Wyniki wyszukiwania dla:

Comarch

Liczba wyników: 154

W globalnym starciu liczą się tylko USA i Chiny

W globalnym starciu liczą się tylko USA i Chiny

Polska
"Europa wypada kiepsko" mówi prof. Janusz Filipiak, prezes Comarch SA. Ostrzega przed brakiem konkurencji ze strony Europy i wskazuje na działania Chin. - To jest rodzaj wojny światów pomiędzy amerykańskimi gigantami i chińskimi "challengerami". Europa wygląda tu kiepsko - największa firma e-commercowa jest 30, a nawet 40 razy mniejsza od Amazona - dodaje. 
Filipiak o nowych technologiach.

Filipiak o nowych technologiach."Kto zapanuje nad papką informacyjną, będzie rządził światem"

Polska
"Czy demokracja, pojmowana w klasycznym, zachodnim moledu, ma szanse przetrwać?" - zapytaliśmy profesora Janusza Filipiaka. Właściciel Comarch SA przyznał, że wielkim zagrożeniem jest manipulacja naszą świadomością, bo wszystko dzieje się chmurze informacyjnej. 
„Mamy wojnę światów

„Mamy wojnę światów". Ameryka kontra Chiny, Europa kiepsko

Polska
Czy powinniśmy się martwić tym, że giganci technologiczni gromadzą  tyle danych na nasz temat? "To jest prawo przyrody, tak  już będzie." odpowiada prof. Janusz Filipiak, prezes Comarchu. Dodaje jednak, że zagrożeniem jest brak konkurencji np. dla Amazona, które stało się potężnym imperium."Chiny próbuja się równać, ale wciąż są za słabe. A Europa wypada naprawdę kiepsko" - dodaje Filipiak.
Miejsce dla storczyka. Gdzie postawić w domu?

Miejsce dla storczyka. Gdzie postawić w domu?

Zdrowie
Storczyki to popularne kwiaty, które chętnie pielęgnujemy w doniczkach w swoich domach. Aby wyglądały pięknie, należy zapewnić im odpowiednie warunki. Gdzie najlepiej postawić doniczki ze storczykami?
Comarch sponsorem francuskiego klubu

Comarch sponsorem francuskiego klubu

Polska
Prof. Janusz Filipiak, prezes krakowskiego Comarchu, zdradził, że jego firma została sponsorem francuskiego Lille Olympique. Zespół z Lille to jeden z lepszych klubów francuskiej ekstraklasy.
Prezes Comarch o Brexicie:

Prezes Comarch o Brexicie: "Dla nas nic się nie zmieni"

Polska
"Będziemy robić na Wyspach taki sam biznes, jaki robiliśmy do tej pory" powiedział o Brexicie, prof. Janusz Filipiak, prezes Comarch. Dodał, że zmieni się makroekonomia, ale to będzie problemem dla firm przemysłowych.
Naturalny sposób na czyste okna

Naturalny sposób na czyste okna

Zdrowie
Wraz z nadejściem wiosny, zaczynamy porządki w naszych domach. Jednym z obowiązkowych punktów, jest dokładne umycie okien po zimie. Nie musisz jednak kupować środków chemicznych, aby móc mieć lśniące okna. Wystarczy wypróbować prosty, domowy sposób. Produkty potrzebne, z pewnością masz już w domu.
Izba Ubezpieczeń o kancelariach odszkodowawczych.

Izba Ubezpieczeń o kancelariach odszkodowawczych. "Zdarzały się patologie"

Polska
- Chodzi o ochronę poszkodowanych, jeśli poszkodowany ma pełnomocnika, który go reprezentuje - jest to radca prawny, czy adwokat, wówczas sprawa jest jasna, ale jeśli reprezentuje go firma odszkodowawcza, to pieniądze wpływają na konto tej firmy, a nie poszkodowanego. Niestety, zdarzyły się patologie: te firmy znikają, nie wypłacają pieniędzy poszkodowanym, przetrzymują je - mówił w programie "Money. To się liczy" Jan Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, argumentując konieczność wprowadzenia ograniczeń w działaniu kancelarii odszkodowawczych. Jak mówił, kolejny problem to wysokość pobieranych opłat, w tej chwili jest to ok. 35 proc. Zmiana prawa ma też ograniczyć możliwości reklamowania się przez firmy odszkodowawcze np. by nie robiły tego w szpitalach czy domach pogrzebowych.
Pułapka na rybiki

Pułapka na rybiki

Zdrowie
Rybiki są często nieproszonymi gośćmi w łazienkach. Zazwyczaj pojawiają się w nocy. Nie przepadają za światłem. Lubią żywić się cukrem i skrobią. Nie są jednak wybredne. Głodne mogą zjeść nawet celulozę. Nie stanowią zagrożenie dla ludzi. Mimo to z powodów estetycznych, nie chcemy ich w naszych domach. Zobacz film.
Wilk atakuje jelenia. Nagranie sprzed domu

Wilk atakuje jelenia. Nagranie sprzed domu

Ciekawostki
Niecodzienny widok nagrał mieszkaniec miejscowości Tierp w środkowej Szwecji. Z salonu zauważył wilka, który w ogrodzie zaatakował jelenia. Jelenie pojawiały się już w tej dzielnicy mieszkalnej, ale pierwszy raz zauważono tu wilka. Mieszkańcy szybko powiadomili policję i zespół myśliwych. Służby poprosiły mieszkańców o pozostanie w domach i szczególną ochronę dzieci i zwierząt W ciągu kilku godzin zwierzę namierzono i odstrzelono.
Skoki narciarskie na długie lata w polskich domach!

Skoki narciarskie na długie lata w polskich domach! "Skoki mają być dostępne dla każdego"

Sport
W obecności m. in. szefów Jacka Kurskiego i Apoloniusza Tajnera Telewizja Polska i Polski Związek Narciarski ogłosiły plany długoletniej współpracy na lata 2020-2026. Na antenie telewizji publicznej zagoszczą wszystkie polskie zawody w skokach.
Tomasz Siemoniak wtóruje Wałęsie ws. Owsiaka

Tomasz Siemoniak wtóruje Wałęsie ws. Owsiaka

Polska
- Jerzy Owsiak nie może zejść z placu boju - stwierdził Lech Wałęsa, komentując jego decyzję o rezygnacji z funkcji prezesa WOŚP. - Mam nadzieję, że uda się powstrzymać Owsiaka. Ale nie powinniśmy wywierać na niego takiego nacisku. Jestem murem za Owsiakiem, ale trzeba mu dać parę dni, tygodni. Widać, ze strasznie to przeżył. Doszło do zbrodni, zginął człowiek, zmieniła się Polska. Musi mieć chwilę na decyzję. Wierzę, że wróci, bo dobrem musi zwyciężać zło. WOŚP jest bardzo ważna - mówił Tomasz Siemoniak w programie "Tłit". Odnosząc się do nominacji do Pokojowej Nagrody Nobla dla Owsiaka, dodał: "Dla Owsiaka więcej niż Nobel. Ma je tysiące przyznanych w polskich domach".
Trzy cechy idealnego kochanka.

Trzy cechy idealnego kochanka. "Nigdy nie bierz nic za pewnik"

Styl życia
- Być kochankiem idealnym to wiedzieć, co oznaczają reakcje drugiej osoby, umieć na nie odpowiadać i nigdy nie brać nic za pewnik, to co dziś komuś sprawiało przyjemność, jutro może go odstręczać, a pojutrze wprowadzać na wyżyny - mówi sex coach Piotr Cywiński w rozmowie z Aleksandrą Hangel.
Czy akcje #metoo nie odebrała nam przyjemności z seksu?

Czy akcje #metoo nie odebrała nam przyjemności z seksu?

Styl życia
Sex coach Piotr Cywiński opowiada o tym, jakie zachowania w seksie są normą, a jakie poza te normy wychodzą. Mówi też o plusach i minusach akcji #metoo.
Proste sposoby jak zapłacić mniej za ogrzewanie

Proste sposoby jak zapłacić mniej za ogrzewanie

Finanse
Temperatura nie rozpieszcza, za oknem mróz. W polskich domach od dawna hula ogrzewanie. Przedstawiamy kilka sposobów, jak nie dać się zrujnować w sezonie grzewczym.
Zalety picia octu jabłkowego z miodem, imbirem i kurkumą

Zalety picia octu jabłkowego z miodem, imbirem i kurkumą

Zdrowie
Kurkuma, imbir, ocet jabłkowy, jeżeli goszczą w naszych domach, to zazwyczaj używane są osobno. Warto jednak wiedzieć, że połączenie tych składników razem z miodem i wodą, da w rezultacie miksturę, która będzie pomocna przy wielu dolegliwościach. Oto jak ją przygotować.
Domowy sposób na zapchany zlew

Domowy sposób na zapchany zlew

Zdrowie
Zapchany zlew w kuchni i łazience to problem w wielu domach. Resztki jedzenia i włosy blokują swobodny przepływ wody. Aby rozwiązać ten problem możemy kupić detergenty dostępne w sklepach. Możemy też skorzystać z domowych sposobów. Takie metody są proste, tanie i ekologiczne. Zobacz film.
Jeśli lubisz klapsy, wyznaczasz granicę. Seks coach o ich przekraczaniu

Jeśli lubisz klapsy, wyznaczasz granicę. Seks coach o ich przekraczaniu

Seks
O świadomej zgodzie rozmawiamy z Piotrem Cywińskim, seks coachem oraz Pauliną Brzozowską, naszą redakcyjną koleżanką. Nasi goście mówią, jak rozmawiać z partnerem, żeby wiedział, gdzie są granice i jak odkrywać bezpieczny, świadomy seks bez uszczerbku na erotyzmie.
Solanina. Trucizna ukryta w ziemniakach

Solanina. Trucizna ukryta w ziemniakach

Zdrowie
Ziemniaki to podstawa posiłku w bardzo wielu polskich domach. Trzeba jednak wiedzieć, że nawet to warzywo może być trujące. Wszystko przez substancje ,która się w nich wytwarza. Na co zwrócić uwagę, aby się nie zatruć? 
Janusz Filipiak zmienia zdanie. Na razie nie odda firmy synowi

Janusz Filipiak zmienia zdanie. Na razie nie odda firmy synowi

Polska
– Niedziela powinna być wolna od pracy i całkowicie popieram zakaz handlu w tym dniu – mówi w wywiadzie dla money.pl Janusz Filipiak założyciel i prezes firmy Comarch. W rozmowie z Tomaszem Machałą jeden z najbogatszych Polaków mówi też o daninie solidarnościowej. – Jestem za. Bogaci płacą w Polsce niskie podatki – mówi Filipiak.
Burza wokół filmu

Burza wokół filmu "Kler". Włodzimierz Czarzasty komentuje

Polska
- "Kler" rozpoczyna oficjalną dyskusję, która w domach toczy się od lat. Na miejscu Kościoła położyłbym karty na stół, przeprosił za co trzeba. To, co papieskie - papież, co cesarskie - cesarz - mówił w programie "Tłit" szef SLD. Na stwierdzenie ministra kultury, który zasugerował, że za jego kadencji film nie otrzymałby dofinansowania, odpowiedział: "Bo to jest taki minister, który ma specyficzne rozumienie kultury. Ja gdybym był ministrem, wspierałbym wszystkie inicjatywy". - Uważam, że Kościół jest finansowany nielegalnie na poziomie od 5 do 8 mld rocznie. W sprawę pedofilii nie wchodzę, nie chcę "jechać Palikotem". Chcę by przychody kleru były jawne i opodatkowane. Świeckie państwo jest jedną z naszych podstawowych wartości - podsumował Czarzasty.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 8następne