Wyniki wyszukiwania dla:

Hayabusa

Liczba wyników: 9

Zbombardowali planetoidę. II etap misji

Zbombardowali planetoidę. II etap misji

Technologia
Japończycy znów zbombardowali planetoidę Ryugu. To kolejny etap misji Hayabusa-2. Sonda zrzuciła ładunek wybuchowy będąc 500 m nad planetoidą. 2 kg ładunek wielkości piłki baseballowej naruszył jej strukturę tworząc głęboki krater. Wszystko po to, by zebrać podziemne próbki gruntu. Ma to pomóc naukowcom w wyjaśnieniu pochodzenia Układu Słonecznego. Wiadomo, że po wystrzeleniu, sonda musiała szybko ewakuować się, by uniknąć uszkodzenia odłamkami. Wcześniej Hayabusa-2 wystrzeliła inny pocisk w lutym. Wtedy udało się wylądować na planetoidzie, pobrać próbki skał z jej powierzchni i dokonać pomiarów. Misja japońskiej sondy trwa od grudnia 2014 r. Wszystkie zebrane próbki będą przechowywane na jej pokładzie do momentu lądowania w 2020 r.
Kosmiczny manewr Hayabusa 2

Kosmiczny manewr Hayabusa 2

Nauka
Japońska Agencja Kosmiczna JAXA opublikowała wideo, na którym widać operację pobrania próbek z planetoidy Ryugu. 21 lutego sonda zbombardowała powierzchnię kosmicznej skały, która może zagrażać Ziemi   Nagranie przestawia całe to wydarzenie. Gdy sonda dotknęła powierzchni planetoidy wystrzeliła pocisk i zebrała wzburzony materiał do badań. Sonda Hayabusa 2 leciała do celu aż 3,5 roku. Badacze uważają, że Ryugu jest pozostałością zaraz po narodzinach Układu Słonecznego, a jej geologia może dostarczyć wielu wskazówek, które mogą połączyćjej historię z naszą planetą 
Sonda Hayabusa-2 wystrzeliła pocisk w kierunku obiektu kosmicznego

Sonda Hayabusa-2 wystrzeliła pocisk w kierunku obiektu kosmicznego

Technologia
Kiedy my spaliśmy, Japończycy odwalili kawał solidnej roboty. Ich sonda kosmiczna Hayabusa-2 zbombardowała powierzchnię planetoidy Ryugu. A następnie przeprowadziła solidne badania.
Czy CS:GO potrzebuje rozgrywek międzypaństwowych?

Czy CS:GO potrzebuje rozgrywek międzypaństwowych? "Hayabusa" wyjaśnia

Polska
Targi Poznań Game Arena były sceną finałów ESL Pro European Championship, nieoficjalnych mistrzostw Europy w Counter Strike'u. Ich zwycięzcami zostali zawodnicy francuskiego zespołu LDLC, którzy w decydującym spotkaniu pokonali AGO Esports 2:3. O historii i znaczeniu rozgrywek międzypaństwowych w CS:GO rozmawiamy z nestorem polskiego esportu, Januszem "Hayabusą" Kubskim. 
Janusz

Janusz "Hayabusa" Kubski: PGA to największa polska impreza, IEM jest międzynarodowy

Polska
- Poznań Game Arena to obok katowickiego Intel Extreme Masters druga największa polska impreza gamingowa. Mogę nawet stwierdzić, że największa, bo IEM nie jest do końca polski. To turniej międzynarodowy, światowa impreza, choć robiona polskimi rękami. PGA jest imprezą w zasadzie typowo lokalną, która w tym roku pierwszy raz próbuje wyjść na zewnątrz, organizując mistrzostwa Europy w Counter Strike'a - mówi o poznańskich targach gamingowych z silnymi elementami esportowymi Janusz "Hayabusa" Kubski, menadżer Team Kinguin i znawca polskiego esportu, który 14 lat temu organizował pierwsze PGA.
Lądowanie na planetoidzie. Japońskie roboty przesyłają zdjęcia

Lądowanie na planetoidzie. Japońskie roboty przesyłają zdjęcia

Ciekawostki
Dwa niewielkie roboty, które Japońska Agencja Kosmiczna wysłała na planetoidę Ryugu, przesłały pierwsze fotografie. Zdjęcia ukazują moment po oderwaniu się lądowników od sondy kosmicznej i pierwszy skok na powierzchni planetoidy. Dzięki fotografiom wiadomo, że co najmniej jeden z dwóch identycznych robotów wylądował i działa. Już samo lądowanie na powierzchni Ryugu to historyczne wydarzenie. Nigdy wcześniej się to nie udało. Celem misji Hayabusa-2 jest pobranie próbek z planetoidy i przywiezienie ich na Ziemię. Naukowcy są zainteresowani nie tylko tym, co znajduje się na powierzchni. Chcą też pobrać próbki z wnętrza Ryugu. W tym celu z sondy zostanie wystrzelony ładunek wybuchowy, który naruszy powierzchnię. Po dwóch tygodniach podleci do nowo powstałego krateru i pobierze próbki. To niezwykle skomplikowana operacja. Naukowcy mają nadzieję, że próbki z wnętrza planetoidy poszerzą wiedzę o powstawaniu Układu Słonecznego.
Nie dla Counter Strike'a na igrzyskach.

Nie dla Counter Strike'a na igrzyskach. "Jest mniej brutalny, niż boks"

Polska
Ze strony MKOl mamy głosy, że jeśli esport pojawi się na igrzyskach, na pewno nie będą to takie tytuły, jak Counter Strike, ponieważ jest zbyt brutalny. A przecież chociażby boks jest bardziej brutalny, leje się prawdziwa krew i nikt nie zwraca na to uwagi. W tej grze nie zabija się przeciwników naprawdę, nie pierze się z nim po twarzach walczy się z nimi umiejętnościami i inteligencją - mówi Janusz "Hayabusa" Kubski, jeden z twórców polskiej sceny esportowej. - Jestem zdania, że esport tak czy inaczej poradzi sobie doskonale. Jestem byłym judoką, oglądałem ostatnio turniej w Tokio i na streamie było 2 tysiące ludzi. A na streamie z Dreamhacka - 200 tysięcy. To pokazuje, że telewizja wcale nie jest nam potrzebna. Dajemy sobie radę bez niej - dodaje ojciec jednego z najlepszych graczy CS:GO na świecie, Filipa "NEO" Kubskiego z Virtus.pro.
Jechał zygzakiem, aby rozgrzać opony

Jechał zygzakiem, aby rozgrzać opony

Sensacje
Policyjny video rejestrator zarejestrował wyczyny dwóch motocyklistów na krajowej 17. Kierujący hondą jechał z prędkością 146 km/h, natomiast jego 34-letni kolega z gminy Hrubieszów - 164 km/h. Podczas kontroli drogowej starszy z kierujących przyznał, że jechał zygzakiem, aby rozgrzać opony swojego suzuki hayabusa. Obaj kierujący zostali ukarani 500 złotowymi mandatami karnymi, otrzymali też po 10 punktów karnych. (wp)
Warframe

Warframe

Technologia
Czy to Raiden z MGS? A może Ryu Hayabusa z Ninja Gaiden? Jedno jest pewne – walczyć potrafi. (RG)