Wyniki wyszukiwania dla:

Irena Ivic

Liczba wyników: 30

#11pytań o niewolnictwo i handel ludźmi  CAŁOŚĆ

#11pytań o niewolnictwo i handel ludźmi CAŁOŚĆ

Styl życia
- Pewna kobieta zobaczyła, że inna kobieta płacze w kościele. Podeszła do niej i zapytała, co się stało. Okazało się, że tamta jest ofiarą handlu ludźmi i teraz niewolniczo pracuje w Polsce - mówi Irena Dawid- Olczyk, prezes fundacji "La Strada".
#11pytań o niewolnictwo i handel ludźmi cz. 3

#11pytań o niewolnictwo i handel ludźmi cz. 3

Styl życia
- Trzy Polki zostały zmuszone do prostytucji za granicą. Pewien człowiek groził im śmiercią, jeśli nie będą wykonywały jego poleceń. W końcu, by się uwolnić, zleciły zabójstwo płatnemu mordercy - mówi prezes fundacji "La Strada", Irena Dawid-Olczyk.
#11pytań o niewolnictwo i handel ludźmi cz. 2

#11pytań o niewolnictwo i handel ludźmi cz. 2

Styl życia
- Miała niecałe 15 lat. Stanęła przed sądem jako sprawca handlu ludźmi. Wcześniej zaproponowano jej przyjazd do Niemiec i pracę prostytutki. Warunkiem miało być zwerbowanie dwóch koleżanek z Polski. Najbardziej jednak zszokowała mnie jej motywacja - mówi prezes fundacji "La Strada", Irena Dawid-Olczyk.
Część pierwsza:  #11pytań o niewolnictwo i handel ludźmi cz. 1

Część pierwsza: #11pytań o niewolnictwo i handel ludźmi cz. 1

Styl życia
- Zdarza się, że Polacy są wykorzystywania do pracy niewolniczej we własnym kraju. Nigdy nie zapomnę mężczyzny, którego przetrzymywano w szopie. Sprawcy doprowadzili go do takiego stanu, że próbował popełnić samobójstwo – mówi prezes fundacji "La Strada", Irena Dawid-Olczyk.

"Najsmutniejszy pies w Polsce" podbił serca internautów. Wciąż czeka na dom

Wiadomości
"Najsmutniejszy pies w Polsce" podbił serca internautów. Wzruszające zdjęcie pogrążonego w smutku psa Kenzo poruszyło wielu ludzi, którzy zaczęli dzwonić do schroniska w Korabiewicach, aby adoptować spaniela. – To jest ogromna odpowiedzialność, a ludzie myślą o psie jak o przyjemności – mówi Irena Kowalczyk-Ornowska. Kenzo, podobnie jak wiele innych psów w schronisku, wciąż czeka na rodzinę, która się nim zaopiekuje. Dlaczego? O tym w materiale wideo. 
Nino o biznesie: Orfinger - nie wykorzystaliśmy naszego wynalazku, byliśmy wtedy za słabi

Nino o biznesie: Orfinger - nie wykorzystaliśmy naszego wynalazku, byliśmy wtedy za słabi

Finanse
Działanie kwasu foliowego na rekonstrukcję DNA – to tylko jedno z odkryć firmy Dr Irena Eris, polskiego producenta kosmetyków. Ten wynalazek nie został w odpowiednim czasie opatentowany. – To była dla nas nauczka – przyznaje Henryk Orfinger, prezes firmy. W programie „Nino o biznesie” tłumaczy też w jaki sposób testowane są kosmetyki i kto na tym zarabia.
Nino o biznesie: Orfinger - stajemy się urzędem, zamiast zająć się biznesem

Nino o biznesie: Orfinger - stajemy się urzędem, zamiast zająć się biznesem

Finanse
Od dwóch lat nasze życie przedsiębiorców stało się życiem urzędniczym – mówi Henryk Orfinger, prezes firmy Dr Irena Eris. Jak zauważa, działalność produkcyjna została otoczona masą formalności, które są z punktu widzenia biznesu zbędne. W programie „Nino o biznesie” Orfinger odpowiada też na pytanie o najbardziej absurdalne ustawy i projekty, które ukazały się w ciągu ostatnich dwóch lat. 
Nino o biznesie - Orfinger: jestem w cieniu żony, świetnie się z tym czuję

Nino o biznesie - Orfinger: jestem w cieniu żony, świetnie się z tym czuję

Finanse
W firmie teoretycznie rządzę ja, a w domu żona – mówi Henryk Orfinger, prezes firmy Dr Irena Eris. W programie „Nino o biznesie” wspomina początki firmy sprzed 35 lat, kiedy musiał robić w niej wszystko. Wyjaśnia też, że firma rodzinna nie jest prostym i łatwym sposobem prowadzenia biznesu. 
Politycy, naukowcy i sportowcy, których pożegnaliśmy w ostatnim roku

Politycy, naukowcy i sportowcy, których pożegnaliśmy w ostatnim roku

Wiadomości
Irena Szewińska, generał Zbigniew Ścibor-Rylski i Olga Krzyżanowska to tylko kilka osób z listy osób, które pożegnaliśmy w ostatnim roku. Świat nauki, sportu i polityki poniósł niepowetowane straty.
Surowa Lejdi Irena ocenia kulturę Małgorzaty Rozenek:

Surowa Lejdi Irena ocenia kulturę Małgorzaty Rozenek: "Nie będę mówiła źle o koleżankach"

Gwiazdy
Projekt Lady na stałe zagościł już w ramówce TVN-u, regularnie przyciągając przed telewizory rzesze widzów chcących podziwiać walkę nieokrzesanych dziewcząt o lepsze życie. Choć co prawda można by dyskutować nad kompetencjami Małgorzaty Rozenek, jeśli chodzi o przyuczanie grup młodzieży do bycia "damą", to zdecydowanie tych kwalifikacji nie sposób odmówić Irenie Kamińskiej-Radomskiej, której podręcznikowe podejście do zasad dobrego wychowania wybitnie kontrastuje z brakiem jakiejkolwiek ogłady uczestniczek programu. Ostatnio Lejdi Irena stanęła przed trudnym pytaniem dotyczącym koleżanki z planu, jednak i na nie prowadząca znalazła perfekcyjną odpowiedź.
Pożegnanie Ireny Szewińskiej

Pożegnanie Ireny Szewińskiej

Inne
Irena Szewińska była postacią nieprzeciętną, wybitną, unikalną. Po zakończeniu czynnej kariery sportowej doskonale odnalazła się w roli działacza sportowego. Między innymi szefowała PZLA, była członkiem Polskiego Komitetu Olimijskiego oraz zasiadała w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim. - Najlepsza przyjaciółka, najlepsza zawodniczka. Kobieta miła, delikatna, zawsze wesoła ale na stadionie zwierz jeśli chodziło o zwycięstwa. Nie odpuściła żadnego startu - mówi Władysław Kozakiewicz.
Nowe uczestniczki

Nowe uczestniczki "Projekt Lady" śpiewają Popka: "Pi*da nad głową, kręć du*ą swoją!"

Gwiazdy
21 maja stacja TVN wyemituje pierwszy odcinek trzeciego sezonu Projektu Lady. Tym razem mentorki razem z Małgorzatą Rozenek-Majdan powitają uczestniczki w zupełnie nowym pałacu w Rozalinie. Trzynaście uczestniczek poznało się już w busie zawożącym ich na miejsce. Wspólna podróż zintegrowała dziewczyny, które postanowiły powitać mentorki hitem Popka. Choć Tatiana Mindewicz-Puacz oraz Irena Kamińska-Radomska, widziały już wiele w programie, tym razem zaniemówiły z wrażenia. Zobaczcie, jakie pierwsze wrażenie zrobiły kandydatki na damy.
Biedronka odchudza Polaków. Wyeliminowała tony niezdrowych składników

Biedronka odchudza Polaków. Wyeliminowała tony niezdrowych składników

Polska
135 ton folii mniej, 502 tony cukru mniej, 429 ton tłuszczu mniej. Biedronka w 2 lata wyeliminowała takie ogromne liczby z produktów dla Polaków. – Świadoma praca z siecią dostawców spowodowała, że oszczędzono nam tych dodatkowych składników, gdzie czasami smakowo tego nie czujemy, a zdrowie na tym zyskuje – powiedziała Irena Pichola z Deloitte w programie „Money. To się liczy”.
Milenialsi zmienią konsumentów. Producenci już zmieniają składy produktów

Milenialsi zmienią konsumentów. Producenci już zmieniają składy produktów

Finanse
- Na rynku polskim presji konsumenckiej jeszcze tak bardzo nie czujemy, choć młode pokolenie, tzw. milenialsów, już wskazuje na wymiar środowiskowego wpływu na produkt - przekonuje Irena Pichola z Deloitte tłumacząc, dlaczego producenci zmieniają składy tysięcy produktów.
Odwiedziliśmy groby gwiazd kina

Odwiedziliśmy groby gwiazd kina

Kultura
Zapisali się na stałe w naszej pamięci. Hanka Bielicka, Marek Perepeczko, Gustaw Holoubek, Krzysztof Kolberger, Irena Kwiatkowska - przypominamy wielkie osobowości aktorskie, odwiedzając ich groby.
Rozenek promuje

Rozenek promuje "Projekt Lady 2": "My też zaskakiwałyśmy dziewczyny zachowaniem!"

Gwiazdy
Po sukcesie pierwszego sezonu Projektu Lady, stacja już szykuje kontynuację formatu. Już od czerwca na antenie TVN-u pojawi się Projekt Lady 2. Największą gwiazdą jest oczywiście Małgorzata Rozenek, która tak świetnie odnalazła się w roli "mentorki" opalonych na solarium dziewczyn, że powoli sama się do nich upodobniła. Skład mentorski pozostanie bez zmian - Tatiana Mindewicz-Puacz i Irena Kamińska. Małgorzata Rozenek walcząc o uwagę widzów, z fryzurą przypominającą wielki kokon, opowiadała, jak wiele jej osobiście daje ten program. My też zaskakiwałyśmy dziewczyny naszym zachowaniem. One też często mówiły, no nie wierzę, że tak się można zachować. To było na przykład w trakcie szkoleń robionych przez Irenę, tłumaczyła, jak jeść ślimaki. Dziewczynom często brakuje przykładu ze strony rodziców. To mi też daje refleksję dla mnie, jako dla mamy. Daje mi też wdzięczność moim rodzicom, że byli przy mnie i dzięki temu się wielu rzeczy ustrzegłam.  
Prostytucja we wrocławskim więzieniu.

Prostytucja we wrocławskim więzieniu. "Część kobiet była zmuszana"

Wiadomości
Nasza kultura wymaga od kobiet, aby miały połamane ręce i nogi, żeby były ochrypnięte od krzyku, a wtedy możemy ewentualnie mówić, że ktoś został zgwałcony. Jeżeli nie ma fizycznych śladów, to ich zeznania będą podważane. Każde przestępstwo seksualne ofiara może ukrywać, tak, żeby nie dowiedzieli się najbliżsi. Bo partner, czy mąż, nie będzie myślał, czy padła ofiarą przestępstwa, ale że miała seks z innym mężczyzną. A to może powodować bardzo negatywne konsekwencje dla związku - powiedziała Irena Dawid-Olczyk, prezes Fundacji La Strada. Tak skomentowała ustalenia dziennikarzy Superwizjera, którzy ujawnili nadużycia w "Babińcu", czyli kobiecym oddziale więzienia we Wrocławiu. Dziennikarze śledczy dotarli do więźniarek z wrocławskiego Babińca. Z relacji osadzonych wynika, że w zakładzie karnym kobiety były wykorzystywane m.in. jako prostytutki dla innych więźniów, którzy mieli dobre układy ze strażnikami i pieniądze.
Pijany kierowca karetki spowodował wypadek wioząc ciężarną

Pijany kierowca karetki spowodował wypadek wioząc ciężarną

Wiadomości
Do dwóch lat więzienia grozi kierowcy transportu medycznego, który przewoził ciężarną kobietę ze szpitala w Połczynie Zdroju do szpitala w Policach w Zachodniopomorskiem. Pojazd wpadł w poślizg i znalazł się w rowie. Ciężarnej kobiecie na szczęście nic się nie stało. Po przyjeździe policji okazało się, że kierowca miał... półtora promila alkoholu we krwi. Policjanci zatrzymali 30-latka. Prawdopodobnie będzie odpowiadał w przyspieszonym trybie. Może usłyszeć zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości oraz będzie odpowiadał za spowodowanie kolizji drogowej. Na miejsce przyjechała druga karetka, która przejęła transport pacjentki do szpitala. Mamy 72 godziny, aby załatwić sprawę w trybie przyspieszonym, ale ostateczną decyzję o tym, co się stanie z kierowcą, podejmie sąd - mówi asp. sztab. Irena Kornicz z Policji w Szczecinie. Do wypadku doszło w sobotę. Kierowca ambulansu już stracił prawo jazdy. W areszcie czeka na decyzję sądu.
Mentorka Projektu Lady o Melanii Trump: Stroje nie powinny być zmysłowe i sexy.

Mentorka Projektu Lady o Melanii Trump: Stroje nie powinny być zmysłowe i sexy.

Gwiazdy
Oczy wszystkich skierowane są aktualnie na Melanię Trump, przyszłą Pierwszą Damę Stanów Zjednoczonych. Spore kontrowersje wzbudza jej dotychczasowy styl. Melania Knauss w wieku 26 lat wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, by rozwijać swoją karierę w modelingu. Trzy lata później poznała Donalda Trumpa. Amerykański miliarder wziął modelkę ze Słowenii pod swoje skrzydła, a w 2005 roku Melania została jego żoną. Zawodowe osiągnięcia Melanii Trump ograniczają się na razie do bycia modelką i pokazywania ciała, często nagiego ciała. Mentorka Projektu Lady, Irena Kamińska-Radomska, w Dzień Dobry TVN przewidywała jednak, że Melania nieco zmieni swój styl. Przestrzegała również, by nie krytykować partnerki Trumpa, bo jako pierwsza zasady protokołu zaczęła łamać już Michelle Obama. Będzie krytykowana za przeszłość. Dobrze, że stwierdziła, że będzie sobą, ale jest granica szczerości. Strój Pierwszej Damy to taki, który zakrywa ciało. Stroje nie powinny być zmysłowe, sexy, to nie przystoi Pierwszej Damie. Nie powinien odkrywać nawet więcej niż kolano, nie może podnosząc rękę pokazać nagich pach. Nie można krytykować samej Melani Trump za łamanie zasad, Obama łamała je już 8 lat temu.
Bycie chrzestnym - zaszczyt czy kłopot?

Bycie chrzestnym - zaszczyt czy kłopot?

Styl życia
Wiele osób z radością przyjmuje propozycję zostania chrzestnym, ponieważ uważają to za wyróżnienie i zaszczyt. Są też tacy, którzy twierdzą, że jest to kłopot. W "Dzień Dobry TVN" ks. Kazimierz Sowa i ekspert etyki i protokołu dr Irena Kamińska-Radomska opowiedzieli o tej szczególnej roli. 
#gwiazdy: Strasburger chciałby znów się zakochać

#gwiazdy: Strasburger chciałby znów się zakochać

Gwiazdy
Karol Strasburger wraz z żoną Ireną przez 30 lat tworzyli szczęśliwe i zgodne małżeństwo. Łączyła ich nie tylko miłość, ale również wspólne pasje. Pani Irena zmarła w nocy z 9 na 10 grudnia 2013 roku, po tym jak jej stan zdrowia nagle się pogorszył. W rozmowie z tygodnikiem "Świat i ludzie" aktor zdecydował się na osobiste wyznanie. Jak radzi sobie trzy lata po stracie ukochanej?
poprzednie1 2 następne