Wyniki wyszukiwania dla:

INTERNET

Liczba wyników: 481

Jak chronić prywatność?

Jak chronić prywatność?

Technologia
Dziś niemal każde urządzenie elektroniczne podpięte do internetu próbuje nas śledzić, podsłuchiwać albo z uwagą obserwować. Wiele z nich robi to za naszą jawną zgodą. Mimo bardzo popularnego poglądu, że „uczciwi nie mają się czego obawiać”, w dalszym ciągu wielu rozumie pułapki takiego rozumowania. Powodów do dbania o prywatność może być przecież wiele – pewne rzeczy chcemy trzymać w tajemnicy z całkiem naturalnych powodów, a nie dlatego, że chcemy ukryć przed światem jakieś swoje niecne występki. Jednak z biegiem czasu, powoli acz konsekwentnie, spada liczba metod pozwalających nam na ochronę prywatności. Póki jednak istnieją, przyjrzyjmy się im, podchodząc do zagadnienia zadaniowo, metodą „problem – rozwiązanie”. Nie istnieje jeden uniwersalny przepis na prywatność i bezpieczeństwo. Omówmy najpopularniejsze zagrożenia.
Nowy pomysł Sylwestra Wardęgi

Nowy pomysł Sylwestra Wardęgi

Znany youtuber woli teraz liczyć wyświetlenia w tysiącach niż w milionach. Kilka miesięcy temu przestał być numerem jeden w Polsce, ale nie chce znowu być najpopularniejszy. - Lajki uzależniają. Mnie udało się już od tego oderwać, ale wielu youtuberów tego nie potrafi - mówi Sylwester Wardęga. 
Poważna awaria Google

Poważna awaria Google

Technologia
W wyniku awarii usługi Google były zakłócone, ruch przekierowany, a dane użytkowników przechwycone. Informacje z wyszukiwarki, z chmury internetowej czy narzędzi dla firm trafiły m.in. do państwowych dostawców  internetu w Rosji, Chinach i Nigerii. Google zapewnia, że przechwycone dane były odpowiednio szyfrowane.
Warnke nie zdążyła się zameldować. Nie mogła głosować

Warnke nie zdążyła się zameldować. Nie mogła głosować

Gwiazdy
Aktorka zapisała się przez internet do spisu wyborców. Przynajmniej tak sądziła. Kiedy poszła zagłosować, okazało się jednak, że nie ma jej na liście. Nie z własnej winy nie spełniła więc swojego obywatelskiego obowiązku, ale za to zachęcała do głosowania innych.
Jak rozpoznać, że dziecko jest ofiarą cyberprzemocy?

Jak rozpoznać, że dziecko jest ofiarą cyberprzemocy?

Zdrowie
Wraz z rozwojem technologii i szybszym procesem dojrzewania dzieci, coraz więcej z nich korzysta z internetu. Sprawnie poruszać się po przeglądarkach internetowych potrafią już nawet kilkuletnie dzieci. Wiążą się z tym jednak poważne zagrożenia, takie jak cyberprzemoc. Na co rodzic powinien zwrócić uwagę?
 Firmy dopiero uczą się udzielać pożyczek online.

Firmy dopiero uczą się udzielać pożyczek online. "Fintech to adrenalina dla gospodarki"

Polska
- Branża pożyczkowa będzie się przesuwać z pożyczek krótkoterminowych w kierunku długoterminowych, branża uczy się też udzielać pożyczek przez internet: żadna firma, która tylko i wyłącznie przez internet udziela pożyczek na długi termin, 2 - 3 lata, w 2017 roku nie odniosła zysku, w tym roku się pojawią pierwsze zyski w tym modelu biznesowym - tak rynek pożyczek online podsumowała w programie "Money. To się liczy" Ewa Wernerowicz, prezes Vivus Finance. Oceniła przy tym, że branża online jest bardzo użyteczna, nie ma transakcji gotówkowych, co eliminuje szarą strefę, a generalnie, jak powiedziała, fintech jest przyspiesza krwioobieg gospodarki, jest dla niej adrenaliną.
Justynie Żyle powinni odciąć Internet?

Justynie Żyle powinni odciąć Internet? "Wywleka brudy, to głupie!"

Gwiazdy
Rozstanie z jednym z najpopularniejszych skoczków narciarskich przyniosło Justynie Żyle medialny rozgłos. Kobieta chcąc ratować związek zaczęła upubliczniać rozmowy z kochanką sportowca oraz opowiadać o prywatnych sprawach. Niestety Justyna najwyraźniej nie potrafi odnaleźć się w centrum zainteresowania i jak do tej pory zalicza same wpadki, zaczynając od nieudanej sesji w Playboyu, a kończąc na pierwszym i zapewne ostatnim występie w śniadaniówce.
Macademian Girl o zakupach przez internet

Macademian Girl o zakupach przez internet

Moda
Wiele z nas boi się kupowania ubrań przez internet. Jednak dla Macademian Girl środowisko wirtualne jest, jak sama przyznaje, naturalnym otoczeniem. Dlatego z czytelniczkami WP Kobieta dzieli się poradami dotyczącymi tego, jak kupić buty przez sieci i jak dbać o nie, by były dobre przez lata.
Tajna narada w limuzynie z udziałem Kaczyńskiego. Arkadiusz Myrcha komentuje

Tajna narada w limuzynie z udziałem Kaczyńskiego. Arkadiusz Myrcha komentuje

Polska
Prezes PiS, premier i szef MON przez 13 minut rozmawiali w limuzynie otoczonej przez SOP. Zdjęcia ze spotkania obiegły internet. - Jarosław Kaczyński wykształcił bardzo specyficzną formę zarządzania partią i państwem. Widać, że bez niego decyzji się nie podejmuje. Wszyscy wiemy, że wielogodzinne narady są nie w KPRM, ale na Nowogrodzkiej, gdzie jest centrum decyzyjne dzisiejszej polityki obozu rządzącego - komentował Arkadiusz Myrcha (PO) w programie "Tłit".
Emocjonalna reakcja Pawła Kukiza na sondaże

Emocjonalna reakcja Pawła Kukiza na sondaże

Polska
Lider Kukiz’15 pytany był w programie "Tłit" o dołujące wyniki w ostatnich sondażach. W jednym z nich klub znalazł się nawet pod progiem wyborczym. - Gdzie dołujemy? Niech pan przejrzy internet, wygoogluje: "Kukiz'15 sondaże", utrzymujemy się na takim poziomie, na jakim byliśmy na początku kadencji. Nowoczesna zniknęła, a my jesteśmy samodzielnym bytem - komentował Kukiz. Podkreślił, że wyniki sondaży zależne są od metodologii i tego, ile kosztują.
Rewolucja w Lotto. Będzie można grać przez internet

Rewolucja w Lotto. Będzie można grać przez internet

Polska
W tym roku minęło 27 lat, od kiedy sprzedaż gier LOTTO jest prowadzona poprzez system online. To on, działając 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, łączy w całość ponad 17 tysięcy punktów sprzedaży Totalizatora Sportowego. - Ten rok jest dla spółki przełomowy, ponieważ dzięki znowelizowanej ustawie o grach hazardowych, realizujemy wiele nowych projektów. Głównym celem, który chcemy osiągnąć jeszcze w tym roku, jest wprowadzenie naszych produktów do internetu. Myślę, że z końcem tego roku klienci będą mogli już zagrać w Lotto przez internet – zapowiada w rozmowie z agencją Newseria Biznes Aida Bella, dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Totalizatora Sportowego.
Zielińska pochłonięta macierzyństwem:

Zielińska pochłonięta macierzyństwem: "Od trzech lat kupuję jedynie w sieci. NIE MAM CZASU"

Gwiazdy
Katarzyna Zielińska w najnowszym wywiadzie wyznała, że z powodu licznych obowiązków zawodowych oraz opieki nad dwójką dzieci nie zawsze ma czas na wielogodzinne buszowanie po sklepach. Choć jeszcze kilka lat temu nie była zwolenniczką kupowania w Internecie przez złe doświadczenia w tej kwestii, macierzyństwo zorganizowało życie celebrytki na nowo. Zielińska wyznała, że od trzech lat większość zakupów dokonuje online, tłumacząc się oszczędnością czasu. Aktorka dodała, że często zupełnie przypadkowo przeglądając Internet, trafia na modowe perełki lub niebanalne dodatki.   Stylizacje na ścianki też dobiera online?
Boty w kampanii Andrzeja Dudy. Platforma grzmi: to oszustwo wyborcze

Boty w kampanii Andrzeja Dudy. Platforma grzmi: to oszustwo wyborcze

Polska
Gazeta Wyborcza i Radio Zet opublikowała tekst, z którego wynika, że sztab Andrzeja Dudy wykorzystał tzw. boty, czyli fałszywe konta internetowe w kampanii prezydenckiej 2015 roku. Polityk PiS, Jan Maria Jackowski twierdzi, że absurdem jest twierdzenie, że było to główną przyczyną pokonania w wyborach  Bronisława Komorowskiego. Natomiast rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej – Jan Grabiec mówi wprost o oszustwie wyborczym i spodziewa się, że może to być zaledwie wierzchołek góry lodowej.
Kwadratowy czy okrągły. Iluzja, która szturmem podbija internet

Kwadratowy czy okrągły. Iluzja, która szturmem podbija internet

Ciekawostki
Użytkownicy z całego świata zadają sobie pytanie: czy ten kubek jest okrągły, czy może raczej kwadratowy? Iluzja optyczna na pewno robi duże wrażenie. W rzeczywistości kubek nie jest ani okrągły ani kwadratowy. Jego kształt został opracowany tak, aby pod pewnym kątem wyglądał jakby był okrągły, a pod innym jak kwadratowy. Iluzję tę wymyślił w 2016 r. dr Kokichi Sugihara z Japonii. Nazwał ją "iluzją dwuznacznego cylindra". Jak to działa? Trójwymiarowy kształt przedmiotów tworzymy na podstawie dwuwymiarowego obrazu. Kiedy przenosimy kształty przestrzenne na płaszczyznę, tracimy część informacji. Mózg sam musi sobie je dodać, ale wtedy czasem popełnia błędy i nie oddaje faktycznie tego, co widzą oczy. W przypadku iluzji stworzonej przed naukowca z Japonii, cylindry mają kwasratowy przekrój i zaokrąglone rogi. Nie widać tego, bo ich górna krawędź nie jest przekrojem prostym. Została bowiem wyprofilowana - dwa boki są lekko wypukłe, a dwa wklęsłe. Dwuznaczny cylinder zajął zaszczytne drugie miejsce w konkursie na "Iluzję roku 2016".
Kolejki po EKUZ coraz dłuższe

Kolejki po EKUZ coraz dłuższe

Polska
W siedzibie Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ we Wrocławiu ustawiają się olbrzymie kolejki chętnych do odbioru EKUZ. Zaalarmowała nas o tym nasza czytelniczka, pisząc na dziejesie.wp.pl. Kolejki są także w innych oddziałach NFZ. Wiele osób tradycyjnie przypomniało sobie o EKUZ w ostatniej chwili, a to powoduje, że po kartę trzeba przyjść osobiście. Jeśli ktoś składa w okresie wakacyjnym wniosek o EKUZ przez internet, musi liczyć się z oczekiwaniem trwającym nawet cztery tygodnie. Statystyki pokazują, że liczba składanych wniosków rośnie lawinowo właśnie w czasie wakacji.
Zdesperowany youtuber ogłasza:

Zdesperowany youtuber ogłasza: "Dresiarz to stan umysłu, można go zgłębić bardziej"

Gwiazdy
Demokratyzacja mediów oraz udostępnienie możliwości publikowania niemal każdemu użytkownikowi Internetu co prawda przyczyniła się do niespotykanego dotąd w historii przełomu w komunikacji, jednak pociągnęła też za sobą całą masę mniej przyjemnych zjawisk. Możliwość tworzenia  ogólnodostępnych treści osobom do tego nieprzygotowanym poskutkowało zalaniem sieci materiałami mocno unaoczniającymi niskie wymagania wielu odbiorców. Na tej fali wypromowały się tak wybitne jednostki jak np. Marcin Malczyński. Obserwowany przez ponad milion osób (!) na platformie YouTube 25-latek, "zabłysnął" publikowaniem "humorystycznych" filmików o wyjątkowo niskim pułapie. Jak widać tego typu żarty odpowiadają TVP, która zaprosiła go do wzięcia udziału w charytatywnym meczu Telewizja vs Internet. Przed rozgrywką youtuber błyskotliwie wypowiedział się w wywiadzie dla Newserii na temat najlepiej mu znany - czyli temat subkultury dresiarskiej. 
Nowe

Nowe "wyzwanie" w sieci. Jest śmiertelnie niebezpieczne

Styl życia
Rozchodzące się po sieci "wyzwania" są bardzo, a czasem nawet śmiertelnie niebezpieczne. Okazuje się jednak, że po "Tide Pod challenge" i "deodorant challenge" pojawiła się nowa "moda". W tłumaczeniu oznacza tyle co "wyzwanie gorącej wody". Polega na oblewaniu niemal wrzącą wodą ludzi kompletnie się tego nie spodziewających lub piciu takiej wody przez słomkę (sic!). O przerażającej, nowej modzie napisał m.in. tygodnik "Time". Dzieci, a czasem nawet dorośli, z jakichś powodów nie zdają sobie sprawy z opłakanych konsekwencji. A są nimi poparzenia 2. lub nawet 3. stopnia. Jest nawet znany przypadek śmierci. 8-letnia dziewczynka zmarła po wypiciu wrzątku. Namówił ją do tego jej kuzyn.
Napakowany Oświeciński lansuje się na Woronicza

Napakowany Oświeciński lansuje się na Woronicza

Gwiazdy
Tomasz Oświeciński  jest idealnym przykładem na to, jak z odpowiednią pomocą można zrobić błyskawiczną karierę medialną. Po wystąpieniu w popularnej serii filmów pod reżyserią Patryka Vegi, kulturysta stał się rozpoznawalny w całym kraju, a liczba programów i reality show, w których bierze udział rośnie z zawrotną prędkością.  Arcywróg Popka pojawił się w niedzielę pod TVP w swoim sponsorowanym Volkswagenie, gdzie zapewne szykował się do celebryckiego meczu organizowanego przez "jedyniepolską" stację. Niestety nawet przewodnictwo umięśnionego Tomasza nie pomogło drużynie mało znanych osobowości telewizyjnych odnieść zwycięstwa nad zawodnikami reprezentującymi "Internet". 
Will Smith zatańczył na szczycie mostu w Budapeszcie. Wszystko przez nowy internet challenge

Will Smith zatańczył na szczycie mostu w Budapeszcie. Wszystko przez nowy internet challenge

Polska
Nowy internetowy challenge podbija internet i nie jest co prawda tak szkodliwy jak „Cinnamon Challenge” czy „Tide Pod Challenge”, ale bezpieczny tak do końca też nie jest. Początkowo wyzwanie polegało na odtworzeniu układu tanecznego do utworu Drake’a „In my feeling”. Później internauci przekształcili je w wyzwanie polegające na tańczeniu, po opuszczeniu jadącego samochodu. Firma Perpetual Guardian wprowadziła w swoich strukturach czterodniowy tydzień pracy. Dwustu czterdziestu pracowników mogło poświęcić jeden dzień roboczy na sprawy rodzinne, aby w pozostałe dni zwiększyć swoją produktywność w pracy. Dwumiesięczny eksperyment powiódł się, a firma rozważa wprowadzenie tej zmiany na stałe.
Avozilla nowym hitem w sieci. Ludzie dosłownie oszaleli na jej punkcie

Avozilla nowym hitem w sieci. Ludzie dosłownie oszaleli na jej punkcie

Kuchnia
Lokalne australijskie sklepy wprowadziły do sprzedaży ogromne awokado. Jego nazwa to Avozilla. waży około 1,2 kilograma. kosztuje około 45 zł za sztukę. Uprawia się je w południowej Afryce. Na razie w bardzo okrojonym zakresie. Fotografie z tym monstrualnym owocem, od razu stały się hitem w mediach społecznościowych.
Wszystko co musicie wiedzieć o ACTA 2.0

Wszystko co musicie wiedzieć o ACTA 2.0

Polska
Najnowsza dyrektywa unijna dotycząca prawa autorskiego w internecie to bardzo kontrowersyjny dokument. Szczególnie punkt 11 i 13 spowodował, że tysiące internautów wyszło na ulicę i zjednoczyło się w protestach przeciwko wprowadzeniu tej dyrektywy. Dziś na posiedzeniu Parlamentu Europejskiego, europarlamentarzyści postanowili nie rozpoczynać negocjacji w sprawie dyrektywy, jednocześnie przyznając, że wrócą do niej po wakacjach.