Wyniki wyszukiwania dla:

INTERNET

Liczba wyników: 483

Nowe

Nowe "wyzwanie" w sieci. Jest śmiertelnie niebezpieczne

Styl życia
Rozchodzące się po sieci "wyzwania" są bardzo, a czasem nawet śmiertelnie niebezpieczne. Okazuje się jednak, że po "Tide Pod challenge" i "deodorant challenge" pojawiła się nowa "moda". W tłumaczeniu oznacza tyle co "wyzwanie gorącej wody". Polega na oblewaniu niemal wrzącą wodą ludzi kompletnie się tego nie spodziewających lub piciu takiej wody przez słomkę (sic!). O przerażającej, nowej modzie napisał m.in. tygodnik "Time". Dzieci, a czasem nawet dorośli, z jakichś powodów nie zdają sobie sprawy z opłakanych konsekwencji. A są nimi poparzenia 2. lub nawet 3. stopnia. Jest nawet znany przypadek śmierci. 8-letnia dziewczynka zmarła po wypiciu wrzątku. Namówił ją do tego jej kuzyn.
Napakowany Oświeciński lansuje się na Woronicza

Napakowany Oświeciński lansuje się na Woronicza

Gwiazdy
Tomasz Oświeciński  jest idealnym przykładem na to, jak z odpowiednią pomocą można zrobić błyskawiczną karierę medialną. Po wystąpieniu w popularnej serii filmów pod reżyserią Patryka Vegi, kulturysta stał się rozpoznawalny w całym kraju, a liczba programów i reality show, w których bierze udział rośnie z zawrotną prędkością.  Arcywróg Popka pojawił się w niedzielę pod TVP w swoim sponsorowanym Volkswagenie, gdzie zapewne szykował się do celebryckiego meczu organizowanego przez "jedyniepolską" stację. Niestety nawet przewodnictwo umięśnionego Tomasza nie pomogło drużynie mało znanych osobowości telewizyjnych odnieść zwycięstwa nad zawodnikami reprezentującymi "Internet". 
Will Smith zatańczył na szczycie mostu w Budapeszcie. Wszystko przez nowy internet challenge

Will Smith zatańczył na szczycie mostu w Budapeszcie. Wszystko przez nowy internet challenge

Polska
Nowy internetowy challenge podbija internet i nie jest co prawda tak szkodliwy jak „Cinnamon Challenge” czy „Tide Pod Challenge”, ale bezpieczny tak do końca też nie jest. Początkowo wyzwanie polegało na odtworzeniu układu tanecznego do utworu Drake’a „In my feeling”. Później internauci przekształcili je w wyzwanie polegające na tańczeniu, po opuszczeniu jadącego samochodu. Firma Perpetual Guardian wprowadziła w swoich strukturach czterodniowy tydzień pracy. Dwustu czterdziestu pracowników mogło poświęcić jeden dzień roboczy na sprawy rodzinne, aby w pozostałe dni zwiększyć swoją produktywność w pracy. Dwumiesięczny eksperyment powiódł się, a firma rozważa wprowadzenie tej zmiany na stałe.
Avozilla nowym hitem w sieci. Ludzie dosłownie oszaleli na jej punkcie

Avozilla nowym hitem w sieci. Ludzie dosłownie oszaleli na jej punkcie

Kuchnia
Lokalne australijskie sklepy wprowadziły do sprzedaży ogromne awokado. Jego nazwa to Avozilla. waży około 1,2 kilograma. kosztuje około 45 zł za sztukę. Uprawia się je w południowej Afryce. Na razie w bardzo okrojonym zakresie. Fotografie z tym monstrualnym owocem, od razu stały się hitem w mediach społecznościowych.
Wszystko co musicie wiedzieć o ACTA 2.0

Wszystko co musicie wiedzieć o ACTA 2.0

Polska
Najnowsza dyrektywa unijna dotycząca prawa autorskiego w internecie to bardzo kontrowersyjny dokument. Szczególnie punkt 11 i 13 spowodował, że tysiące internautów wyszło na ulicę i zjednoczyło się w protestach przeciwko wprowadzeniu tej dyrektywy. Dziś na posiedzeniu Parlamentu Europejskiego, europarlamentarzyści postanowili nie rozpoczynać negocjacji w sprawie dyrektywy, jednocześnie przyznając, że wrócą do niej po wakacjach. 
Rusza program Dobry Start. Dla najszybszych pieniądze jeszcze w lipcu

Rusza program Dobry Start. Dla najszybszych pieniądze jeszcze w lipcu

Polska
- Składamy wnioski, zarówno o 500+, jak i Dobry Start, w lipcu. Przez cały lipiec wyłącznie przez internet, papier rusza 1 sierpnia. Chcemy ten ruch internetowy napędzić. Składamy wnioski w naszym portalu "empatia" i w serwisach transakcyjnych kilkunastu banków znajdziemy zakładkę i wniosek. Jeśli złożymy wniosek w lipcu lub sierpniu, to świadczenie z programu Dobry Start ma zostać wypłacone do końca września, ale jeżeli ktoś złoży ten wniosek szybciej, to może się spodziewać, że dostanie te pieniądze szybciej, być może jeszcze w lipcu - mówił w programie "Money. To się liczy" Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Czwartkowe burze w Polsce. Nagrania internautów

Czwartkowe burze w Polsce. Nagrania internautów

Wiadomości
W czwartek, gorące powietrze znad Polski wypchnął aktywny układ niskiego ciśnienia. Chłodny front przyniósł gwałtowne burze. W niektórych miejscach, w ciągu kilkudziesięciu minut, temperatura powietrza spadła nawet o 10 stopni. Porywisty wiatr zrywał linie energetyczne, powalał drzewa, zrywał elewacje i tak podnosił piach, że niektórzy nazywali zjawisko burzą piaskową. Do północy strażacy interweniowali prawie 4,5 tys. razy. Zginęła jedna osoba, co najmniej 10 zostało rannych. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podało, że do północy 331 tys. odbiorców nie miało prądu. Zobaczcie nagrania tych, którzy uwiecznili co stało się w pogodzi w czwartek.
Luki w zabezpieczeniach furtką dla cyberprzestępców. Unia chce temu zaradzić

Luki w zabezpieczeniach furtką dla cyberprzestępców. Unia chce temu zaradzić

Technologia
W Polsce w 2017 roku 44 proc. firm poniosło straty finansowe na skutek cyberataków. Skala tego typu zagrożeń jest coraz większa. Wyzwaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa urządzeniom podłączonym do sieci w ramach internetu rzeczy.
Nowe dowody już w 2019 roku. Państwo wypełni wniosek za obywatela

Nowe dowody już w 2019 roku. Państwo wypełni wniosek za obywatela

Polska
Minister cyfryzacji Marek Zagórski przekonywał w programie "Money. To się liczy", że nowe dowody osobiste zaczną obowiązywać od 31 marca 2019 roku. Jak mówił, każdego Polaka czeka wymiana dowodu osobistego, ale będzie się to działo sukcesywnie - wraz z końcem ważności "starego" dowodu. Zagórski zachęcał też do składania wniosków o wymianę dowodów przez internet. Zapowiedział, że resort pracuje nad dalszymi usprawieniami, np. dąży do tego, by wniosek był wstępnie wypełniony przez państwo. - Będziemy starali się zrobić w ciągu kilku miesięcy usługę, w której to państwo będzie informowało tych, którzy mają profil zaufany, że termin ważności dowodu upływa, że można wejść na stronę obywatel.gov.pl, zweryfikować dane we wstępnie wypełnionym wniosku, złożyć podpis i wysłać - powiedział minister.
Wróblewska:

Wróblewska: "Bez internetu nie dałabym rady żyć"

Gwiazdy
Julia Wróblewska rozpoznawana jest przede wszystkim z wpadek, które notorycznie zalicza, korzystając z mediów społecznościowych. 19-latka jeszcze bardziej pogrąża się nieudolnymi tłumaczeniami, przez co często gubi się w wersjach wydarzeń: Wróblewska jednak retuszuje zdjęcia? "Mam pryszcza na twarzy, to go USUNĘ!" W najnowszym wywiadzie dla portalu PrzeAmbitni aktorka zapewnia, że poradziłaby sobie, żyjąc bez telefonu. Gorzej zareagowałby na odłączenie od sieci, którą traktuje jak "skarbnicę wiedzy". Trzeba przyznać, że odcięcie Julii na pewien czas od internetu zrobiłoby nam wszystkim dobrze.
Galerie już nie handlowe, ale nadal atrakcyjne

Galerie już nie handlowe, ale nadal atrakcyjne

Polska
- Nadal w tym samym budynku w dobrej lokalizacji można postawić na większą proporcję usług, gastronomii, sportu, czyli tego, czego nie da się zrobić przez internet - mówił money.pl Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills w Polsce.
Najgorsze teksty z Tindera

Najgorsze teksty z Tindera

Styl życia
Z randkowej aplikacji korzysta codziennie 26 mln ludzi. Zobaczcie jedne z najgorszych opisów, jakie mogą przeczytać użytkownicy. Niektórzy nie owijają w bawełnę.
Reakcja kota podbija internet

Reakcja kota podbija internet

Styl życia
Właściciele kota postanowili zakpić sobie z niego. Gdy futrzak spokojnie jadł posiłek, podłożyli mu ogórek z przyczepionym wizerunkiem amerykańskiego prezydenta. Reakcja kota była bezcenna.
Bankowość elektroniczna – jakie daje możliwości?

Bankowość elektroniczna – jakie daje możliwości?

Finanse
Dziś bankowość internetowa i mobilna to znacznie więcej niż tylko obsługa konta. Jakie sprawy możemy załatwić w banku przez internet? Czy bankowość elektroniczna może nam pomóc w planowaniu domowego budżetu? Na czym polega robo-doradztwo? M.in. o tych zagadnieniach porozmawiamy z Haliną Karpińską, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium oraz Adamem Janczewskim z money.pl.
Sierocki atakuje Godlewskie:

Sierocki atakuje Godlewskie: "Internet kreuje gwiazdy, które są odbierane negatywnie"

Gwiazdy
Kiedyś trzeba było umieć śpiewać, żeby zaistnieć – wyznał w nowym wywiadzie z żalem Marek Sierocki. Dziennikarz uważa, że walory artystyczne uległy potężnej komercjalizacji, czego przykładem może być sukces sióstr Godlewskich. Jego zdaniem sieć kreuje gwiazdy pozostawiające swoim wokalem wiele do życzenia. Sierocki uważa, że muzyka tworzona kilkadziesiąt lat temu była zdecydowanie lepsza od obecnej, miała bowiem duszę. Za jej zanik, tak jak za kreowanie mało utalentowanych gwiazd, obwinia nowoczesną technologię, która oferuje urządzenia poprawiające jakość dźwięku.
Diagnoza przez internet

Diagnoza przez internet

Zdrowie
Chociaż wiele osób uważa, że wrzucanie fotek z małymi dziećmi do sieci jest niebezpieczne, ta historia pokazuje, że czasami warto. Zobacz film.
Ubrania, elektronika, usługi analityczne. To najlepiej Polacy sprzedają za granicą

Ubrania, elektronika, usługi analityczne. To najlepiej Polacy sprzedają za granicą

Polska
- Popularne kierunki to oczywiście Europa Centralna i Zachodnia. Azja ma duży potencjał - mówił w programie "Money. To się liczy" Piotr Tymiński z City Handlowy.
Polskie firmy podbijają świat usługami i sklepami internetowymi

Polskie firmy podbijają świat usługami i sklepami internetowymi

Polska
- Ostatnio jedna z firm pojawiła się w prestiżowym rankingu najbardziej wartościowych marek w segmencie digital - mówił w programie "Money. To się liczy" Piotr Tymiński z Citi Handlowy.
Z wizytą u Jedi. Trening w Akademii SaberArts

Z wizytą u Jedi. Trening w Akademii SaberArts

Technologia
Na warszawskim Ursynowie działa szkoła walki, która oprócz tradycyjnych treningów, oferuje również zgłębienie nauk Jedi lub Sithów. Nie o Moc jednak chodzi, ale o walkę na miecze świetlne. Oto nasza relacja. 
Cicciolina:

Cicciolina: "Internet zmienił branżę porno i zarobki aktorów. Wszystko jest gratis"

Gwiazdy
Cicciolina to jedna z ikon światowej branży erotycznej. Włoszka o węgierskich korzeniach naprawdę nazywa się Ilona Staller i jako pierwsza aktorka porno w historii znalazła się w parlamencie. To ona zasłynęła też publicznym pokazaniem biustu jako pierwsza we Włoszech. Dlaczego zaangażowała się w politykę i czy... wierzy w miłość?
PIT Last Minute: jak rozliczyć się online

PIT Last Minute: jak rozliczyć się online

Polska
To ostatni tydzień na rozliczenie się z podatku. Adam Janczewski podpowiada jak zrobić to przez internet. Pokazujemy dwie możliwości: przez stronę money.pl, a także za pomocą wstępnie wypełnionego zeznania PFR.