Wyniki wyszukiwania dla:

Japonia

Liczba wyników: 110

Tajna jednostka 731. Wstrząsające relacje żołnierzy

Tajna jednostka 731. Wstrząsające relacje żołnierzy

Ciekawostki
Kiedy w 1931 r. armia japońska zajęła Mandżurię, w pobliżu miasta Harbin stworzono tajną jednostkę. Oficjalnie zajmowała się uzdatnianiem wody, ale to, czym się tam zajmowano naprawdę, budzi grozę. Prawdziwym przeznaczeniem "jednostki 731" były bowiem eksperymenty na ludziach, niekoniecznie medyczne. Obiektami "badań" byli więźniowie dostarczani przez policję wojskową. Zobacz film.
Ale okaz! Złowił niesamowitą rybę

Ale okaz! Złowił niesamowitą rybę

Ciekawostki
Australijczyk Cavy prowadzi kanał na YouTube, w którym pokazuje nietypowe wędkarstwo. Mężczyzna podróżuje po świecie i poluje na prawdziwe morskie bestie i nietypowe gatunki ryb. Tym razem Cavy wybrał się na jedną z wysp Japonii. Tam złowił prawdziwego krokodyla wśród ryb.
Superszybki pociąg

Superszybki pociąg

Świat
Tak z bliska wygląda przejazd superszybkiego japońskiego pociągu Shinkansen. Ten skład ma długość 401 m, na co składa się 17 wagonów. Pędzi z prędkością 320 km/h.
Mityczne stworzenie. Drugie takie nagranie w historii

Mityczne stworzenie. Drugie takie nagranie w historii

Nauka
Naukowcom z USA udało się zarejestrować kałamarnicę olbrzymią. Wcześniej zrobili to tylko Japończycy. To jeden z dwóch największych mięczaków na świecie, uważany za gatunek trudny do spotkania.
Atak na tankowce na Zatoce Omańskiej

Atak na tankowce na Zatoce Omańskiej

Świat
Dwa tankowce zostały zaatakowane w Zatoce Omańskiej. MT Front Altair płynący pod banderą Wysp Marshalla zapalił się zaraz po uderzeniu torpedą. Wybuchów było 3. 23 marynarzom udało się przedostać na inny statek. Iran donosi, że tankowiec zatonął, jednak norweski właściciel przeczy doniesieniom. Płynął z Kataru na Tajwan pełen benzyny wartej 30 mln dolarów. Drugi statek Kokuka, który płynął pod banderą Panamy został natychmiast ewakuowany po wysłaniu sygnału o niebezpieczeństwie. W drodze do Singapuru doznał eksplozji, za którą mają odpowiadać miny magnetyczne. 21 marynarzy ewakuowano. Pozostawili tankowiec pusty i dryfujący po pożarze maszynowni. Iran wysłał na miejsce ekipy poszukiwawczo-ratunkowe. Uratowali 44 marynarzy. Japonia ujawniła, że tankowce przewożą "ładunek związany z Japonią". Premier Japonii ostrzegł już wczoraj, że napięta sytuacja na Bliskim Wschodzie może doprowadzić do wojny. Shinzo Abe spotkał się dziś z irańskim przywódcą i ostrzegł, że należy unikać "przypadkowych konfliktów", które mogą być skutkiem napięć między USA a Iranem.
Pobrali DNA sprzed 4 tys. lat. Zdębieli, co w nim odkryli

Pobrali DNA sprzed 4 tys. lat. Zdębieli, co w nim odkryli

Ciekawostki
Naukowcy wyekstrahowali z zęba trzonowego DNA żyjącej prawie 4 tys. lat temu kobiety z terenów dzisiejszej Japonii. Użyli go do rekonstrukcji jej wyglądu. Okazuje się, że ludzie, którzy zamieszkiwali Japonię w tym okresie różnili się znacznie wyglądem od tych, których możemy zobaczyć dziś na ulicach Tokio czy Kioto. Mieli dość ciemną skórę, brązowe oczy, piegi i kręcone włosy. Analiza DNA pokazuje, że byli spokrewnieni z mieszkańcami rosyjskiego dalekiego wschodu, półwyspu koreańskiego i rdzenną ludnością Tajwanu. Wiadomo również, że kobieta była nosicielką rzadkiej mutacji genetycznej, pozwalającej na sprawne trawienie posiłków o wysokiej zawartości tłuszczu. To cecha charakterystyczna ludzi zamieszkujących krąg polarny. Kobieta miała też jeszcze jedną, nietypową dla Japończyków cechę: gen wysokiej tolerancji alkoholu. 
Zagadka monumentów Yonaguni

Zagadka monumentów Yonaguni

Nauka
Nieopodal japońskiej wyspy Yonaguni znajdują się niesamowite podwodne formacje odkryte przez nurka w 1985 roku. Wzbudzają ogromne kontrowersje dotyczące swojego pochodzenia. Badacze nie są pewni, czy monumenty powstały naturalnie czy są dziełem człowieka. Wszystko znajduje się na głębokości 20 metrów i zbudowane jest z jednego potężnego bloku piaskowca. Wielu szanowanych badaczy jest pewnych, że to pozostałości po pradawnej cywilizacji.
Ryż pomaga w walce z otyłością

Ryż pomaga w walce z otyłością

Zdrowie
Najnowsze badania japońskich naukowców, dają kolejne powody ku temu, aby zacząć regularnie spożywać ryż. Okazuje się, że bardzo pomaga on w walce z otyłością. 
Pomysł na biznes: Timer do spotkań biznesowych

Pomysł na biznes: Timer do spotkań biznesowych

Finanse
Pierwszy na świecie timer do spotkań biznesowych oparty na kolorach - to pomysł na biznes Andrzeja Dobruckiego, właściciela startupu Timeqube. Jego firma oferuje klientom małą kostkę, która za pomocą kolorów sygnalizuje upływający czas spotkania. - Koniec z długimi i nieproduktywnymi rozmowami w firmach. Czas to pieniądz - podkreśla twórca pomysłu. Timeqube to nowy polski gadżet biurowy, który ma zrewolucjonizować spotkania biznesowe. Urządzenie w całości produkowane jest w Polsce, a z sukcesem trafiło już na ponad 20 rynków. Timeqube jest skierowany głównie do dużych i międzynarodowych korporacji, które mają problem z przedłużającymi się i nieefektywnymi spotkaniami. Zmieniające się kolory sześcianu wysyłają sygnał do mózgu o kończącym się czasie, nie stresując przy tym uczestników spotkania. Firma działa w przestrzeni WeWork Labs w Warszawie. Sama kostka jest produkowana w Zielonej Górze. Cena urządzenia? 89 euro przy jednej sztuce. Skąd pomysł na taki biznes? - Pracowałem przez ponad 12 lat w wielu różnych korporacjach. To, co łączyło te wszystkie firmy, to zbyt długie spotkania - wspomina Dobrucki. - Sam byłem ofiarą takich nieefektywnych spotkań. Stąd wzięła się moja potrzeba, ale i wielu innych, dużych firm - dodaje. Początkowy koszt inwestycji wyniósł ok. 130 tys. zł. Startup powstał w jesienią 2018 roku. W ciągu 6 miesięcy udało się sprzedać 250 sztuk urządzenia w ponad 20 krajach. Po polski gadżet biurowy zgłaszali się już klienci z Europy, Azji i obu Ameryk. Priorytetem dla firmy są Niemcy i Skandynawia, a w dalszej kolejności Stany Zjednoczone i Japonia. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".   
Zbombardowali planetoidę. II etap misji

Zbombardowali planetoidę. II etap misji

Technologia
Japończycy znów zbombardowali planetoidę Ryugu. To kolejny etap misji Hayabusa-2. Sonda zrzuciła ładunek wybuchowy będąc 500 m nad planetoidą. 2 kg ładunek wielkości piłki baseballowej naruszył jej strukturę tworząc głęboki krater. Wszystko po to, by zebrać podziemne próbki gruntu. Ma to pomóc naukowcom w wyjaśnieniu pochodzenia Układu Słonecznego. Wiadomo, że po wystrzeleniu, sonda musiała szybko ewakuować się, by uniknąć uszkodzenia odłamkami. Wcześniej Hayabusa-2 wystrzeliła inny pocisk w lutym. Wtedy udało się wylądować na planetoidzie, pobrać próbki skał z jej powierzchni i dokonać pomiarów. Misja japońskiej sondy trwa od grudnia 2014 r. Wszystkie zebrane próbki będą przechowywane na jej pokładzie do momentu lądowania w 2020 r.
Szalone i efektowne walki na gali One FC: A New Era w Tokio

Szalone i efektowne walki na gali One FC: A New Era w Tokio

Świat
Wielkie emocje przeżyli kibicie oglądający w Fightklubie galę One FC: A New Era. W Tokio byliśmy świadkami m.in. czterech walk o mistrzostwo świata oraz kilku innych pojedynków, w których pierwszoplanowe role odgrywali Eddie Alvarez i Demetrious Johnson. Cała gala stała na niezwykle wysokim poziomie o czym świadczy m.in. kilka efektownych rozstrzygnięć poszczególnych konfrontacji. Kolejna odsłona gali One FC już 12 kwietnia - na żywo również wyłącznie w Fightklubie! 
Fantastyczne pojedynki na gali One FC: A New Era

Fantastyczne pojedynki na gali One FC: A New Era

Świat
Podczas rozgrywanej w Tokio gali One FC: A New Era byliśmy świadkami kilku fantastycznych pojedynków. Wielez nich stoczono... poza główną kartą. W trzymających w napięciu walkach w oktagonie zmierzyli się m.in. Yoon Chang Min z Ballą Shettym, Anthony Engelen z Garrym Tononem, Mei Yamaguchi z Ksenią Lachkovą i Senzo Ikeda z Dannym Kingadem. 
One FC: A New Era - wielka gala MMA na żywo wyłącznie w Fightklubie!

One FC: A New Era - wielka gala MMA na żywo wyłącznie w Fightklubie!

Świat
31 marca w Tokio rozpocznie się nowa era! Nowa era światowego MMA! Przygotujcie się na wielkie show, podczas którego zaplanowane zostały aż cztery walki o mistrzowskie pasy. Przed wami trzy godziny z MMA w najlepszym wydaniu i gala, która ma szansę stać się największym wydarzeniem w sportach walki w 2019 roku. Mało? To dorzucamy do oktagonu Eddiego Alvareza i Demetriousa Johnsona! One FC: A New Era już 31 marca od 11.30 na żywo wyłącznie w Fightklubie! 
Widowiskowe gale One FC na żywo wyłącznie w Fightklubie!

Widowiskowe gale One FC na żywo wyłącznie w Fightklubie!

Świat
Singapurska federacja znana jako ONE Fight Championship, promująca MMA, kick-boxing oraz muay thai. Jej pierwsza gala odbyła się w 2011 roku, a to, czym odróżnia się na tle konkurencji jest znacznie szerszy wachlarz zadawanych ciosów, m.in. możliwość wyprowadzania uderzeń kolanami w parterze. One FC posiada pasy w dziewięciu kategoriach wagowych, dwa z nich są obecnie zwakowane. Na galach częstymi gości byli w przeszłości Polacy. W Azji walczyli m.in. Michał Pasternak, karateka Marcin Prachnio czy pochodząca wprawdzie z Ukrainy, ale mieszkające na stałe w Polsce, Lena Tkhorevska. Wiele wskazuje na to, że to nie ostatnie nazwiska znad Wisły walczące pod banderą One FC. Najciekawsze gale One FC przez cały rok na żywo wyłącznie w Fightklubie. 
Wyspa Wake. To tutaj stoczyła się krwawa bitwa

Wyspa Wake. To tutaj stoczyła się krwawa bitwa

Nauka
Dzięki mapom w Internecie możemy odkryć wiele miejsc szerzej nieznanych. Jednym z nich jest Wake Island. To niewielka wyspa na Pacyfiku, będąca terytorium USA. Skrywa ona straszną historię z czasów II wojny światowej. W 1939 roku Amerykanie zaczęli budować tutaj bazę dla łodzi podwodnych i samolotów. Nie udało się jej ukończyć, zaledwie kilka godzin przez atakiem na Pearl Harbour, wyspa została zdobyta przez Japończyków.
One FC: A New Era - wielka gala MMA na żywo wyłącznie w Fightklubie!

One FC: A New Era - wielka gala MMA na żywo wyłącznie w Fightklubie!

Świat
31 marca w Tokio rozpocznie się nowa era! Nowa era światowego MMA! Przygotujcie się na wielkie show, podczas którego zaplanowane zostały aż cztery walki o mistrzowskie pasy. Przed wami trzy godziny z MMA w najlepszym wydaniu i gala, która ma szansę stać się największym wydarzeniem w sportach walki w 2019 roku. Mało? To dorzucamy do oktagonu Eddiego Alvareza i Demetriousa Johnsona! One FC: A New Era już 31 marca od 11.30 na żywo wyłącznie w Fightklubie! 
Modelka, influencerka. Ma tysiące followersów, choć tak naprawdę… nie istnieje

Modelka, influencerka. Ma tysiące followersów, choć tak naprawdę… nie istnieje

Wiadomości
Posłowie w iście militarnym stylu przygotowują się do zbliżających kampanii wyborczych. Marszałek Terlecki publikuje zdjęcie w wojskowym rynsztunku, a poseł Suski zabiera tablicę o „Układzie Kaczyńskiego”. Z kolei Japończycy pokazują jak nie dopuścić do sytuacji, która wydarzyła się w sejmie. Naukowcy z kraju kwitnącej wiśni testują oprogramowanie, które ma wykrywać złodziei, zanim dokonają kradzieży.
Kosmiczny manewr Hayabusa 2

Kosmiczny manewr Hayabusa 2

Nauka
Japońska Agencja Kosmiczna JAXA opublikowała wideo, na którym widać operację pobrania próbek z planetoidy Ryugu. 21 lutego sonda zbombardowała powierzchnię kosmicznej skały, która może zagrażać Ziemi   Nagranie przestawia całe to wydarzenie. Gdy sonda dotknęła powierzchni planetoidy wystrzeliła pocisk i zebrała wzburzony materiał do badań. Sonda Hayabusa 2 leciała do celu aż 3,5 roku. Badacze uważają, że Ryugu jest pozostałością zaraz po narodzinach Układu Słonecznego, a jej geologia może dostarczyć wielu wskazówek, które mogą połączyćjej historię z naszą planetą 
Sekret długowieczności z Japonii

Sekret długowieczności z Japonii

Zdrowie
Naukowcy od dawna próbują odpowiedzieć na pytanie: ''jaki jest sekret długowieczności?''. W ostatnim czasie badali właściwości japońskiej rośliny znanej jako ashitaba.   Zobacz film.
Tajemniczy Taku Takeuchi.

Tajemniczy Taku Takeuchi. "Moje cele mam w głowie i nie chciałbym o nich mówić"

Sport
- Popełniłem błąd przy lądowaniu i zaliczyłem upadek. Skocznia jest jednak dobrze przygotowała. Nie jestem do końca zadowolony ze swojej obecnej formy - mówi reprezentant Japonii Taku Takeuchi. - Moje cele mam w głowie i wolałbym o nich głośno nie mówić. 
Zniknęła i nikt nie zauważył. Niezwykła historia japońskiej wyspy

Zniknęła i nikt nie zauważył. Niezwykła historia japońskiej wyspy

Ciekawostki
Nie istnieje już mała, niezamieszkana wyspa Esanbe Hanakita Kojima, która znajdowała się u północnych wybrzeży Japonii. Co ciekawe, nie wiadomo, czy wyspa wciąż istniała, gdy w 2014 r. otrzymała swoją nazwę. Istnieje bowiem podejrzenie, że mogła zniknąć w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Ostatnim razem Esanbe Hanakita Kojima została dokładnie zbadana w 1978 roku. Od tamtego czasu nawet rybacy tam nie zaglądali, bo na mapach wyglądała jak podwodna rafa. Zniknięcie wyspy zauważył japoński pisarz, który na początku września zbierał informacje do książki o "ukrytych wyspach". Cała sytuacja oznacza teraz jedno - zwiększy się dystans między Rosją a Japonią o ok. 500 metrów. Zniknięcie wyspy powoduje bowiem zmniejszenie się japońskich wód terytorialnych.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 6następne