Wyniki wyszukiwania dla:

Jadwiga Staniszkis

Liczba wyników: 89

#11pytań o idee transplantacji i donacji u dzieci

#11pytań o idee transplantacji i donacji u dzieci

- Po śmierci dziecka wiele mam działa na zwiększonych obrotach. Pogrzeb, formalności, powiadomienie rodziny. Największy kryzys dopada, gdy to wszystko się skończy – mówi Jadwiga Hermanowicz założycielka Fundacji "Serce Anielki", która promuje idee transplantacji i donacji w Polsce oraz za granicą.
#11pytań o oddawanie organów zmarłych dzieci

#11pytań o oddawanie organów zmarłych dzieci

Anielka nie doczekała do przeszczepu serca. Zmarła 26 października 2017 roku, w Światowym Dniu Transplantacji i Donacji. Jej mama Jadwiga Hermanowicz założyła Fundację "Serce Anielki" wspierającą rodziców w walce o życie dzieci.
#11pytań do Jadwigi Hermanowicz. Część 3

#11pytań do Jadwigi Hermanowicz. Część 3

- Gdy byliśmy w szpitalu z Anielką poznaliśmy rodziców, którzy byli w takiej samej sytuacji jak my. Byli załamani i nigdy nie zapomnę rozmowy z nimi - mówi Jadwiga Hermanowicz założycielka Fundacji „Serce Anielki”, która promuje idee transplantacji i donacji w Polsce oraz za granicą.
#11pytań do Jadwigi Hermanowicz. Część 2

#11pytań do Jadwigi Hermanowicz. Część 2

Jadwiga Hermanowicz straciła córeczkę, która nie doczekała przeszczepu serca. Wtedy założyła fundację "Serce Anielki", która promuje idee donacji i transplantacji, pomaga rodzicom w walce o dzieci oraz wspiera ich psychicznie. – Gro dzieci nigdy nie zostaje wpisane na listy do przeszczepów, ponieważ czeka się na załamania zdrowotne. Tylko że większość tych dzieci załamania nie przeżywa – mówi w rozmowie z Marianną Fijewską.
#11pytań do Jadwigi Hermanowicz. Część 1

#11pytań do Jadwigi Hermanowicz. Część 1

Styl życia
Polska nie podpisała żadnej umowy z instytucją, która zajmuje się transplantacją na arenie międzynarodowej. Jadwiga Hermanowicz, założycielka Fundacji "Serce Anielki", opowiada o dramacie najmłodszych pacjentów, którzy oczekują na przeszczep.
Podwyżka składki ZUS.

Podwyżka składki ZUS. "To nie jest moment na wprowadzanie reformy ZUS"

Polska
- To nie jest moment na wprowadzenie reformy ZUS - oświadczyła w programie "Money. To się liczy" Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. Jej zdaniem pora na "okrągły stół" w tej sprawie przyjdzie po wyborach. Poinformowała, że zleciła analizę dotyczącą wpływu wzrostu składek na ubezpieczeń społecznych na wzrost inflacji i wzrost kosztów. - To nie jest tak dramatyczne - powiedziała.
Kłopoty na budowach dróg.

Kłopoty na budowach dróg. "W tym roku może się toczyć 400 postępowań ugodowych"

Polska
Nowe prawo zamówień publicznych rozwiąże problem z przetargami na budowę dróg. Jednym z rozwiązań mają być postępowania ugodowe. - Nie zawsze zrywanie umów jest dobrą drogą. W tym roku postępowań ugodowych może się toczyć 400, gdybyśmy sobie wyobrazili, że 400 budów zostałoby przerwanych, to mamy zastój na 2 - 3 lata - mówiła w programie "Money. To się liczy" Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.
Farma fotowoltaiczna na dachu ministerstwa.

Farma fotowoltaiczna na dachu ministerstwa. "Rocznie resort oszczędzi 150 tys. zł"

Polska
Farma fotowoltaiczna powstanie na dachu ministerstwa przedsiębiorczości. - To będzie pierwsza instytucja publiczna, która tak dużą farmę wraz z magazynem energii zainstaluje - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Jadwiga Emilewicz, szefowa tego resortu. Dodała, że inwestycja dostarczy 11 - 12 proc. potrzebnej ministerstwu energii i obniży rachunki za prąd o ok. 150 tys. zł w skali roku.
Minister Emilewicz złoży wniosek o 500+.

Minister Emilewicz złoży wniosek o 500+. "Dorównujemy do europejskiej średniej"

Polska
Czy 500+ należy się bogatym? - To nie jest program socjalny. To program, który mówi: chcemy wsparcia rodzin. Moje dzieci urodziły się w Belgii i dostały tamtejszą "pięćsetkę". Nikt tam nie różnicował, czy to jest jedno dziecko, czy dwójka, czy trójka - mówiła w programie "Money. To się liczy" Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. Dodała, że złoży wniosek o 500+ na pierwsze dziecko.
Podatek cyfrowy. Emilewicz: pracujemy nad tym

Podatek cyfrowy. Emilewicz: pracujemy nad tym

Polska
- My jako Europa sami nie rozwijamy takich platform (jak Google, Amazon, Facebook, Apple). Opodatkowanie to jest jeden z kierunków, ale on nam nie pozwoli przyspieszyć z technologią. Jeśli chcemy konkurować, to pytanie, czy ochrona danych osobowych, która jest ważna, ale w dialogu europejskim mam wrażenie, że ta ochrona danych przeważa nad benefitami, które płyną z cyfrowego rynku. My jako Ministerstwo Finansów z Ministerstwem Cyfryzacji pracujemy nad tym modelem opodatkowania - mówiła money.pl minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz
Zawód przyszłości to nie tylko programista. Minister przedsiębiorczości doradza kierunek studiów

Zawód przyszłości to nie tylko programista. Minister przedsiębiorczości doradza kierunek studiów

Polska
- Rekomendowałabym, aby wybierać te kierunki, które nas pociągają. Warto wybierać dobre studia, bez względu na to, czy są historyczne czy biologiczne. Najważniejsze jest to, kto nas kształci. To co jest dziś wyzwaniem to takie studia, które dają nam interdyscyplinarne podejście - mówiła money.pl podczas Impact w Krakowie minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
Lex Uber.

Lex Uber. "Decyzja polityczna jest jednoznaczna"

Polska
- Rozmowy ze środowiskiem taksówkarzy nie były łatwe. Niemniej decyzja polityczna jest jednoznaczna, nie będziemy domykać zawodu, standaryzujemy go. Rządowe rozwiązanie wyrównuje reguły gry. Ci, co świadczą usługi transportowe za pomocą aplikacji lub nie, będą musieli mieć licencje, jednocześnie obniżyliśmy nieco bariery wejścia do zawodu np. zniesiony będzie archaiczny wymóg egzaminu z topografii miasta- powiedziała w programie "Money. To się liczy" minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz.
Zakaz handlu w niedziele zostaje. Zyskują gastronomia, turystyka, kultura

Zakaz handlu w niedziele zostaje. Zyskują gastronomia, turystyka, kultura

Polska
- Niehandlowa niedziela bilansuje się, sprawdzaliśmy koszyki piątkowe i sobotnie. Zyskują natomiast gastronomia, turystyka, instytucje kultury. Uzyskany cel społeczny jest korzystny, ponadto małe i średnie sklepy nie tracą - powiedziała w programie "Money. To się liczy" minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz.
Zniesienie limitu składek na ZUS. Minister Emilewicz jest przeciw

Zniesienie limitu składek na ZUS. Minister Emilewicz jest przeciw

Polska
- Będę przekonywać premiera i Radę Ministrów, żebyśmy nie znosili limitu składek na ZUS - zapowiedziała w programie "Money. To się liczy" minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz. W jej ocenie jest w Polsce grupa pracowników, która może zarabiać konkurencyjnie wobec stawek za granicą, właśnie dlatego, że limit 30-krotności istnieje.
Test przedsiębiorcy.

Test przedsiębiorcy. "Nie będzie go, bo nie chcemy penalizować najsłabszych"

Polska
- Penalizowanie najsłabszych uczestników rynku, czyli tych, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, choć nie chcą, a zostali o to poproszeni przez pracodawcę, byłoby niestosowne - mówiła w programie "Money. To się liczy" minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz. W jej ocenie szacunki resortu finansów dotyczące zysków z ograniczenia tzw. samozatrudnienia są zawyżone.
Minister Emilewicz: Testu przedsiębiorcy nie będzie

Minister Emilewicz: Testu przedsiębiorcy nie będzie

Finanse
- Nie będzie testu przedsiębiorcy. Poinformowaliśmy o tym podwójnie – powiedział o tym premier Mateusz Morawiecki oraz ja też to jednoznacznie dementuję – stwierdziła Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii w programie "Money. To się liczy".
Polskie meble podbiją świat | Rozmowa z Minister Jadwigą Emilewicz

Polskie meble podbiją świat | Rozmowa z Minister Jadwigą Emilewicz

Styl życia
W Poznaniu podczas największych w Polsce targów meblowych - Meble Polska przedstawiono strategię, która ma wzmacniać rozpoznawalność i konkurencyjność polskich mebli na rynkach międzynarodowych. Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii zapowiada, że krajowe meble mają być "smart", czyli multifunkcyjne, organizujące przestrzeń mieszkania w wygodny i optymalny sposób. Marka polskich mebli ma się kojarzyć przede wszystkim z dobrą jakością.
Emilewicz o regulacjach w sprawie marek własnych.

Emilewicz o regulacjach w sprawie marek własnych. "Proszę wierzyć w nasz rozsądek"

Polska
Minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz zapowiedziała w programie "Money. To się liczy", że przedstawi tzw. raport otwarcia w sprawie marek własnych, który będzie podstawą ewentualnych zmian prawnych. Jak wyjaśniała, celem będzie zapewnienie równowagi między sieciami handlowymi, które teraz mają przewagę, a polskimi producentami, którzy dostarczają towary sprzedawane pod markami własnymi sklepów. - Proszę wierzyć w nas, w nasz rozsądek, nie zrobimy niczego, co wstrząśnie rynkiem - zaapelowała.
Emilewicz nie widzi dyskryminacji kobiet na rynku pracy.

Emilewicz nie widzi dyskryminacji kobiet na rynku pracy. "Gender jest mi obce"

Polska
- Podejście gender jest dla mnie obce. Nie chcę konkurować płcią, tylko jakością i kompetencjami. W Polsce gender gap (różnica między zarobkami kobiet i mężczyzn) nie jest wcale taki duży - mówiła w programie "Money. To się liczy" minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz. Dodała, że liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych jest znacznie powyżej średniej w Europie, czy w USA. - Dałabym szansę kobietom wybierać. W Polsce dyskusja jest stygmatyzująca: nie pracujesz, nie chcesz być dyrektorem, prezesem, to jesteś gorszy - powiedziała.
 O pensji motorniczego urzędnicy w ministerstwie przedsiębiorczości mogą pomarzyć

O pensji motorniczego urzędnicy w ministerstwie przedsiębiorczości mogą pomarzyć

Polska
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii szuka ludzi do pracy, ale nie może ich znaleźć. - Średnia płaca w ministerstwie odbiega od tramwajarskiej w Warszawie - mówiła w programie "Money. To się liczy" szefowa resortu Jadwiga Emilewicz, nawiązując do zarobków motorniczych na poziomie 6,5 tys. zł. Według niej w sytuacji, gdy płace w Polsce rosną, przyszedł czas na rozmowę także o zarobkach w sferze publicznej. - Te dyskusja musi się odbyć również, jeśli chodzi o ministrów i wiceministrów, którzy podpisują się pod decyzjami za miliony i milardy złotych - dodała.
Zakaz handlu w rządowych analizach. Minister Emilewicz:

Zakaz handlu w rządowych analizach. Minister Emilewicz: "Będziemy weryfikować"

Finanse
- Staramy się zrobić dokładną analizę wpływu zakazu handlu na rynek – przyznała w programie "Money. To się liczy" Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.. Motywacja jego wprowadzenia były dwie: aby przynajmniej jedna niedziela była wolna dla pracowników, druga dotyczyła małych przedsiębiorców, których potrzebowali choć jednego dnia, aby walczyć z przewagą sklepów wielkopowierzchniowych. Jak zapewniła minister trwają "mozolne badania". - W marcu będziemy mieli wyniki. Jeśli zakaz handlu w niedzielę nie przyniósł planowego efektu, będziemy weryfikować rozwiązania.
poprzednie1 2 3 4 5 następne