Wyniki wyszukiwania dla:

Dominik Tarczyński

Liczba wyników: 88

Wystarczy 20 minut. Liczby nie kłamią

Wystarczy 20 minut. Liczby nie kłamią

Ciekawostki
O ile i jak szybko wzrasta temperatura w pozostawionym na słońcu samochodzie? Każdy może to teraz obliczyć dzięki internetowemu kalkulatorowi, opracowanemu przez lekarza i fizyka. Wystarczy wpisać temperaturę powietrza i określić stopień zachmurzenia nieba. Kalkulator wygeneruje interaktywny wykres i podpowie, po jakim czasie temperatura zagraża życiu. Niebieska linia pokazuje temperaturę powietrza w samochodzie, czerwona zaś temperaturę ciała 2-letniego dziecka. Kalkulator stworzyli Łukasz Białek, lekarz i Dominik Czernia z Instytutu Fizyki Jądrowej, w ramach projektu Omni Calculator.
Polaku, wylecz się sam, czyli pozytywne skutki samoleczenia

Polaku, wylecz się sam, czyli pozytywne skutki samoleczenia

Zdrowie
Co trzeci Polak stosuje domowe sposoby leczenia. Samoleczenie – które polega na bezpiecznym i racjonalnym zażywaniu leków bez recepty - może być wsparciem dla systemu ochrony zdrowia i skrócić kolejki do lekarzy. – Bezpieczne i racjonalne samoleczenie może pełnić rolę komplementarną w stosunku do systemu ochrony zdrowia. Na świecie istnieje wiele przykładów, gdzie samoleczenie się sprawdziło. National Health Service, czyli brytyjski system ochrony zdrowia, wprost rekomenduje stosowanie samoleczenia z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – mówi agencji Newseria Biznes dr n. med. Dominik Olejniczak z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, członek zarządu Fundacji Obywatele Zdrowo Zaangażowani. Bezpieczne i racjonalne samoleczenie polega na samodzielnym stosowaniu leków dostępnych bez recepty w przypadku wystąpienia znanych sobie objawów chorobowych przez okres nie dłuższy niż 2–3 dni. W momencie, kiedy nie następuje poprawa, należy bezwzględnie skorzystać z porady lekarza bądź farmaceuty. – Świadome i racjonalne samoleczenie może nawet podnieść jakość świadczeń czy skrócić czas oczekiwania na wizytę lekarską. Świadomy i wyedukowany pacjent, który będzie w stanie samodzielnie zareagować na lekkie i znane sobie objawy, zażywając leki dostępne bez recepty, nie musi udać się na wizytę lekarską. Dzięki temu na taką wizytę w szybszym terminie uda się pacjent, który rzeczywiście jej potrzebuje – mówi dr n. med. Dominik Olejniczak. Jak podkreśla, istnieją trzy podstawowe zasady bezpiecznego samoleczenia. Po pierwsze, należy w tym celu stosować wyłącznie leki dostępne bez recepty (OTC). Po drugie, samoleczenie sprawdza się tylko w przypadku lekkich i znanych objawów chorobowych, jak np. przeziębienie. Trzecią zasadą jest udanie się do lekarza, jeżeli w ciągu 2 czy 3 dni nie następuje poprawa. – Przy samodzielnym stosowaniu leków bardzo istotne jest systematyczne wykonywanie badań profilaktycznych, ponieważ zwykły i często występujący objaw typu ból głowy może mieć różne podłoże. Możemy przyjmować lek przeciwbólowy, który pomoże doraźnie, ale warto byłoby znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy – mówi dr n. med. i n. o zdr. Anna Staniszewska, prezes Fundacji Obywatele Zdrowo Zaangażowani. Jak wynika z raportu „Odpowiedzialne i nowoczesne samoleczenie w systemie ochrony zdrowia”, domowe sposoby leczenia stosuje obecnie co trzeci Polak, u którego wystąpią objawy chorobowe.
Kubera w tym roku zawsze ma problem w Lesznie. Zobacz skrót meczu Fogo Unia Leszno - MRGARDEN GKM Grudziądz

Kubera w tym roku zawsze ma problem w Lesznie. Zobacz skrót meczu Fogo Unia Leszno - MRGARDEN GKM Grudziądz

Żużel
Dominik Kubera w meczu z MRGARDEN GKM-em Grudziądz znowu miał problemy w wyścigu młodzieżowców. W tym sezonie jest to niemal regułą, choć później potrafi wygrywać z seniorami. Fogo Unia Leszno kontynuuje wspaniałą serię bez porażki. Tym razem zwyciężyła 52:38.
Tłit - Dominik Tarczyński

Tłit - Dominik Tarczyński

 Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od  poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Dominik Tarczyński. 
Balcerowicz ostro do Kaczyńskiego. Reakcja Tarczyńskiego była błyskawiczna

Balcerowicz ostro do Kaczyńskiego. Reakcja Tarczyńskiego była błyskawiczna

Polska
"Każdy, kto podnosi rękę na Kościół, podnosi rękę na Polskę" - stwierdził Jarosław Kaczyński. - Dobrze, że nie mówi jak Cyrankiewicz, że będzie odrąbana - ripostował Leszek Balcerowicz w programie "Tłit". Co na to Dominik Tarczyński? - Balcerowicz do każdej wypowiedzi będzie mówił, że to PRL, choć sam go tworzył. 100 proc. zgody z Kaczyńskim. Wszyscy, którzy podnoszą rękę na Kościół, kończą poza Sejmem. Dowodem SLD, Palikot, Nowoczesna i dowodem będzie Biedroń. Te ordynarne ataki, profanacje to strategia wyborcza. Chodzi o to, by zmobilizować najbardziej skrajne lewicowe siły - stwierdził w rozmowie z WP.
Dominik Tarczyński o filmie Tomasza Sekielskiego o pedofilii. Jednoznacznie

Dominik Tarczyński o filmie Tomasza Sekielskiego o pedofilii. Jednoznacznie

Polska
Poseł PiS pytany był w programie "Tłit", czy obejrzy film. - W jakim celu? Znam jego dorobek, jeśli można to nazwać dorobkiem. W żaden sposób nie imponuje mi jego praca. Nie muszę przechodzić na czerwonym świetle, by zobaczyć jak to jest być potrąconym. Nie muszę zobaczyć "dzieła", by mieć prawo je oceniać. W mojej ocenie nieprzypadkowo akcja jest w takim, a nie innym terminie. Uważam, że to tendencyjne wykorzystanie problemu mniejszości. Jeśli chodzi o odsetek tych przestępstw, księża nie są na początku, tylko na końcu - komentował.
Wybory do PE. Tarczyński rzuca Kukizowi wyzwanie

Wybory do PE. Tarczyński rzuca Kukizowi wyzwanie

Polska
Paweł Kukiz domaga się debaty z PiS o UE. Co na to Dominik Tarczyński? - Nie, no... Lubię Pawła, wszystko ok, ale o czym mam z nim  rozmawiać? Wezwałem na anglojęzyczną debatę o UE młodych, wykształconych i z dużych miast, czyli przedstawicieli KE, i nagle zapadła cisza. Jeśli będzie decyzja partii, żebym debatował z jakimkolwiek kandydatem z innej partii, to jestem gotowy, ale ta debata musi być poważna. Jeśli Paweł chce, to zapraszam - Paweł, porozmawiajmy po angielsku. Wystaw najlepszego zawodnika, możemy debatować - odparł polityk PiS w programie "Tłit". 
Tusk człowiekiem roku

Tusk człowiekiem roku "GW". Reakcja Tarczyńskiego

Polska
- Przecież mówił, że polskość to nienormalność. Więc nie wiem w końcu, czy jest normalny czy nie? Czy polskość to normalność, czy nie? Nie "Wyborcza" będzie mówić, kto jest normalny, a kto nie. Pompują go politycznie, dają tlen, bo widzą, że ledwo zipie. Niech "Wyborcza" siedzi cicho - mówił poseł PiS Dominik Tarczyński w programie "Tłit", komentując uzasadnienie wyróżnienia dla Donalda Tuska. Odniósł się również do materiału "Wiadomości" ze zdjęciami Hitlera. Stwierdził, że głosy oburzenia są "absolutną hipokryzją".
Burza po słowach Lecha Wałęsy o UE. Dosadny komentarz Dominika Tarczyńskiego

Burza po słowach Lecha Wałęsy o UE. Dosadny komentarz Dominika Tarczyńskiego

Polska
Szerokim echem odbiły się słowa b. prezydenta, że UE należy "zlikwidować". Na Twitterze stwierdził potem, że tak "nie powiedział". - Wałęsa nie wie, za czym jest. Wygaduje bzdury, gada, plecie, co mu ślina za język przyniesie. Gada przez 30 min, potem się zastanawia: o, chyba coś powiedziałem. To kontynuacja "za, a nawet przeciw" i "nie chcem, ale muszem". Ma rozdwojenie intelektualne, ośmiesza siebie i cały obóz. Chcieli nam wmówić, że jesteśmy antyunijni, a tu wychodzi Leszek i mówi: jestem za rozwiązaniem UE. Szaleństwo! - komentował polityk PiS w programie "Tłit".
Dominik Zadora po DSF 22: Mamy pasy dwóch największych polskich federacji

Dominik Zadora po DSF 22: Mamy pasy dwóch największych polskich federacji

Polska
 - Udało się. Pasy dwóch największych polskich federacji mamy. Takie troszeczkę historyczne, gdzieś tam się zapisałem w tym kickboxingu i już z tego jestem bardzo dumny - mówi mistrz organizacji DSF i FEN Dominik Zadora, po pokonaniu Marcina Mazurkiewicza na gali DSF 22 w Nowym Sączu.  
Dominik Zadora przed DSF 22: Wszyscy mówią, że to będzie

Dominik Zadora przed DSF 22: Wszyscy mówią, że to będzie "gra o tron"

Sport
 - Nie ma żadnej presji, pojedynek ma być na najwyższym poziomie, wszyscy go chcieli. Wszyscy mówią, że to będzie "gra o tron", pojedynek o miano lidera kategorii półśredniej w Polsce - mówi Dominik Zadora, mistrz organizacji FEN, który na DSF 22 w Nowym Sączu zmierzy się z Marcinem Mazurkiewiczem o pas w wadze do 75 kilogramów.
Wyborczy Grill. Dominik Tarczyński czeka na rywala.

Wyborczy Grill. Dominik Tarczyński czeka na rywala. "Nikt się nie zgłosił"

Wiadomości
Dominik Tarczyński obiecał w programie "Wyborczy Grill", że PiS wywalczy w Parlamencie Europejskim dopłaty dla rolników, o których mówi Jarosław Kaczyński. Poseł pochwalił się też swoim sukcesem w UE, od którego miało zrobić się słabo jego politycznym rywalom.
Wyborczy Grill. Dominik Tarczyński komentuje kpiny Broniarza

Wyborczy Grill. Dominik Tarczyński komentuje kpiny Broniarza

Polityka
Dominik Tarczyński oburzył się słowami szefa ZNP Sławomira Broniarza, który stwierdził, że "lepiej być świnią, niż nauczycielem". Poseł skrytykował strajk nauczycieli.
Dominik Tarczyński o

Dominik Tarczyński o "dzienniczkach". "To karta posła"

Wiadomości
- Lepiej być sto razy strofowanym przez prezesa niż raz pochwalonym przez Tuska - powiedział kandydat PiS. Dominik Tarczyński wyjaśnił, jak wygląda karta posła nazywana "dzienniczkiem".
Dominik Tarczyński: Anna Zalewska osiągnie świetny wynik

Dominik Tarczyński: Anna Zalewska osiągnie świetny wynik

Polityka
Minister edukacji Anna Zalewska, choć kandyduje do Parlamentu Europejskiego, nie prowadzi kampanii. - Jeżeli ktoś przez wiele lat pokazywał, na czym się zna i jak, to wyborcy go docenią - powiedział jej klubowy kolega, Dominik Tarczyński.
Tłit - Dominik Tarczyński

Tłit - Dominik Tarczyński

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Dominik Tarczyński.

"Lech Wałęsa - najlepszy doradca dla PO". Tarczyński kpi

Polska
- Wałęsa, podobnie jak Tusk, powinien bać się prawdy o sobie. Gdyby się przyznał, powiedział: współpracowałem, przepraszam, popełniłem błąd, jestem słaby, nie byłoby problemu. Walczy politycznie, by prawda nie wyszła na jaw, choć każdy ją zna i jest ona potwierdzona w dokumentach - stwierdził Dominik Tarczyński w programie "Tłit". Dopytywany, czy w związku z tym Wałęsa nie powinien już doradzać PO, odparł: "Powinien! Niech Wałęsa doradza codziennie, bardzo o to proszę! Dlatego, że to się skończy katastrofą. Wałęsa jest człowiekiem, który się skompromitował. Lech Wałęsa - najlepszy doradca dla PO".
Dominik Tarczyński rzuca rękawicę Tuskowi.

Dominik Tarczyński rzuca rękawicę Tuskowi. "Jestem gotowy"

Polska
Dominik Tarczyński pytany był w programie "Tłit", czy w PE będzie negocjował z Donaldem Tuskiem. - Jeżeli nie będzie się bał. Nie chodzi o moją osobę, myślę, że boi się prawdy. To bardzo trudne - odpowiedzieć jak będzie wyglądać jego pogląd na Nord Stream 2, zwrot wraku, postawa na temat rezolucji przeciwko Polsce. To kwestie, w których bezpośrednio brał udział. Jak odpowie na temat skutków Brexitu? To będą bardzo trudne pytania o prawdę. Jeżeli jest gotowy, ja jestem gotowy - oznajmił Tarczyński. Dopytywany o organizację rocznicy 4 czerwca w Gdańsku, stwierdził: "Im dalej Tusk od Polski, tym lepiej. Postawił na posadę europejską pod wpływami Angeli Merkel". 
Zamieszanie wokół sekretarki Kaczyńskiego. Tarczyński komentuje

Zamieszanie wokół sekretarki Kaczyńskiego. Tarczyński komentuje

Polska
Barbara Skrzypek przez 9 lat pracowała w Urzędzie Rady Ministrów, na czele którego stał były szef gabinetu Wojciecha Jaruzelskiego. Pracowała m.in. w Kancelarii Tajnej, miała dostęp do państwowych tajemnic służbowych. Sprawę nagłośnił poseł PO Krzysztof Brejza. - Jego ojciec ma duże problemy i trzeba to wszystko przykryć. Na najbliższym posiedzeniu Sejmu się zdziwi - zajmę się nim. W sensie politycznym. Przekażę informację, które rzucą kompletnie nowe światło na działanie posła Brejzy - zapowiedział Dominik Tarczyński w programie "Tłit".
Karykatura Kaczyńskiego w Dusseldorfie. Reakcja Tarczyńskiego

Karykatura Kaczyńskiego w Dusseldorfie. Reakcja Tarczyńskiego

Polska
Prezes PiS został przedstawiony jako osoba, która "ujeżdża ukrzyżowaną liberalną Polskę". - Dlatego musimy wejść do Europy z mocnym akcentem, powrócić do korzeni Europy chrześcijańskiej, Europy ojców założycieli, szacunku, demokracji, która nie jest nie rozumiana przez dyktat mniejszości, ale szacunek dla narodów - komentował Dominik Tarczyński w programie "Tłit". - Lewactwo to choroba polityczna, nowotwór demokracji, który doprowadza do śmierci demokratycznych narodów. Trzeba z tym walczyć - przekonywał. - KE to odłam lewactwa? - pytał Marek Kacprzak. - To twór, któremu zależy tylko na stołkach. Hipokryzja i bardzo cyniczna gra polityczna, która nie ma nic wspólnego z interesem Polski - odparł Tarczyński.
Został zrugany przez Kaczyńskiego. Tarczyński uchyla rąbka tajemnicy

Został zrugany przez Kaczyńskiego. Tarczyński uchyla rąbka tajemnicy

Polska
Kilka tygodni temu Dominik Tarczyński podczas debaty w Sejmie został przywołany do porządku przez Jarosław Kaczyńskiego. O to, co usłyszał od prezesa, pytany był w programie "Tłit". - To pozostanie między nami, przynajmniej na razie. Ale było to bardzo motywujące wyrażenie - powiedział Tarczyński. - Niecenzuralne? - dopytywał Marek Kacprzak. - Premier Kaczyński jest bardzo kulturalnym człowiekiem, nie pozwoliłby sobie na niecenzuralne słowa - odparł poseł PiS. Jak dodał, "lepiej sto razy być zruganym przez Jarosława Kaczyńskiego niż raz pochwalonym przez Donalda Tuska". Tarczyński mówił też o tablicy "Układ Kaczyńskiego" w Sejmie. - Tylko obrazki im pozostały. Mogą malować, robić zdjęcia, wywieszać tablice. Tylko na tyle ich stać - komentował. 
poprzednie1 2 3 4 5 następne