Wyniki wyszukiwania dla:

Jurek Owsiak

Liczba wyników: 170

Owsiak: to jest wstyd mówić o Fundacji w takich słowach, jak niektórzy hejterzy

Owsiak: to jest wstyd mówić o Fundacji w takich słowach, jak niektórzy hejterzy

Polska
Fundacja Jerzego Owsiaka gra "dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom".
Owsiak: to nie jest tylko ten jeden dzień, dzisiaj się bawimy

Owsiak: to nie jest tylko ten jeden dzień, dzisiaj się bawimy

Polska
Trwa 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja Jerzego Owsiaka gra w niedzielę "dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". Konferencja Jerzego Owsiaka
Owsiak: z zebranych pieniędzy nie wydajemy na sprzęt tylko 4,5 proc.

Owsiak: z zebranych pieniędzy nie wydajemy na sprzęt tylko 4,5 proc.

Polska
Fundacja Jerzego Owsiaka gra w niedzielę "dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom".
Owsiak: Już teraz moglibyśmy zrealizować dużo celów, dla których gramy

Owsiak: Już teraz moglibyśmy zrealizować dużo celów, dla których gramy

Gwiazdy
Jerzy Owsiak poinformował, że na kontach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest obecnie ponad 7 milionów 139 tysięcy złotych. Owsiak przyznał, że ta kwota pozwoliłaby już zrealizować większość celów, dla których gra Orkiestra. Tegoroczna zbiórka WOŚP przeznaczona jest dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Podobny cel przyświecał zeszłorocznemu Finałowi, podczas którego udało się zebrać 72 miliony 696 tysięcy 501 złotych.
Wystartował 25. finał WOŚP. „Pierwsze pieniądze są już w puszkach

Wystartował 25. finał WOŚP. „Pierwsze pieniądze są już w puszkach"

Gwiazdy
Dziś po raz 25. gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jerzy Owsiak ogłosił, że o godz. 8:00 Orkiestra zebrała już 2,5 miliona złotych. Owsiak dodał, że w dzisiejszą zbiórkę pieniędzy angażują się ludzie z całego świata, między innymi z Szanghaju i Ghany.
Owsiak o pomaganiu:

Owsiak o pomaganiu: "Jestem nienasycony"

Gwiazdy
Choć Jerzy Owsiak prowadzi WOŚP od 25 lat, przyznał, że nadal czuje się nienasycony w pomocy innym. Dodał, że cały czas ma wrażenie, że jeszcze wiele jest do zrobienia. Jedną rzeczą, jaką żałuje twórca najpopularniejszego wydarzenia charytatywnego w Polsce, jest brak znajomości języków obcych. Owsiak uważa, że wtedy byłby w stanie pomóc jeszcze większej ilości osób
Cielecka wspiera WOŚP:

Cielecka wspiera WOŚP: "Będę chodzić z widocznym serduszkiem"

Gwiazdy
Już jutro odbędzie się 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W inicjatywę Jurka Owsiaka zaangażowały się największe nazwiska ze świata show biznesu i sportu. Andrzej Duda podarował na aukcję spinki do mankietów, a Doda koronkową kreację, w której wręczała mu kawałek tortu. Do akcji dołączyła również Magdalena Cielecka. Aktorka zapewnia, że co roku wspiera WOŚP i przekazuje gadżety na licytację.
Owsiak:

Owsiak: "Nigdy nie spotkaliśmy kogoś, kto by powiedział, że zrobiliśmy mu krzywdę"

Gwiazdy
Jerzy Owsiak od 25 lat prowadzi fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas zeszłorocznej zbiórki udało się zebrać 72 miliony 696 tysięcy 501 złotych. Od wielu lat trwa konflikt między prawicowymi politykami a Owsiakiem, który regularnie odpiera ataki i oskarżenia o defraudację środków wpłacanych na cele charytatywne. Owsiak przyznał, że podczas każdej ważnej sytuacji pojawia się "jazgot". Krytykę WOŚP tłumaczy brakiem zrozumienia i sukcesem akcji, który może wzbudzić zazdrość.
Wesołowski wspiera WOŚP:

Wesołowski wspiera WOŚP: "Dzięki Bogu, że Jurek jest"

Gwiazdy
W listopadzie Kuba Wesołowski po raz pierwszy został ojcem. Razem z Agnieszką Szczurek powitał na świecie córkę. Aktor przyznał, że dziewczynka została przebadana sprzętem ufundowanym przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki temu przekonywał się jak wielki zasięg ma akcja Owsiaka.
Marek Jurek o konflikcie w Sejmie:  zyskała na tym władza

Marek Jurek o konflikcie w Sejmie: zyskała na tym władza

Polityka
Marszałka może oceniać Sejm, większość, która go rekomendowała, ja na pewno nie będę oceniał moich następców - stwierdził w programie #dzieńdobryPolsko europoseł Marek Jurek.
Marek Jurek: budżet przeszedł przez Sejm jak dekret, to nic dobrego

Marek Jurek: budżet przeszedł przez Sejm jak dekret, to nic dobrego

Polityka
- Budżet, który przechodzi przez Sejm jak dekret, w wersji przedstawionej przez rząd, bez żadnych korekt wniesionych przez parlament, czyli bez żadnej korekty społecznej to nie jest nic dobrego - stwierdził europoseł Marek Jurek w programie#dzieńdobryPolsko w Telewizji WP.
Owsiak:

Owsiak: "1700 sztabów nie tylko w Polsce, ale na całym świecie pokazuje, że jesteście z nami"

Gwiazdy
Za kilka dni po raz 25. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku patronem medialnym zamiast Telewizji Polskiej została stacja TVN., która będzie transmitować  przebieg zbiórki.
Owsiak:

Owsiak: "15 stycznia jednoczymy ponad wszelkimi podziałami politycznymi"

Gwiazdy
Od wielu lat między Jurkiem Owsiakiem, a Prawem i Sprawiedliwością panuje konflikt. W zeszłym roku Stanisław Pięta na swoim Facebooku opublikował post, w którym uznał, że policja oraz wojsko nie powinno pomagać Owsiakowi.  Za pomoc "w mundurze" groził zwolnieniem z pracy.
WOŚP bez TVP. Owsiak: mają otwarte drzwi

WOŚP bez TVP. Owsiak: mają otwarte drzwi

Polska
- Cieszymy się, że wszyscy są razem z nami. Nawet jeśli TVP z nas zrezygnowała, to i tak ma otwarte drzwi. Jeżeli chcą być z nami, niech będą - zadeklarował w #dzieńdobryPolsko szef WOŚP, Jerzy Owsiak. 25. finał Orkiestry odbędzie się 15 stycznia. Po raz pierwszy głównym partnerem telewizyjnym wydarzenia nie będzie Telewizja Polska.
Jurek Owsiak w telewizji Wirtualnej Polski:

Jurek Owsiak w telewizji Wirtualnej Polski: "Cieszymy się, że wszyscy są razem z nami"

Gwiazdy
Już w najbliższą niedzielę, po raz 25., zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. O przygotowaniach przed największą zbiórka w Polsce opowiedział Jerzy Owsiak. W studio #dzieńdobryPolsko telewizji Wirtualnej Polski podziękował za wsparcie, jakie otrzymuje razem z wolontariuszami. Zaznaczył, że choć Telewizja Polska wycofała się z pomocy Orkiestrze, nadal może zaangażować się w pomoc.

"Nasze dzieci żyją dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy"

Wiadomości
W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 25. Podczas tegorocznej zbiórki blisko 120 tysięcy wolontariuszy będzie zbierać pieniądze na sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Zeszłoroczny finał zebrał rekordową sumę 73 milionów złotych. W studio Dzień Dobry TVN gościli rodzice dzieci, które żyją dzięki pomocy sprzętu medycznego kupionego przez WOŚP.
Owsiak o 25. finale WOŚP: Gramy też w Nowym Jorku. Może usłyszy o nas nowy prezydent USA!

Owsiak o 25. finale WOŚP: Gramy też w Nowym Jorku. Może usłyszy o nas nowy prezydent USA!

Wiadomości
Atmosfera między Jerzym Owsiakiem, a Telewizją Publiczna od kilku miesięcy stawała się coraz bardziej napięta. Skończyło się zerwaniem umowy. 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokaże TVN. Owsiak przekonuje jednak, że WOŚP wciąż jest ponad podziałami i przede wszystkim jednoczy Polaków. Chwali się, że mają już założone sztaby w wielu zakątkach świata: Już mamy sztaby założone w Australii, w Wielkiej Brytanii, w USA, w Czechach, w Chinach. Jednoczymy Polaków przez 25 lat. Koszulka już jest gotowa. Gramy też w Nowym Jorku. Może nowy prezydent USA o nas usłyszy. 15 stycznia zbieramy pieniądze na pediatrię i ludzi w podeszłym wieku. To zmienia rzeczywistości ludzi w podeszłym wieku w Polsce. Będziemy komunikować, że jesteśmy ponad podziałami. My łączymy, nie pytamy jakiego koloru jesteś. Mamy wspaniałe maile też od księży. I nawet pan poseł Pięta położy się  kiedyś na naszym łóżku.  
Owsiak:

Owsiak: "Budujemy dwa wielkie namioty, robimy coś, czego jeszcze nie robiliśmy!"

Gwiazdy
Podczas zeszłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać rekordową sumę 73 milionów złotych. Mimo to zbiórka prawie w całości została przemilczana przez media publiczne, które przed "dobrą zmianą" co roku wspierały działania wolontariuszy i Jerzego Owsiaka.
Owsiak:

Owsiak: "Cieszymy się, że będziemy współpracować z TVN-em"

Gwiazdy
Atmosfera między Jerzym Owsiakiem, a Telewizją Publiczna od kilku miesięcy stawała się coraz bardziej napięta. Owsiak za sprawą "dobrej zmiany" w czerwcu odszedł z radiowej Trójki. Na wczorajszej konferencji poinformował o zerwaniu umowy z Telewizją Polską, która do tej pory była głównym patronem medialnym transmitującą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wyjątkiem był jedynie XVI Finał WOŚP, który razem z TVP transmitował TVN. Swoją decyzję Owsiak tłumaczy brakiem odzewu ze strony Telewizji Publicznej.
Tak wygląda praca wypalaczy węgla drzewnego [Przystanek Bieszczady]

Tak wygląda praca wypalaczy węgla drzewnego [Przystanek Bieszczady]

Polska
Nad skrawkiem głuszy w Łubnem nieustannie unosi się dym. Wydobywa się z pracujących tu od lat pieców - to w nich wypala się czarne bieszczadzkie złoto, czyli węgiel drzewny. Zbyszek i Jurek to ludzie od twardej roboty. - Mówią na nas: diabły, smolarze, a ja jestem wypalaczem drewna drzewnego - powiedział jeden z nich. Ich miesięczny urobek jest naprawdę imponujący. Za wypalenie jednego pieca, smolarze dostają 100 złotych. Miesięcznie każdy z nich może zarobić około 2 tysiące.Wypala się drzewa liściaste, przede wszystkim buk i grab. Żeby uzyskać kilogram węgla, w piecu trzeba wypalić aż 5 kg drewna.
Bracia Collins otwierają warsztat w Warszawie

Bracia Collins otwierają warsztat w Warszawie

Motoryzacja
Bracia Chmielewscy pochodzą z Legnicy, ale wychowali się w Londynie. Jako bracia Collins podbijają świat przerabiając wyjątkowe auta. Do tej pory działali w stolicy Anglii i Katarze, a teraz postanowili stworzyć kolejny oddział w Warszawie. Na otwarciu ich nowego warsztatu był m.in. Jerzy Owsiak. Bracia obiecali przygotować motoryzacyjną niespodziankę 25. finał WOŚP.