Wyniki wyszukiwania dla:

Getin Noble Bank

Liczba wyników: 150

Tańsze wakacje.

Tańsze wakacje. "Przed każdym wyjazdem trzeba sprawdzić, co oferuje nasz bank"

Polska
- Przed zagranicznymi wakacjami portfel trzeba zapakować tak, jak walizkę: zorientować się jaka karta będzie nam potrzebna, gdzie będziemy mogli wymienić pieniądze, gdzie będziemy pobierać gotówkę. Jeśli tego nie zrobimy, to bierzemy pierwszą lepszą kartę, którą mam i nawet nie wiemy, jakie opłaty ponosimy w związku z płaceniem nią za granicą lub korzystaniem z bankomatów - mówił w programie "Money. To się liczy" Tomasz Jaroszek, ekspert Kapitalni.org.
Nowe tendencje w handlu. Retail park - to tam załatwimy najpotrzebniejsze sprawy

Nowe tendencje w handlu. Retail park - to tam załatwimy najpotrzebniejsze sprawy

Finanse
- Ostatnio jest tendencja do korzystania z retail parków, gdzie oprócz zgromadzenia sklepów są także np. placówka pocztowa, bank, fryzjer czy pralnia. Mamy mało czasu, więc zależy nam na miejscach dobrze skomunikowanych, gdzie możemy szybko po pracy zrobić najpotrzebniejszego zakupy i załatwić konieczne sprawy - tak Maja Meissner, ekspert Knight Frank. - Natomiast centra handlowe staną się miejscem rozrywki, a zakupy będziemy tam robić przy okazji - uważa.
Banki.

Banki. "Klienci oczekują łatwości. Jakość jest wymogiem"

Nowe technologie
- Klienci oczekują łatwości. Jakość jest wymogiem. My musimy im zapewnić bezpieczeństwo i dobre produkty – tak w rozmowie z money.pl potrzeby klientów bankowości definiuje Marcin Bodnar odpowiedzialny w BNP Paribas Bank Polska za bankowość cyfrową. Jak zapowiada w III kwartale tego roku bank wdroży swoje rozwiązania GoBanking oraz GoOnline, których elementem ma być zapewnienie ciągłości podejmowanych decyzji niezależnie od wykorzystywanej metody. – Klient może branie pożyczki zacząć w komórce, kontynuować w internecie, a dokończyć w oddziale – obrazowo wyjaśnia Marcin Bodnar, który przekonuje, że stałym elementem współczesnego biznesu jest zmiana. I to m.in. dlatego "banki kochają fintechy". – Nie jest to miłość bezgraniczna, to miłość z rozsądku – dodaje.
Maszyny nie zawsze zastąpią człowieka. Prezes banku mówi o jakie przypadki chodzi

Maszyny nie zawsze zastąpią człowieka. Prezes banku mówi o jakie przypadki chodzi

Polska
- Kiedy klient musi np. podjąć pierwszy raz decyzję o kupnie mieszkania i chce od nas porady, to wtedy ważny jest ten ludzki czynnik, czyli rozmowa z kientem. - powiedział Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Bank Śląski. 
Co się dzieje w czasie awarii w bankach. Prezes ING opowiada

Co się dzieje w czasie awarii w bankach. Prezes ING opowiada

Polska
- O większych awariach wiem natychmiast, zbiera się wtedy specjalna grupa kryzysowa - mówi Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Bank Śląski. - Proszę mi wierzyć, że jeśli klienci widzą niedostępność bankowości powyżej dwóch godzin, to znaczy, że nad rozwiązaniem problemu pracuje sztab ludzi w Polsce i za granicą - dodał prezes ING.
Czego bank jeszcze nie wie o swoich klientach. Odpowiada prezes ING

Czego bank jeszcze nie wie o swoich klientach. Odpowiada prezes ING

- Regulacje idą w tę stronę, że bank będzie wiedział co pan wkłada do swojego koszyka w sklepie - powiedział w programie "Biznes Mówi" Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Bank Śląski. 
Lokalny biznes kultywuje tradycję produkcji regionalnych serów. Jak to się udało?

Lokalny biznes kultywuje tradycję produkcji regionalnych serów. Jak to się udało?

Finanse
Serowa Kraina w Rajczy, to mały lokalny biznes, który powstał, aby kultywować tradycję produkcji lokalnych serów, tak charakterystycznych dla tego regionu. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie pozyskanie finansowania ze środków programu na pożyczki dla podmiotów ekonomii społecznej. Programem zarządza Bank Gospodarstwa Krajowego, zaś pożyczek na terenie całego kraju udzielają Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A. oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.
Bank wie, co jest w mojej lodówce? Stypułkowski: Wiemy, ile wydaje się na żywność, na alkohol

Bank wie, co jest w mojej lodówce? Stypułkowski: Wiemy, ile wydaje się na żywność, na alkohol

Polska
- Byłbym w stanie powiedzieć, ile wydał pan pieniędzy na żywność, na alkohol lub na mieszkanie - mówił w programie "Biznes Mówi" Cezary Stypułkowski, prezes mBanku. - W przeciwieństwie do innych organizacji, banki nigdy nie sprzedawały danych klientów - skończył Stypułkowski.
Eksport w Polsce. Kto go napędza?

Eksport w Polsce. Kto go napędza?

Finanse
Sebastian Ogórek rozmawia z Piotrem Stolarczykiem, dyrektorem departamentu bankowości międzynarodowej i finansowania eksportu Bank PEKAO SA.                                 
Napad na bank. Policja szuka sprawców

Napad na bank. Policja szuka sprawców

Polska
We wtorek, 19 marca, chwilę po 9 rano doszło w Katowicach do zuchwałego napadu na bank. Dwóch mężczyzn groziło pracownikom banku i żądało pieniędzy. Mieli przedmioty przypominające broń. W banku przebywali w tym czasie również klienci. Nikomu nic się nie stało. Policja z Katowic prosi o kontakt każdego, kto ma informacje na temat napadu. 

"Przemytnik" - zwiastun z polskimi napisami

Zwiastun
Eastwood wciela się w rolę Earla Stone’a. To 80-kilkuletni mężczyzna, który nie ma grosza przy duszy, jest sam jak palec i grozi mu zajęcie przez bank zadłużonego biznesu. Właśnie wtedy otrzymuje ofertę pracy, która wymaga od niego jedynie jazdy samochodem. W ten prosty sposób Earl staje się kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu, z czego zupełnie nie zdaje sobie sprawy. Dobrze sobie radzi. W zasadzie tak dobrze, że wielkość przewożonych przez niego ładunków rośnie w tempie wykładniczym, a sam Earl dostaje pomocnika. Jednak nie tylko on śledzi poczynania Earla. Nowy tajemniczy przemytnik znalazł się także na celowniku znanego ze swej determinacji agenta DEA Colina Batesa (Cooper). Mimo że problemy finansowe Earla odchodzą w niepamięć, błędy popełnione przez niego w przeszłości zaczynają mu coraz bardziej doskwierać. Nie wiadomo jednak, czy zdąży je naprawić, zanim dobiorą się do niego organy ochrony porządku publicznego lub egzekutorzy kartelu.
Globalny Bank Nasion jest zagrożony. Alarmujący raport

Globalny Bank Nasion jest zagrożony. Alarmujący raport

Ciekawostki
Globalny Bank Nasion jest zagrożony - alarmują autorzy raportu norweskiego rządu. Skarbiec nasion z całego świata może stać się bezwartościowy z powodu globalnego ocieplenia. Chodzi o to, że nasiona i próbki roślin przetrzymuje się w temp. -18 st. C i z minimalnym dostępem do tlenu, by ta potężna lodówka jak najdłużej opóźniała starzenie się swojej zawartości. Bank zasilany jest prądem, ale wentylem bezpieczeństwa, gdyby doszło do awarii, był fakt, że budynek powstał na terenie wiecznej zmarzliny. Ta jednak rozmarza. Według raportu, do 2075 temperatura na archipelagu Svalbard, wzrośnie o około 10 st. C. Problem z utrzymaniem temperatury w Banku to nie jedyny problem. Może też po prostu dojść do zalania zawartości skarbca. Deszcz na wyspach będzie padał częściej i bardziej intensywnie, śnieg będzie utrzymywała się krócej a lawiny i osunięcia ziemi staną się powszechniejsze. Choć 2075 rok wydaje się odległą przyszłością, to eksperci alarmują - ostatnie 50 lat już przyniosły dramatyczne zmiany.
Scheuring-Wielgus: Moralność Kaczyńskiego woła o pomstę do nieba

Scheuring-Wielgus: Moralność Kaczyńskiego woła o pomstę do nieba

Polityka
- W Polsce, w środku Europy, udziały w prywatnym banku Pekao S.A. zostały wykupione przez państwo. Skarb państwa zyskał wpływ na politykę finansową tego banku. Dzisiaj dowiadujemy się z „Gazety Wyborczej”, że to właśnie ten bank ma finansować transakcje związane ze spółką Srebrna – podkreśliła w programie „Bierzyński na żywca” Joanna Scheuring-Wielgus. Posłanka opozycji oceniła, że „moralność Jarosława Kaczyńskiego woła o pomstę do nieba”.
 NIK rozpoczyna kontrolę w NBP.

NIK rozpoczyna kontrolę w NBP. "Nie jesteśmy ślepi i głusi na sygnały"

Polska
- Właśnie rozpoczynamy kontrolę w Narodowym Banku Polskim, to jest kontrola wykonania budżetu, NBP jak każda instytucja publiczna, musi w sposób racjonalny i oszczędny wydawać swoje środki. Bank centralny jest bankiem niezależnym, ale to nie jest bank prywatny - powiedział w programie "Money. To się liczy" prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, nawiązując m.in. do doniesień o wysokich zarobkach (nawet ok. 65 tys. zł) najbliższych współpracowników prezesa banku centralnego Adama Glapińskiego. Jak mówił, kontrola będzie dotyczyła całości spraw związanych z system wynagradzania w NBP. - Nie jesteśmy ślepi i głusi na te sygnały, które docierają; jesteśmy świadomi krytycznych informacji na temat polityki płacowej w NBP - zaznaczył. NIK prowadzi też kontrolę wykonania budżetu w Komisji Nadzoru Finansowego. Prezes NIK zapowiedział także, że w pierwszym kwartale tego roku powinny być znane wyniki kontroli związanej z aferą GetBack. W jej ramach NIK sprawdza działania nie tylko KNF, ale także UOKiK, GPW oraz Rzecznika Finansowego. - To bardzo ważna kontrola. Około 2 mld złotych to są te pieniądze , których Polacy nie mogą odzyskać, a zainwestowali w instrumenty finansowe GetBack. Musimy wiedzieć, dlaczego doszło to tej sytuacji - powiedział.
Rynek mieszkaniowy czeka spowolnienie

Rynek mieszkaniowy czeka spowolnienie

Polska
- W przyszłym roku deweloperom nie grozi kryzys, ale możemy spodziewać się spowolnienia - mówił w "Money. To się liczy" Piotr Sztembartt, Dyrektor Departamentu Finansowania Deweloperów Getin Noble Bank. Piotr Sztembartt podkreślał, że dla pobudzenia rynku konieczna jest zmiana przepisów dotyczących zakupu gruntów.
KNF ma nowego szefa. Co teraz z bankami Leszka Czarneckiego

KNF ma nowego szefa. Co teraz z bankami Leszka Czarneckiego

Polska
Wybór Jacka Jastrzębskiego na nowego szefa KNF to bardzo dobra decyzja - mówił w programie "Money. To się liczy" Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. - Jastrzębski jest doskonałym prawnikiem, ale skończył też ekonomię, ma rzadką umiejętność połączenia wiedzy prawniczej z ekonomiczną, co jest bardzo potrzebne w KNF - wyjaśniał. Czy priorytetem będzie teraz uporządkowanie sytuacji wokół Getin Banku i Idea Banku, należącycj do Leszka Czarneckiego? Borys przytoczył słowa Jastrzębskiego, który zapewnił, że banki te będą traktowane tak samo, jak wszystkie inne banki. Czy jedynym wyjściem jest jakaś forma dokapitalizowania firm Czarneckiego? - Mogę powiedzieć, że w Polskim Funduszu Rozwoju nigdy nie było takich planów - zapewnił Borys.
Prezes PKO BP ocenia imperium Czarneckiego.

Prezes PKO BP ocenia imperium Czarneckiego. "Jego banki zapracowały na swoją trudną sytuację"

Polska
Gdzie są dziś Getin Bank i Idea Bank? Na to pytanie odpowiadał w programie "Money. To się liczy" prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło. - Oba te banki są w tym miejscu, na które pracowały wiele lat, to nie jest tak, że nagle coś się stało, to jest wieloletnia praca tych instytucji, żeby być w takiej trudnej sytuacji, jeżeli chodzi o swoją przyszłość - powiedział. Zastrzegł jednak, że jeśli chodzi o cały sektor bankowy, to sytuacja nie jest zero-jedynkowa. - Drugiego listopada europejski nadzór bankowy poinformował o wynikach stress testów dla 48 banków w Europie i najbardziej odporne na zmiany sytuacji gospodarczej są banki w Polsce; PKO BP zajął miejsce pierwsze, a Pekao - trzecie - dodał.
„Bank pracuje bez zmian” – mówi Tomasz Misiak, członek zarządu Getin Noble Bank

„Bank pracuje bez zmian” – mówi Tomasz Misiak, członek zarządu Getin Noble Bank

Polska
Obecny szum medialny nie ma bezpośredniego związku z działalnością operacyjną banku – twierdzi Tomasz Misiak, członek zarządu Getin Noble Bank, w rozmowie z money.pl. Bank obsługuje klientów jak co dzień.
Szef związku pracodawców: Przewodniczący KNF nie powinien prowadzić rekrutacji

Szef związku pracodawców: Przewodniczący KNF nie powinien prowadzić rekrutacji

Finanse
- Przewodniczący KNF nie powinien zajmować się rekrutowaniem ludzi, którzy będą wyciągać spod wody biznes pana Czarneckiego - stwierdził w programie "Money. To się liczy" Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. To komentarz do nagrań ze spotkania przewodniczącego KNF Marka Chrzanowskiego z prezesem Getin Banku Leszkiem Czarneckim. Zdaniem Kaźmierczaka to wystarczający powód, by szef KNF podał się do dymisji. 
Prezes związku przedsiębiorców.

Prezes związku przedsiębiorców. "Nie wierzę w nic Czarneckiemu"

Finanse
Gościem programu "Money. To się liczy" był Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Pytany o aferę KNF ujawnioną przez "Gazetę Wyborczą" stwierdził, że jeśli doniesienia się potwierdzą, to jest to "skandal". Dodał także, że nie ufa Leszkowi Czarneckiemu, miliarderowi i właścicielowi Getin Banku, który jest autorem nagrań. - Nie wierzę człowiekowi, który oferuje 30-letnie polisolokaty 80-latkom. Jego wiarygodność jest dla mnie zerowa - stwierdził.Kaźmierczak skomentował także kwestię samych nagrań. - Dziwię się, że przewodniczący KNF nie stostuje nawet takich zabezpieczeń, jak grające w tle radio - mówił.Dodał, że - choć nie twierdzi, że taśma jest zmontowana - potrafiłby to zrobić jego 9-letni syn. - Poczekałbym na ustalenia prokuratury - zaznaczył kaźmierczak.
Kolejka na Kasprowy Wierch. Duma II RP

Kolejka na Kasprowy Wierch. Duma II RP

Wiadomości
Po pięciu latach pracownicy Polskich Kolei Linowych znów będą mogli powiedzieć, że pracują w rodzimej firmie. Zakup akcji przez Polski Fundusz Rozwoju, to kolejna inwestycja w polską gospodarkę. Fundusz już wcześniej odzyskał na rzecz naszego kraju kluczowy bank, firmę produkującą nowoczesne autobusy jak i tabor kolejowy
poprzednie1 2 3 4 5 ... 8następne