na pytanie, czy ma żal do Grzegorza Schetyny. - To było niepotrzebne, wpłynie też na ich wizerunek publiczny. Mam tylko nadzieję, że nie wpłynie źle na potencjał rozwoju koalicji. Jest potrzebna, jeśli myślimy o wygraniu wyborów do Sejmu i PE - podkreślił.
Jasna Chopok. Po słowackiej stronie Tatr

Jasna Chopok. Po słowackiej stronie Tatr

Podróże
Oto Jasna Chopok - największy ośrodek sportów zimowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Wojciech Majeran, przedstawiciel firmy Tatry Mountain Resorts, opowiada o największych atrakcjach tego miejsca i dlaczego warto tu przyjechać. Niewielka odległość z Polski, 50 km tras, nowoczesna infrastruktura, przyjaźni mieszkańcy czy atrakcje dla małych i dużych. Nic dziwnego, że ośrodek cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków.
Ryszard Petru: jeśli ktoś nie ma pomysłu jak spłacać zobowiązania, nie nadaje się na szefa

Ryszard Petru: jeśli ktoś nie ma pomysłu jak spłacać zobowiązania, nie nadaje się na szefa

Polska
- Ko jak kto, ale ja umiem liczyć pieniądze. Zebrałem je na kampanię, Michał Pihowicz dokonał złego przelewu. Tak długo jak ja byłem w Nowoczesnej, raty były spłacane. Jak mnie zabrakło, N. przestała być w stanie to robić. Jeśli ktoś nie ma pomysłu jak spłacać zobowiązania, nie nadaje się na szefa - mówił Ryszard Petru w programie "Tłit". Pytany, ile w wyborach zgarnie partia Teraz!, odpowiedział, że liczy na dwucyfrowy wynik. - Jak zbliżały się wybory, szacunki były, że dostaniemy powyżej 10 proc. Ostatnie dwa tygodnie kampanii obniżyły to do 6-7. Mam świadomość, że potencjał to jedna rzecz. Konsekwencja, działanie, program - druga. Zwycięża ten, który na ostatniej prostej kampanii nie popełnia błędów - dodał.
Barbara Nowacka komentuje tarcia na linii PO-Nowoczesna. Apel

Barbara Nowacka komentuje tarcia na linii PO-Nowoczesna. Apel

Polska
- Katarzyna Lubnauer jest mądrą i doświadczoną osobą w polityce, wie, że jednoczy nas wspólny cel. Jak zabraknie nam wszystkim mądrości, PiS będzie rządziło kolejne 4-8 lat. Jestem z nią w stałym kontakcie, ze Schetyną też. Wiem, że kurz opadnie, porozumienia nastąpią. Szkoda, że dzieje się to w świetle kamer, ale rozumiem, że przesilenia są konieczne. Obawialiśmy się, że po wygranych wyborach mogą nastąpić konflikty. Jeśli występują takie zjawiska jak smutny przykład pana Kałuży, nie dziwię się, że między PO a N. wrze. Apeluję o zachowanie spokoju i łączenie się - mówiła Barbara Nowacka w programie "Tłit".
Michał Wójcik: Nowoczesna została skonsumowana, to koniec

Michał Wójcik: Nowoczesna została skonsumowana, to koniec

Polska
- To koniec Nowoczesnej. Nawet publicyści, którzy nie sympatyzują ze Zjednoczoną Prawicą, są rozbawieni sytuacją. Kilka tygodni temu wszyscy trzymali się za ręce, wczoraj okazało się, że N. prawie już nie ma. Tak się kończy, gdy się wchodzi w porozumienia ze Schetyną - mówił wiceminister sprawiedliwości w programie "Tłit". Zapewnił przy tym, że Zjednoczona Prawica funkcjonuje "bardzo dobrze". - Jesteśmy silni, takich sytuacji absolutnie nie ma - stwierdził.
Piotr Misiło o przejściu Kałuży do PiS.

Piotr Misiło o przejściu Kałuży do PiS. "W Nowoczesnej chciano zamieść tę sprawę pod dywan"

Polska
- Po tym, co się stało z Kałużą na Śląsku, w Nowoczesnej królował pogląd, by zamieść tę sprawę pod dywan, że sprawa rozjedzie się po kościach. Miałem inne zdanie, że trzeba z otwartą przyłbicą wyjść do wyborców, przeprosić. Stało się inaczej. To, co stało się na Śląsku, nigdy nie powinno się wydarzyć. Doszło do ręcznego sterowania wbrew procedurom w partii, które okazało się zabójstwem dla Śląska - mówił Piotr Misiło w programie "Tłit".
Piotr Misiło: z Nowoczesnej zostałem wyrzucony sms-em

Piotr Misiło: z Nowoczesnej zostałem wyrzucony sms-em

Polska
- Nie tak wyobrażałem sobie dyskusję wewnątrz partii. Tak naprawdę zostałem wyrzucony sms-em. Nowoczesna to jest partia, którą kocham. Miałem przyjemność ją tworzyć z Ryszardem Petru. Ale będę namawiał koleżanki i kolegów, by dążyć do działania w KO - powiedział Piotr Misiło w programie "Tłit". Odniósł się też m.in. do słów Katarzyny Lubnauer, która stwierdziła, że poseł "ma silne dążenie, by było o nim głośno". - Więcej niż Lubnauer w mediach chyba nikt nie występuje - odparł Misiło.
Zaprzysiężenie Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy

Zaprzysiężenie Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy

Polska
22 listopada w Pałacu Kultury i Nauki odbyła się uroczysta sesja Rady Warszawy. Podczas niej zainaugurowano nową kadencję radnych, a Rafał Trzaskowski został zaprzysiężony na prezydenta miasta. Ustępująca szefowa stołecznego ratusza dziękowała za 12 lat służby na rzecz Warszawy i jej mieszkańców i gratulowała swojemu następcy. Trzaskowski do władz miasta zaprosił Pawła Rabieja (Nowoczesna), który ma zająć się kwestią reprywatyzacji. Oprócz niego wiceprezydentami pozostaną Renata Kaznowska oraz Michał Olszewski. Na czwartego zastępcę brany jest pod uwagę Robert Soszyński, były burmistrz Mokotowa.
WP Express: wizyta w Gdyńskim Centrum Filmowym

WP Express: wizyta w Gdyńskim Centrum Filmowym

Podróże
Ten budynek robi prawdziwe wrażenie. Gdyński plac Grunwaldzki także przeszedł prawdziwą metamorfozę. To tutaj znajduje się nowoczesna siedziba Gdyńskiego Centrum Filmowego. Nowe miejsce stało się wizytówką miasta.
Grube ryby odejdą z .N?

Grube ryby odejdą z .N? "To plotki, które sieją najczęściej ci, którzy są poza partią”

Wiadomości
Gościem „Gabinetu Cieni” u Adama Hofmana była Katarzyna Lubnauer. Były polityk PiS i przewodnicząca Nowoczesnej komentowali aferę KNF, ostre słowa Donalda Tuska o „bolszewikach” i nieobecność szefowej .N. na oficjalnych obchodach Święta Niepodległości. Ale emocje wzbudziły przytoczone przez Hofmana pogłoski o kryzysie w dawnej partii Ryszarda Petru. 
Emocjonalna reakcja Pawła Kukiza na sondaże

Emocjonalna reakcja Pawła Kukiza na sondaże

Polska
Lider Kukiz’15 pytany był w programie "Tłit" o dołujące wyniki w ostatnich sondażach. W jednym z nich klub znalazł się nawet pod progiem wyborczym. - Gdzie dołujemy? Niech pan przejrzy internet, wygoogluje: "Kukiz'15 sondaże", utrzymujemy się na takim poziomie, na jakim byliśmy na początku kadencji. Nowoczesna zniknęła, a my jesteśmy samodzielnym bytem - komentował Kukiz. Podkreślił, że wyniki sondaży zależne są od metodologii i tego, ile kosztują.
Opozycja żąda dymisji Patryka Jakiego za tragedię w Warszawie. Marcin Horała: absurd i gra polityczna

Opozycja żąda dymisji Patryka Jakiego za tragedię w Warszawie. Marcin Horała: absurd i gra polityczna

Polska
Nowoczesna żąda dymisji wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego po sobotniej tragedii w Warszawie. Przebywający na przepustce z więzienia mężczyzna miał zamordować konkubinę i jej dziecko. Opozycja twierdzi, że odpowiedzialny politycznie za tragedię jest właśnie Jaki. - Cytując poetę: "tonący brzydko się chwyta". Opozycja, dostrzegając słabość swojego kandydata w Warszawie, wytacza działa, by używać tej strasznej tragedii w kampanii - komentował w programie "Tłit" poseł PiS Marcin Horała. Jak podkreślił, "minister odpowiada na działania systemowe, a nie ściąganie, czy łapanie każdego pojedynczego złodzieja, czy mordercy". - Żerują - jak stwierdził Jaki - na ludzkiej tragedii? - pytał Marek Kacprzak. - W sposób oczywisty. To działanie na zasadzie skojarzenia, cyniczna gra, wykorzystanie tego, że za kilka tygodni w szumie informacyjnym nikt nie będzie pamiętał, o co chodzi, tylko że minister Jaki był zamieszany w jakieś morderstwo. Skandaliczne zachowanie, mam nadzieję, że ludzie to będą widzieli - odpowiedział Horała. "Absurd i gra polityczna", "obrzucać błotem, a nuż się coś przyklei", "propagandowe gierki" - dodał.

"Co Schetyna obiecał Nowackiej?" Odpowiedź Lubnauer

Polska
- Cieszę, się, że Barbara Nowacka do nas dołączyła. To pokazuje, że mamy szansę zmienić podejście Koalicji Obywatelskiej do pewnych rzeczy, dzięki temu, że zwiększy się środowisko progresywne, które reprezentuje Nowoczesna - mówiła Katarzyna Lubnauer w programie "Tłit". Pytana o szczegóły porozumienia i o to, co z Grzegorzem Schetyną obiecali Nowackiej, odpowiedziała: "Bardzo prostą rzecz - demokratyczne państwo, obronę samorządów, wartości, które Barbara Nowacka również podziela". Dopytywana, czy chodzi np. o związki partnerskie, Lubnauer wskazała, że porozumienie dotyczy na razie wyborów samorządowych. Dodała jednak, że "są rozmowy" o współpracy na przyszłość.
Mocny wpis Pawłowicz. Katarzyna Lubnauer odpowiada

Mocny wpis Pawłowicz. Katarzyna Lubnauer odpowiada

Polska
"Że niby jakieś 'kobiety pokonają PiS', który zbliża się do firanek posłanki Lubnauer? Że niby tą walącą w sejmową trybunę piąstką? Że niby ta, co szuka Marszałka na sali sejmowej, czy ta co kłamała o Petru? Póki co, kobiety, to 'obaliłyście' własną partię..." - napisała na Twitterze posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Do jej słów odniosła się w programie "Tłit" szefowa Nowoczesnej. - Tu jest pewna przenośnia. Chodzi o to, że działania PiS-u, np. kwestie związane z prawami kobiet, powodują, że mamy poczucie, iż zaczyna się wtrącać w życie kobiet - tłumaczyła Lubnauer. Prowadzący program Marek Kacprzak przypomniał, że również posłowie Nowoczesnej przesądzili o losie projektu "Ratujmy Kobiety". - Wszyscy sami się ukarali. Byłam wściekła. Złożyliśmy potem ustawę liberalizującą dostęp do aborcji - mówiła Lubnauer. - Jeśli ktoś decyduje o tym, jak mamy żyć, to tak jakby zaglądał nam za firankę, jakby zaglądał nam do łóżek - przekonywała. Podkreśliła, że sprawy kobiet mogą zdecydować o wynikach wyborów w tym i w następnym roku.  
Kontrowersyjny pomysł Nowoczesnej. Joanna Scheuring-Wielgus

Kontrowersyjny pomysł Nowoczesnej. Joanna Scheuring-Wielgus "zszokowana"

Polska
Żeby znaleźć się na listach Nowoczesnej, trzeba będzie zapłacić od 500 do 3000 zł. - Jak to przeczytałam, byłam zszokowana. To w zasadzie haracz. Jeśli nie zapłacisz, nie wystartujesz - komentowała była posłanka tego ugrupowania Joanna Scheuring-Wielgus w programie "Tłit". W jej ocenie, Nowoczesna nie radzi sobie z finansowaniem partii. Czy to definitywny koniec? - Dla mnie on nastąpił 9 maja, kiedy odchodziłam z Nowoczesnej. To dla mnie miłe wspomnienie. Niech zajmują się sobą, ja sobą i idźmy do przodu - podsumowała posłanka.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 15następne