Wyniki wyszukiwania dla:

Malcolm Rifkind

Liczba wyników: 10

Dr John nie żyje

Dr John nie żyje

Gwiazdy
Sześciokrotny zdobywca nagrody Grammy, Malcolm John Rebennack zmarł na atak serca w wieku 77 lat. Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych pianistów w historii Nowego Orleanu.
Malcolm Rifkind u Michała Kobosko w

Malcolm Rifkind u Michała Kobosko w "Racji Stanu". Zobacz cały odcinek!

Polityka
- Polska została jednym z najsilniejszych członków Sojuszu. Realizujecie cele Sojuszu, wydając ponad 2 proc. PKB na cele związane z obronnością. Każdy dziś wie, że Polska ma solidne możliwości wojskowe. Poza Stanami Zjednoczonymi w NATO liczą się przede wszystkim Wielka Brytania, Francja i Polska. Także Turcja, ale w innej roli. Oczywiście wszyscy sojusznicy w NATO są poważnymi partnerami, ale dokładają się w różnym stopniu - powiedział w "Racji Stanu" Malcolm Rifkind, były szef brytyjskiego MON i MSZ.

"Racja Stanu". Rifkind: "Nie Polska była krytykowana jako kraj, tylko konkretny polski rząd"

Polityka
- Gdzie jest dziś Polska? Byliśmy ostatnio mocno krytykowani przez Brukselę z wielu powodów, szczególnie jeśli chodzi o rządy prawa - pytał Malcolma Rifkina prowadzący program, Michał Kobosko. - Proszę wybaczyć, ale to nie Polska była krytykowana jako kraj, tylko konkretny polski rząd – za działania w niektórych sferach. Niepokój dotyczył rządów prawa. Esencja tego systemu polega na tym, że sędziowie muszą być niezależni, nie mogą pozostawać na usługach rządu. Po nominacji muszą pozostać niezależni w swoich decyzjach - odpowiedział były szef brytyjskiego MON i MSZ, gość kolejnej "Racji Stanu".
Brexit. Sir Malcolm Rifkind szczerze o jego przyczynach w

Brexit. Sir Malcolm Rifkind szczerze o jego przyczynach w "Racji Stanu"

Polityka
- Nie będę udawał, że Brexit mnie cieszy i raduje. Powiedziałbym jednak, że był to wypadek przy pracy, który prędzej czy później musiał się wydarzyć. Proszę pamiętać, że my bardzo późno wstąpiliśmy do Unii Europejskiej.Nie zrobiliśmy tego na samym początku, bo nie chcieliśmy. Powstała wspólna waluta – my jej nie przyjęliśmy. Powstała strefa Schengen – my do niej nie weszliśmy. Pomysły armii europejskiej – nie dla nas - mówił Malcolm Rifkind w programie Michała Kobosko, "Racja Stanu". - Sądzę, że nie mamy do czynienia z końcem Unii, ale z powstaniem podziału na dwie grupy krajów członkowskich - podsumował były szef brytyjskiego MON i MSZ.

"Racja Stanu": Putin "uratował" NATO. "Uczynił nam przysługę"

Polityka
- Putin uczynił NATO wielką przysługę. Zanim rozpoczęła się jego agresja na Ukrainę w krajach członkowskich dyskutowano o przyszłości NATO. O tym, czy Sojusz jest nadal potrzebny. Tym, co Putin osiągnął, było też zakończenie na dobre debaty na temat przyszłości NATO - powiedział Malcolm Rifkind w rozmowie z Michałem Kobosko. Były szef brytyjskiego MON i MSZ był gościem w kolejnym odcinku programu "Racja Stanu".

"Polska jednym z najsilniejszych członków NATO". Malcolm Rifkind w "Racji stanu"

Polityka
- Polska została jednym z najsilniejszych członków w NATO. Oprócz Stanów Zjednoczonych, w NATO liczą się przede wszystkim Wielka Brytania, Francja i Polska - mówi sir Malcolm Rifkind, były szef brytyjskiego MON i MSZ. Polityk jest gościem najnowszego odcinku programu "Racja stanu" Michała Kobosko. W wywiadzie dla WP Rifkind mówił również m.in. o Brexicie, przyszłości UE oraz dlaczego polski rząd jest słusznie krytykowany w Unii za kwestię praworządności.
Malcolm Rifkind:

Malcolm Rifkind: "Decyzja o rozszerzeniu NATO była właściwa i uzasadniona"

Polityka
- W połowie lat 90. Związek Radziecki już nie istniał. W sytuacji, gdyby Polska, Czechy iWęgry pozostawały poza Sojuszem Atlantyckim, mielibyśmy wielki obszar pozostający pomiędzy Rosją a NATO. Rosja przechodziła wówczas przez okres pewnej anarchii i niepewności. Dlatego uważam, że decyzja o rozszerzeniu NATO była właściwa i uzasadniona. Zapadła we właściwym czasie - powiedział Malcolm Rifkind. Były szef brytyjskiego MON i MSZ gościł u Michała Kobosko w programie "Racja Stanu".
Córka Moniki Zamachowskiej marzy o karierze w show-biznesie. Chce zostać wokalistką

Córka Moniki Zamachowskiej marzy o karierze w show-biznesie. Chce zostać wokalistką

Gwiazdy
Zosia Malcolm nie zamierza iść w ślady mamy i pracować jako dziennikarka. Marzy jednak o bywaniu na czerwonym dywanie i karierze w show-biznesie. Dziewczynka planuje zostać wokalistką i bierze lekcje śpiewu u Agaty Steczkowskiej. Monika Zamachowska twierdzi, że jej córka nie tylko świetnie śpiewa, lecz także ma zdolności taneczne i malarskie.
Córka Zamachowskiej już walczy o karierę.

Córka Zamachowskiej już walczy o karierę. "Chciałabym chodzić po czerwonym dywanie!"

Gwiazdy
Monika Zamachowska nie ma oporów przed opowiadaniem w mediach o swoim życiu prywatnym. Właśnie zaczęła promować swoją 13-letnią córkę. Zosia Malcolm jest córką Moniki z drugiego małżeństwa ze Szkotem, Jamiem Malcolmem. Okazuje się, że dziewczynka nie zamierza iść w ślady mamy i pracować jako dziennikarka. Marzy jednak o bywaniu na czerwonym dywanie i karierze w show-biznesie. Planuje zostać wokalistką. Mama profilaktycznie zabiera więc ją na imprezy i wspólnie udzielają wywiadów. Nie za szybko?
Zamachowska:

Zamachowska: "2016 rok nie był dla mnie udany. Chciałabym, żeby już się skończył"

Gwiazdy
Monika Zamachowska 2016 roku nie będzie wspominać dobrze. Rodzina prezenterki od dłuższego czasu boryka się z problemami zdrowotnymi. W szpitalu przebywał były mąż Zamachowskiej. Przeszedł rutynową operację usunięcia woreczka żółciowego. Po zabiegu pojawiły się jednak komplikacje, w wyniku których Jamie Malcolm trafił do szpitala. Niedawno w szpitalu przebywała również jej matka, dziennikarka Barbara Trzeciak-Pietkiewicz. Z problemami zdrowotnymi borykała się także dwójka dzieci prezenterki, Tomasz i Zofia. Monika przyznaje, że wyczekuje już końca tego roku.2016 rok nie był dla mnie udany. Chciałabym, żeby już się skończył. Nie miałam najlepszego roku, mam wiele chorób w rodzinie, różne problemy, ale głównie zdrowotne. Nie chcę tutaj biadolić ani narzekać i wierzę, że w przyszłym roku wszyscy wyjdziemy na prostą.