Wyniki wyszukiwania dla:

Jurek Owsiak

Liczba wyników: 169

Jerzy Owsiak rezygnuje. Komentarz Marka Sawickiego

Jerzy Owsiak rezygnuje. Komentarz Marka Sawickiego

Polska
Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP. - To jego wybór i jego decyzja. Rozumiem jego frustrację i załamanie. Ale jestem pewny, że pozostanie w fundacji, wciąż będzie jej dyrygentem. Bo to dobra inicjatywa, Przez 27 lat zebrała 1 mld zł, który dobrze służy nam, Polakom. Wciągnęła zbyt wiele ludzi, by umarła. Owsiak będzie jej dyrygentem - nie tylko dożywotnim, ale wiecznym - komentował Marek Sawicki (PSL) w programie "Tłit".
Żona Adamowicza do Owsiaka: Jurku, zmień swoją decyzję i graj z nami dalej

Żona Adamowicza do Owsiaka: Jurku, zmień swoją decyzję i graj z nami dalej

Wiadomości
-Pamiętajcie, Paweł został zamordowany na "światełku do nieba". Ja proszę, żeby Jurek Owsiak kierował Orkiestrą dalej. Bo on zawsze obiecywał, że gra do końca świata i jeden dzień dłużej. W niedzielę ten świat skończył się dla Pawła, zmienił się dla naszej rodziny, ale on się nie skończył. Jurku, zmień swoją decyzję i graj z nami dalej. Zwyciężymy, siema! - powiedziała Magdalena Adamowicz podczas budowania serca ze zniczy dla prezydenta Gdańska.
Ewa Błaszczyk o hejcie i wyciąganiu wniosków.

Ewa Błaszczyk o hejcie i wyciąganiu wniosków. "Nie uczymy się na błędach, ale trzeba robić swoje"

Wywiady
- Historia pokazała, że nie wyciągamy żadnych wniosków z niczego. Myślę, że tu będzie podobnie. Natomiast uważam, że robienie swojego, trwanie w konsekwentnym działaniu pozostawia po sobie realny wymiar i fakty – mówiła Ewa Błaszczyk, która nie spodziewa się cudownej przemiany w ludziach po niedzielnej tragedii. Na koniec zaapelowała do Jurka Owsiaka, by ochłonął, odpoczął i wrócił, bo jest potrzebny.
Ewa Błaszczyk o rezygnacji Owsiaka.

Ewa Błaszczyk o rezygnacji Owsiaka. "Skończyło się jego prywatne życie, ma misję"

Wywiady
- Byłam w studiu u Jurka Owsiaka na Placu Defilad. Przyszedł z tą wiadomością, wygłosił płomienne, bardzo emocjonalne zdania. Kompletnie w inną stronę niż następnego dnia. Wtedy uważał, że należy się nie poddawać – mówiła Ewa Błaszczyk, która nie ukrywa, że z goryczą odebrała jego rezygnację. – Jest osobą publiczną, skończyło się jego prywatne życie i ma misję.
Nobel dla Jerzego Owsiaka i WOŚP. Małgorzata i Radosław Majdan nie mają wątpliwości

Nobel dla Jerzego Owsiaka i WOŚP. Małgorzata i Radosław Majdan nie mają wątpliwości

Wiadomości
- WOŚP należy się Pokojowa Nagroda Nobla. To inicjatywa, która jest znana nie tylko w Polsce. To ewenement na skalę światową. Skala pomocy, którą niesie Jurek Owsiak i jego współpracownicy jest wielka. Ta nagroda byłaby absolutnie zasłużona - powiedziała Małgorzata Rozenek-Majdan. Prezenterce wtórował jej mąż. - Nie znam Polaka, który w jednym dniu, potrafiłbym skoncentrować wokół wydarzenia tylu ludzi dobrej woli, wolontariuszy i chętnych, aby uczestniczyć w tej akcji. Końcowym wymiarem jest zakup sprzętu dla szpitali - dodał Radosław Majdan.
Tomasz Siemoniak wtóruje Wałęsie ws. Owsiaka

Tomasz Siemoniak wtóruje Wałęsie ws. Owsiaka

Polska
- Jerzy Owsiak nie może zejść z placu boju - stwierdził Lech Wałęsa, komentując jego decyzję o rezygnacji z funkcji prezesa WOŚP. - Mam nadzieję, że uda się powstrzymać Owsiaka. Ale nie powinniśmy wywierać na niego takiego nacisku. Jestem murem za Owsiakiem, ale trzeba mu dać parę dni, tygodni. Widać, ze strasznie to przeżył. Doszło do zbrodni, zginął człowiek, zmieniła się Polska. Musi mieć chwilę na decyzję. Wierzę, że wróci, bo dobrem musi zwyciężać zło. WOŚP jest bardzo ważna - mówił Tomasz Siemoniak w programie "Tłit". Odnosząc się do nominacji do Pokojowej Nagrody Nobla dla Owsiaka, dodał: "Dla Owsiaka więcej niż Nobel. Ma je tysiące przyznanych w polskich domach".

"Stoję murem za Owsiakiem. Udała mu się rzecz wielka"

Polityka
- Owsiak nie poradził sobie z hejtem i zrezygnował? - zapytał Jakub Bierzyński Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy, gość programu "Bierzyński na żywca": - Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś innym miał kierować Orkiestrą. 

"Kończy się pewna epoka". Błażej Spychalski o decyzji Owsiaka

Polska
Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP. Sprawę komentował w programie "Tłit" rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. - To decyzja Jerzego Owsiaka i należy ją uszanować. Jest pewnie głęboko przemyślana i nieodwracalna. To moment, w którym można odpowiedzieć sobie na pytanie: czy WOŚP jest czymś wielkim? Jest, ja nie mam wątpliwości. Jej wielkość poznamy po tym, jak będzie sobie radzić w kolejnych latach. Kończy się pewna epoka, ale zaczyna się nowa - mówił.
Lech Wałęsa o decyzji Owsiaka. Stanowcza reakcja

Lech Wałęsa o decyzji Owsiaka. Stanowcza reakcja

Polska
Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP - tuż po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - Nie wolno mu tego zrobić. Nie może poddać się takim ludziom, którzy dziś wymuszają takie postępowanie, w taki ohydny sposób. Nie może zejść z placu boju - komentował były prezydent Lech Wałęsa w programie "Tłit".
Żakowski i Mężyk o rezygnacji Owsiaka

Żakowski i Mężyk o rezygnacji Owsiaka

Wiadomości
- Orkiestra to jest Owsiak. Nie ma nic innego - powiedział w studio Wirtualnej Polski Jacek Żakowski. Skomentował w ten sposób rezygnację Jerzego Owsiaka z funkcji prezesa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łukasz Mężyk sugerował natomiast, że tragiczny finał WOŚP w Gdańsku, może być "dobrym momentem" na to by Owsiak pod 27 latach "oddał pałeczkę.
Owsiak: składam rezygnację z funkcji szefa fundacji i szefa zarządu

Owsiak: składam rezygnację z funkcji szefa fundacji i szefa zarządu

Wiadomości
- Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji i szefa zarządu. Fundacja będzie dalej funkcjonowała - ogłosił na konferencji prasowej Jerzy Owsiak. Były szef WOŚP poinformował o swojej decyzji po tym, jak została podana wiadomość o śmierci prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzień później zmarł. Owsiak dodał, że jego decyzja jest spowodowana tym, że o śmierć prezydenta Gdańska została oskarżona fundacja oraz on sam. - Spotkałem się z opiniami, że to nasza wina, że nie żyje człowiek, że nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. To na mnie spadła ta odpowiedzialność - mówił Owsiak.
Jerzy Owsiak po tragedii w Gdańsku: tak strasznie się zakręciliśmy

Jerzy Owsiak po tragedii w Gdańsku: tak strasznie się zakręciliśmy

Polska
Tak strasznie się zakręciliśmy od 3 lat, że nawet nie potrafimy uszanować takiego święta jak WOŚP – mówił Jurek Owsiak odnosząc się do tragicznej. "Nie dzielmy się, nie idźcie tam, gdzie się dzielimy. Jest jedna wspaniała Polska" - dodał lider WOŚP
Polacy wspierający WOŚP odpowiadają Krystynie Pawłowicz. „Pozdrowienia. Dużo miłości!”

Polacy wspierający WOŚP odpowiadają Krystynie Pawłowicz. „Pozdrowienia. Dużo miłości!”

Polityka
W dniu 27. Finału WOŚP Krystyna Pawłowicz nie mogła odmówić sobie komentarza dotyczącego akcji Jurka Owsiaka. - Wspieram Caritas. Nie popieram finansowania celów „niemedycznych” – napisała na Twitterze. Reporter WP zapytał osoby, które „grają z Owsiakiem” o komentarz do słów posłanki. Ich serdeczność wobec Krystyny Pawłowicz była zaskakująca
Cała rodzina Majdanów gra z WOŚP.

Cała rodzina Majdanów gra z WOŚP. "Jurek zasłużył na Nagrodę Nobla"

Polska
- Każdy ma prawo do swoich przekonań, ale jeśli nie grasz, nie przeszkadzaj – mówi reporterowi WP Małgorzata Rozenek-Majdan, która razem ze swoimi dziećmi i mężem Radosławem Majdanem czynnie wspiera 27. Finał WOŚP. - Nie znam drugiego takiego Polaka, który skoncentrował tak dużą ilość osób wokół jednej akcji. Zdecydowanie tak – odpowiedział stanowczo były bramkarz reprezentacji Polski na pytanie o Nagrodę Nobla dla Jurka Owsiaka
WOŚP. Zobacz, jak Jerzy Owsiak zmieniał się od pierwszego finału

WOŚP. Zobacz, jak Jerzy Owsiak zmieniał się od pierwszego finału

Wiadomości
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znowu wyrusza do akcji. Ogromnego sukcesu nie byłoby bez Jerzego Owsiaka. Zobaczcie, jak dyrygent WOŚP się zmieniał przez lata.
Marek Jakubiak uderza w Owsiaka.

Marek Jakubiak uderza w Owsiaka. "Po co to robi?!"

Polska
Strażacy mają zakaz angażowania się w WOŚP. Sprawę komentował w programie "Tłit" poseł Marek Jakubiak. - Owsiak robi bardzo dobrą robotę. Brałem udział w pierwszej WOŚP. Dziś rozrosła się ona do gigantycznego przedsięwzięcia, jedynego takiego na świecie. Po co przeszkadzać? - pytał. Po chwili dodał: "Ale też nie rozumiem Jurka. Po co się pcha w politykę, po co komentuje? Ustawia przeciw sobie ludzi i zaczyna się cyrk". "Wyłączyć się z polityki i robić swoje" - podsumował Jakubiak.
Owsiak zachęca do zbiórki pod studiem

Owsiak zachęca do zbiórki pod studiem "DDTVN"

Gwiazdy
Już 13 stycznia po raz 27. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od początku grudnia Jurek Owsiak kolekcjonuje fanty od gwiazd, które trafiają na specjalne licytacje. Wśród przedmiotów do wygrania znalazła się suknia ślubna Kasi Tusk, kwiecista kreacja Agaty Dudy oraz naszyjnik z oddechem Małgorzaty Rozenek. Z roku na rok polscy celebryci coraz chętniej angażują się w WOŚP, nie tylko symbolicznie popierają akcję na Instagramie, ale wychodzą z puszkami na ulice. Tydzień przed wielkim finałem, Jurek Owsiak zachęcał gwiazdy do zaangażowania w zbiórkę. Tuż po wyjściu ze studia DDTVN razem z asystentem nagrał kilka komunikatów do social mediów i pomaszerował do swojego Land Rovera.
Tłit - Marek Jurek

Tłit - Marek Jurek

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Marek Jurek.
Marek Jurek o wspólnej liście w wyborach do PE. Wskazał na Kukiza

Marek Jurek o wspólnej liście w wyborach do PE. Wskazał na Kukiza

Polska
- Dziś najważniejsze jest porozumienie znaczących podmiotów, czyli m.in. ruchu Kukiz'15. Od wyborów w 2015 r. jest on naturalnym punktem odniesienia dla tych, którzy przypominają, że nie można zamknąć Polski w sporze dwóch zwalczających się obozów politycznych. Jesteśmy po wspólnej kampanii do samorządu, rozmawiamy jak dalej tę współpracę prowadzić - mówił Marek Jurek (Prawica Rzeczypospolitej) w programie "Tłit". Dopytywany o to, czy powstanie wspólna lista, dodał: "Mam nadzieję. Ważne jest zbudowanie reprezentacji zadającej kłam twierdzeniu, że nad Polską wisi widmo Tuska oraz zapewniającej podmiotową rolę prawicy chrześcijańsko-konserwatywnej".

"Partia Rydzyka". Marek Jurek komentuje

Polska
- Patrzę na tę inicjatywę z dużą sympatią. Jest objawem rosnącego poczucia, że potrzebna jest realna, a nie deklaratywna obrona suwerenności; realne, a nie deklaratywne zaangażowane na rzecz zasad cywilizacji chrześcijańskiej. My ten obowiązek realizujemy od 11 lat - mówił europoseł Marek Jurek (Prawica Rzeczypospolitej) o Ruchu Prawdziwa Europa w programie "Tłit". Pytany o koalicję z PiS, oznajmił: "Mamy w wielu sprawach podobne poglądy, warto je uzgodnić". 
Niespodziewany atak na PiS ws. UE. Marek Jurek zrównał ich z PO

Niespodziewany atak na PiS ws. UE. Marek Jurek zrównał ich z PO

Polska
- PiS obniżyło wspólnie z PO pozycję Polski wobec Niemiec o połowę w traktacie lizbońskim 10 lat temu. W tej chwili liderzy PiS udzielają poparcia projektowi armii europejskiej - wspólnemu projektowi Niemiec, biurokracji europejskiej, czyli tych, którzy naprawdę kierują UE. I premier temu wtóruje. W Polsce potrzebna jest dziś reprezentacja tych, którym zależy na realnych, a nie pozornych znamionach suwerenności - przekonywał europoseł Marek Jurek (Prawica Rzeczypospolitej) w programie "Tłit". Jak dodał, "w Europie toczy się dziś rewolucja przeciwko suwerenności państw".