Wyniki wyszukiwania dla:

FUS

Liczba wyników: 5

Znika OFE.

Znika OFE. "Polacy będą mieli dwie opcje do wyboru, jedna będzie domyślna"

Finanse
- Nie będziemy już mieli filara kapitałowego, tzw. drugiego filara. Składka, która trafiała do OFE, będzie trafiać do tzw. pierwszego filara, czyli do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Polacy będą mieli wybór, aktywa zgromadzone w OFE mogą przenieść na Indywidualne Konto Emerytalne lub do FUS – mówi gość "Money. To się liczy" Piotr Bartkiewicz, ekonomista mBanku.

"Piątka PiS". Ryszard Bugaj: suma nakładów jest ryzykowna

Nie tylko pieniądze z FUS, ale też z Funduszu Pracy mogą zostać przeznaczone na zrealizowanie obietnicy 13. emerytury dla każdego seniora. - To rozwiązanie najlepsze z możliwych, co nie znaczy, że dobre - komentował w programie "Money. To się liczy" prof. Ryszard Bugaj z Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN. - Jednak jeśli wziąć pod uwagę cały nowy pakiet obietnic, czyli np. 500+ na pierwsze dziecko, to moim zdaniem suma nakładów, które one będą generować, jest już ryzykowna - alarmował. - Kasa państwowa ma swoje dno i jeśli będziemy bardzo skrobać, to przypuszczalnie będą problemy - dodał.
Obniżenie wieku emerytalnego. Większy deficyt FUS, ale najubożsi nie stracą

Obniżenie wieku emerytalnego. Większy deficyt FUS, ale najubożsi nie stracą

Polska
Obniżenie wieku emerytalnego spowoduje, że nasze emerytury będą niższe nawet o 30 proc. ale jest jedna grupa, której to nie dotknie. - Nie stracą najubożsi pod warunkiem, że mają wystarczającą liczbę okresów składkowych, żeby wypracować tę minimalną emeryturę ? podkreśla Paweł Jaroszek, wiceprezes ZUS. Straci natomiast FUS, w którym dziura będzie się powiększać o 4 mld zł rocznie przez pierwsze lata.
145 mld zł trafi na konto FUS

145 mld zł trafi na konto FUS

Polska
W tym roku na konto Funduszu Ubezpieczeń Społecznych trafi 145 mld zł. Na emerytury, renty i zasiłki wydanych zostanie 200 mld zł. W dużej mierze brakującą kwotę pokryje dotacja z budżetu państwa. Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który zarządza funduszem, może dodatkowo na ten cel zaciągać kredyty na rynku komercyjnym i skorzystać z pożyczek z budżetu.
#dziejesienazywo: Kapustka: Fus czy już piłkarz?

#dziejesienazywo: Kapustka: Fus czy już piłkarz?

Piłka nożna
Mam wielkie szczęście. Nie wiem jak wytłumaczyć, co się ostatnio dzieje w mojej karierze. Jeszcze nie czuje się panem piłkarzem. Pozostańmy przy nazewnictwie "fus" - powiedział WP SportoweFakty Bartosz Kapustka. Pomocnik Cracovii w drugim meczu w reprezentacji strzelił drugiego gola. Polska wygrała z Islandią 4:2.