Wyniki wyszukiwania dla:

MŚ 2018

Liczba wyników: 1357

Wybór dostawcy prądu dla firm. Ekspert:

Wybór dostawcy prądu dla firm. Ekspert: "Ustawa z grudnia narobiła mnóstwo zamieszania"

Finanse
- Ustawa prądowa z grudnia 2018 roku narobiła dużo zamieszania w sektorze energii. Oczywiście nie dotyczy to gospodarstw domowych, ale wszyscy inni muszą złożyć oświadczenie - mówi w programie "Money. To Się Liczy" dr Leszek Juchniewicz, ekspert Pracodawców RP. - To wszystko chyba było niepotrzebne. Brakuje mi stosownego określenia na tę sytuację - dodawał przedstawiciel Pracodawców RP.
Czekali na to od 80 lat. Spektakularne odkrycie na głębokości 820 m

Czekali na to od 80 lat. Spektakularne odkrycie na głębokości 820 m

Ciekawostki
Po 80 latach udało się wreszcie odnaleźć jeden z kluczowych elementów wraku okrętu USS Grunion. Poszukiwacze, którzy od roku robią zdjęcia statku na potrzeby stworzenia modelu 3D, znaleźli dziób jednostki. Archeolodzy mają nadzieję, że dzięki temu odkryciu uda się wreszcie poznać przyczynę zatonięcia okrętu w 1942 r. Do dzisiaj bowiem tajemnicą jest powód pójścia USS Grunion na dno. Wiadomo, że spoczywa na głębokości 820 m. USS Grunion zatonęła podczas swojej pierwszej misji. Okręt zdołał zatopić dwie japońskie łodzie, po czym sam zniknął z radarów. Na pokładzie jednostki było 70 osób. Pierwsze fragmenty maszyny zlokalizowano ponad 10 lat temu u wybrzeży Wysp Aleuckich na Alasce. Poszukiwania zainicjowali trzej synowie jednego z marynarzy, który był na pokładzie USS Grunion. W 2018 r. w prace zaangażował się zespół projektu Lost 52, którzy są ekspertami od zaginionych okrętów. To dzięki ich pracy można mówić teraz o przełomie w badaniach nad USS Grunion.
Piotr Renkiel, trener reprezentacji Polski: Zbierają się łzy, gdy mówię o brązie na MŚ. To był cudowny moment

Piotr Renkiel, trener reprezentacji Polski: Zbierają się łzy, gdy mówię o brązie na MŚ. To był cudowny moment

Sport
Koszykówka 3x3 zaczyna być coraz bardziej popularna w kraju nad Wisłą. Polacy odnoszą spore sukcesy w tej dyscyplinie sportu. Ostatnio Biało-Czerwoni zdobyli brązowy medal na mistrzostwach świata. - To były cudowne momenty - mówi Piotr Renkiel.
Kataklizm, jakiego nikt jeszcze nie widział. Wygląda, jakby ktoś zrzucił bombę

Kataklizm, jakiego nikt jeszcze nie widział. Wygląda, jakby ktoś zrzucił bombę

Wiadomości
Niezwykle wysokie temperatury na Alasce, Syberii i Grenlandii spowodowały liczne pożary lasów. Jeden z nich, w okolicach Fairbanks, na Alasce, udało się nagrać z helikoptera. Z powodu pożaru skażenie powietrza w rejonie jest teraz jednym z największych na świecie. Na samej Alasce w 400 pożarach spłonęło około 33 tys. hektarów lasu. To nie jedyne miejsce na półkuli północnej, gdzie lasy płoną na potęgę. Pożary, które widoczne są z kosmosu mają miejsce również na Grenlandii i Syberii. Dym z płonących lasów w Rosji przykrył obszar 4,5 miliona kilometrów kwadratowych. Według danych Światowej Organizacji Meteorologicznej, liczba i skala pożarów jest niespotykana. Prócz dymu i zanieczyszczeń, pożary lasów przyczyniają się do zwiększenia ilości dwutlenku węgla w atmosferze. Zdaniem ekspertów, z powodu pożarów, za kołem podbiegunowym w lecie 2019 r., do atmosfery trafiło więcej CO2, niż na skutek wszystkich pożarów lasów w tym rejonie w latach 2010 – 2018.
50 lat temu nagle zniknęła. Francuskie wojsko właśnie ogłosiło sukces

50 lat temu nagle zniknęła. Francuskie wojsko właśnie ogłosiło sukces

Wiadomości
Był rok 1968. Na wysokości Tulonu, na Morzu Śródziemnym, przepływała łódź podwodna "Minerve" i nagle zniknęła. Wraz z jednostką zaginęła wieść o 52 członkach załogi. Francuska armia od razu wszczęła poszukiwania. Brał w nich udział nawet słynny oceanograf - Jacques Cousteau. Lokalizacja łodzi i przyczyny jej zatonięcia pozostały jednak tajemnicą. Przynajmniej aż do dzisiaj. Francuska minister obrony narodowej, Florence Parly, ogłosiła bowiem właśnie, że "Minerve" odnaleziono. Jednostka spoczywa ok 45 km od portu w Tulonie, na głębokości 2,370 m. Poszukiwania wznowiono w 2018 r. na prośbę rodzin zaginionych marynarzy. Wykorzystano sonar i dron. - To sukces, ulga i demonstracja osiągnięć technicznych. Rodziny czekały na to tak długo - podsumowała Parly.
Bartosz Zmarzlik o Speedway of Nations.

Bartosz Zmarzlik o Speedway of Nations. "Pojedziemy o jak najlepszy wynik dla Polski"

Żużel
- Pojedziemy maksymalnie zdeterminowani, by walczyć o jak najlepszy wynik dla Polski – mówi Bartosz Zmarzlik, który przed rokiem nie znalazł się w trójce reprezentantów Polski na Speedway of Nations i teraz w Rosji zadebiutuje w imprezie, która w sezonie 2018 pojawiła się w kalendarzu sportu żużlowego, zastępując Drużynowy Puchar Świata, gdzie od lat dominowali biało-czerwoni.
Czy uda się na jednym ładowaniu? Elektrykiem z Warszawy do Gdańska

Czy uda się na jednym ładowaniu? Elektrykiem z Warszawy do Gdańska

Ekstra
Mariusz Zmysłowski i Michał Zieliński wsiadają do elektrycznego Jaguara I-Pace'a, który został Samochodem Roku Wirtualnej Polski 2018. Po co? Chcą sprawdzić, czy uda się dojechać na jednym ładowaniu z Warszawy do Gdańska. Bardzo szybko okazuje się, że zadanie nie jest takie proste.

"Klatka po klatce" #34: co czeka Rafała Kijańczuka po dwóch porażkach?

Inne
Kariera Rafała Kijańczuka mocno wyhamowała. Zawodnik uznany odkryciem roku 2018 w polskim MMA doznał dwóch porażek: z Chadisem Ibragimowem na gali M1 w Rosji i z Adamem Kowalskim podczas FEN 25 w Ostródzie. Nie dziwią zatem pytania o jego przyszłość. - Przez rok wykonał wspaniałą robotę. Kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa. Zatrzymał się dopiero w Rosji i w Ostródzie. Teraz trzeba go odbudować. To młody, inteligentny zawodnik, który wyciągnie z tych porażek odpowiednie wnioski. Wszystko, co najlepsze, jeszcze przed nim - zapowiada prezes FEN Paweł Jóźwiak i dodaje, że kierowana przez niego organizacja wciąż wiąże z "Kijaną" duże nadzieje.
Niepublikowane nagranie z zawalenia wiaduktu w Genui. Tak zginęły 43 osoby

Niepublikowane nagranie z zawalenia wiaduktu w Genui. Tak zginęły 43 osoby

Wiadomości
Wiadukt w Genui runął 14 sierpnia 2018 roku. W tragedii życie straciły 43 osoby. Agencja Guardia di Finanza opublikowała nieznane dotąd nagranie, przedstawiające moment katastrofy.
Marina chwali się przyjęciem urodzinowym synka w stylu safari. Fanka:

Marina chwali się przyjęciem urodzinowym synka w stylu safari. Fanka: "Wymarzona impreza Liamka czy mamy?"

Gwiazdy
30 czerwca 2018 roku na świat przyszedł syn Mariny Łuczenko i Wojciecha Szczęsnego. Chłopiec otrzymał "światowo brzmiące" imię Liam. W minioną niedzielę dziecko skończyło roczek. Jego sławna mama zrobiła z tego prawdziwie medialne wydarzenie. Zobaczcie!
Wyśledzili sygnał. Znaleźli więcej, niż planowali

Wyśledzili sygnał. Znaleźli więcej, niż planowali

Ciekawostki
Gigantyczna eksplozja w odległej galaktyce wygenerowała szybki rozbłysk radiowy (FRB), który przemierzył ponad 3 mld lat świetlnych, zanim w 2018 r. dotarł na Ziemię, gdzie wykrył go australijski teleskop ASKAP. Naukowcy postanowili ustalić pochodzenie sygnału. W tym celu wzmocnili sygnał przy użyciu ogromnego superkomputera. Eksperyment okazał się sukcesem. Nigdy wcześniej nie udało się bowiem odnaleźć źródła FRB. To nie koniec. W miejsce, skąd pochodził sygnał, skierowano trzy największe teleskopy na świecie. Wykazały, gdzie dokładnie miała miejsce eksplozja. To zewnętrzny rejon ogromnej galaktyki. ASKAP, we współdziałaniu z optycznymi teleskopami, będzie mógł zlokalizować tysiące rozbłysków. Pomoże to rozwiązać tajemnicę ich pochodzenia i rozwikłać zagadkę ich powstawania.
Lubnauer odpowiada Mazurek. Liczby robią wrażenie

Lubnauer odpowiada Mazurek. Liczby robią wrażenie

Polska
"Dzięki rządom PiS opozycja zobaczyła, że można rządzić skutecznie. Na tyle, by owocami wzrostu gospodarczego dzielić się z Polakami" - stwierdziła Beata Mazurek. Co na to Katarzyna Lubnauer? - Cieszymy się, że Polacy mogą się cieszyć 500+, ale szkoda, że połowę z tych pieniędzy muszą wydawać na prywatną służbę zdrowia, a połowę na korepetycje. Kwota wydawana na 500+, 40 mld zł, to połowa budżetu NFZ. Od roku 2015 do 2018 liczba dzieci korzystających z korepetycji wzrosła z 14 do 32 proc. To oznacza, że polska szkoła zawodzi. Szkoła po zmianach minister Zalewskiej wymaga jeszcze więcej zmian - ripostowała w programie "Tłit".
Niezwykłe znalezisko na Syberii. Ogromny wilk z plejstocenu

Niezwykłe znalezisko na Syberii. Ogromny wilk z plejstocenu

Nauka
W roztapiającej się wiecznej zmarzlinie, w Jakucji, znaleziono ogromną głowę wilka. Ma ponad 40 cm długości i jest prawie dwa razy większa od głów wilków żyjących dzisiaj. Głowę odnalazł w 2018 r. mieszkaniec pobliskich terenów, odkrycie ogłoszono jednak dopiero teraz. Naukowcy oszacowali jej wiek. To 40 000 tysięcy lat. Zachowała się w świetnym stanie.
Marek Sawicki szczerze o Beacie Mazurek

Marek Sawicki szczerze o Beacie Mazurek

Polska
- Powiem szczerze, że Beata Mazurek źle się zasłużyła. To była ta polityk, która powiedziała bardzo obraźliwe słowa o PSL, chciała nas wyeliminować ze sceny politycznej. Takie słowa padały w polityce w latach 30. - wiemy, gdzie. Na taką politykę się nie godzimy. To, że poszła do Brukseli... Być może mniej szkód w ojczyźnie wyrządzi - mówił Marek Sawicki w programie "Tłit". Odniósł się do zdarzenia z jesieni 2018 roku, kiedy Mazurek, komentując ujawnione nagrania z rozmowy byłego posła PO Pawła Grasia i nieżyjącego już biznesmena Jana Kulczyka, powiedziała: PSL podejmowało działania przeciwko polskiej wsi i przeciwko Polakom, powinien zostać wyeliminowany z życia publicznego.
Nowa okładka

Nowa okładka "Sieci". Sławomir Neumann ocenia

Polityka
Tusk,Trzaskowski, Dulkiewicz i Schetyna - wszyscy znaleźli się na okładce nowego numeru prawicowego tygodnika "Sieci", w kontekście "rozbicia Polski". Grafikę w programie #Newsroom ocenił Sławomir Neumann. - Nie przeceniajmy takich okładek, mediów utrzymywanych przez spółki Skarbu Państwa i działających jak wydział propagandy rządu czy PiS-u. Mamy program Polska samorządna, który zakłada przekazanie samorządom większych kompetencji. Ludzie poparli to jesienią 2018 roku. (...) Marszałek po nawałnicach na Pomorzu był na miejscu, samorządy pomagały. A w tym czasie wojewoda balował u biskupa Głódzia - podkreślił Neumann.
Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę

Kilka lat pracy w jednym państwie UE wystarczy, by otrzymać z niego emeryturę

Finanse
Tylko w 2018 roku na podstawie przepisów unijnych i umów dwustronnych zawartych przez Polskę z niektórymi państwami Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacał miesięcznie blisko 184 tys. emerytur i rent. Dzięki koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego osoby, które pracowały w różnych krajach, mogą liczyć na świadczenia z każdego z nich.
Drożyzna w sklepach

Drożyzna w sklepach

Finanse
Susze, ulewy, a wzrost cen paliw – to tylko niektóre czynniki, które wpływają na rosnące ceny. Inflacja w maju wzrosła o 2,3 proc. To najwyższa wartość od 1,5 roku. Gazeta Wyborcza na podstawie danych z GUS podała, że od maja 2018 r. żywność w Polsce podrożała aż o 5 proc. Za co płacimy dziś w sklepie coraz więcej? Oto 5 drożejących produktów.  
MŚ U-20. PZPN nie wyciąga wniosków z porażki Polaków?

MŚ U-20. PZPN nie wyciąga wniosków z porażki Polaków? "Nikt nie ma sobie nic do zarzucenia przy fatalnej grze"

Piłka nożna
Koniec projektu "reprezentacja Polski U-20". Kadra na mistrzostwach świata w naszym kraju awansowała do 1/8 finału, ale bramki strzelała tylko w jednym meczu. - Niepotrzebnie budowaliśmy patos turnieju - mówi Izabela Kruk, rzeczniczka Legii Warszawa. - Nikt nie ma sobie nic do zarzucenia przy fatalnej grze, a nie dało się na to patrzeć - dodaje Justyna Kwiecień.
Wojciech Drzyzga i Tomasz Swędrowski w Alei Gwiazd.

Wojciech Drzyzga i Tomasz Swędrowski w Alei Gwiazd. "Trafiliśmy na złoty okres polskiej siatkówki"

Polska
 - Trafiliśmy na złoty okres polskiej siatkówki. Sukcesy ułatwiają naszą pracę, choć przeżyliśmy też trochę porażek - mówił nam Wojciech Drzyzga, komentator Polsatu Sport, nagrodzony w tym roku wraz z Tomaszem Swędrowskim miejscem w Alei Gwiazd Siatkówki w Katowicach. - Kiedyś Fabian rzucił mi wyzwanie, że chce mieć na koniec kariery więcej medali niż ja. I cholera, chyba mu się to uda - dodał ojciec mistrza świata z 2014 i 2018 roku. Zapytani o najpiękniejsze momenty w karierze komentatorów Swędrowski wymienił mecz MŚ 2006 przeciwko Rosji, a Drzyzga finał MŚ 2014. - Jak obejrzałem zdjęcia spod "Spodka", szczęka mi opadła - podkreślił ten drugi.  
Wojciech Drzyzga i Tomasz Swędrowski w Alei Gwiazd.

Wojciech Drzyzga i Tomasz Swędrowski w Alei Gwiazd. "Trafiliśmy na złoty okres polskiej siatkówki"

Polska
- Trafiliśmy na złoty okres polskiej siatkówki. Sukcesy ułatwiają naszą pracę, choć przeżyliśmy też trochę porażek - mówił nam Wojciech Drzyzga, komentator Polsatu Sport, nagrodzony w tym roku wraz z Tomaszem Swędrowskim miejscem w Alei Gwiazd Siatkówki w Katowicach. - Kiedyś Fabian rzucił mi wyzwanie, że chce mieć na koniec kariery więcej medali niż ja. I cholera, chyba mu się to uda - dodał ojciec mistrza świata z 2014 i 2018 roku. Zapytani o najpiękniejsze momenty w karierze komentatorów Swędrowski wymienił mecz MŚ 2006 przeciwko Rosji, a Drzyzga finał MŚ 2014. - Jak obejrzałem zdjęcia spod "Spodka", szczęka mi opadła - podkreślił ten drugi. 
Borys Szyc i Justyna Nagłowska buszują po pchlim targu

Borys Szyc i Justyna Nagłowska buszują po pchlim targu

Gwiazdy
Borys Szyc przez lata uchodził za "niegrzecznego chłopca" polskich salonów, który słynął z zamiłowania do używek i imprezowania do bladego świtu. Między innymi przez to jego kolejne relacje z kobietami rozpadały się, a rozstania raczej nie należały do najbardziej pokojowych. Szyc zaczął romansować z Justyną Jeger-Nagłowską w 2014 roku, pod koniec 2018 aktor oświadczył się ukochanej, która zaczęła coraz lepiej czuć się na ściankach. 38-latka z wykształcenia jest dziennikarką oraz reżyserką, jednak zanim związała się z aktorem, show biznes praktycznie o niej nie słyszał. Kilka dni temu parę spotkano na pchlim targu. Nieco znudzony Szyc u boku narzeczonej przeglądał wystawione na sprzedaż przedmioty. 
poprzednie1 2 3 4 5 ... 65następne