Wyniki wyszukiwania dla:

Comarch

Liczba wyników: 11

W globalnym starciu liczą się tylko USA i Chiny

W globalnym starciu liczą się tylko USA i Chiny

Polska
"Europa wypada kiepsko" mówi prof. Janusz Filipiak, prezes Comarch SA. Ostrzega przed brakiem konkurencji ze strony Europy i wskazuje na działania Chin. - To jest rodzaj wojny światów pomiędzy amerykańskimi gigantami i chińskimi "challengerami". Europa wygląda tu kiepsko - największa firma e-commercowa jest 30, a nawet 40 razy mniejsza od Amazona - dodaje. 
Filipiak o nowych technologiach.

Filipiak o nowych technologiach."Kto zapanuje nad papką informacyjną, będzie rządził światem"

Polska
"Czy demokracja, pojmowana w klasycznym, zachodnim moledu, ma szanse przetrwać?" - zapytaliśmy profesora Janusza Filipiaka. Właściciel Comarch SA przyznał, że wielkim zagrożeniem jest manipulacja naszą świadomością, bo wszystko dzieje się chmurze informacyjnej. 
„Mamy wojnę światów

„Mamy wojnę światów". Ameryka kontra Chiny, Europa kiepsko

Polska
Czy powinniśmy się martwić tym, że giganci technologiczni gromadzą  tyle danych na nasz temat? "To jest prawo przyrody, tak  już będzie." odpowiada prof. Janusz Filipiak, prezes Comarchu. Dodaje jednak, że zagrożeniem jest brak konkurencji np. dla Amazona, które stało się potężnym imperium."Chiny próbuja się równać, ale wciąż są za słabe. A Europa wypada naprawdę kiepsko" - dodaje Filipiak.
Comarch sponsorem francuskiego klubu

Comarch sponsorem francuskiego klubu

Polska
Prof. Janusz Filipiak, prezes krakowskiego Comarchu, zdradził, że jego firma została sponsorem francuskiego Lille Olympique. Zespół z Lille to jeden z lepszych klubów francuskiej ekstraklasy.
Prezes Comarch o Brexicie:

Prezes Comarch o Brexicie: "Dla nas nic się nie zmieni"

Polska
"Będziemy robić na Wyspach taki sam biznes, jaki robiliśmy do tej pory" powiedział o Brexicie, prof. Janusz Filipiak, prezes Comarch. Dodał, że zmieni się makroekonomia, ale to będzie problemem dla firm przemysłowych.
Janusz Filipiak zmienia zdanie. Na razie nie odda firmy synowi

Janusz Filipiak zmienia zdanie. Na razie nie odda firmy synowi

Polska
– Niedziela powinna być wolna od pracy i całkowicie popieram zakaz handlu w tym dniu – mówi w wywiadzie dla money.pl Janusz Filipiak założyciel i prezes firmy Comarch. W rozmowie z Tomaszem Machałą jeden z najbogatszych Polaków mówi też o daninie solidarnościowej. – Jestem za. Bogaci płacą w Polsce niskie podatki – mówi Filipiak.
 Od stycznia 2019 roku ZUS będzie przyjmował dokumenty dotyczące ubezpieczonych w formie elektronicznej

Od stycznia 2019 roku ZUS będzie przyjmował dokumenty dotyczące ubezpieczonych w formie elektronicznej

Polska
- Szykujemy się do wielkiej reformy: digitalizacji akt pracowniczych. Asseco wygrało ten przetarg i szykuje system informatyczny dla nas i dla płatników składek, by 1 stycznia 2019 roku pracodawcy, przedsiębiorcy i wszyscy płatnicy składek przekazywali w formie elektronicznej dokumenty potrzebne do systemu ubezpieczenia społecznego za osoby, które wejdą do ubezpieczenia 1 stycznia przyszłego roku - zapowiedziała w programie "Money. To się liczy" prezes ZUS Gertruda Uścińska. Z kolei utrzymaniem całości systemu informatycznego ZUS (chodzi o Kompleksowy System Informatyczny) nie będzie się zajmowało Asseco, ale Comarch. Stało się to - jak mówiła Uścińska - po latach monopolu poprzedniego wykonawcy. Oceniła, że demonopolizacja jeśli chodzi o usługi IT dla sektora publicznego powinna następować. - Liczymy, że potencjał specjalistów, których Comarch wystawi do realizacji tej wielkiej umowy utrzymaniowej systemu KSI będzie lepszy i 1 października odbędzie się to pomyślnie. (...) Wszystko przeprowadzamy z ogromną ostrożnością i ogromnymi wymaganiami; od tego zależy bezpieczeństwo socjalne - dodała prezes ZUS.
Prezes firmy Comarch nie chce wspierać startupów

Prezes firmy Comarch nie chce wspierać startupów

Wywiady
- Jeśli chodzi o startupy jestem sceptyczny. Raczej powinniśmy wspierać małe i średnie przedsiębiorstwa. Są biznesmeni, którzy już coś zrobili włożyli mnóstwo ciężkiej pracy w rozkręcenie swoich firm, maja wyniki i pokazali, ze potrafią - mówi prezes Filipiak. Dlatego jego zdaniem im właśnie warto dawać środki pomocowe, żeby z małych firm mogli przekształcić się w średnie i duże.
Ile wart jest Kapustka? Zaskakująca opinia właściciela jego klubu

Ile wart jest Kapustka? Zaskakująca opinia właściciela jego klubu

Finanse
Jeszcze przed chwilą nikomu nieznany piłkarz Cracovii, dziś wielki talent i gwiazda kadry Nawałki. Bartosz Kapustka trafił właśnie do najlepszej jedenastki pierwszej kolejki mistrzostw Europy serwisu Goal.com. W samych superlatywach mówią o nim największe legendy piłki nożnej, a eksperci spierają się o to, kto i za ile może go kupić od krakowskiego klubu. Prezes Cracovii - Janusz Filipiak, właściciel firmy Comarch, w rozmowie z money.pl nie spodziewa się jednak transferowego rekordu.
PHL, finał, 1. mecz: Comarch Cracovia ? GKS Tychy (skrót)

PHL, finał, 1. mecz: Comarch Cracovia ? GKS Tychy (skrót)

Zimowe
Hokeiści Comarch Cracovii pokonali u siebie GKS Tychy 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) w pierwszym meczu finału Polskiej Hokej Ligi. Spotkanie dostarczyło wielu emocji.
Hokej, PHL, play-off: Comarch Cracovia - Orlik Opole (skrót)

Hokej, PHL, play-off: Comarch Cracovia - Orlik Opole (skrót)

Inne
Comarch Cracovia pokonała Orlika 4:1 w drugim meczu ćwierćfinału Polskiej Hokej Ligi. Pasy prowadzą 2-0 w rywalizacji toczonej do trzech zwycięstw.