Dakar 2019

Liczba wyników: 5

Rajd Dakar. Koszmar Macieja Giemzy. "Była szansa na życiowy wynik"

Prosto z Rajdu Dakar
Maciej Giemza z Orlen Team nie ukończy Rajdu Dakar 2019. Motocykl Polaka uległ awarii, co zmusiło go do wycofania się z wyścigu tuż przed końcem.
Rajd Dakar. "Dla wielu kierowców samo ukończenie Dakaru jest jak zwycięstwo"

Sport
Klaudia Podkalicka (kierowca rajdowy) była gościem Michała Bugno w piątym odcinku programu "Prosto z Rajdu Dakar". Ekspertka zaznaczyła, że tylko pierwsza piętnastka kierowców może liczyć się w walce o podium Dakaru 2019. Reszta zawodników walczy o ukończenie rajdu.

Wydanie: 9 stycznia 2019
Kierowcy mają za sobą drugi etap Rajdu Dakar 2019. W środowym programie "Prosto z Rajdu Dakar" gośćmi Michała Bugno byli Paweł Fajdek (mistrz świata w rzucie młotem) oraz Maciej Jermakow (Eleven Sports).
Krzysztof Hołowczyc: Dakar? Chciałbym to zrobić profesjonalnie

Sport
Krzysztof Hołowczyc w swoim jedynym starcie w tym roku, w rajdzie Baja Poland, zajął czwarte miejsce na piątkowym prologu. Legenda polskiego motorsportu nie ukrywa, że potrzebuje przynajmniej kilku kilometrów, aby znów poczuć się komfortowo za kierownicą samochodu, dlatego liczy na dużo dłuższe i bardziej wymagające odcinki w Drawsku Pomorskim.Jedyny polski kierowca, który stanął na podium Rajdu Dakar nie powiedział ostatecznie "nie" największej imprezie w rajdach terenowych. - Chciałbym jednak to zrobić profesjonalnie i poważnie. Wrócić na odpowiednim miejscu. Peru, gdzie odbędzie się Dakar 2019 jest ciężkim miejscem. Osobiście nigdy nie lubiłem jeździć po tamtejszych krótkich, złamanych wydmach. Świadomość, że teraz miałbym podjąć decyzję o powrocie trochę mnie przeraża - przyznaje Hołowczyc.
Krzysztof Hołowczyc o sytuacji Roberta Kubicy: To może być dla niego szansa

Sport
Krzysztof Hołowczyc, jedyny polski kierowca, który stanął na podium Rajdu Dakar, startuje obecnie w Baja Poland, zawodach cyklu Pucharu Świata w rajdach terenowych. Po piątkowym prologu, w którym uzyskał czwarty wynik, "Hołek" przyznał, że cały czas uważnie śledzi sytuację Roberta Kubicy w Formule 1.- Marzę o tym samym, co kibice. Aby Robert wystartował i pojechał w wyścigu Formuły 1. Mam świadomość, że ten sport to wielki biznes. Za zawodnikami często idą bardzo duże pieniądze. Niestety w Formule 1 układ biznes-sport jest mocno powiązany - mówi Hołowczyc.W F1 trwa obecnie gorący okres podpisywania kontraktów z kierowcami na sezon 2019. Po ostatnich informacjach o przejęciu zespołu Force India przez Lawrence Strolla, czyli ojca Lance'a kierowcy zespołu Williams, tylko kwestią czasu jest transfer 19-latka do Force India. Tym samym Stroll junior zrobiłby miejsce w Williamsie. Być może Robertowi Kubicy.- Tata (Lance'a Strolla) twardo idzie, nie żałuje funduszy. To jest pewnie szansa również dla Roberta, ale nie dzielmy skóry na niedźwiedziu - twierdzi Hołowczyc.