Nie mamy filmów o: Janusz Filipiak

Zobacz także

Burza wokół karty LGBT+. Marek Borowski komentuje

Burza wokół karty LGBT+. Marek Borowski komentuje

Tłit
- PiS próbuje straszyć inwazją osób homoseksualnych i wychowaniem seksualnym dzieci. To cecha charakterystyczna Kaczyńskiego, że kiedy przychodzi do wyborów, szuka wroga, demonizuje go i przedstawia się jako obrońca narodu. Byli uchodźcy, wcześniej środowiska liberalne, a teraz wybrał LGBT - mówił senator Marek Borowski w programie "Tłit". - "Piątka" Kaczyńskiego jest za słaba. Widać wyraźnie, że ten sposób wabienia wyborców się zużył. Ludzie uznali, że im się to słusznie należy. A każdy będzie głosował tak, jak uważa - stwierdził.
Okradają ludzi na Śląsku. Policja pokazuje film

Okradają ludzi na Śląsku. Policja pokazuje film

Wiadomości
Policjanci apelują o pomoc w zatrzymaniu członków szajki, która okrada domy jednorodzinne w Śląskiem. Podejrzanych zarejestrowały kamery monitoringu podczas włamania w Rydułtowach.
Aresztowana po 38 latach. Odpowie za morderstwo

Aresztowana po 38 latach. Odpowie za morderstwo

Wiadomości
To był luty 1981 r. W rowie w Sioux Falls w USA odnaleziono owinięte zakrwawionym kocem ciało noworodka. Nikt nie zgłosił zaginięcia dziecka. Kiedy wszystkie tropy się urwały, policja zamknęła śledztwo. Teraz, po 38 latach, prokuratura oskarżyła o zabicie dziecka 57-letnią kobietę - matkę chłopca. Jak to możliwe? Po latach policjanci postanowili wykorzystać w śledztwie nowoczesne technologie. Ciało noworodka zostało ekshumowane w 2009 r. Udało się ustalić jego DNA. Nowe śledztwo niewiele dało, ale DNA przekazano dalej. Prywatna firma, wykorzystująca otwarte bazy danych genetycznych i badająca drzewa genealogiczne wskazała kilka rodzin, które mogą być zamieszane w zbrodnię z 1981 roku. Policyjni detektywi przeanalizowali nowe wskazówki i trafili na kobietę, która wciąż mieszkała w Sioux Falls. W ten oto sposób, po 38 latach, Andrew John Doe doczekał sprawiedliwości.
PiS o Tusku. Marek Borowski: to ubożyzna myślowa

PiS o Tusku. Marek Borowski: to ubożyzna myślowa

Tłit
- To, co się dzieje w Wlk. Brytanii, pokazuje wielką trafność wpisu Tuska, który napisał o miejscu w piekle dla tych, którzy wymyślili brexit, a nie mają planu, co dalej. Tak to w tej chwili wygląda - mówił senator Marek Borowski z programie "Tłit". Odniósł się również do stwierdzenia, że to Tusk jest odpowiedzialny za brexit. - To ubożyzna myślowa. O co chodzi? Jaki Tusk? Wyjście Wlk. Brytanii pokazuje, co to znaczy próbować rozstać się z UE, jakie to konsekwencje i jaka jest siła demagogii - wskazał Borowski. Jak stwierdził, PiS boi się powrotu szefa Rady Europejskiej, w związku z tym jest "straszenie Tuskiem i pomruki, że prokuratura się nim zajmie". - To prywatna walka Jarosława Kaczyńskiego z Tuskiem, która się toczy od wielu lat - podsumował senator, nawiązując do Smoleńska.
Marek Borowski odpowiada Beacie Szydło ws. sondażu

Marek Borowski odpowiada Beacie Szydło ws. sondażu

Tłit
Beata Szydło stwierdziła, że opublikowany w środę sondaż, w którym PiS przegrywa z Koalicją Europejską, był zrobiony "z tezą". - Jeśli chodzi o opinie pani premier Szydło, to odłóżmy je na półkę. Fakt, sondaże bywają różne, zwłaszcza w sytuacji, gdy różnica jest niewielka. Dziś jest inny sondaż, który daje PiS-owi przewagę rzędu 2 punktów procentowych. Siły są wyrównane. Lepiej, gdyby Szydło powiedziała, że sondaże są różne. Mówienie, że jest z tezą, sugeruje, jakby brały w nim udział jakieś ciemne siły - komentował Marek Borowski w programie "Tłit". Senator odniósł się również do stwierdzenia, że "PiS zna się na gospodarce dużo lepiej niż PO". - Puste sformułowanie. Chciałbym zobaczyć jak PiS rządzi gospodarką w kryzysie. To im się jeszcze nie przydarzyło - wskazał.
"Ten tekst jest żenujący". Marek Borowski odpowiada KEP ws. karty LGBT

"Ten tekst jest żenujący". Marek Borowski odpowiada KEP ws. karty LGBT

Tłit
Biskupi zaapelowali o wycofanie rozwiązań zawartych w karcie LGBT. Sprawę komentował w programie "Tłit" senator Marek Borowski. - Wolałbym, żeby biskupi byli bardziej stanowczy ws. pedofilii w Kościele, a nie LGBT. Jakoś w tej sprawie ciężko się doszukać zdecydowanego głosu i działań. W sprawie prałata Jankowskiego nie mogą się zebrać, żeby powołać komisję - odbywa się spychotechnika. Ten tekst jest żenujący. Abstrahuje od tego, co jest napisane w karcie. Wsparcie i pomoc dla dyskryminowanych, prześladowanych osób nieheteronormatywnych jest określane jako zagrożenie. O co w ogóle chodzi? - mówił.
Prudnik: policyjny pościg. Pirat drogowy jechał 170 km/h

Prudnik: policyjny pościg. Pirat drogowy jechał 170 km/h

Wiadomości
36-latek pędził ponad 170 km/h, omijał blokady, jechał "pod prąd" czy wyprzedzał na łuku drogi. Policyjny pościg trwał kilkanaście minut. Kierowcy  może grozić nawet do pięciu lat więzienia. 
Złe wieści dla PiS. Koalicja Europejska liderem sondażu

Złe wieści dla PiS. Koalicja Europejska liderem sondażu

Wiadomości
Opozycja ma powody do radości. Jak podaje Na nieco ponad dwa miesiące przed eurowyborami, Prawo i Sprawiedliwość straciło prowadzenie w sondażach. Dotychczasowych liderów o 2 pkt. proc. wyprzedziła Koalicja Europejska. Według badania przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown na zlecenie "Gazety Wyborczej", Koalicja Europejska może liczyć na 35 proc. głosów w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. 33 proc. respondentów wybrałoby Prawo i Sprawiedliwość. Posłowie opozycji nie kryją zadowolenia. Więcej w materiale wideo. 
Marcin Kierwiński szefem sztabu KE? "Stawiamy na doświadczenie"

Marcin Kierwiński szefem sztabu KE? "Stawiamy na doświadczenie"

Wiadomości
Poseł Platformy Obywatelskiej, Marcin Kierwiński, ma być szefem sztabu wyborczego Koalicji Europejskiej w nadchodzących wyborach. Do takich nieoficjalnych informacji dotarła Wirtualna Polska. Sam zainteresowany na razie się do tego nie przyznaje. Mówi, że informacja w tej sprawie zostanie przekazana wkrótce. Ciepłe słowa pod adresem posła Kierwińskiego płyną nawet od polityków PiS. Więcej w materiale wideo.