Wyniki wyszukiwania dla:

Jurek Owsiak

Liczba wyników: 170

Owsiak:

Owsiak: "Hejt nam pomógł. Jesteśmy ponad tę gorącą dyskusję"

Wiadomości
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku po raz 24. Choć wiele z licytacji trwa nadal, już zebrano ponad 44 miliony złotych. To kolejny rekord WOŚP-u. Wspierających nie powstrzymali poseł Pięta, ksiądz Międlar czy Wojciech Cejrowski. Cejrowski zdementował plotki, że w tym roku wsparł akcję. Owsiak twierdzi, że cała krytyka jego działalności przynosi odwrotny skutek.
Po północy na koncie WOŚP ponad 44 mln zł

Po północy na koncie WOŚP ponad 44 mln zł

Polska
Zakończyliśmy nasz finał nieprawdopodobną kwotą: 44 047 594 zł - ogłosił prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak. Jak podkreślił, to na razie kwota deklarowana, zgłaszana przez poszczególne sztaby telefonicznie. Dokładne liczenie wciąż trwa - podobnie jak wiele aukcji internetowych, w związku z czym na oficjalny bilans 24. finału trzeba poczekać jeszcze kilka tygodni. - Będziemy mogli wymienić to, co w pediatrii potrzebne jest na wymianę jednorazową, dużą, wielką. To jest plan do 320 oddziałów - zapowiedział Owsiak. WOŚP zbierała fundusze także na godną opiekę dla osób starszych.
Kinga Rusin pod

Kinga Rusin pod "Dzień Dobry TVN"

Gwiazdy
Kinga Rusin po niedzielnym wyjściu ze studia Dzień Dobry TVN zdecydowała się wesprzeć WOŚP. Wrzuciła pieniądze do puszki wolontariuszy kwestujących tuż pod telewizyjnym studiem.

"Może wariaci, którzy doszli do władzy, oddadzą ze swoich pensji pieniądze na leczenie dzieci?"

Gwiazdy
Podobnie jak w poprzednich latach przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uaktywnili się krytycy Jerzego Owsiaka, oskarżający go o defraudację środków wpłacanych na cele charytatywne. Michał Piróg ostro krytykuje polityków prawicy, nazywając ich wariatami: "WOŚP jest niesamowita. Może wariaci, którzy doszli do władzy, sami oddadzą ze swoich pensji pieniądze na leczenie dzieci zamiast się czepiać WOŚP. Wtedy nie będziemy potrzebowali orkiestry. Może państwo to załatwi. Co roku płacę podatki, a i tak muszę pomagać innym. Mam nadzieję, że miliony ludzi wyjdą na WOŚP."
Owsiak o finale WOŚP: możemy licytować narty od Andrzeja Dudy, buty od Roberta Lewandowskiego

Owsiak o finale WOŚP: możemy licytować narty od Andrzeja Dudy, buty od Roberta Lewandowskiego

Wiadomości
Narty od prezydenta Andrzeja Dudy, buty od Roberta Lewandowskiego i obraz od Lecha Wałęsy ? tak Jerzy Owsiak zachęca do wzięcia udziału w 24. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę na ulice wyjdzie 120 tysięcy wolontariuszy, którzy będą zbierali pieniądze dla dzieci i seniorów, bo tegoroczne tematy przewodnie finału do pediatria i geriatria. Owsiak pochwalił się na konferencji zapowiadającej imprezę, że w tym roku WOŚP wspiera również Mike Tyson.
Owsiak:

Owsiak: "Nie ma w Polsce młodej rodziny, która by nie dotknęła Orkiestry"

Wiadomości
Jurek Owsiak i jego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat zmagają się z falą krytyki ze strony Kościoła i prawicowych polityków i dziennikarzy. Atak przybrał na sile odkąd władzę w Polsce objęło PiS. Ataki na Owsiaka wywołały oburzenie wśród tych, którzy od lat pomagają Orkiestrze oraz tych, którym coroczna zbiórka pomogła uratować życie: Sam Owsiak nie wdał się do tej pory w polemikę z takimi postaciami jak posłanka Pawłowicz. Twierdzi, że orkiestra gra "ponad podziałami".
Zieliński: nie ma zakazu, żeby służby brały udział w finale WOŚP

Zieliński: nie ma zakazu, żeby służby brały udział w finale WOŚP

Polska
Nie ma zakazu, aby służby mundurowe uczestniczyły w przyszłorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - oświadczył wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. To reakcja na wpis internetowy posła PiS Stanisława Pięty, który uważa, że funkcjonariusze publiczni nie powinny wspierać "hecy WOŚP". - Sytuacja, w której organizatorzy zbiórki publicznej utrzymują siebie, swoją rodzinę z tych pieniędzy - wszystko to wygląda mało ciekawie - uważa w rozmowie z WP Pięta. Zieliński podkreśla, że wpis internetowy Pięty to jego osobista opinia.
Zieliński: nie ma zakazu, żeby służby brały udział w finale WOŚP

Zieliński: nie ma zakazu, żeby służby brały udział w finale WOŚP

Polityka
Nie ma zakazu, aby służby mundurowe uczestniczyły w przyszłorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - oświadczył wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. To reakcja na wpis internetowy posła PiS Stanisława Pięty, który uważa, że służby mundurowe nie powinny wspierać "hecy WOŚP". - Sytuacja, w której organizatorzy zbiórki publicznej utrzymują siebie, swoją rodzinę z tych pieniędzy - wszystko to wygląda mało ciekawie - uważa w rozmowie z WP Pięta. Zieliński podkreśla, że wpis internetowy Pięty to jego osobista opinia.
#dziejesienazywo: Jaki jest wizerunek Polski na świecie?

#dziejesienazywo: Jaki jest wizerunek Polski na świecie?

Polityka
Polska ma bardzo dobrą prasę wśród ludzi, którzy widzą realnie sprawy w Europie i kryzys UE - powiedział w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo europoseł Marek Jurek z Prawicy Rzeczypospolitej. Nie zgodził się z nim Ryszard Kalisz, prawnik i były polityk lewicy. - Mam sygnały z Europy i Ameryki, że to co się dzieje w Polsce to nawet więcej niż orbanizacja - stwierdził. Jurek odpowiedział, że Węgrzy są zadowoleni z Orbana.
#dziejesienazywo:

#dziejesienazywo: "Politycy PO zachowali się, jak dzieci"

Polityka
PO dała pretekst jak dzieci, żeby PiS podejmował działania niekonstytucyjne - powiedział w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo Ryszard Kalisz, prawnik i były polityk lewicy. Europoseł Marek Jurek z Prawicy Rzeczypospolitej nie zgodził się z tą tezą i stwierdził, że Platforma, wybierając w czerwcu pięciu sędziów, uzurpowała sobie prawo izby przyszłej kadencji, która wyraża aktualną wolę narodu.
#dziejesienazywo: Sposób na rozwiązanie sporu wokół TK?

#dziejesienazywo: Sposób na rozwiązanie sporu wokół TK?

Polityka
Pokazałem, jak wyjść z tego kryzysu, jak przeprowadzić sanację tego. Nowa ustawa otwierała szansę naprawy. Mówiłem też o potrzebnym patronacie prezydenta. PO pobiegła do TK, żeby angażować go w tę awanturę i ona trwa - powiedział w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo europoseł Marek Jurek z Prawicy Rzeczypospolitej.
Polska szkoła widmo: nie ma rzeczywiście uczniów, ale mamy obowiązki

Polska szkoła widmo: nie ma rzeczywiście uczniów, ale mamy obowiązki

Wiadomości
Jest szkoła, ale nie ma uczniów - XXXV L.O. w Łodzi od maja stoi puste. Mimo przeprowadzenia kilku naborów nie było chętnych do kontynuowania nauki w tym liceum, ale w budynku nadal pracuje dyrektor, kilku nauczycieli i dozorca. - Nie ma rzeczywiście uczniów, ale mamy obowiązki. W tej chwili skupiamy się głównie na kwestiach gospodarowania majątkiem tej szkoły i inwentaryzowania tego majątku - mówi Jerzy Mendak, dyrektor liceum. - Nie ma możliwości, żeby zamknąć szkołę w maju lub w czerwcu. Trzeba czekać do 31 sierpnia, zgodnie z ustawą o systemie oświaty - dodaje Krzysztof Jurek z łódzkiego ratusza.
Rafał Sonik zaryczał dla życia

Rafał Sonik zaryczał dla życia

Polska
Podczas Przystanku Woodstock, zwycięzca tegorocznego Rajdu Dakar Rafał Sonik oraz Jurek Owsiak, Irek Bieleninik i ponad tysiąc uczestników Festiwalu zaryczało dla życia w ramach międzynarodowej kampanii "Zarycz dla życia". To akcja, która ma promować bezpieczeństwo na drogach.
Maślak: zostałem ambasadorem akcji przeciwko dopalaczom

Maślak: zostałem ambasadorem akcji przeciwko dopalaczom

Gwiazdy
Trzy tygodnie temu w mediach zaczęły pojawiać się pierwsze informacje o pladze zatruć dopalaczami na Śląsku. Od tamtego czasu jest to jeden z głównych tematów dyskusji toczących się w Polsce. Zarówno rząd, jak i pozostali politycy zastanawiają się, jak skutecznie walczyć z chemicznymi substancjami działającymi mocniej niż "tradycyjne". Niebezpieczniejsze trucizny są sprzedawane w legalnych punktach wykorzystując luki w prawie. Sam wiceminister zdrowia, Sławomir Neumann, stwierdził, że "z narkotykami nie poradzi sobie żaden rząd". Biorąc pod uwagę długotrwały proces zmian w prawie podjęto jednak inną prób ę. Ewa Kopacz zainaugurowała akcję Dopalacze kradną życie, do której włączyli się Jurek Owsiak i Marcin Gortat. Okazuje się, że ambasadorem akcji został również Rafał Maślak, który jest ostatnio szczególnie aktywny w tematach społecznych.
Kopacz: dziś jest moda na to, aby być wolnym od dopalaczy

Kopacz: dziś jest moda na to, aby być wolnym od dopalaczy

Wiadomości
Walka z dopalaczami staje się powoli jednym z tematów kampanii wyborczej. Opozycja oskarża partię rządzącą o opieszałość w działaniu, rząd z kolei tłumaczy się tym, że w wojnie z handlarzami trującymi substancjami państwo jest skazane na porażkę. Wiceminister zdrowia, Sławomir Neumann, w rozmowie z TVN24 stwierdził, że "z narkotykami nie poradzi sobie żaden rząd". Teraz jednak nastąpiła mała zmiana podejścia do tematu, premier Kopacz zaczęła działać. Zainaugurowała akcję Dopalacze kradną życie, do której włączyli się już Jurek Owsiak i Marcin Gortat.
Kopacz: będziemy ostrzegać przed dopalaczami

Kopacz: będziemy ostrzegać przed dopalaczami

Polska
Nasze laboratoria pracują bardzo intensywnie, ale wyścig z czasem wygrywają ci, którzy swoje kariery i pieniądze budują na nieszczęściu młodych ludzi; będziemy przed tym ostrzegać - mówiła premier Ewa Kopacz podczas uroczystości podpisania paktu społecznego przeciwko dopalaczom.
Kubot o Janowiczu: to troszeczkę martwi

Kubot o Janowiczu: to troszeczkę martwi

Sport
- Nikt nie ma pretensji do Jurka, że nie wygrał ostatniej piłki. Dołgopołow jest w wyśmienitej formie, ale Jurek miał chyba z 18 break pointów, a to troszeczkę martwi - tak Łukasz Kubot ocenił porażkę Janowicza w pierwszym meczu singlowym rywalizacji z Ukrainą w Pucharze Davisa.
WOŚP zebrała rekordową kwotę

WOŚP zebrała rekordową kwotę

Ciekawostki
W tegorocznym Finale WOŚP zebrała ponad 53 mln zł - poinformował w niedzielę szef fundacji Jurek Owsiak. Oznacza to, że padł kolejny rekord, choć jak podkreślał Owsiak, Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy nie chodzi o rekordy, ale o to, by pomagać.
Jurek Owsiak: brońmy tej orkiestry!

Jurek Owsiak: brońmy tej orkiestry!

Polska
- Orkiestra żyje energią ludzi. To robimy my, Polacy. Kochani, nie dajmy tego zniszczyć! Brońmy tej orkiestry! Dzisiaj pokazaliśmy, że ją obroniliście, właśnie tym, że orkiestra was dotyka, że leczy dzieci, że jest obok was - powiedział Jerzy Owsiak.
Owsiak: kupujemy sprzęt XXI wieku

Owsiak: kupujemy sprzęt XXI wieku

Polska
- Jeżeli mówimy o onkologii, to mówimy o najnowocześniejszych ultrasonografach, tomografach, urządzeniach rentgenologicznych, sam ich design już powala. Kiedy robiliśmy orkiestrę 23 lata temu, to pamiętam że tego sprzętu się uczyłem. Oglądałem go. Dzisiaj będziecie go mogli państwo dotknąć, i zobaczyć że to są urządzenia z najwyższej półki, które warto kupować - opowiada Jurek Owsiak.
Jerzy Owsiak fanem motoryzacji

Jerzy Owsiak fanem motoryzacji

Inne
Najbardziej zapracowany na początku każdego roku Polak, czyli Jurek Owsiak - szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - znalazł dla nas czas tuż przed 23 finałem WOŚP, żeby odpowiedzieć na proste pytanie: czy motoryzacja ma dla niego znaczenie i jak ją traktuje.