Wyniki wyszukiwania dla:

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Liczba wyników: 1380

Pierwsza taka obserwacja w historii. Badaczom z NASA opadła szczęka

Pierwsza taka obserwacja w historii. Badaczom z NASA opadła szczęka

Nauka
Ogromne czarne dziury często znajdują się w centrach galaktyk. W centrum naszej galaktyki, Drogi Mlecznej, również znajduje się czarna dziura, nazwana przez naukowców Sagittarius A* (Sgr A*). Ogromne czarne dziury, pochłaniając materię, emitują wysokoenergetyczne promieniowanie. Sgr A* jest jednak inna.
Kontrowersyjny podatek powraca.

Kontrowersyjny podatek powraca. "Polacy się go boją, bo ma istotne minusy"

Finanse
- Podatek katastralny to podatek od wartości nieruchomości – powiedziała Justyna Czekaj z kancelarii Just Comply. – Dziś płacimy podatek od metra kwadratowego naszego mieszkania. Gdyby podatek katastralny wszedł w życie, a działa w wielu krajach UE, płacilibyśmy podatek od wartości mieszkania. Jeśli kupilibyśmy nieruchomość w centrum stolicy, musielibyśmy liczyć się z wysokim podatkiem. Dlatego Polacy boją się tego podatku. W Egipcie podatek katastralny omija się tak, że pełno jest niedokończonych budów. W budynkach mieszkają ludzie, ale teoretycznie inwestycja nie jest zakończona i podatku się nie płaci.
Schetyna: nie ma alternatywy dla zjednoczonej opozycji

Schetyna: nie ma alternatywy dla zjednoczonej opozycji

Polska
– Nie wywołamy takiego ducha mobilizacji i nadziei, kiedy pójdziemy do wyborów podzieleni – przekonywał szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. – Gdyby tak było 30 lat temu, to nie mielibyśmy dzisiaj powodów do świętowania. Dlatego musimy schować indywidualne ambicje – dodał przewodniczący PO.
Roksana Węgiel szczerze o swojej edukacji:

Roksana Węgiel szczerze o swojej edukacji: "Skończyć podstawówkę to był hardkor"

Gwiazdy
Kariera Roksany Węgiel w ciągu kilku ostatnich miesięcy rozkręciła się błyskawicznie. 14-letnia zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids oraz 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci zdążyła już nagrać kilka chwytliwych przebojów i regularnie pojawia się na branżowych eventach. Podczas jednej z ostatnich tego typu imprez wokalistka udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o tym, jak udało jej się pogodzić liczne koncerty z nauką. Uchyliła też rąbka tajemnicy na temat swoich planów dotyczących dalszej edukacji.
Wałęsa o swoim następcy. Wskazuje na polityka

Wałęsa o swoim następcy. Wskazuje na polityka

Wiadomości
Były prezydent Lech Wałęsa przemawiał na Długim Targu w Gdańsku. Mówił o wyzwaniach, jakie stoją przed nowym pokoleniem. - Zostawiam wam swojego syna, by kontynuował moje dzieło - powiedział polityk, nawiązując do Jarosława Wałęsy, który należy do Platformy Obywatelskiej.
Truskawkowa Magda Gessler tańczy wśród lodów

Truskawkowa Magda Gessler tańczy wśród lodów

Gwiazdy
Magda Gessler od kilku lat przemierza Polskę i z powodzeniem pomaga podupadającym restauracjom. Gwiazda prowadzi również profil na Instagramie, na którym obserwuje ją ponad 715 tysięcy osób. Mimo niewątpliwej sławy, sama restauratorka twierdzi, że nie jest wcale aż tak popularna. O uwielbienia przez fanów mogła przekonać się podczas promocji najnowszego biznesu - Ice Queen Magda Gessler. Restauratorka z okazji Dnia Dziecka reklamowała kolejne przedsięwzięcie oraz rozdawała w centrum Warszawy lody. W truskawkowej kreacji zasiadła na wielkim tronie i dała popis tanecznych umiejętności przed paparazzi.
Kwaśniewski: Nie szukajcie na siłę nowych liderów

Kwaśniewski: Nie szukajcie na siłę nowych liderów

Wiadomości
W programie #Newsroom Aleksander Kwaśniewski pytany był przez Tomasza Machałę, czy opozycja powinna zmienić przywództwo przed jesiennymi wyborami do Sejmu. Były prezydent przestrzegł przed tym Platformę Obywatelską. Stwierdził, że kłótnie personalne mogą spowodować upadek Koalicji Obywatelskiej. Polityk odpowiadał też na pytanie Doroty Gawryluk z Polsat News.
Polska wciąż w naukowym ogonie świata. Potrzebne zmiany

Polska wciąż w naukowym ogonie świata. Potrzebne zmiany

Polska
- W Polsce przez ostatnie lata poszliśmy w ilość, a nie jakość badań. Było bardzo dużo grantów, pieniędzy, projektów. Były bardzo dobre, ale nie kładliśmy tak dużego nacisku na jakość. Tymczasem brakuje w naszej kulturze, żeby projekt już na starcie miał pomysł, gdzie jest jego koniec i jakie są jego efekty - przekonuje w rozmowie z money.pl Jarosław Oleszczuk, prezes AstraZeneca Polska. Oleszczuk proponuje, by sektorem biotechnologicznym - wytwarzającym leki - zajął się odpowiedni i powołany w tym celu urząd lub centrum. - Jeżeli biotechnologia ma być strategicznym sektorem, to musi być ktoś, kto będzie miał to w celach i to ponad podziałami politycznymi. Wydaje mi się wskazane stworzenie biura lub urzędu międzyresortowego, które będą odpowiedzialne za ten segment - dodaje.
Fala kulminacyjna na Wiśle. Na miejscu jest nasz reporter

Fala kulminacyjna na Wiśle. Na miejscu jest nasz reporter

Polska
ala wezbraniowa dociera do Warszawy. Poziom wody sięga już 523 centymetrów. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało ostrzegawczy SMS do mieszkańców Mazowsza. Na miejscu jest nasz reporter Klaudiusz Michalec.
Paweł Surówka, prezes grupy PZU: Technologia pomoże szybciej diagnozować pacjentów

Paweł Surówka, prezes grupy PZU: Technologia pomoże szybciej diagnozować pacjentów

Finanse
Impact'19: Rozmowa z Pawłem Surówką, prezesem grupy PZU. "Wierzymy, że przyszłość postawi klienta w samym centrum debaty nt. zdrowia" Zapraszamy do obejrzenia
Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. PiS idzie po kolejne samodzielne rządy? Kowal komentuje

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. PiS idzie po kolejne samodzielne rządy? Kowal komentuje

Polska
- Jeśli frekwencja jest tak wysoka, należy odczytywać ten wynik jako zapowiadający wybory krajowe. PiS-owi udało się zmobilizować "normalnych" zwolenników, którzy nie chodzili na te wybory. To po 1. - wynik na miarę całego 30-lecia, po 2. - wynik marzeń dla PiS-u, po 3. - nie muszą bać się Konfederacji. KE przeszarżowała z atakiem antyklerykalnym. Rzucili się jak szczerbaty na suchary. Doprowadzili, że centrum pozostało pasywne - mówił prof. Paweł Kowal w programie "Tłit". - Kaczyński najbardziej elektryzuje swoich zwolenników. To będzie ich nowy styl - nie chowanie Kaczyńskiego, tylko pokazywanie takiego, jaki jest kochany - wskazał.
Schetyna:

Schetyna: "zrobiliśmy dobry wynik, zbudowaliśmy koalicję"

Wiadomości
W sztabie Koalicji Europejskiej również dobra atmosfera. Grzegorz Schetyna podziękował wszystkim koalicjantom oraz wolontariuszom. Szef Platformy Obywatelskiej poprosił też aby wstrzymać się z ostatecznym przesądzaniem o wynikach. - To wszystko jest rzeczywistość sondażowa. Zrobiliśmy dobry wynik, zbudowaliśmy koalicję. Jesteśmy bardzo bliscy, jesteśmy na wyciągnięcie ręki. Chcę powiedzieć, by z podsumowaniem tych wyborów poczekać do ostatecznych wyników - podkreślił w trakcie przemówienia.
Zakaz handlu w niedzielę. Co oznacza dla ludzi wierzących i niewierzących?

Zakaz handlu w niedzielę. Co oznacza dla ludzi wierzących i niewierzących?

Wiadomości
Dzień święty święcić – jak wyjście w niedzielę do centrum handlowego ma się do 3. przykazania? Postawę większości pytanych przez agencję badawczą Danae wierzących praktykujących najlepiej oddaje stwierdzenie „przykazanie przykazaniem, a życie życiem”.
Wybory do Europarlamentu 2019. To już pewne. Będzie orędzie prezydenta. Andrzej Dera o szczegółach

Wybory do Europarlamentu 2019. To już pewne. Będzie orędzie prezydenta. Andrzej Dera o szczegółach

Polska
- Będzie wypowiedź pana prezydenta zachęcająca Polaków do wyborów. Wiem, że będzie miał orędzie i będzie mówił o tym, żeby Polacy poszli do wyborów, bo to ważne dla interesu Polski - poinformował minister Andrzej Dera w programie "Tłit". - Szczegółów technicznych nie znam, ale przed ogłoszeniem ciszy wyborczej - dodał. Dera zaznaczył, że Polska ma jeden z najniższych współczynników aktywności obywatelskiej - "dramatycznie niski".

"GW" o tajnych spotkaniach Przyłębskiej z Kaczyńskim. Andrzej Dera komentuje

Polska
"Wyborcza" nazywa mieszkanie prezes TK "centrum decyzyjnym". - Nie umiem się do tego donieść, bo nie znam faktów, nie wiem, czy to prawda. Jeśli ktoś kogoś zna, i od czasu do czasu się odwiedza, to nie znaczy, że to centrum dowodzenia. Jak znam życie, nie tam zapadają najważniejsze decyzje. Politycy się spotykają, to normalne - komentował minister w programie "Tłit". Zaznaczył, że jeśli rzeczywiście "spotykają się tak często" (2-3 razy w tyg.), to "wtedy mu się coś nie zgadza, wtedy wycofuje swoje zdanie". Pytany, czy prezydent też odwiedza prezes TK, odpowiedział: "Nie wydaje mi się, przynajmniej nie słyszałem. Jeśli doszło do spotkania, to może raz, ale nie jestem pewien".
Patenty w szufladach.

Patenty w szufladach. "Polscy innowatorzy wstydzą się mówić o sukcesach"

Nauka
- To było podchwytliwe - odpowiedziała zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Izabela Żmudka, na pytanie, czy łatwiej jej wymienić nazwiska trzech polskich czy trzech zagranicznych innowatorów. Jak wyjaśnia: - Współcześni innowatorzy mają element celebryty. Myślę, że nawet ktoś, kto nie interesuje się innowacjami byłaby w stanie wymienić nazwisko choć jednej takiej osoby. Ja się tego nie podejmę, bo nie chcę nikogo faworyzować. Natomiast myślę, że jako Polska i Polacy mamy ważną lekcję do odrobienia. Lekcję z bycia dumnym i nie posiadania kompleksów. U nas jest ogromny potencjał. Z każdym rokiem robimy ogromne postępy. Wciąż jednak nie mamy umiejętności chwalenia się sukcesami. Wciąż nie jest dobrze widziane, gdy ktoś opowiada o tym, że zrobił coś fajnego i na tym zarobił. Ale to się zmienia. Świat dowiaduje się, że w Polsce są świetni innowatorzy i przedsiębiorcy.
Dla kogo granty z NCBR?

Dla kogo granty z NCBR? "Najważniejsze są pomysł, zespół i opłacalność"

Nauka
- Podchodzimy do innowacyjnych pomysłów z troską o przedsiębiorców. Naszymi sukcesami są sukcesy przedsiębiorców - powiedziała podczas kongresu Impact'19 zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Izabela Żmudka. Jak dodaje: - Inwestujemy środki publiczne. Jesteśmy kontrolowani przez instytucje krajowe i unijne. Dlatego zwracamy uwagę na wiele elementów. Przede wszystkim pomysł. Po drugie zespół, bo bez odpowiednich ludzi nie da się zrealizować nawet najlepszego pomysłu. Po trzecie opłacalność. Projekty są dla ludzi, ale muszą przynosić zysk i korzyści dla osób, które z nich korzystają.
Zobaczyli na ulicach dzikie zwierzę. Na miejsce natychmiast przyjechały służby

Zobaczyli na ulicach dzikie zwierzę. Na miejsce natychmiast przyjechały służby

Wiadomości
Nie żyje samica łosia, którą we worek rano dostrzeżono błąkającą się po ulicach poznańskiego Grunwaldu. Mimo wysiłku weterynarza z zoo w Poznaniu, straży miejskiej, policji i łowczego z Centrum Zarządzania Kryzysowego dzikiemu zwierzęciu nie udało się pomóc i bezpiecznie odstawić je z powrotem do lasu. Wszystko zaczęło się we wtorek rano. Mieszkańcy powiadomili służby o błąkającym się po ulicach łosiu. Zwierzę było wystraszone. Przeskoczyło przez dwumetrowy płot i znalazło się na prywatnej posesji. Tam zostało uśpione i przewiezione do lasu pod Chodzieżą. Szybko jednak okazało się, że roczna klępa jest wycieńczona i odwodniona. Podano jej kroplówki, ale niestety nie udało się uratować jej życia. Zoo Poznań na swoim profilu na Facebooku ostrzega: "Zabieramy pod urbanizację i przemysł naturalne środowiska, burzymy równowagę ekologiczną i skazujemy zwierzęta na wędrówki do środowisk przekształconych i zniszczonych przez nas. Odbieramy jedyne miejsca do życia licznym gatunkom, dlatego coraz częściej będziemy spotykać takie zwierzęta uwięzione w pułapce miasta."
Sławomir Świerzyński:

Sławomir Świerzyński: "Czepiają się mnie, że zagrałem dla PiS'u"

Gwiazdy
Sławomir Świerzyński mógł być reliktem disco polo, lecz w ostatnich latach postanowił mocno zawalczyć o tytuł skandalisty. Piosenkarz zaczął ostro komentować bieżące wydarzenia w show biznesie oraz polityce. Aktualnie Świerzyński uprawia coś w rodzaju kampanii wyborczej, której głównym punktem jest szerzenie niechęci do osób z kręgu LGBT. Muzyk uznał, że "nie ma żadnej różnicy pomiędzy homoseksualizmem a pedofilią". Choć lider zespołu Bayer Full niedawno pożegnał się z PSL-em, pozostał aktywny w politycznych kręgach. Na początku maja zagrał na konwencie Prawa i Sprawiedliwości. Muzyk nie rozumie oburzenia. Zapewnia, że jest muzykiem i zabawianie ludzi należy do jego obowiązków. Dodał, że zagrałby nawet dla Platformy Obywatelskiej.

"Absurd!". Macierewicz o pedofilii. Kluzik-Rostkowska odpowiada

Polska
Antoni Macierewicz, odnosząc się do karty LGBT+, stwierdził, że 4-latki uczone są technik seksualnych, co wskazuje na tendencję PO do wspierania pedofilii. - To absurd, propaganda, próba zastraszania ludzi. Może minister nie wie, że edukacja seksualna w szkole zaczyna się w starszych klasach. Rodzice, zarówno liberalni, jak i konserwatywni, oczekują wsparcia szkoły w edukacji seksualnej. Może minister się zdziwi, nawet złapie za głowę. Mówi bzdury - ripostowała Joanna Kluzik-Rostkowska (PO) w programie "Tłit". Zareagowała również na apel biskupów o głosowanie "z właściwie ukształtowanym sumieniem".
Schetyna: podziękujmy im i poprawmy jesienią

Schetyna: podziękujmy im i poprawmy jesienią

Wiadomości
Szef Platformy Obywatelskiej podczas niedzielnej konwencji w Krakowie mówił o tym, jak ważne są wybory do europarlamentu 26 maja. Postawił przed wyborcami jedno zadanie: - Wygrajmy, podziękujmy PiS-owi za tydzień i poprawmy jesienią - wezwał Schetyna.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 66następne