Wyniki wyszukiwania dla:

Janusz Kołodziej

Liczba wyników: 392

Nie żyje Janusz Kozioł

Nie żyje Janusz Kozioł

Wiadomości
Janusz Kozioł, lektor i spiker, który czytał na antenach wszystkich stacji telewizyjnych odszedł 18 stycznia w wieku 68 lat. Trzy lata temu usłyszał, że jest chory na stwardnienie zanikowe boczne opuszkowe. Córka Janusza Kozioła prowadziła zbiórkę na leczenie ojca. Udało się zebrać prawie 300 tys. zł. W piątek rano pojawiła się informacja, że lektor przegrał walkę z chorobą.
Popławska, Chalidow, Chabior: gwiazdy

Popławska, Chalidow, Chabior: gwiazdy "Underdog" ustawiają się do wspólnego zdjęcia

Gwiazdy
Od kilku lat w Polsce możemy zauważyć coraz większe zainteresowanie sportami walki. Niewątpliwy prym w tej kategorii wiedzie MMA. Zdaje się, że mają na to wpływ duże sukcesy Polaków w tej dziedzinie.Okazuje się, że spore zainteresowanie tym rodzajem aktywności fizycznej doprowadziło do powstania filmu, którego fabuła opiera się właśnie na życiu zawodnika MMA. Dzieło zostało wyreżyserowane przez Macieja Kawulskiego, który wprawdzie z zawodu nie jest reżyserem, jednak swego czasu był chłopakiem Edyty Herbuś, więc wydaje się, że miał okazję bywać na ściankach. Na premierze "Underdoga" pojawiła się rzesza aktorów występujący w produkcji, a m.in. Eryk Lubos, Janusz Chabior, Aleksandra Popławska, Jarosław Boberek, a nawet Mamed Chalidow, który ostatnio zakończył karierę jako zawodnik. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia. Zobaczcie obsadę „Underdog” pozującą do wspólnej fotografii.
Pracownicze Plany Kapitałowe. Czy warto tak oszczędzać na emeryturę

Pracownicze Plany Kapitałowe. Czy warto tak oszczędzać na emeryturę

Polska
- Mam do tego programu ambiwalentny stosunek. Z jednej strony rozumiem, że podnoszenie oszczędności emerytalnych jest w interesie ubezpieczonych. A z drugiej: mam szereg zastrzeżeń co do kształtu tego programu - mówił w programie "Money. To się liczy" Janusz Jankowiak, główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu. Jak tłumaczył, chodzi przede wszystkim o to, że duża część pieniędzy z PPK będzie inwestowana w spółki Skarbu Państwa. A te zarządzane są nie tylko zgodnie z interesem ekonomicznym, ale też politycznym.
Problem z 500+ był do przewidzenia.

Problem z 500+ był do przewidzenia. "Koszty muszą wzrosnąć"

Polska
Pensja minimalna idzie w górę. Bez zmiany kryterium dochodowego rodziny, które dostają 500+ na pierwsze dziecko, stracą świadczenie. Dlatego minister Elżbieta Rafalska zapowiedziała, że kryterium pójdzie w górę. - Część ekonomistów mówiła o tym problemie już po wprowadzeniu tego programu, więc to nie jest zaskoczeniem - mówił w programie "Money. To się liczy" Janusz Jankowiak, główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu. - Finał dla budżetu państwa jest jednak zawsze taki sam: koszty tego programu muszą wzrosnąć - stwierdził.
Bardzo dobre wyniki rządu. Będzie nadwyżka budżetowa?

Bardzo dobre wyniki rządu. Będzie nadwyżka budżetowa?

Polska
Czy musimy się nauczyć nowego słowa - "nadwyżka budżetowa"? - Za bardzo bym się do tego nie przyzwyczajał. Po pierwsze, nie wiemy jeszcze, czy ona będzie, a po drugie budżet państwa jest tylko częścią sektora finansów publicznych, i to wcale nie najważniejszą - mówił w programie "Money. To się liczy" Janusz Jankowiak, główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu. Jankowiak stwierdził, że na pewno w państwowej kasie będzie więcej pieniędzy, niż to zakładała ustawa budżetowa, ale wszystko będzie zależało od inicjatywy rządu w ostatnim miesiącu.
Fit Lovers pajacują pod studiem

Fit Lovers pajacują pod studiem "DDTVN"

Gwiazdy
Kilka dni temu FitLoversi zasiedli u boku Dominiki Gwit na kanapie w studiu Dzień Dobry TVN. Pamela i Janusz opowiedzieli o tym, dlaczego rok 2018 był dla nich przełomowy.Trzeba przyznać, że publikowanie opłaconych postów wyszło parze całkiem dobrze. Spod studia odjechali najnowszym Audi R8 V10 za milion złotych.
Co czeka polskich siatkarzy w 2019 roku?

Co czeka polskich siatkarzy w 2019 roku? "Najważniejsze będą kwalifikacje do igrzysk"

Polska
Jakie będą najważniejsze cele polskich siatkarzy w 2019 roku? Turniej numer 1 to bez wątpienia kwalifikacje olimpijskie, które odbędą się w sierpniu. O ich znaczeniu i polskich szansach na awans na igrzyska w siatkarskim podsumowaniu roku rozmawiali Janusz Uznański, rzecznik prasowy PZPS, i dziennikarz WP SportoweFakty Grzegorz Wojnarowski.
Co czeka polskich siatkarzy w 2019 roku?

Co czeka polskich siatkarzy w 2019 roku? "Najważniejsze będą kwalifikacje do igrzysk"

Polska
Jakie będą najważniejsze cele polskich siatkarzy w 2019 roku? Turniej numer 1 to bez wątpienia kwalifikacje olimpijskie, które odbędą się w sierpniu. O ich znaczeniu i polskich szansach na awans na igrzyska w siatkarskim podsumowaniu roku rozmawiali Janusz Uznański, rzecznik prasowy PZPS, i dziennikarz WP SportoweFakty Grzegorz Wojnarowski.
Korwin-Mikke błąka się z walizką po galerii handlowej

Korwin-Mikke błąka się z walizką po galerii handlowej

Gwiazdy
Janusz Korwin-Mikke to jeden z najbardziej kontrowersyjnych polityków, który mocno zaszkodził sobie "dżentelmeńskimi" wypowiedziami na temat kobiet, niepełnosprawnych i gejów. Zdaniem byłego europosła, kobiety są po prostu mniej inteligentne od mężczyzn i powinny zarabiać niższe pensje. Kilka dni temu polityk wybrał się do galerii handlowej. Najwyraźniej Korwin-Mikke postanowił nabrać pośród tłumu kolejnych życiowych refleksji. W wyciecze do galerii towarzyszyła 76-latkowi walizka. Spacer po sklepach zwieńczył kawą, do której wyprosił dodatkową porcję mleka. Potem polityk ruszył na przystanek tramwajowi i z resztą "zwykłych" obywateli pojechał do domu.
Prezes PZPS walczy z białaczką.

Prezes PZPS walczy z białaczką. "Tacy twardziele jak on nie zwykli przegrywać"

Polska
Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, zmaga się z bardzo poważną chorobą, mutacją białaczki. W styczniu przejdzie operację przeszczepu szpiku kostnego. - Prezes jest bardzo dzielnym człowiekiem, nie zwykł się użalać nad sobą. Powiedział o chorobie, bo chciał być uczciwy wobec środowiska. To nieprawdopodobny twardziel, a tacy nie zwykli przegrywać - powiedział w siatkarskim podsumowaniu roku WP SportoweFakty rzecznik prasowy PZPS Janusz Uznański.
Trudny wybór sportowca roku w Polsce.

Trudny wybór sportowca roku w Polsce. "Najlepiej byłoby podzielić nagrodę"

Polska
- Bardzo szanuję osiągnięcia Kamila Stocha. W sporcie powtarzalność świadczy o mistrzowskiej klasie, a on zachowuje mistrzowski rytm. Z drugiej strony nasza reprezentacja w siatkówce też powtórzyła mistrzostwo świata, zrobiła to po raz pierwszy w historii polskich gier zespołowych. Wybór jest bardzo trudny, najlepiej byłoby podzielić nagrodę na kilka części - mówi o wyborach najlepszego sportowca roku w 2018 roku Janusz Uznański, rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Faworytami do zwycięstwa są wspomniany Stoch oraz MVP siatkarskiego mundialu Bartosz Kurek.
Czy Polska potrzebuje Wilfredo Leona?

Czy Polska potrzebuje Wilfredo Leona? "To tak, jakby do kadry dołączył Ronaldo lub Messi"

Polska
Janusz Uznański, Kamil Kołsut oraz Grzegorz Wojnarowski wzięli udział w siatkarskim podsumowaniu roku 2018. Jednym z tematów dyskusji było dołączenie do reprezentacji Polski Wilfredo Leona. Czy kadra narodowa zyska na tym ruchu? 

"Piłka z góry". Dziwna sytuacja w Krakowie. Gdzie jest miejsce Cracovii w Lotto Ekstraklasie?

Piłka nożna
- Zabawna sytuacja. W Krakowie kibice Wisły chcieliby kogoś takiego, jak Janusz Filipiak. Z kolei fani Cracovii chcieliby przejąć klub, uważając, że poprowadzą go lepiej - zauważa Tomasz Ćwiąkała. Materiał dzięki uprzejmości Canal+ Sport.

"Afera KNF nie buduje dobrego wizerunku Polski za granicą". Steinhoff zaniepokojony

Finanse
- Moje zaufanie do funkcjonowania prokuratury jest bardzo niewielkie w efekcie obserwacji tego, co się dzieje. Nie potrafię sobie wytłumaczyć, dlaczego taka akcja spektakularna wczoraj miała miejsce - tak Janusz Steinhoff, były minister gospodarki, komentował czwartkowe zatrzymania byłego szefa KNF i jego ówczesnych współpracowników. Jak dodał, "tak spektakularna akcja", z przewożeniem zatrzymanych z Warszawy do Szczecina, budzi jego wątpliwości i przypomina mu sprawę z Emilem Wąsaczem, byłym ministrem skarbu. - Od tego, czy ktoś jest winny czy nie, są sądy - zaznaczył.
Były minister gospodarki gorzko skomentował stwierdzenie Szydło

Były minister gospodarki gorzko skomentował stwierdzenie Szydło

Finanse
- Jak słyszę dane, że węgiel jest przyszłością gospodarki, to nie wiem, czy się śmiać, czy płakać - tak Janusz Steinhoff, były minister gospodarki, skomentował słowa Beaty Szydło. Jak tłumaczył w programie "Money. To się liczy", większość polskiej elektroenergetyki oparta jest na węglu kamiennym i brunatnym i nikt nie mówi o wycofaniu się z tego systemu w ciągu roku, dwóch. - Natomiast nie można mówić, że będziemy stawiać na węgiel i nic nie zmienimy - podkreślał. Jego zdaniem jedynym racjonalnym w tej chwili, bez zmiany miksu energetycznego, sposobem redukcji CO2 jest unowocześnienie naszych bloków wytwórczych.
Podwyżka cen prądu dotknie wszystkich. Rekompensaty nie załatwią problemu

Podwyżka cen prądu dotknie wszystkich. Rekompensaty nie załatwią problemu

Finanse
- Cena musi być funkcją kosztów wytwarzania, a te bardzo mocno wzrosły, przede wszystkim zaś wzrosły koszty emisji CO2 - tak wzrastające ceny energii tłumaczy były minister gospodarki Janusz Steinhoff. I odnosi się do zapowiedzi ministra Krzysztofa Tchórzewskiego. - Minister mówi o rekompensatach dla odbiorców komunalnych. Tylko nie wiem, z czego to zapłaci, bo w projekcie budżetu nie ma takich zapisów - mówi Steinhoff. Nie ma jednak wątpliwości: podwyżka prądu dotnie wszystkich, bo energia dotyczy wielu towarów i przekłada się na ich ceny.
Prezes Boniek przesadził ws. Błaszczykowskiego?

Prezes Boniek przesadził ws. Błaszczykowskiego? "Jego słowa należy interpretować inaczej"

Piłka nożna
- Od Bońka oczekujemy konkretów! Do niego idzie się jak do znakomitego zawodnika, menadżera a nie pracownika który piął się po szczeblach korporacji. Jego zdanie jest inaczej odbierane niż zdanie każdego innego prezesa - mówi Janusz Basałaj. Materiał dzięki uprzejmości Canal+ Sport. 
Janusz Basałaj o Lidze Narodów.

Janusz Basałaj o Lidze Narodów. "To bardzo dobre rozwiązanie"

Sport
- Liga Narodów to stabilne wpływy do federacji, nie trzeba walczyć i negocjować praw do meczów towarzyskich. Mecze o stawkę z całą pewnością są lepsze niż mecze towarzyskie - mówi Janusz Basałaj w programie "Piłka z góry". Materiał dzięki uprzejmości Canal+ Sport
 Fit Lovers o krytyce:

Fit Lovers o krytyce: "To było poza nami. Mieliśmy dużego farta"

Gwiazdy
Niepozorna para youtuberów zajmująca się promowaniem zdrowego stylu życia stała się w Ameryka Express najgłośniej komentowanymi uczestnikami show. Mateusz Janusz przez "totalny blackout" nie powstrzymywał się przed kamerami od obrażania oraz popychania partnerki. Pamela już po pierwszym kryzysie chciała wycofać się z programu, jednak partner zapewnił, że w końcu nic takiego strasznego się nie stało. Z odcinka na odcinek między youtuberami było coraz gorzej. Mateusz próbował ratować sytuację, tłumacząc we vlogach, że większość niepokojących sytuacji wynika z niekorzystnego montażu. W wywiadzie dla portalu PrzeAmbitni zapewniają, że uniknęli fali hejtu, która pojawiła się po emisji odcinków ze skandalicznym zachowaniem vlogera, ponieważ wyjechali wówczas z Polski.
Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksji

Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksji

Polska
- Za rok wracam do Grand Prix, ale już nie będzie tego szaleństwa, które było, kiedy pierwszy raz startowałem w cyklu. Wtedy przesadziłem z wagą. Nadawałem się na pokazy anoreksji - mówił nam Janusz Kołodziej.
Kołodziej o Unii Tarnów:

Kołodziej o Unii Tarnów: "Musiałem odejść. Gdybym został, to musiałbym zakończyć karierę"

Polska
Janusz Kołodziej dwa razy odchodził z Unii Tarnów. - Za pierwszym razem czułem, że albo zmienię klub, albo skończę z żużlem - mówi. - Za drugim razem sezon się skończył, a nikt ze mną nie rozmawiał - stwierdza zawodnik.