Wyniki wyszukiwania dla:

Jurek Owsiak

Liczba wyników: 169

Jezus na Woodstocku. W Kostrzynie nad Odrą trwa

Jezus na Woodstocku. W Kostrzynie nad Odrą trwa "Przystanek Jezus"

Wiadomości
"Przystanek Jezus" już 18. raz towarzyszy Przystankowi Woodstock. Przystanek Jezus to koncerty, msze, rekolekcje i spotkania z ewangelizatorami. To miejsce dla osób, które szukają przeżyć duchowych, odpoczynku i modlitw. Oto, co o tym miejscu mówi ks. Jacek Dziel.
Przystanek Woodstock.

Przystanek Woodstock. "From Kostrzyn with Love"

Wiadomości
Kostrzyn nad Odrą pęka w szwach od atrakcji jakie przygotowała dla woodstockowiczów WOŚP. Zobacz, co ciekawego dzieje się na najpopularniejszym polskim festiwalu. Oto relacja z drugiego dnia Woodstocku.

"Miłość, muzyka i zabawa". Przesłanie woodstockowiczów

Wiadomości
Miłość, muzyka i zabawa - to przekaz tego festiwalu, mówią jego uczestnicy. Nasi reporterzy relacjonują 23. Przystanek Woodstock. Zapytaliśmy uczestników festiwalu o ich przesłanie dla świata. Oto, co odpowiedzieli.
Ruszył 23. Przystanek Woodstock

Ruszył 23. Przystanek Woodstock

Wiadomości
Od 3 do 5 sierpnia 2017 r. na 4 scenach odbędzie się prawie 100 koncertów. Na festiwalowiczów czekają także warsztaty, spotkania, spektakle czy wykłady. Nad bezpieczeństwem czuwać będzie ok. 4,3 tys. funkcjonariuszy. Dodatkowe 2 tys. osób do służby porządkowej i medycznej to wolontariusze. Według organizatora na Woodstocku bawić się będzie ponad 300 tys. osób.
To koniec Przystanku Woodstock w Kostrzynie? Jerzy Owsiak ma dość

To koniec Przystanku Woodstock w Kostrzynie? Jerzy Owsiak ma dość

Polska
Po tym jak Przystanek Woodstock został zakwalifikowany jako impreza podwyższonego ryzyka, przed organizatorami piętrzą się kolejne wymagania.  - My już nie wyrobimy, my nie damy rady. Ta spirala żądań wobec naszego festiwalu od dwóch lat jest masakryczna – powiedział Jerzy Owsiak, prosząc jednocześnie organizacje wyznaniowe , których nie obowiązują podobne przepisy, o pomoc w organizacji imprezy w przyszłości. Czy tegoroczny festiwal może być ostatnim w Kostrzynie nad Odrą? Zobacz jak zaczęła się i tworzyła przez lata legenda imprezy.
Wielkie wyróżnienie dla Jerzego Owsiaka

Wielkie wyróżnienie dla Jerzego Owsiaka

Polska
Jerzy Owsiak odebrał w środę złoty medal "Plus Ratio Quam Vis", najwyższe odznaczenie nadawane przez Uniwersytet Jagielloński. Senat uczelni uhonorował twórcę WOŚP za wkład w rozwój medycyny i Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.
Kasprzykowski broni Owsiaka:

Kasprzykowski broni Owsiaka: "Jego sprzęt ratował życie moich bliskich!"

Gwiazdy
Telewizja Polska zrezygnowała z transmitowania tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nic dziwnego więc że na pomoc Jurkowi Owsiakowi ruszyła konkurencja. TVP wolała w tym czasie udawać, że ogólnopolska zbiórka pieniędzy jest marginalnym wydarzeniem. Nieudany bojkot WOŚP-u pozwolił zebrać rekordową sumę ponad 100 milionów złotych. Niestety, informacja o wynikach akcji nie dotarła do widzów mediów publicznych. Stacja postanowiła również nie relacjonować specjalnej konferencji, na której Owsiak pokazał, w jaki sposób zostały wydane pieniądze zebrane podczas ostatniego finału Orkiestry.
Młynarska broni Owsiaka:

Młynarska broni Owsiaka: "To, co Jurek osiągnął jest na Nobla"

Gwiazdy
Jerzy Owsiak, od 25 lat prowadzący Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie należy do ulubieńców obecnej władzy. Chociaż podczas tegorocznej zbiórki udało się zebrać ponad 105 milionów złotych, wciąż jest ofiarą ataków prawicowych polityków i publicystów
Jurek o szkodliwej strategii PiS-u

Jurek o szkodliwej strategii PiS-u

Polska
- W polityce polskiej sprawy wewnętrznej walki o władzę, myślenie o wyborach za trzy lata jest ważniejsze od problemów w Europie. Widzę ogromną przewagę partyjnej taktyki nad strategia państwową. Widzieliśmy to 10 lat temu, kiedy z kolegami odchodziliśmy z PiS-u. Było dużo podobnych awantur jak z Tuskiem - mówił w #dzieńdobryWP europoseł Marek Jurek. Zabrał też głos w sprawie możliwych następców Witolda Waszczykowskiego na stanowisku szefa MSZ.
Jurek o Waszczykowskim: mógłby lepiej dobierać słowa

Jurek o Waszczykowskim: mógłby lepiej dobierać słowa

Polska
- Jeżeli chodzi o metaforykę, to minister zaskakuje mnie tym, że jako dyplomata miałbym nadzieję, iż będzie lepiej dobierać słowa. Merytorycznie wykazywał w wielu sprawach wiele zdrowego rozsądku, ale nie za bardzo potrafił opisać swoją politykę i to jest problem - stwierdził na antenie Telewizji WP europoseł Marek Jurek.
Jurek: awantura wokół Tuska była bez sensu

Jurek: awantura wokół Tuska była bez sensu

Polska
- Awantura wokół Donalda Tuska była bez sensu. Nie możemy się izolować od państw Europy Środkowej. Jeśli gubimy przyjaciół, to jest to ogromny błąd. Jeśli traktujemy siebie nawzajem jako zło, to znak, że tracimy kontakt z rzeczywistością - mówił w #dzieńdobryWP europoseł Marek Jurek. Skomentował również zamieszanie wokół szefa MSZ, Witolda Waszczykowskiego.
Olejnik o WOŚP:

Olejnik o WOŚP: "Polacy mają olbrzymie serca. Niezależnie od tego, czy są to wyznawcy PiS czy PO"

Gwiazdy
W Dzień Dobry TVN Monika Olejnik skomentowała tegoroczną zbiórkę Owsiaka. Dziennikarka przyznała, że mimo "obrzydliwych protestów" prawicy i kościoła, naród stanął na wysokości zadania. Olejnik dodała też, że Jurek Owsiak ma niezwykłą charyzmę, która to jednoczy Polaków.
Owsiak o 105 milionach:

Owsiak o 105 milionach: "Zrobiliśmy to ponad podziałami. Suma jest niewiarygodna!"

Wiadomości
Dzisiejszy dzień wraca taką wiarą w nas wszystkich, że zrobili to Polacy, że zrobiliśmy to ponad podziałami, że ta suma zebrana w przeliczeniu 25 mln dolarów jest po prostu niewiarygodna - mówił wczoraj Jurek Owsiak, szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, komentując rekordową sumę zebraną przez WOŚP. Dzisiaj mówimy jeszcze więcej: Hej Polacy, będziemy o wasze zdrowie bardzo dbali. Nie damy sobie odebrać nawet złotówki, nawet jednego grosza z tego budżetu przeznaczonego na zdrowie. I zróbmy to jak najbardziej pokojowo, rozmawiając. Ja istotnie tę gorącą herbatę cały czas mam w pogotowiu, żeby wypić z panem ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem.Podczas tegorocznego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 15 stycznia, zebrano ponad 105 mln 570 tys. 801 zł i 49 groszy. Ostateczny wynik zbiórki ogłoszono we wtorek podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.
Padł nowy rekord zbiórki WOŚP. To ponad 105 mln zł

Padł nowy rekord zbiórki WOŚP. To ponad 105 mln zł

Wiadomości
Ponad 105 mln 570 tys. 801 zł i 49 gorszy zebrano podczas tegorocznego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla pediatrii i seniorów - poinformował szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. To oznacza, że zeszłoroczny rekord zbiórki został pobity. Owsiak podkreślił jednak, że bicie rekordu samo w sobie nie jest w tym przypadku najważniejsze.
Owsiak o zgłoszeniu do Nobla: nie myślę, że ktoś chciał na tym zbić jakiś kapitał

Owsiak o zgłoszeniu do Nobla: nie myślę, że ktoś chciał na tym zbić jakiś kapitał

Społeczeństwo
Czy szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy irytuje to, że politycy go wykorzystują? - Nie myślę o tym, że ktoś chciał na tym zbić jakiś kapitał. Bardziej mam tutaj ogromną ilość zdrowego rozsądku i wiem, gdzie my stoimy i co robimy - powiedział w poniedziałek w program  #dzieńdobryPolsko Jurek Owsiak, pomysłodawca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Owsiak wyjaśnia, kiedy poznamy ostateczną sumę zebranych przez WOŚP pieniędzy

Owsiak wyjaśnia, kiedy poznamy ostateczną sumę zebranych przez WOŚP pieniędzy

Polska
62 mln 418 tys. 767 zł już na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - poinformował Jerzy Owsiak w programie #dzieńdobryPolsko. - Ostateczną sumę podamy na początku marca. Zrobimy to z fanfarami, a miejsce ogłoszenia jest niespodzianką - tłumaczy. Zdradza jedynie, że chciałby jednocześnie podsumować 25 lat działania Orkiestry.
Owsiak o wyniku tegorocznego finału WOŚP:

Owsiak o wyniku tegorocznego finału WOŚP: "7 marca będziemy chceli podać ostateczną kwotę"

Wiadomości
Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pierwszy raz w historii transmitowany przez TVN, okazał się być sukcesem. Nadal nie wiadomo jednak, czy uda się pobić rekord z zeszłego roku, który wynosił ponad 72 miliony złotych. 12 dni po zbiórce stan konta bankowego przekroczył kwotę deklarowaną w dniu finału. Już udało się zebrać dokładnie 62 418 767 zł.
#dziendobryPolsko: Mariusz Szczygieł o WOŚP i dusznej Polsce za rządów PiS

#dziendobryPolsko: Mariusz Szczygieł o WOŚP i dusznej Polsce za rządów PiS

Wywiady/relacje
Mariusz Szczygieł, dziennikarz, pisarz, publicysta w programie #dzieńdobryPolsko opowiadał, dlaczego niektórzy Polacy są niechętni działalności Jurka Owsiaka i co łączy elektorat PiS-u z PRL-em i bolszewizmem.
Żona Owsiaka:

Żona Owsiaka: "O fundacji rozmawiamy wszędzie i o każdej porze, nawet w sypialni!"

Wiadomości
W tym roku po raz pierwszy TVN zapewniał oprawę medialną finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aktualnemu szefostwu telewizji publicznej nie podoba się jednak wizja pomagania ludziom przez WOŚP. TVN skorzystał z okazji i nie tylko transmitował finał. Przy okazji wydarzenia kilka redakcji przygotowało materiały dotyczące działalności fundacji. Uwaga TVN nakręciła z kolei reportaż o tym, jak żyje Jurek Owsiak. Weszli z kamerami do jego mieszkania. Bardzo chętna do rozmowy była żona Owsiaka, Lidia Niedźwiecka-Owsiak, również członek zarządu fundacji. Przyznała, że to jest główny temat, którzy towarzyszy im wszędzie i o każdej porze, nawet w sypialni.O fundacji rozmawiamy wszędzie i o każdej porze, nawet w sypialni. Nasze córki zawsze uważały, że nie mają normalnego domu, bo w kółko rozmawiamy o fundacji.Zobaczcie, jak mieszkają.
Owsiak:

Owsiak: "Możecie nas nie lubić, ale kupiliśmy dużo sprzętu. To realny sukces!"

Wiadomości
Wczorajszy 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny spotkał się z ogromnym zainteresowaniem Polaków. W akcję pod przewodnictwem Jurka Owsiaka włączyły się tysiące wolontariuszy, w tym także gwiazdy i celebryci. Sceptycyzmem wykazała się w tym roku natomiast Telewizja Polska, która we wczorajszym wydaniu Wiadomości temat finału niemal pominęła. Na kilkusekundową wzmiankę zdecydował się Krzysztof Ziemiec.Sztab Orkiestry tuż po północy poinformował, że na koncie Fundacji znalazły się już ponad 62 miliony złotych. Rok temu o tej samej porze zebrano o prawie połowę mniej. Jerzy Owsiak w trakcie zbiórki zapewniał, że nie trzeba ich lubić, ale warto doceniać efekty ich pracy. Za te 62 miliony (i wiele więcej, bo wciąż trwają licytacje), zostanie zakupiony kolejny sprzęt medyczny.Gdyby nas zapytać o przekonania polityczne, może doszłoby do awantury, ale WOŚP nas łączy. Możecie nas nie lubić, ale trzeba przyznać, że kupiliśmy dużo sprzętu. To realny sukces.
Owsiak: to jest wstyd mówić o Fundacji w takich słowach, jak niektórzy hejterzy

Owsiak: to jest wstyd mówić o Fundacji w takich słowach, jak niektórzy hejterzy

Polska
Fundacja Jerzego Owsiaka gra "dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom".