Wyniki wyszukiwania dla:

Jacek Sasin

Liczba wyników: 1227

Kontrowersyjna grafika udostępniona przez Jacka Saryusza-Wolskiego.

Kontrowersyjna grafika udostępniona przez Jacka Saryusza-Wolskiego. "Co się z nim stało?"

Polityka
Jacek Saryusz-Wolski zamieścił w mediach społecznościowych kolaż z Donaldem Tuskiem i Adolfem Hitlerem. Łukasz Mężyk z portalu 300polityka.pl w programie #Newsroom podkreślił: "Nie wiem, czy są na świecie ludzie, których byśmy mogli porównać do Hitlera". Zastanawiał się, "co się stało z Saryuszem Wolskim". - Sądziłem, że ma wagę ciężką, a rozmienia na drobne swoją pozycję polityczną. Może [po przejściu do PiS] próbuje się umościć wśród najbardziej radykalnego nurtu - mówił publicysta.
Karnowski do Lubnauer: zabrakło czegoś w przemowie pani matematyczki

Karnowski do Lubnauer: zabrakło czegoś w przemowie pani matematyczki

Polska
- Stawiamy wyzwanie liderom politycznym – mówił podczas wspólnego posiedzenia rad krajowych PO i Nowoczesnej Jacek Karnowski. Prezydent Sopotu wyjaśnił, że chodzi mu o wspólny start w wyborach i dobry program wyborczy. Nie zabrakło złośliwości. Karnowski wytknął braki w przemówieniu Katarzyny Lubnauer, nazywając ją "panią matematyczką".
Prezydenci miast o

Prezydenci miast o "odtrąconej ręce". Tłum: "hańba, hańba"

Polityka
Wiec Wolności i Solidarności na Długim Targu w Gdańsku stał się okazją do wystąpień dla włodarzy kilku miast: Warszawy, Łodzi, Wrocławia i Poznania. Dwóch z nich nawiązało do poniedziałkowego incydentu z premierem Mateuszem Morawieckim i prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz. - 30 lat temu szliśmy po wolność. Robotnicy, inteligenci szli razem i znokautowali rząd PRL. Jestem przerażony tym, że dziś premier RP, zasłonięty ochroną, nie podaje ręki prezydent Gdańska, która chce go przywitać - stwierdził prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Odpowiedział tłum zebrany na Długim Targu. "Hańba, hańba" - krzyczeli ludzie.
Rekonstrukcja rządu. Oto nowi ministrowie w rządzie PiS

Rekonstrukcja rządu. Oto nowi ministrowie w rządzie PiS

Polska
Andrzej Duda wręczył nowo powołanym ministrom akty powołania i wieczne pióra. Jacek Sasin został wicepremierem, Marian Banaś zastąpił Teresę Czerwińską, Bożena Borys-Szopa Elżbietę Rafalską, Dariusz Piątkowski Annę Zalewską, Elżbieta Witek Joachima Brudzińskiego. Nowymi ministrami zostali Michał Dworczyk oraz Michał Woś.
Konflikt handlowy USA - Chiny.

Konflikt handlowy USA - Chiny. "Może być gorąco"

Finanse
- Istotą władzy jest kontrola strategicznych przepływów. Wraz z dołączeniem Chin do globalizacji najważniejszym akwenem stało się Morze Południowochińskie. I ewentualne incydenty zbrojne mogą mieć miejsce właśnie tam - na tej "autostradzie" handlu światowego - uważa dr Jacek Bartosiak, ekspert ds. geopolityki i strategii, który z wielką uwagą śledzi to, co dzieje się na linii USA-Chiny.
Chiny jako miejsce taniej produkcji? Ekspert obala mit

Chiny jako miejsce taniej produkcji? Ekspert obala mit

Finanse
- Chiny to nie jest już miejsce taniej produkcji - mówi dr Jacek Bartosiak, ekspert ds. geopolityki i strategii. Zwraca uwagę, że ten kraj od lat relokuje produkcję do Wietnamu czy Bangladeszu. Chiny bardzo się zmieniły, chcą, by rewolucja 5G przyszła właśnie od nich. - 5G spowoduje stworzenie nowego łańcucha dostaw, będzie miało zdolność do wytworzenia nowej gałęzi przemysłu, a ten, kto będzie decydował, na jakim sprzęcie buduje się tę sieć, uzyska niesamowite żniwa - nie ma wątpliwości Bartosiak.
Drugie dno konfliku USA-Chiny. Ekspert tłumaczy, o co toczy się gra

Drugie dno konfliku USA-Chiny. Ekspert tłumaczy, o co toczy się gra

Finanse
- Nie było nigdy takiej wojny i o takich skutkach dla świata jak ta, w którą wchodzimy teraz - tak o konflikcie USA-Chiny mówi dr Jacek Bartosiak, ekspert ds. geopolityki i strategii. Jak tłumaczy, rywalizacja będzie dotyczyła nie tylko ceł, ale także norm technologicznych i skomunikowania świata. - Amerykanie za Donald Trumpa zdali sobie sprawę, że utrzymywanie obecnego modelu globalizacji doprowadzi do bardzo szybkiej dominacji Chin, która przyćmi potęgę amerykańską i w związku z tym likwidują globalizację, jaką znamy - tłumaczy dr Bartosiak.
Prezes PZPS po przeszczepie szpiku.

Prezes PZPS po przeszczepie szpiku. "Właśnie mija 100 dni od operacji. Wszystko jest ok"

Polska
- Jestem już po operacji przeszczepu szpiku kostnego. Wszystko jest ok. Mam nadzieję, że jeszcze parę lat pofunkcjonuję dla dobra polskiej siatkówki - mówił nam w Katowicach prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk, który od kilku lat walczy z białaczką. - Mija akurat 100 dni, to jest zdaniem lekarzy taki newralgiczny punkt jeśli chodzi o funkcjonowanie z nowym szpikiem. Wszystko idzie zgodnie z planem. Dla mnie i mojej rodziny to bardzo dobra wiadomość - dodał Kasprzyk, który w niedzielę wziął udział w rozszerzeniu siatkarskiej Alei Gwiazd o odciski dłoni Bartosza Kurka, Piotra Gacka, Pawła Zagumnego, Piotra Gruszki, Tomasza Swędrowskiego i Wojciecha Drzyzgi.
Prezes PZPS o kontrowersyjnych słowach Michała Kubiaka.

Prezes PZPS o kontrowersyjnych słowach Michała Kubiaka. "Zostało wszczęte dochodzenie"

Polska
Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związki Piłki Siatkowej, w rozmowie z Grzegorzem Wojnarowskim (WP SportoweFakty) skomentował kontrowersyjne słowa Michała Kubiaka o Irańczykach. Kasprzyk poinformował naszego reportera o wszczęciu dochodzenia oraz możliwej karze, która grozi Kubiakowi.
Jacek Sasin zbulwersowany wpisem Bartłomieja Sienkiewicza

Jacek Sasin zbulwersowany wpisem Bartłomieja Sienkiewicza

Polska
- Smuci mnie, że mamy w Polsce opozycję, która nie potrafi normalnie funkcjonować, tylko prowadzi politykę nienawiści, negacji i wojny - mówił minister Jacek Sasin w programie "Tłit", komentując powyborczy wpis Bartłomieja Sienkiewicza. - Kłótnie i podziały wewnątrz KE mnie nie dziwią, to zlepek ludzi, których łączy tylko nienawiść do PiS. Ale niezwykle bulwersujące jest to, co niektórzy wypisują o dużej części Polaków, którzy zagłosowali na PiS. Nie można tego akceptować - dodał. - Sienkiewicz to nie jest człowiek z mojej bajki. Szczególnie pozytywnej roli nie odegrał - podsumował Sasin.
Rekonstrukcja rządu. Jacek Sasin ucina spekulacje ws. Rafalskiej. Mówi też o Szydło

Rekonstrukcja rządu. Jacek Sasin ucina spekulacje ws. Rafalskiej. Mówi też o Szydło

Polska
- To dywagacje, zabawy intelektualne. Można, oczywiście, je przeprowadzać, ale bez większego wpływu na rzeczywistość. Wszystko wskazuje na to, że kandydatem PiS będzie prezydent Andrzej Duda - nie ma powodu, żeby dokonywać tu zmiany. Dywagacje dotyczą raczej roku 2025, kiedy nie będzie już mógł kandydować - mówił minister Jacek Sasin w programie "Tłit", pytany o to, czy Beata Szydło może być kandydatką na prezydenta. Zabrał także głos ws. Elżbiety Rafalskiej. - To byłoby niepoważne w stosunku do wyborców. Jeśli się kandyduje i wyborcy powierzają mandat, trzeba go podjąć i go realizować. Nikt nie zrezygnuje z mandatu. Minister Rafalska będzie reprezentowała Polskę w PE - zapewnił Sasin.
Burza po wpisie Krystyny Jandy. Jacek Sasin obruszony

Burza po wpisie Krystyny Jandy. Jacek Sasin obruszony

Polska
- To pokazuje szok powyborczy. Opadły maski. Nie wiem, czy pani Janda ma umiejętności plastyczne, by to narysować, ale to rozpowszechnia. Jak się coś rozpowszechnia, to się z tym identyfikuje. To pokazuje ogromną pogardę do Polaków. Część elit oderwała się kompletnie od rzeczywistości. Będziemy potępiać postawy, w których widać brak szacunku dla obywateli , którzy mają inne poglądy. Nie sądzę, by coś do pani Jandy trafiło, ale zachęcałbym, by spojrzeć bardziej trzeźwo na to, co się w Polsce dzieje - mówił minister Jacek Sasin w programie "Tłit", komentując prześmiewczy rysunek zamieszczony po wyborach na profilu aktorki.
Tłit - Jacek Sasin

Tłit - Jacek Sasin

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Jacek Sasin.
Jacek Sasin bezwzględnie o Donaldzie Tusku

Jacek Sasin bezwzględnie o Donaldzie Tusku

Polska
- Tusk ma po wyborach moralnego kaca. Mimo jego wsparcia, jest porażka KE. Chcieli wiele zrobić, by Polacy zapomnieli, jak wyglądały rządy PO-PSL. Pojawienie się Tuska to wszystko przekreśliło. Ludzie sobie przypomnieli, co się wiązało z jego rządami. To kończy dyskusję o tym, że Tusk może pojawić się na białym koniu. Wiemy, że żadnym zbawcą nie będzie - stwierdził minister Jacek Sasin w programie "Tłit". - Zawsze błyskawicznie wypowiadał się na temat tego, co się dzieje w Polsce, a tu nie za bardzo wiedział, co powiedzieć, długo milczał. Rzeczywistość Tuska zaskoczyła. Jego komunikat to wyreżyserowany przez PR-owców spektakl - dodał Sasin.
Prace nad matrycą VAT trwają. Sasin zapowiada niższe stawki

Prace nad matrycą VAT trwają. Sasin zapowiada niższe stawki

Finanse
Rząd wciąż nie rezygnuje z wprowadzenia nowych stawek VAT - stwierdził Jacek Sasin, który był gościem Marka Kacprzaka w "Tłicie". Przekonywał, że realnie odczują to rodziny, gdyż spadną stawki podatku produktów dziecięcych, a także niektórych produktów żywnościowych. - Będziemy chcieli zamknąć temat przed wyborami - stwierdził Sasin.
Rekonstrukcja rządu. Jacek Sasin dementuje informacje na swój temat

Rekonstrukcja rządu. Jacek Sasin dementuje informacje na swój temat

Polska
- To kaczka dziennikarska - powiedział w programie "Tłit" Jacek Sasin, odnosząc się do doniesień, że zastąpi Teresę Czerwińską na stanowisku ministra finansów. - Jacek Sasin ministrem finansów nie będzie - oznajmił. Podkreślił, że ta propozycja ze strony Jarosława Kaczyńskiego nie padła. - A innym? - dopytywał Marek Kacprzak. - Zajmuję się tym, czym się zajmuję. Znakomicie mi to odpowiada - odparł Sasin. - Nie przywiązywałbym się do spekulacji, karuzeli nazwisk, która przetacza się przez media. W większości to zupełnie księżycowe informacje. Niedługo premier poinformuje, kto zastąpi ministrów, którzy zostali eurodeputowanymi - podsumował.
Pożegnanie Legii z Kucharczykiem wygląda fatalnie.

Pożegnanie Legii z Kucharczykiem wygląda fatalnie. "Przez lata był sercem tej drużyny. Zasłużył na więcej"

Piłka nożna
Paweł Kapusta oraz Jacek Stańczyk w piłkarskim podsumowaniu minionego tygodnia omówili odejście Michała Kucharczyka z Legii Warszawa. Dziennikarze WP SportoweFakty ocenili sposób pożegnania się stołecznego klubu z piłkarzem, który w ostatnich latach był sercem drużyny.
Liga Narodów kobiet. Jacek Nawrocki: Gra pod presją nowym doświadczeniem

Liga Narodów kobiet. Jacek Nawrocki: Gra pod presją nowym doświadczeniem

Polska
- Mecz z Tajlandią miał lepszy rytm. To wszystko musi się poukładać - podsumował Jacek Nawrocki to, co wydarzyło się podczas turnieju Ligi Narodów w Opolu. Jego podopieczne wygrały dwa spotkania, uległy tylko Włoszkom, ale dopiero po tie-breaku. Teraz przed kadrą wyjazd do holenderskiego Apeldoorn, a tam starcie między innymi z reprezentacją Brazylii.
Roxi Gąska muska hialuronowe usta błyszczykiem

Roxi Gąska muska hialuronowe usta błyszczykiem

Gwiazdy
Choć jeszcze niedawno mogło się wydawać, że Jacek Rozenek niemal całkowicie pożegna się z show biznesem, w którym od dłuższego czasu świetnie radzi sobie jego była żona, okazało się, że aktor nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tej kwestii. Nieoczekiwanie pozycję w show biznesie zyskał, wiążąc się z Roxi Gąską. Aspirująca celebrytka nie tylko przyciąga uwagę swoim wyglądem, ale również opowieściami o poprawianiu urody. Ostatnio Roksana z Baranowa wybrała się na imprezę bez ukochanego w towarzystwie dwóch mężczyzn. Paląc fajkę wodną i popijając drinki, poprawiała makijaż w towarzystwie znajomych.
Liga Narodów kobiet. Jacek Nawrocki: Była duża nerwowość i mam nadzieję, że ona już nie wróci

Liga Narodów kobiet. Jacek Nawrocki: Była duża nerwowość i mam nadzieję, że ona już nie wróci

Inne
- Od trzeciego seta nerwowość ustąpiła, trochę się dziewczyny odblokowały - tłumaczył po porażce z Włoszkami w tie-breaku Jacek Nawrocki, trener reprezentacji Polski. Szkoleniowca ucieszył fakt, że jego podopieczne szybko zgrały się z Joanną Wołosz, która z całą drużyną odbyła tylko jeden trening. To dopiero początek Polek w Lidze Narodów, przed nimi w Opolu kolejne starcia, z Niemcami oraz Tajlandią.
Ciężki sezon przed Arką Gdynia.

Ciężki sezon przed Arką Gdynia. "Nie będziemy drugą Barceloną"

Sport
- Jestem realistą i odpowiadam za to co mam do dyspozycji. Arkę czeka w przyszłym sezonie ciężka, organiczna praca. Nie będziemy Barceloną. Wierzę, że to będzie inny efekt punktowy niż w obecnym sezonie - mówi Jacek Zieliński, trener Arki Gdynia.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 59następne